Skocz do zawartości
marcinq123

Problem z Radeonem 7770 od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem nową kartę graficzną - Radeon 7770 w morele.net.

 

Mam z nią niestety następujący problem widoczny na zdjęciach.

 

Sprawdzane na 2 komputerach, wejścia PCI-E 1.1 oraz 2.1. Bios resetowany na wszelki wypadek. Sprawdzane na złączu dvi I HDMI - jest tak samo.

 

Czy to problem z pamięciami na karcie ?

post-190853-0-64717500-1347639305_thumb.jpg

post-190853-0-49059900-1347639386_thumb.jpg

post-190853-0-42967600-1347639411_thumb.jpg

post-190853-0-68871300-1347639438_thumb.jpg

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne. Jaki to dokładnie model karty?

 

Jeżeli nic nie podkręcałeś to moim zdaniem karta nadaje się do zwrotu (na twoim miejscu skorzystałbym z prawa do odstąpienia od umowy kupna = zwrot kasy, masz 10 dni na oddanie). Naprawa gwarancyjna może się długo ciągnąć, a mogą ci odesłać nienaprawioną kartę.

 

Możesz spróbować obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci do wartości referenta albo dowoltować kartę. Może to pomoże, ale mi nie dawałoby spokoju, że z kartą jednak są jakieś problemy.

 

Mam sprawnego Asusa na sprzedaż : P

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Ta karta nie jest jakoś super podkręcona, ale można sprawdzić czy przy taktowaniu GPU 1000Mhz, pamięci 1125Mhz problem też występuje (ustawiasz w Catalyst Control Center). Ewentualnie można też spróbować ustawić jej zarządzanie energią na +20% albo ściągąć Asus GPU Tweak i dać jej normalny Vcore, czyli 1,175 (asus obniżył do 1125).

 

Ale ja bym tą kartę odesłał, ewidentnie jakiś wadliwy egzemplarz ci się trafił Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(na twoim miejscu skorzystałbym z prawa do odstąpienia od umowy kupna = zwrot kasy, masz 10 dni na oddanie)

Z uszkodzoną kartą tak samo to działa ?

 

Szkoda że woreczek od przejściówki dvi -> vga się uszkodził Dołączona grafika

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, aby dostarczenie Ci uszkodzonego sprzętu (czyli nie wywiązanie się sprzedawcy z umowy) miało ograniczać Twoje prawo do odstąpienia od umowy. Musisz jednak spełnić wszystkie warunki konieczne do skorzystania a tego prawa skorzystania. Jakie to warunki - odpowiedź znajdziesz pewnie w regulaminie sklepu, ustawie która reguluje zawieranie umów konsumenckich na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...