Skocz do zawartości
bachnaify

Zestaw komputerowy z wymienionych poniżej komponentów - jak ,,zmieścić" 8000-10000 zł. w 47000 zł. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry informuję, że to nie jest żaden żart. Od zawsze marzę o budowie superkomputera do gier, (muzyki też) ale problem jest dość oczywisty - brak wystarczających funduszy Dołączona grafika. Od pewnego czasu wyznaję zasadę - ,,kup coś super, albo nie kupuj w ogóle i odłóż kasę" oraz ,,biednego nie stać na oszczędzanie", ale niestety te zasady są trudne do realizacji, bo bardzo korci by kupić taniej i więcej, ale próbuję się powstrzymywać, choć jednocześnie mówię sobie, że jeżeli będę kupował po kilka bardzo drogich rzeczy, to do celu dojdę dopiero za kilka, a może nawet kilkanaście lat.

 

Do wydania niestety będę miał na razie tylko ok. 8000-10000 zł., a komputer marzeń wygląda jak niżej i jest to niestety kwota astronomiczna Dołączona grafika.

 

GPU: 2x Gigabyte GeForce GTX 690 4GB - 8022 zł.

 

CPU: Intel Core i7 3960X Extreme Edition - 4136zł.

 

HDD: 5x Seagate SV35 3TB - 3095 zł.

 

PSU: Seasonic SS-1250XM Gold - 1099 zł.

 

SSD: Dysk SSD PCIE 960GB OCZ RevoDrive3X2 bootable - 14195 zł.

 

SSD: OCZ Vertex 4 512GB - 1710 zł.

 

RAM: 2x G.SKILL DDR3 16GB (4x4GB) RipjawsZ 1600MHz CL7 - 1240 zł.

 

MoBo: MSI X79A-GD65 (8D) - 1004 zł.

 

Case: Fractal Design Define R3 USB 3.0 Black Pearl - 422 zł. (większa obudowa się nie zmieści)

 

Cooler CPU: Scythe Grand Kama Cross Rev. B - 202 zł. (bo bardzo cichy)

 

Audio: Beyerdynamic Headzone HOME HT + Słuchawki Beyerdynamic DT880 HT - 7249 zł. (nie jestem przekonany)

 

Display: Eizo Foris FS2331-BK - 1349 zł. (nie jestem przekonany)

 

Głośniki: Edifier C3 - 583 zł. (większe się nie zmieszczą)

 

SSD: OCZ Vertex 4 128GB - 450 zł. (na system)

 

Myszka: Logitech G600 - 337 zł.

 

Pad: Logitech F710 - 167 zł. (dla drugiego gracza)

 

Akcesoria: Roccat Apuri - 69 zł.

 

Wheel: Logitech G27 - 889 zł.

 

Ładowarka: Pentagram Secure Charger 444 LCD - 58 zł.

 

Listwa zasilająca: Ever antyprzepięciowa Premium 1,5m 7 gniazd 140 J - 39 zł.

 

Akumulatory: Pentagram AA 2700mAh Infinity (4szt.) - 38 zł.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SUMA: 46353 zł.

 

 

 

Resztę rzeczy mam zamiar przełożyć z obecnego kompa, a tych, których nie ma na tej liście, widocznie nie potrzebuję.

Do w/w podzespołów jestem przekonany w 99%, a co do monitora i zestawu audio to tak 5 przez 10.

Myślałem nawet o tym, by kupić tylko to czego jest się pewnym, a resztę kasy zostawić. Albo najpierw kupić peryferia, a potem kompa. Mam jakoś zainwestować kasę ? Jakieś pomysły ?

Nie chcę kupować byle czego.

 

Od czego wartałoby zacząć zakupy ?

 

Powtarzam - to nie jest żart ani trollowanie ani nic z tych rzeczy. Mógłby mi ktoś pomóc ? (może da się coś zmienić na lepsze ?) Co radzicie ? Będę wdzięczny za wszelkie porady. Dołączona grafika

Edytowane przez bachnaify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzeźwiej i przeczytaj swój post jeszcze raz ;D 40k na komputer można wydać albo gdy komputer jest potrzebny do pracy- będzie zarabiał na siebie i operatora albo gdy ma się własne pole naftowe ale wtedy ma się lepsze rozrywki.

