Skocz do zawartości
Crosis

Pillars of Eternity

Rekomendowane odpowiedzi

Coś ci to robi baardzo długo, u mnie to jest moment. Fakt, że ja dopiero grałem parę godzin.

Dopóki nie zaczniesz się rozglądać po Athkat... Zatoce Buntu jest spoko. Boję się trafić do następnego miasta. Podejrzewam, że przyrost rozmiaru pliku zapisu zależy od ilości odwiedzonych obszarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kim gracie? ja zacząłem boskim natury jako druid, ale nie pasuje mi ta klasa, dlatego teraz gram palkiem

 

ile postaci tworzyc w karczmie, jak szybko da rade przylaczyc jakichs porzadnych npcow?

 

za stary juz jestem na zabawe save/load po kilka razy co kazda potyczke... aktywnej pauzy uzywam non stop, po prostu jeszcze nie znam optymalnych rozwiazan (jak kula ognia na cienie)

 

poleci ktos kilka sztampowych buildow? na tanka i healera...

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako tank dobrze sprawuje sie fighter, pierwszego mozna dolaczyc w pierwszej wiosce z drzewem wisielcow. W karczmie mozna stworzyc od razu 5 postaci, albo zadnej i zbierac tylko te spotkane po drodze. W pierwszej wiosce jest fighter, mag, zaraz potem dolacza priest. Taki setup pozwala juz w miare swobodnie grac. Trzeba czytac statystyki postaci zeby optymalnie dobrac do nich sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cofam moj komentarz o poziomie trudnosci, wystarczylo dobrze skonfigurowac sklad i potyczki przebiegaja niezwykle sprawnie

 

na razie w skladzie mam npcowych maga i fightera, stworzylem barba, lotrzyce i barda...

 

w 1 lini moj palek i figter, z flanki barb, 2 linia to spiewaczka, zeby w zasiegu buffow byl caly team, a calkiem z tylu wala mag i lotrzyca z luku... kazdy ma po 2 zestawy broni, jakby jeden byl nieskuteczny i mordowanie idzie gladko

 

w planach mam wymiane npcowego fightera na kaplana a maga na druida, spiewaczke naucze pulapek i zamiast lotrzycy wezme lowczynie... 

 

hehe podoba mi sie ta gra :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta przyjmie się, okaże sukcesem i zarobi, to można spodziewać się odświeżenia. Zastępcę Baldura mamy już, Tormenta w trakcie, pewnie przyjdzie czas i na kolejne.

Moim zdaniem świetny pomysł (młodzież może ocenić w co dinozaury grały), tyle, że już nie ma się tyle czasu co kiedyś na łupanie...a gierka wciąga jak ruchome piaski, hahaha.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro tip: Nie używajcie lodowej zaśpiewki Pieśniarza: tworzy to obiekty, które nie usuwają się z save'ów - i to one (między innymi, ale głównie one) zwiększają ich rozmiar do niebotycznych rozmiarów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dotarłem swój optymalny skład (na 2 lvlu pokonałem bez problemu 2 lesnych czarownikow, czyli te wieksze trolle)

na szpicy tanki paladyn z tarcza i mlotkiem - boski ksiezyca i aumanin fighter

2 linia - flankerzy: krasnal blady druid zmieniajacy się w świnię i elfia spiewaczka z kusza

3 linia - skrajna flanka niziolek kaplanka z kusza i ludzka zlodziejka z lukiem

szkoda, że nie ma proc albo pistoletów skałkowych...

troche mnie konrci klasa szyfranta, tylko nie mam gdzie go wcisnac... nie mniej jednak tak ustawiona ekipa daje rade!

