Skocz do zawartości
_Vip_

Prosty zestaw chłodzenia wodnego do X6

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

Dawno już wypadłem z obiegu w temacie WC. Chciałbym poskładac prosty zestaw chlodzenia wodnego na mojego Phenoma. Chciałbym cos na kształt zestawów Corsair serii H ale licze sie z tym, że pompka będzie musiała byc osobno. W przyszłości może zestaw wyłby rozbudowywany o kolejne bloczki (nb,gpu). Bude mam dośc sporą bo SilentiumPC Regnum L50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens przy tak rewelacyjnych temperaturach na AC?

 

 

Wziąłem z roboty Arctic Freezera 13 Pro i jest całkiem OK. Wlazło na styk Dołączona grafika Idle jakieś 21-23'C na rdzeniu, po oc wszystkich jajek na 3.8GHz bez turbo dochodzi do 47. Na codzien procek chodzi bez ruszania napięć na skromnych 3.2GHz z włączonym Turbo Core do 3.8GHz i nie przekracza 35'C

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak błyszczy super radami z nudów czy to cecha charakteru jest ?? Jak nie masz nic do powiedzenia to może nie nabijaj postów.

Po pierwsze, chciałbym dobic do 4.0, a po drugie tak jak juz pisałęm do schlodzenia w przyszłości będzie tez nb i grafa, najprawdopodobniej 7850, bo zestaw ma działać jednak cicho nawet pod obciążeniem i nie prosiłęm o odpowiedz czy ma to sens czy nie co chyba powinno być moja sprawą, czyż nie kolego Klaus ??

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W regnum będzie ciasno. Problem polega na tym, że bez bólu tam wejdzie cienka chłodnica na top, ale dobrych temperatur na tym nie będziesz mieć, jeżeli podczepisz gpu (dobrych jak na LC które kosztuje np. 1000zł a daje wyniki jak cooler za 300). A na samo cpu też szału nie będzie (daje to wydajność topowergo AC, albo jakiegoś zestawu ala corsair h100).

Więc musiałbyś dać 2x120 na top, i kombinować jak upchać drugą. W miejsce koszyków na dyski chyba się nie zmieści na wysokość. Widziałem ludzie dawali chłodnicę przyczepioną DO koszyków na dyski, wtedy na wysokość wchodzi bo nie wadzi o zatoki 5,25'', ale znowu wtedy z racji na grubość, ogranicza długość karty graficznej. No i nie ma mowy o rezerwuarze w tym miejscu czy pompie.

Pompę bym radził zestaw rez/pompa coś takiego np:

 

http://www.xs-pc.com...voirpump-combo/

 

bardzo solidny nowy model swoją drogą, mocna konstrukcja. Chociaż z tą konkretną pompą jest to dość drogie.

 

Co do reszty komponentów to tutaj nie ma konkretów, bloczki bierzesz na podstawie testów i preferencji, czołówka jest bardzo zbliżona, można brać co ci się bardziej podoba/co tańsze, są różnice na poziomie np 1 stopnia.

Twoim głównym zmartwieniem jest jak upchać conajmniej 2 chłodnice 240mm do tej obudowy, bo od mniej więcej takiego zestawu wodowanie cpu+gpu zaczyna mieć sens. W przeciwnym wypadku, jak słusznie zauważył przedmówca jest to nie warte zachodu, przynajmniej jeżeli chodzi o wydajność (bo niektórzy budują LC wyłącznie ze względu na efekt wizualny, i zadowalają się wynikami przeciętnego AC, też tak można). Tym samym chłodzenie typu corsair h100 jest zwyczajnie nieopłacalne, lepiej kupić np. jakiś cooler noctua, będzie taka sama temperatura, połowę taniej, i ciszej (brak pompy).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aerial, a jakby na bocznej ściance podczepić coś na kształt Twojego grzejniczka ? Wewnątrz budy na top spokojnie wejdzie 2x120, a na tył 1x140. Na przód na pewno nie wejdzie nic, nie ma opcji niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bocznym panelu to trochę prowizorka będzie, można wprawdzie coś takiego 4x120 kwadratowa chłodnica, na dystansach np. ale to trochę szpeci całość. Ewentualnie lepiej już taką chłodnicę postawić gdzieś dalej poza obudowę na nóżkach, można nawet pompę/reza dać razem z tym na zewnątrz.

przykład, ale z większą chłodnicą (9x120) odczepianą od obudowy

http://img14.imagesh.../8389/ra1ax.jpg

w tym temacie kilka przykładów zewnętrznych chłodnic:

http://forum.purepc.pl/topic/343110-konserwacja-i-modernizacja-mojego-kibelka/

 

Możesz jeszcze spróbować z 2x120 na top 1x140 na tył, taki tandem nie jest dużo słabszy niż 2x 2x120, a zmieści się bez kombinacji.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, będę myślał. Zamówię na razie chłodniczki 1x140 i 2x120

 

thx

 

EDIT:

Jest spora szansa, że na górę wlezie 2x140 ale to już jutro na spokojnie pomierzę

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...