 

Za dwa lata komp będzie warty ułamek wartości.

 

Sprzęt audio porażka wg mnie za taką kasę (ok 10k) można złożyć zestaw na naprawdę dobrym wzmacniaczu + odtwarzacz CD + głośniki. W hełmofonie muzyki słuchać - samemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez sensu cały temat.

Za trzy lata każdy komputer za 4k wciągnie ten za 47k nosem(a teraz nie odczujesz różnicy pomiędzy tym za 4k a za 40...).

 

Powiedz do czego potrzebujesz ten sprzęt.

 

Inna sprawa, że jak w tym co masz w podpisie wymienisz grafę to będzie to b. dobry, wystarczający do wszystkiego komp...

 

Nie wmówisz mi, że jesteś na wszystkich polach tak utalentowany, że masz takie potrzeby...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez sensu cały temat.

Za trzy lata każdy komputer za 4k wciągnie ten za 47k nosem(a teraz nie odczujesz różnicy pomiędzy tym za 4k a za 40...).

 

Powiedz do czego potrzebujesz ten sprzęt.

 

Inna sprawa, że jak w tym co masz w podpisie wymienisz grafę to będzie to b. dobry, wystarczający do wszystkiego komp...

 

Nie wmówisz mi, że jesteś na wszystkich polach tak utalentowany, że masz takie potrzeby...

 

Pozdrawiam

 

Ten komp ma być tylko do gier. Czasem słucham też muzyki, ale najczęściej na Youtube, albo w 320kbps.

 

bachnaify, napisz czego tak naprawdę oczekujesz, ile masz kasy itd.

W obecnej postaći to zamykam temat a ciebie wysyłam na wymarzone wakacje od forum.

 

Na razie mam 8000 zł., ale może doskładam 2000 zł. jeszcze. Oczekuję wydajności, wysokiego standardu i super dźwięku.

 

Według mnie powinieneś w tej kwocie inwestować w wodę. Po co ci 15 TB ?

 

Żeby już nigdy nie musieć dokupywać HDD. Taki komp ma być na bardzo długo. Zawsze mogę chcieć wrócić do jakiejś gry. No, ale nawet ujmując tutaj 3 dyski i zostawiając 6TB to i tak kwota łączna maleje tylko o 2040 zł.

Edytowane przez bachnaify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny temat. Kup sobie GTX 690, procesor podkręć na jakiś dobrym chłodzeniu, do tego nowa obudowa, dysk SSD 256GB i nic więcej do szczęścia nie potrzebujesz.

 

Acha, i mam nadzieję, że masz przynajmniej 3 monitory do tego GTX 690, bo inaczej nie zauważysz różnicy miedzy nim, a 4x tańszym HD7870

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzeźwiej i przeczytaj swój post jeszcze raz ;D 40k na komputer można wydać albo gdy komputer jest potrzebny do pracy- będzie zarabiał na siebie i operatora albo gdy ma się własne pole naftowe ale wtedy ma się lepsze rozrywki.

 

Za dwa lata komp będzie warty ułamek wartości.

 

Sprzęt audio porażka wg mnie za taką kasę (ok 10k) można złożyć zestaw na naprawdę dobrym wzmacniaczu + odtwarzacz CD + głośniki. W hełmofonie muzyki słuchać - samemu.

 

Głownie gram na słuchawkach, bo mam pokój dzielony na dwie osoby w domu. Myślałem tez o zamkniętych,a le podobno meczą i pocą się uszy, nawet przy welurowych padach jak. np. w Ultrasone Pro 900 i DT 770 PRO.

 

Śmieszny temat. Kup sobie GTX 690, procesor podkręć na jakiś dobrym chłodzeniu, do tego nowa obudowa, dysk SSD 256GB i nic więcej do szczęścia nie potrzebujesz.

 

Acha, i mam nadzieję, że masz przynajmniej 3 monitory do tego GTX 690, bo inaczej nie zauważysz różnicy miedzy nim, a 4x tańszym HD7870

 

Żebym miał je gdzie wepchać. :P Jeden 24 cale to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odłożone 10k to proponuję wyprowadzić się od mamy...