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem grę, zainstalowałem i skonfigurowałem, ale z graniem wstrzymam się bo podobno na dniach ma pojawić się jakiś patch a błędów w grze z tego co piszą na necie jest sporo . Obecnie czytam poradnik oraz instrukcję aby wybrać jak najlepszą drużynę oraz poznać nieco mechanikę gry.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram łowcą z niedźwiedziem, więc mam dodatkowego tanka ;] poza tym wojownik, kapłan i mag (na razie tylko ok 4h gry) nie jest najgorzej, ale jedno pomieszczenie z 5 cienami w świątyni musiałem ominąć, bo po 20 próbach nie dałem rady ;] trzeba będzie wrócić za kilka lvli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dotarłem swój optymalny skład (na 2 lvlu pokonałem bez problemu 2 lesnych czarownikow, czyli te wieksze trolle)

na szpicy tanki paladyn z tarcza i mlotkiem - boski ksiezyca i aumanin fighter

2 linia - flankerzy: krasnal blady druid zmieniajacy się w świnię i elfia spiewaczka z kusza

3 linia - skrajna flanka niziolek kaplanka z kusza i ludzka zlodziejka z lukiem

szkoda, że nie ma proc albo pistoletów skałkowych...

troche mnie konrci klasa szyfranta, tylko nie mam gdzie go wcisnac... nie mniej jednak tak ustawiona ekipa daje rade!

 

Pistolety są, tak samo arkebuzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, a pistolet dwuręczny byl gdzies na samym poczatku bodajze w jakiejs skrytce. (2 lokacja jesli dobrze pamietam)

Skrytki mozna znalezc w trybie skradania sie. (alt)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim panowie składem grać? U mnie wygląda to tak ja jako barbarzyńca do tego mag, wojownik, łotrzyk, pieśniaż i łowca. Lepiej wam się gra paladynem? Zastanawiam się ze zmianą woja na pala.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kombinacji że głowa mała.

Ja jak odkrywam co chwilę nowe postacie (NPC) to aż żal się z nimi rozstawać :D

Aktualnie mam (pogrubiony skład jest nie do ruszenia)

Ja (łotrzyk 2x1h)

Wynająłem Barba 2h

Do tego wojownik 1h+tarcza (i tego nie ruszam bo puszka jest strasznie wytrzymała, niekiedy sam zostaje na placu boju:D)

Kapłan

Mag

Druid (tu kombinuję, bo mam do wyboru pieśniarza, enigmatyka) chwilę z nim gram, nie wiem tylko czy nie wyleci za palladyna jak tylko go znajdę:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie pytanie jak pal wypada na tle woja. U mnie mag nie do ruszenia czytałem że mocno związany z wątkiem fabularnym. Tez mam te dylematy czy wywalać jak spotkam innego towarzysza. Dlatego zaczynam grę juz 2 raz i patrze kto nadaje się najbardziej do stylu jaki preferuje. Mag i Łowca z łukiem sprawdzają się świetnie wiec nie do ruszenia. Pieśniaż i woj mnie zastanawia. Ale pieśniaż jedna z fajniejszych klasa wiec się waham.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest gra dla ludzi typu "o na stole leży książka, przeczytam ją", jak dotykasz npca to czytasz całą historię jego duszy, itd.

to nie diablo 3

Powinni też wydać wersję z obrazkami :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do składu drużyny to na normalu najlepszy będzie układ 2x tank 2x suppoert 2x dps

hint ode mnie: robiąc woja pod tanka pakujemy redukujemy ilość punktów w MOC i dopakowujemy te dające nam bonusy do obrony, tank może nie zadawać w ogóle obrażeń!

zamiast maga polecam druida, na początku walki stoi z tyłu i supportuje, wali z kuszy/guna/czarów, jak się sytuacja wyklaruje, albo dostajemy w dupę - przemiana i atak z łapy

koniecznie należy posiadać 2 postacie dystansowe (ja mam złodziejkę i bardkę, a jak lokacja pozwala to 4 z ekipy u mnie wali z dystansu, jak moje 2 tanki zaprą się w przejściu), wyszukiwanie sciezki szwankuje, co w polaczeniu z splataniem w walce i karami za odwrót potrafi napsuc krwi...

jak mamy szyfranta/zlodzeja - koniecznie lazimy po ciekawych miejscach skradajac się, fanty to raz, dwa to exp za pulapki...

przed zaplanowanymi walkami - uzywamy pulapek, w zadnej grze przed tem tego nie robilem, cholernie ulatwia gre

