Skocz do zawartości
Gucio

CIEKŁY AZOT/ SUCHY LÓD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was bawił sie w chlodzenie proca cieklym azotem lub suchym lodem? :twisted:  Gdzie moge cos takiego zamoowic w necie ? :D

Zklep wysyłkowy z ciekłym azotem? No nie człowieku, takie coś to mooże w specjalistycznych sklepach (ale na to nie licz), trzeba to zdobyć gdzie indziej (w laboratoriach :?: ).

 

Natomiast suchy lód... To można dostać, tylko nie wim gdzie.

 

Ale na pewno nie przez internet :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na azocie sa bite rekordy(w laboratoriach itp), jeszcze nie slyszalem zeby ktos mial to w chacie 8O

to chyba jakas abstrakcja :P

a z tym kupnem azotu w necie to rotlf :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was bawił sie w chlodzenie proca cieklym azotem lub suchym lodem? :twisted:  Gdzie moge cos takiego zamoowic w necie ? :D

Człowieku... Po co Ci coś takiego :?: :wink:

Przecież możesz tym chlodzic proca najwyżej 5min.

Sto razy bardziej opyla sie zamontować dobry WC 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was bawił sie w chlodzenie proca cieklym azotem lub suchym lodem? :twisted:  Gdzie moge cos takiego zamoowic w necie ? :D

Człowieku... Po co Ci coś takiego :?: :wink:

Przecież możesz tym chlodzic proca najwyżej 5min.

Sto razy bardziej opyla sie zamontować dobry WC 8)

ale gdyby tak lodu dorzucic lodu do obiegu to by bylo extra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby tak lodu dorzucic lodu do obiegu to by bylo extra ;)

No a może zamiast nagrzewnicy zastosować zwiniętą rurkę miedzianą i zanurzyc ja w wiadreku (termosie raczej) z zestalonym C02. Trzeba by było zastosowac płyn niezamarzający do chłodnic ale temperaturka proca np -35 *C jak najbardziej osiągalna A jak by znaleźć coś bardziej niezamarzającego do WC to morze i -70*C (teoria) to dopiero by były rekordy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Jasne... - 7000C :wink: 

zamiast dawać pojemnici z Co2, Lepiej dać dodatkowego Pelta i tyle :) 

np. jakbyś dał 3x226W... To miałbyś wtedy z -70C...

No pewnie że lepiej(ale czy i to ma sens) :wink: . przeca napisałęm że teoria. Kto by tam dokupywał suchy lód codziennie. no i nie było by to bespieczne dla zdrowia zarówno komputera jak i włascieciela...

Chociaż "są takie rzeczy które kazdy prawdziwy mężczyzma powinien przynajmniej raz w życiu..." :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was bawił sie w chlodzenie proca cieklym azotem lub suchym lodem? :twisted:  Gdzie moge cos takiego zamoowic w necie ? :D

O ile mi wiadomo Athlonow niekreci sie na azocie. :(

Wymiekaja przy -40*C (chyba).

To dlatego rekordy w podkrecaniu padaja na Intelach.

No i ludzie kreca Intela dla tych magicznych GHz. :)

Jakby sie dalo puscic Athlona na azocie to by dopiero dokopal P4. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo Athlonow niekreci sie na azocie. :(

Wymiekaja przy -40*C (chyba).

To dlatego rekordy w podkrecaniu padaja na Intelach.

No i ludzie kreca Intela dla tych magicznych GHz. :)

Jakby sie dalo puscic Athlona na azocie to by dopiero dokopal P4. :!:

 

kręci się kręci

osiągają 2,4 GHz przy temp. -79C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo Athlonow niekreci sie na azocie. :(

Wymiekaja przy -40*C (chyba).

To dlatego rekordy w podkrecaniu padaja na Intelach.

No i ludzie kreca Intela dla tych magicznych GHz. :)

Jakby sie dalo puscic Athlona na azocie to by dopiero dokopal P4. :!:

 

kręci się kręci

osiągają 2,4 GHz przy temp. -79C

 

to brakuje wam jescze "male" 1,6GHz i bedzie rowna walka z intelkiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie ciekłym azotem rzeczywiście jest bardzo drogie, nie mówiąc juz o dostępności.

Jeżeli jednak chodzi o chłodzenie za pomocą WC to jego wydajność można podnieść za pomocą roztworu solanki, próbował już ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was bawił sie w chlodzenie proca cieklym azotem lub suchym lodem? :twisted:  Gdzie moge cos takiego zamoowic w necie ? :D

A wylej sobie taki azocik na lape to hmmm...nie chcial bym byc w twojej skurze a poza tym zeby brac sie za azot to trzeba miec jakies doswiadczeni bo nie wiem czy bys to potrafil sam zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak chodzi o chłodzenie za pomocą WC to jego wydajność można podnieść za pomocą roztworu solanki, próbował już ktoś ?

Ja moge spróbowac, jak mi powiesz dokładniej o co chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a może zamiast nagrzewnicy zastosować zwiniętą rurkę miedzianą i zanurzyc ja w wiadreku (termosie raczej) z zestalonym C02. Trzeba by było zastosowac płyn niezamarzający do chłodnic ale temperaturka proca np -35 *C jak najbardziej osiągalna A  jak by znaleźć coś bardziej niezamarzającego do WC to morze i -70*C (teoria) to dopiero by były rekordy...

Jak chcesz to zrobić? Chętnie bym spróbował... Mam właśnie problemy ze schłodzeniem wody :? Co to jest to zestalone CO2, i co ono daję, jak to ma działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to zrobić? Chętnie bym spróbował... Mam właśnie problemy ze schłodzeniem wody :?  Co to jest to zestalone CO2, i co ono daję, jak to ma działać?

To tylko teoria. Do WC zamiast wody używasz jakiegoś płynu niezamarzającego do chłodnic (temp krzepnięcia jak najniższa najlepiej poniżej -35). zamiast nagrzewnicy/chłodnicy stosujesz zwiniętą w " sprężynę " rurkę miedzianą. Tą sprężynę wkładasz do termosu z C02 i odpalasz maszyne. dwutlenek będzie odbierał ciepło z WC i sublimował do gazowego CO2. Niebezpieczne bo jest bezwonny i jak przekroczysz w pokoju pewne stężenie to zobaczysz czym Święty Piotr chłodzi procesor (trochę przesadziłem, ale..)

 

bardziej praktyczne ale tez kłopotliwe:

Solanka wykorzystuje ciepło pobierane podczas topnienia. Wkładasz chłodnicę do wiaderka/termosu z wodą. Następnie do tej wody wrzucasz lód (im zimniejszy tym lepiej) i sól kuchenną i mieszasz. (powinno działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak chodzi o chłodzenie za pomocą WC to jego wydajność można podnieść za pomocą roztworu solanki, próbował już ktoś ?

Ja moge spróbowac, jak mi powiesz dokładniej o co chodzi :wink:

Roztwór wody i soli kuchennej np. ogólnie jakś sól... Co do stężenia to nie wiem trzeba popróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...