 

Na razie 8k, a potrzeby wyprowadzki nie widzę, przytulne mieszkanko, a tak bez offtopowania to chyba gadamy o komputerach a nie zameldowaniu ? :P

 

Inna sprawa, że jak w tym co masz w podpisie wymienisz grafę to będzie to b. dobry, wystarczający do wszystkiego komp...

 

Na jaką radzisz ?

 

Sprzęt audio porażka wg mnie za taką kasę (ok 10k) można złożyć zestaw na naprawdę dobrym wzmacniaczu + odtwarzacz CD + głośniki. W hełmofonie muzyki słuchać - samemu.

 

Jaki wzmacniacz polecasz ? Natomiast słuchawki potrzebuję zbalansowane między ilością i jakością basu (wybuchy, eksplozje) a możliwością wychwycenia/usłyszenia fajnych detali (FPS, by łatwo było usłyszeć zbliżającego się wroga.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaką radzisz ?

 

7970 lub 670/680

Proca podkręć do 3.6, kup jakieś SSD (np. Samsunga 830 256 lub 128GB - nie patrz, że nie masz SATA3, liczy się czas dostępu) i nie masz szansy zauważyć różnicy między tym co masz a tym co byś nabył za te śmieszne kwoty podawane wcześniej...

 

Jak jesteś audiofilem to możesz też zainwestować w jakiś sprzęt audio. Tutaj też nie ma co przesadzać bo jak pokazuje praktyka (KLIK) można się w tym zatracić Inna sprawa jaki jest sens jak słuchasz na Youtube i Ci to nie przeszkadza, a sprzęt audio masz niezły i zupełnie wystarczający(można pomyśleć o jakichś fajnych słuchawkach)...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to i tak wygląda na prefidne trolololo-wanie : "jak ,,zmieścić" 8000-10000 w 47000 zł. ?"Dołączona grafika wybacz ale po tym można tylko turlać się ze śmiechu

 

Rozumiem, że nie lubisz kompromisów (ja też) ale to już jest lekka przegina? dysk za 14k? do zastosowań domowych? Dołączona grafika zamierzasz ściągnąć wszystkie fotki z fb i nk?

 

Spróbujmy podejść do tego na poważnie: zostawiając "drobnice" 5607zł czyli ponad połowa budżetu, skupmy się na reszcie :

 

GPU: 2x Gigabyte GeForce GTX 690 4GB - 8022 zł./ nawet jedna to już z deka dużo no ale skoro chcesz "ciach" 4011zł

 

CPU: Intel Core i7 3960X Extreme Edition - 4136zł. 6rdzeni 12 wątków z pewnością nie zmierzasz wykorzystywać tego do gier racja? cena z kosmosu oscągi tylko nieco lepsze osobiście wolę sandy no ale teraz są nowsze zabawki wiec Intel Core i7-3770K, 1300zł (bądź inny model nie jestem teraz na bieżąco)

 

HDD: 5x Seagate SV35 3TB - 3095 zł. /osobiście ściągam bardzo dużo plików (anime) wiec rozumie potrzebne duzej przestrzenni ale nawet 6tb styknie na bardzo długo ~ 1200zł

 

SSD: OCZ Vertex 4 512GB - 1710 zł. albo rybki albo akwarium jeden dysk ssd na system + hdd stylka

 

SSD: Dysk SSD PCIE 960GB OCZ RevoDrive3X2 bootable - 14195 zł. /to jest przegina (na razie uznaje, że nie prowadzisz zadnego serwera danych chyba że sie myle?)

 

PSU: Seasonic SS-1250XM Gold - 1099 zł. Papapam! PSU: OCZ 700W StealthXStream 2 0zł oł jeah!