 

jak komus sie save zepsul jak mnie i nie mogl z domu wyjsc na glowna mape, bo mial czarny ekran i crusha - trzeba save'a otworzyc z 7zipa i wywalic pliki z nazwa lokacji DO KTOREJ CHCEMY WYJSC, wada jest taka, że tracimy postęp w tej lokacji, w tym odkryta mgle... u mnie zadzialalo z warownia Raedrika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj grałem układem - Trzech kilerów na przodzie (wojownik, palladyn, barbarzyńca - generalnie osobniki z dużym zdrowiem i dobrym pierdyknięciem z ręki) i dwóch (kapłan, mag) z tyłu od wspomagania czarami i bronią dystansową.

Bronie dystansowe każdy posiada w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do składu drużyny to na normalu najlepszy będzie układ 2x tank 2x suppoert 2x dps

hint ode mnie: robiąc woja pod tanka pakujemy redukujemy ilość punktów w MOC i dopakowujemy te dające nam bonusy do obrony, tank może nie zadawać w ogóle obrażeń!

zamiast maga polecam druida, na początku walki stoi z tyłu i supportuje, wali z kuszy/guna/czarów, jak się sytuacja wyklaruje, albo dostajemy w dupę - przemiana i atak z łapy

koniecznie należy posiadać 2 postacie dystansowe (ja mam złodziejkę i bardkę, a jak lokacja pozwala to 4 z ekipy u mnie wali z dystansu, jak moje 2 tanki zaprą się w przejściu), wyszukiwanie sciezki szwankuje, co w polaczeniu z splataniem w walce i karami za odwrót potrafi napsuc krwi...

jak mamy szyfranta/zlodzeja - koniecznie lazimy po ciekawych miejscach skradajac się, fanty to raz, dwa to exp za pulapki...

przed zaplanowanymi walkami - uzywamy pulapek, w zadnej grze przed tem tego nie robilem, cholernie ulatwia gre

 

jak komus sie save zepsul jak mnie i nie mogl z domu wyjsc na glowna mape, bo mial czarny ekran i crusha - trzeba save'a otworzyc z 7zipa i wywalic pliki z nazwa lokacji DO KTOREJ CHCEMY WYJSC, wada jest taka, że tracimy postęp w tej lokacji, w tym odkryta mgle... u mnie zadzialalo z warownia Raedrika

Z tym się nie mogę do końca zgodzić.

Proponujesz model typowo dla MMORPG. To się sprawdza jak tank +healer  są kumaci i wiedzą co robią:)/ Tu niestety chwila nieuwagi i zostaje ci sam tank z 4 mobami których nie umie zabić:)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest myślenie i skradanie, by obadać teren z kim zacz mamy przyjemność.

Potem postawić pułapki, walnąć czary w grupkę i zwiać waląc z dystansowych, a na koniec wykończyć już normalnie.

Jak spokój to ofe i łupać.

 

Da się leczyć grupowo i spać bez tych zestawów obozowych?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tez się nie zgodzę. Mag to klasa która robi największy dmg w całej grze jako postać dystansowa. Łowca to kolejna klasa postaci must Have z dzięki największemu zasiegowi ataku oraz zwierzakowi który świetnie wspomaga naszego tanka. O ile nie widzę sensu zastosowania łotrzyka w 6 osobowej grupie jest to postać która prawdopodobnie jako jedyna przejdziemy grę bez towarzyszy. W 6 osobowej grupie naszym łowcą ze skradaniem można odkrywać teren. Zagraj magiem druidem i łowcą w ostatniej linni i zobacz jak rzucisz zaklęcia co się dzieje z przeciwnikami. Przeczytałem juz x poradników i wszędzie powiela się schemat idealnej drużyny jako tank-woj/pal robiący dmg w 1 linni barbarzyńca. Do tego łowca + zwierzak który wspomaga naszego taka. Mag i druid, zostaje 1 slot na towarzysza, tu dobrze sprawdza się kapłan ale ja wolę pieśniarza z racji w miarę tankowatości + pieśni wspomagających. Kombinacji jest od groma są lepsze i gorsze każdy gra takim stylem jakim chce i to jest piękne w tej grze.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...