Skocz do zawartości
Crosis

Pillars of Eternity

Rekomendowane odpowiedzi

14806.jpg

Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape: Torment... kiedy wracam myślami do czasów panowania klasycznych cRPG dosięga mnie głęboka nostalgia, spowodowana tęsknotą za produkcjami posiadającymi klimat, wielowątkową fabułę i wymagającą mechanikę. Pillars of Eternity miało przywrócić świetność trochę zapomnianemu gatunkowi, skutecznie łącząc szlachetne tradycje z odrobiną nowoczesności. Czy najnowszy projekt Obsidian Entertainment zdoła przywrócić uśmiechy na twarzach wyjadaczy z rozrzewnieniem wspominających wycieczki po Wybrzeżu Mieczy? Podźwignie ciężar zapowiedzi? Rozpali płomyk nadziei w oczach prawdziwych przygodożerców? Śmiem twierdzić, że znacznie więcej! Pillars of Eternity jest pozycją absolutnie obowiązkową dla miłośników cRPG, mogącą uchodzić za duchowego spadkobiercę Baldur's Gate, którego zresztą najbardziej przypomina. O! Większość zgromadzonych pobiegła szturmować sklepy... doskonale... garstkę niedowiarków powinna zaś przekonać poniższa recenzja. Napełniam więc kufelek złocistym trunkiem i zaczynamy...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie sobie link :)

 

href="http://ttp//www.purepc.pl/gry/pillars_of_eternity_to_prawie_jak_baldurs_gate_iii_recenzja

 

 

EDIT: możecie post usunąć ;]

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niedługo będę kończył.

Myślę nad drugim podejściem i zastanawiam się jaki char robić.

Mam pytanie odnośnie statystyk waszych main charów

Możecie wrzucić screeny?

Jestem trochę zdziwiony ogromną dysproporcją na tle drużyny mojej postaci. Zastanawiam się czy to wynika z tego że to "oczko w głowie" , z drugiej strony upgreduje wszystkich na maxa i nie ma lekko:)

Jedynie mag zadał większe obrażenia odnośnie pojedynczego celu, cała reszta daleko daleko w tyle...druga postac zadała 3000obrażeń...cała reszta to średnio mniej niż 10% mojego łotrzyka.

Any idea? Czy to kwestia tego że duża część gry nie byla w pełnym składzie? Ma ktoś barba/maga/pala na podobnym poziomie jako main chara by pokazać jak to u was wyglada?

efzoeuA.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś przeklęty error chyba. Co to kurnia są tury w tej grze skoro to nie jest turówka... Zadanie w Warowni szanowni Państwo, pierwszy dostępny mały quest. "Trywialna przygoda" do którego możemy oddelegować kogoś z drużyny. No to posłałem babę i co? Nie wraca. W opisie zajebiście dobrze przetłumaczone chyba "Koniec: tura 6" i tyle...nic więcej o zadaniu. Przespałem sobie ze 14 dni (co się naklikałem to moje..) i nic. Zadanie wciąż aktywne, rozwiązania zero.

Czego ja nie wiem? Najlepsze że przetrzepałem gugla i zero info o czymś takim :(

 

-edit--

a jednak, dokopałem się:

https://forums.obsidian.net/topic/74781-stronghold-major-adventures-1-rounds-1-day/

 

Dziękuję i postoję. Tyle jeśli chodzi o questy w warowni ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paladynka ma damage raczej symboliczny, za to pada jako ostatnia z grupy :)
 

post-7595-0-31402300-1428519831_thumb.jpg

 

Edit: Jak widać...

 

U mnie 2/3 składu grzeje z łuków i broni palnej z tyłu, plus magia jak jest większa zadyma. Tanki służą tylko do tankowania. Jak dałem na początku wojowniczce 2hand sworda, to miała dwa razy większy dmg, ale ginęła jak mucha - bez sensu...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale mój zespół głównie zbudowałem na postaciach rażących z dystansu, choć co oczywiste nie zabrakło tank i barbarzyńcy na większą grupką oponentów. Moją główną postacią był łowca z niedźwiedziem, który pełnie funkcję semi-tanka do tego Aloth rażący z daleko swoimi czarami oraz kapłan, żeby wytrzymałości nigdy nie brakło. Przy aktualnym podejściu do gry raczej nie zajmuje się zbytnio fabułą towarzyszy, którzy dołączają do nas w podróży, ale słyszałem, że niektórzy z nich mają naprawdę mocno rozbudowany ten element (Niezłomny). Gram niezwykle wolno bo lubię delektować się widokami, a i rozmowy często zabierają mi dużą część czasu w grze. Cierpię na brak łotrzyka, ale coś tam nadrabiam swoim łowcą (strzeżonego strzeże, toteż dałem mu sporo punktów w mechanikę). Gra jest dla mnie naprawdę miodna, a muszę przyznać, że w takie rodzaje gier nie grałem nigdy wcześniej i jest to w sumie swoisty powrót do przeszłości, ale nie mojej, niestety... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie tak jest, jako główny

 

Edit:

Po ukończeniu mam takie staty, jak w załączniku.

Można powiedzieć, że walka finałowa, gdy ma się max level jest... zbyt łatwa. Max poziom to 12 lvl i 66000 expa.

Gram dwoma broniami jednocześnie.

Żaden z moim kompanów nie używa tarczy, albo dwuręczna, albo al'a Drizzt Do'Urden tyle, że sejmitarów nie ma.

 

Edit:

Przeszedłem Palladynem na wysokim i eksperta. Wszystkie zadania porobione. 

Teraz idę obadać mnicha.

post-214549-0-01554000-1428834587_thumb.png

post-214549-0-41529400-1430826115_thumb.jpg

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako głównego mam kapłana, przeważnie działa jako bufor pomiędzy 1 a drugą linią.

post-194258-0-61807700-1428528609_thumb.jpg

 

Mam ustawienie przeważnie 2 walczących 4 strzelających, z czego to kapłan zmienia łuk na kiścień i trzyma zdala wrogów od 2 lini.

 

Jako drugorzędną postać zrobioną mam paladyna

post-194258-0-99407900-1428528621_thumb.jpg

 

Głównie za zadanie to ma trzymać na klacie

 

Skład ogólny to : wojownik, paladyn, 2xkapłan, mag, bard

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mam pomysłu, zwłaszcza że polazłem tam około 10lvl...chuchnie raz wszystko pada...podejrzewam że dobrze po prostu wziąć kupe przedmiotów do przywołania jakiś badziewi i co jakiś czas, jak poprzednie popadają to przywoływać nowe.

A w miedzyczasie lać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie udalo go zbic do 2/5 hp, ale jak padnie kaplan to po ptakach... Moze jakbym zamiast 2 wojownika dal palka to dluzej bym sie utrzymal. W sumie to nie wiem czy nie najlepiej isc na ugo z nim, wybic xauripy i dopiero brac sie za smoka.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie i w jaki sposób zabiliście Adrowego Smoka w Bezkresnych Ścieżkach??

 

Ja póki co podchodzę do niego z drużyna na 10 poziomie i jednym atakiem zabija mi 5 na 6 członków drużyny.

 

 

 

EDIT: zmęczony jestem i nie zauważyłem poradnika dwa posty wyżej :biggrin:

Ziomal ma chyba drużynę na 12 poziomie, bo ja takich czarów jeszcze nie mam.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...