 

RAM: 2x G.SKILL DDR3 16GB (4x4GB) RipjawsZ 1600MHz CL7 - 1240 zł. / Patriot Game II Division 4 DDR3 4x4GB 1600MHz CL9 ELK 419 zł (bądz odpowiednik goodram)

 

Audio: Beyerdynamic Headzone HOME HT + Słuchawki Beyerdynamic DT880 HT - 7249 zł. (nie jestem przekonany)/ bayredynamic ma wiele lepsze rzeczy w swojej ofercie, z ciekawości spojrzałem na ten zestaw ten cały HEADTRACKING wohoohoooDołączona grafika to ta wielka śrubka na u góry prawie jak frankenstein, i powiedz do czego to jest? przecież i tak łep będziesz miał skierowany do ekranu chyba że biedzisz grał z zamkniętymi oczyma i do góry głowa obrócony od 90stopni. Do muzy za 7k można złożyć dużo lepszy tor wzmak+dac+słuchawki chyba, że koniecznie chcesz 5.1,7.1 na to wystarczy 1,5k

 

 

5607zł + 6930zł (bez słuchawek tu nie wiem czego oczekujesz) = 12537zł czyli nadal za dużo! wystarczy z 690gtx zrobić 680gtx i gitaraDołączona grafika

Oczywiście nie napisałeś do czego będziesz używał tego kompa na razie wychodzi ze do wszystkiego a jak wiemy co do wszystkiego do do niczego

 

 

Wychodzi na to że zamiast Porshe chcesz kupić kombajn, też czerwony ale za to jaki napakowany

 

@slowretoo Według mnie powinieneś w tej kwocie inwestować w wodę

Racja! woda mineralna 2zł na ostudzenie Twoich zapędów i robienia 10k z 47miu

 

W trakcie poprawiania błędów, doszło wiele postów ja pisze powoli a korektę jakoś mi wcięło DONE

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do arta, do którego Klaus podał Ci link. Dźwiękówkę sobie zostaw (ciężko by znaleźć coś lepszego niż Xonar STX, jeżeli chodzi o jakość dźwięku, choć to raczej karta do stereo, a nie gier i filmów), dołóż do tego jakiś dobry wzmacniacz lub ampli - polecam H/K, Marantza lub Cambridge Audio (z tymi miałem styczność, innych nie porównywałem), a ze wzmaka wyjście na słuchawki i porządne kolumny. W wypadku karty graficznej nie ma co przepłacać za 2x690, i tak nie odczujesz różnicy pomiędzy 120fps, 200fps czy nawet 500fps. Poza tym przy SLI mogą zdarzyć się mikroprzycięcia, a i nie każda gra wspiera tego typu technologie.

 

A wypowiedzi w stylu "Żeby już nigdy nie musieć dokupywać HDD" nie traktuję za poważną. Technologie idą ciągle do przodu i jeżeli oczekuje się jak najlepszej wydajności, to trzeba taki sprzęt raz na jakiś czas zmieniać. Tyczy się to zwłaszcza dysków twardych, ale także i SSD, które będą wąskim gardłem dla każdego pc-ta (jako najwolniejszy komponent).

 

EDIT:

Zapomniałbym - i popraw tytuł tematu, bo jest napisane, jakbyś chciał zmieścić 8k w 45k (co trudne raczej nie jest), a nie na odwrót.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Intel Core i7 3960X Extreme Edition - 4136zł. 6rdzeni 12 wątków z pewnością nie zmierzasz wykorzystywać tego do gier racja? cena z kosmosu oscągi tylko nieco lepsze osobiście wolę sandy no ale teraz są nowsze zabawki wiec Intel Core i7-3770K, 1300zł (bądź inny model nie jestem teraz na bieżąco)

 

 

a do tego procka to jaka płytka byłaby dobra ?

Edytowane przez bachnaify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie coś: ?

 

GPU: Gigabyte GeForce GTX 680 2GB OC WFx3 2053 zł.

CPU: Intel Core i7 3770K 1325 zł.

HDD: 2x Seagate SV35 3TB 1238 zł.

PSU: Seasonic X-760 Gold 651 zł.

SSD: OCZ Vertex 4 256GB 863 zł.

RAM: Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 Intel Game II LLK 403 zł.

MoBo: Asus ROG MAXIMUS IV EXTREME-Z 1493 zł.

Case: Fractal Design Define R3 USB 3.0 Black Pearl 422 zł.

Cooler CPU: Scythe Grand Kama Cross Rev. B 202 zł.

Słuchawki: Beyerdynamic DT 880 Pro 250 Ohm 1065 zł.

Display: Eizo Foris FS2331-BK 1349 zł.

Głośniki: Edifier C3 583 zł.

Myszka: Logitech G600 337 zł.

Akcesoria: Roccat Apuri 69 zł.

