Skocz do zawartości
Yoop

Komputer do grafiki 2d i obliczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebny mi zestaw spełniający następujące wymagania:

- obróbka grafiki (tylko 2D, żadnej obróbki wideo)

- obliczenia (programy obliczeniowe niewymagające żadnej szczególnej grafiki)

- obsługa 2 monitorów

 

W tej chwili dysponuję C2D E6600, Asus p5b, 2GB RAM, 2x HDD Seagate 300GB SATA2 i chętnie bym go przyspieszył, bo jednak czasami nie daje rady.

Komputer do pracy, nie do gier, więc nie potrzebuję szczególnie zaawansowanej karty graficznej, jednak fajnie by było, gdyby miała 2x dvi (lub dvi + hdmi), abym mógł podłączyć dwa monitory na takim samym cyfrowym wyjściu (bez przejściówki vga->dvi).

Budżet nie jest bez znaczenia, dlatego staram się uzyskać jak najlepszy zestaw przy umiarkowanej cenie (ok 2000zł)

 

Mój wstępny wybór jest następujący:

- AMD X6 FX-4170 s.AM3+ BOX. (550zł)

- Asus M5A97 AMD970 s.AM3+ (340zł)

- 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel (200zł)

- GAINWARD GeForce GTS 450 512MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (300zł)

- OCZ Vertex 3 SSD 2,5" 120GB VTX3-25SAT3-120G (400zł)

W sumie ok 1800zł

 

Nie potrzebuję dodatkowej przestrzeni dyskowej na przechowywyanie danych, bo skorzystam z dysków które mam, chcę tylko dołożyć SSD żeby przyspieszyć całość.

Rozważałem tez 16GB RAM, ale nie wiem czy będzie z tego wielka korzyść.

 

Prosiłbym o opinie, czy taki zestaw jest OK, czy może da się wybrac coś lepszego do takich zastosowań w podobnej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań FX może się sprawdzić, ale generalnie lepszym procesorem jest Intel Core.

 

Zmieniłem platformę na Core i5. W zestawie znalazła się karta graficzna, ale nie jest potrzebna. Procesor Core i5 jest wyposażony w układ HD 3000, który obsługuje 3 monitory, również przez wyjścia cyfrowe (bez przejściówki).

 

Vertex 3 zamieniłem na Vertex 4, różnica w cenie niewielka, a różnica w kontrolerze znacząca.

 

http://www.pcprojekt.pl/konfigurator/app/index.php/default/index/manual/id/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alucard69, dzięki za podpowiedź. W sumie nie rozważałem płyty bez karty graficznej, ale okazało się, że rzecywiście są płyty z wyjściem DVI i HDMI. Nie wiem wprawdzie jeszcze czy to jest jednoznaczne z tym, że obsłużą dw amonitory na raz, ale pewnie tak, a przy moich wymaganiach taki zintegrowany układ pewnie wystarczy. Zresztą kartę grafiki zawsze moge dokupić. W tej sytucaji rzeczywiście rozważę i5-3570 3,4Ghz za ok 800zł

Pytanie jaką płyte do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...