Skocz do zawartości
Bruno R

Nie można zainstalować nowego sterownika GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wersji 301 aż do najnowszego dzisiaj sterownika 306 GeForce nie mogę go zianstalować. To samo na sterownikach typu X-treme G.

Po rozpakowaniu, gdy powinna się już zaczynać instalacja wyskakuje mi takie okienko jak w załączeniu. Czyli blokada jest w wogóle na sterownik grafy, a nie na konkretny plik, wersję.

 

Nie pomaga:

- Odinstalowanie sterownika i nowa intalacja (z międzyrestartem rzecz jasna)

- wyłączenie antywirusa i ew innych aplikacji

- wyłączenie zbędnych procesów

- żadne kasowanie tempów

- sfc.exe /scannow

 

pomaga częściowo:

- instalacja poprzez aktualizuj sterownik w panelu sterowania, szuka sam na dysku (we wskazanym folderze) i instaluje.

 

Z czym jeszcze problem:

- Panel Nvidia uruchamia się tylko ręcznie z eksploratora, gdy kliknę plik exe. Uruchamianie np z menu kontekstowego na pupicie nie skutkuje.

 

Problem nie występował w wersajch np 296. Między 296 a 301 instalowałem programy antymalwarowe itp by okresowo oczyścić kompa. Potem je usunąłem. Komputer jest czysty od wirusów itp.

 

Może coś jest w rejestrze zablokowane by nie instalować sterownika? Może jakąś usługę wyłączyłem (robiłem kiedyś coś takiego by odciążyć system)? Io bit malware chyba robił wyskakujące okienka dot. modyfikacji rejestru. Raz chyba coś źle kliknąłem i zablokował. Może to było od nvidii, nie pamiętam już. Gdzie tego szukać i jak to odkręcić? Proszę o pomoc.

 

Windows 7 64-bit

AMD 955 x4

GeForce GTS450

post-155561-0-35661100-1347608161_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz w końcu system? 64 czy 32bity? No chyba, że W7 64bit ma takie jazdy, że wypluwa błąd jak na obrazku.

 

Nie pisałem nic o 32-bit. Mam 64 bity. Tylko od wersji 301 sterownika mam ten problem, wcześniejsze instalowały się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystko co masz z nividii revouninstallerem, później drive sweeperem. Zobacz czy po tym pójdzie instalacja nowych sterów, jak nie to daj stare. Nowe stery nvidii mają teraz opcje automatycznej uninstalacji starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystko co masz z nividii revouninstallerem, później drive sweeperem. Zobacz czy po tym pójdzie instalacja nowych sterów, jak nie to daj stare. Nowe stery nvidii mają teraz opcje automatycznej uninstalacji starszej wersji.

 

Revo nie widzi nic z nvidii. drive sweeper widzi, ale nie pozwala odinstalować. Komunikat, że plik deinstalatora jakiś tam dll nie jest prawidłową aplikacją windows 32. A jak udało mi się ręcznie folder nvidia wywalić, to wpisy w programy i funkcje w panelu sterowania dotyczące nvidii nadal są. I niczym ich nie idzie skasować, nawet w specjalnych uninstalerach. Sytuacja beznadziejna. A muszę instalować sterownik, bo mam robotę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tym drive sweepeerem. Spróbuj w trybie awaryjnym, usuń nvida folder ze sterami, zaznacz stery graficzne i physX w drive s. i usuń. Jak po tym nie da rady instalacja to jest jeszcze jedna metoda, ale to mogę podrzucić jak wrócę z pracy do domu.

 

Miałem coś podobnego, jak Ty, jednak u mnie nie wykrywało karty. Reinstalacja systemu jedynie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo powyższego, zrobiłem restart i windows jak zwykle wykrył DISPLAY. Zaczął ściągać z Windows Update 197MB, sterownik 295.73 chyba. Po zainstalowaniu dopiero pokazał, że to GeForce GTS450 i po restarcie już obraz był normalny. Wtedy także udało się odpalić najnowszy sterownik 306. Uff...

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że dobrze się to skończyło.

Poniżej link do wspomnianej przeze mnie metody:

 

Polecam też zajrzeć w ten temat:

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?&m=1174372&mpage=1

Jest w nim dużo praktycznych rad i problemów z różnymi konfiguracjami podczas instalacji/pracy sterów od zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem wszystkiego a okazało się, że wystarczy pobrać najnowszą zaznaczam najnowszą wersję: GeForce_Experience_v2.11.2.66  z tej stronki:

 

http://www.geforce.com/drivers

 

Na poprzedniej wersji z końcówką 5 też jest lipa. W programie pobieramy sterownik i instalujemy go tak jak na prosi program tylko ja wybrałem instalację niestandardową i czystą i najnowszy, sterownik działa bez problemu a walczyłem z tym dobry tydzień, zmyliło mnie również to że pobrałem Experience tylko że v2.11.2.65 a na nim też wywalało błąd instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...