Wheel: Logitech G27 889 zł.

Listwa zasilająca: Ever antyprzepięciowa Premium 1,5m 7 gniazd 140 J 39 zł.

 

Wychodzi 12981 zł.

Edytowane przez bachnaify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na ASrock - jest równie dobra a nie ma sensu przepłacać. Najdroższe modele są skierowane raczej na rynek extremeOC. Zrezygnowałbym z jednego z twardzieli, chłodzenie zamienił na HR-02 macho (zjada tego scythe'a na śniadanie i jest tańszy).

 

Co do słuchawek, po co tak wielka impedancja, potrzebowałbyś do nich dodatkowego wzmaka. Zainteresuj się np AKG K701 albo którymś z modeli HD.

 

Co do reszty:

grafa, proc, zasiłka, ssd, ram, buda - dobry wybór.

 

Monitor - wziąłbym raczej Benq GW2450HM albo Dell u2412 (z przewagą po stronie tego drugiego, format 16:10 i lepsze kąty widzenia to jednak spora zaleta).

 

Do kierownicy polecam Wheelstand deluxe, praktycznie nie chciałbym już więcej korzystać z kółka niezamocowanego na stelażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro komp ma sluzyc do grania to kup taki sprzet, na ktorym tytuly w ktore grasz beda dzialaly plynnie w max detalach na 1080p i nic wiecej. twoj monitor nie wyswietli ci wiecej niz 60fps. dlatego zloz sprzet, ktory bedzie w stanie generowac jakies 80 fps (lekki margines na przyszle tytuly). to co zostanie wloz na lokate - za rok wymienisz jakies podzespoly, abys dalej mial te magiczne 60 fps. a reszte kasy wydaj na dziewczyny i alkohol.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciagnie mnie do LGA 2011

 

a takie coś:

 

PSU: Seasonic zasilacz modularny SS-1250XM 1250W (na przyszłość)

RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3 2x8GB 1600MHz CL8

Cooler CPU: Scythe Grand Kama Cross Rev. B LGA 2011(bardzo cichy)

CPU: Intel Core i7-3930K 3.20 GHz 12MB LGA 2011 (bo 6 rdzeniowy, na przyszłość)

GPU: Gigabyte GeForce GTX 680 2GB OC WFx3 (ciche chłodzenie)

MoBo: MSI X79A-GD65 (8D) LGA 2011

SSD: Intel 520 SSD Solid-State Drive 240GB

HDD: Seagate SV35 3TB

Case: Fractal Design Define R3 USB 3.0 Titanium

 

??

Edytowane przez bachnaify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tak czasami mam, że się człowiek napali na jakiś sprzęt i bardzo chce go mieć nie słuchając rad, że jest to bez sensu i nie opłacalne.

Radzę przeczekać kilka dni i ochłonąć. Poczytaj testy procków i5 vs i7, w mojej opinii nie opłaca się dokładać grubej kasy do tego 6 rdzeniowca.

Również w przypadku karty graficznej polecam testy gtx 670 vs gtx 680. Osobiście posiadam gtx 570 i gram w rozdziałce 1920x1200 i wraz z i5 2500k z zapasem wystarcza do takiej rozdzielczości, myślę więc, że w twoim przypadku lepszym wyborem byłby gtx 670.

 

8GB również spokojnie wystarczy do wszystkich gier, zawsze jakby brakło to można wtedy dorzucić, po co od razu wrzucać kasę nadaremno.

Zasilacz - po co aż tak mocny, nowsze generacje kart czy procesorów przynoszą z reguły mniejszy pobór prądu więc od siebie polecam seasonic x-660, pół pasywny, poczytaj o nim.

Jak nie masz zamiaru ostro podkręcać sprzętu to wybór możliwie najdroższej płyty głównej też nie ma sensu.

 

To co ja bym na twoim miejscu kupił to: i5 3570k, gtx 670, 8GB ramu, mobo ze średniej półki, ssd samsung 830 256GB + jakiś hdd na dane, zasilacz seasonic x-660, buda ta co podałeś.

 

Przeglądałeś zestawy komputerowe przygotowywane co miesiąc na tej stronie?

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2012_poradnik_zakupowy?page=0,11

 

Wziąć ten zestaw za 4450zł + buda ~400zł + myszka i klawiatura powiedzmy 400zł = 5250zł

Dorzucasz do tego monitor Dell U2412M 24'' za około 1050zł i mamy 6300zł

Masz świetny zestaw, który na długo starczy, na audio się nie znam więc pominąłem tą kwestię.

Edytowane przez fenfir
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja bym na twoim miejscu kupił to: i5 3570k, gtx 670, 8GB ramu, mobo ze średniej półki, ssd samsung 830 256GB + jakiś hdd na dane, zasilacz seasonic x-660, buda ta co podałeś.

 

Takiej porady oczekiwałem, krótko i rzeczowo i z przykładem konfiguracji, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze czy masz zamiar bawić się w OC? Bo jeśli nie to nie ma sensu kupowania procesora z "k" na końcu czyli wersji z odblokowanym mnożnikiem.

 

Jeśli chciałbyś zmontować naprawdę cichy zestaw to od siebie mogę polecić:

na budę - fractal define R4

zasilacz - seasonic x-660

chłodzenie na grafikę - thermalright shaman (tutaj nie wiem jak z kompatybilnością na np. gtx 670) ew wybór karty już z zamontowanym cichym chłodzeniem

wentylatory - Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 120mm ( u siebie mam 3 sztuki, na przód i tył obudowy oraz na chłodzenie od procka)

razem z budą masz już prosty kontroler obrotów dla 3 wentyli.

 

U siebie mam taki zestaw i po skręceniu wentyli jest naprawdę cicho, w trakcie dnia można zapomnieć się, że działa. Koniecznie do tego SSD, po złożeniu takiego zestawu to właśnie HDD był najgłośniejszym elementem w komputerze, przy posiadaniu ssd + hdd można wtedy ustawić żeby po pewnym czasie bezczynności hdd się wyłączał, czyli gdy np. buszujesz po internecie.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze czy masz zamiar bawić się w OC? Bo jeśli nie to nie ma sensu kupowania procesora z "k" na końcu czyli wersji z odblokowanym mnożnikiem.

 

Jeśli chciałbyś zmontować naprawdę cichy zestaw to od siebie mogę polecić:

na budę - fractal define R4

zasilacz - seasonic x-660

 

 

O podkręcaniu na razie nie myślę, natomiast R4 mi się nie zmieści, dlatego biorę R3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm śmieszny trochę ten zestaw. W momencie w którym chciałbym wydać tyle kasy na sprzęt (10k) to pierwsze co mi przychodzi do głowy to ten monit:

U2177 x2 - 27 cali z rozdziałką 2560 x 1440 - za dwa zapłacisz 4k - rozdzielczość daje kopa, no i ja sobie nie wyobrażam działania na kompie bez 2 monitorów

CPU - i5-3570K - 850zł - nic lepszego do gier Ci nie potrzeba - HT do gier i tak lepiej wyłączyć. Różnica w grach jest marginalna (typu 3 klatki przy 100) albo żadna.

HR-02 Macho rev2 - 170 zł

MSI Z77A-GD80 770zł - znowu nic więcej nie potrzeba - akurat ta płyta bo ma Thunderbolta co może się przydać jeśli nie chcesz zmieniać kompa.

Samsung 830 SSD 256GB - 800 zł

Seagate SV35 35 3TB - 600 zł - jak Ci się skończy miejsce to kupisz nowy i dorzucisz, każdy mechaniczny dysk to więcej wibracji na obudowę i buczenie nawet w Idle jak chciałbyś cichofilski zestaw

Scythe Himuro SCH-1000 90zł - wyciszenie dysku + pochłaniacz drgań - montowanie w zatokę 5.25

MSI GTX 680 1800 zł

Prolimatech MK-26 + 2x Scythe SlipStream 140mm - 300zł i wywalamy stockowe chłodzenie grafy w buraki

Patriot DIMM PC-1600 DDR3 16GB Game II CL9 Dual Channel (PGD316G1600ELK) 360zł

Seasonic Netzteil ATX 860W SEASONIC 80Plus Platinium P-860XP (SS-860XP) 860 zł

Corsair CC600T Graphite Series BLACK 570 zł IMO najfajniejsza buda na rynku

Dźwięk już masz

Pioneer BDR-207EBK - o ile zależy ci na Blue-ray - 360zł

Mycha - już masz

Klawa - już Masz

Logitech G13 - 300zł - Klawiaturopad do MMO - genialna sprawa np joystick pod kciukiem jako WSAD Dołączona grafika

 

7470 zł. Czyli tylko jeden monitor na razie żebyś się zmieścił w budżecie, płytę główną możesz też brać tańszą, blueray'a odpuścić bo po co? Co zyskasz - monitor na lata, idealną budę na lata, zasilacz na lata. Co do dzwięku to odzielny temat heh i znowu pochłaniacz budżetu - przeczytaj sobie to http://pclab.pl/art50899.html jest opisany rozsądny zestawik Dołączona grafika - i lepiej się nie zaczynaj bawić w audiofilstwo bo wtedy z idealistycznym podejściem 40k Ci na kabel nie starczy Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolimatech MK-26 + 2x Scythe SlipStream 140mm - 300zł i wywalamy stockowe chłodzenie grafy w buraki

Są przecież karty graficzne z fabrycznymi bardzo dobrymi coolerami CPU (np. Sapphire lub Gigabyte).

 

Corsair CC600T Graphite Series BLACK 570 zł IMO najfajniejsza buda na rynku

Design to już kwestia gustu ale obudowy z blachą 0,6 mm na pewno ja nie nazwałbym najlepszą na rynku. Zwłaszcza na tle solidniejszego Fractal Design Define R4 czy też Antec P280 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mama zgodziła się dać mi 14k, ale na pieprzoty odchodzi mi 3600 zł., więc na zestaw zostaje 10400 zł.

 

Z jednej strony chciałbym zaszaleć, ale trochę żal tyle kasy, jeszcze pomyślę, a teraz prosiłbym was o zbudowanie dwóch zestawów.

 

Zestaw 1 - zestaw do gier dla psychopaty, maniaka, szaleńca, tak by zbudować możliwie najlepszy komp do 10400 zł.

Zestaw 2 - tak jaki wy uważacie za słuszny do gier, tak by zostało tyle kasy ile uważacie, że warto zatrzymać sobie na upgrade'y w przyszłości.

 

Monitor będzie FHD 1920x1080

 

P.S. Apropos kompa dla szaleńca - lepiej wziąć GTX 680 SLI czy GTX 690 ?

 

Ja zbudowałem tak:

 

Zestaw dla szaleńca:

 

 

PSU: Seasonic zasilacz 860W PLATINUM-860 (80+ Platinum, retail)

RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3 2x8GB 1600MHz CL8

Cooler CPU: Scythe Grand Kama Cross Rev. B LGA 2011

CPU: Intel Core i7-3930K 3.20 GHz 12MB LGA 2011

 

GPU: 2x Gigabyte GeForce GTX 680 2GB OC WFx3

MoBo: MSI X79A-GD65 (8D) LGA 2011

SSD: Intel 520 SSD Solid-State Drive 240GB

HDD: Seagate SV35 3TB

Case: Fractal Design Define R3 USB 3.0 Titanium

 

Wychodzi 11264 zł. czyli musiałbym zrezygnować z HDD

 

a normalny to mi wychodzi tak:

 

seasonic x-660

ram - kingston 8gb 1600 mhz cl9 - 160 zł.

cooler cpu - stock

cpu - i5 2500k

gpu - gtx 670

mobo - jakieś za 500 zł.

ssd -intel 520 120 gb

hdd - jakieś 2tb

obudowa - define r3

 

wychodzi 5065 zł.

 

W obu zestawach proszę o wasze korekty

Edytowane przez bachnaify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mamie, żeby poszła do jakiegoś sklepu komputerowego i żeby jej tam powiedzieli ile kosztuje dobry komputer do gier.

 

 

 

Twój obecny procesor po podkręceniu ma wystarczająca wydajność do każdej gry. Przesiadka na i5-2500K nie da ci aż takiego wzrostu wydajności. Poczekaj ewentualnie do kwietnia na Haswelle.

 

W twoim kompie wystarczy wymienić kartę graficzną na GTX 670, do tego dysk SSD i jesteś USTAWIONY!!

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...