Skocz do zawartości
dDingo

[post #5]Komputer do gier - poprawna konfiguracja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam nie najlepszy, bo już nieco wiekowy komputer, ale poza tym, że ogranicza mnie sprzęt, to samo robi ze mną gotówka. Mam kilka pytań dotyczących tego czy warto, a jeśli tak to jaką konkretnie kartę graficzną kupić.

 

Specyfikacja mojego PC:

Procesor: Intel Core 2 Duo 6400 2,13 GHz - http://ark.intel.com/products/27249/Intel-Core2-Duo-Processor-E6400-(2M-Cache-2_13-GHz-1066-MHz-FSB)

Pamięć: 4 GB (2+2)

Płyta główna: Dell OptiPlex 745 - http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_745techspecs.pdf

Grafika aktualnie zintegrowana z płytą

 

Z tego co wyczytałem, płyta ma złącze PCI-E x16 v1.0, czy taki port nie będzie zbytnio ograniczał nowej karty i czy w ogóle ruszy pod nim karta graf. pod 2.0 czy 2.1?

 

Czy jest w ogóle sens inwestycji ok. 400 - 500 złotych na kartę graf. (używaną), czy może lepiej zacząć od wymiany czegoś innego?

 

Jeśli jest sens - to czy jest jakaś konkretna karta, którą powinienem się zainteresować?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam, dD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszytskim nie podałeś jednej z najważniejszych rzeczy w komputerze - jaki jest zasilacz? Model i marka.

 

Przez tą Twoją plyte główną inwestycja jest pod znakiem zapytania. Może jakiś radeon 4850 ale jak zasilacz się okaże jakiś shit to nie da rady.

 

Kompatybilność wsteczna teoretycznie jest jeśli idzie o pcie 2 i 1 ale w praktyce może coś nie do końca działać.

 

 

Może za 500zł wartoby się rozejrzeć za czymś innym, nowszym a też używanym jak płyta z procesorem. Bo grafe kupisz za 250zł albo mniej. Droższej kompletnie nie ma sensu, jak sam zauważyłeś sprzęt to zabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu - a już napewno nie taką za 400-500zł.

 

 

zależy w co chcesz na tym pograć - może jakiś GF9500/GF220 czy też radek 5670/5650 (tylko coś słyszałem że na v1.0 są z nowszymi kartami problemy)

 

@up

podał - to oryginalny dell - max TDP dla karty 75W.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam złożyć sobie komputer do 1900 złotych. Głównie zamierzam na nim grać, nie wymagam 60FPS na max detalach, ale żeby choćby te nowsze tytuły ruszyły.

 

Stworzyłem coś takiego - będę wdzięczny za opinie. Jestem początkujący dlatego proszę też o informacje czy ta konfiguracja jest poprawna - tzn. czy wszystko ze sobą współgra.

 

 

Procesor: Intel Core i3-2120 3,30 GHz 3MB cache s. 1155 Box.

Płyta Główna: ASROCK H61DE/S3 Intel H61 LGA 1155

RAM: GoodRam 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9.

Grafika: ASUS AMD Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (820/4600)

Dysk twardy: WD Scorpio Black WD5000BPKT 500GB 2,5' SATA.

Zasilacz: Thermaltake Smart 550W 80+ Bronze Modular 14cm SP-550MPCBEU.

Napęd: ASUS DVD Recorder DRW-24B5ST/BLK/B/AS Sata Black Oem.

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,

dD

===============================

Dziękuję za odpowiedzi. Stwierdziłem, że faktycznie nie ma sensu.

 

Proszę tym samym o pomoc w tym temacie - postanowiłem zmienić cały komputer - http://forum.purepc....a-konfiguracja/

 

===============================

 

Polecam lekturę regulaminu działu co kupić.

 

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-3220 3.30GHz 3MB BOX - czyli i3 w Ivy Bridge

ASRock B75M-GL - ew wersja B75M - ~20zł więcej i mamy dodatkowy kontroler s-ata 3 (3x złącze s-ata 3) i poza D-Subem oraz DVI dodatkowo wyprowadzone HDMI na płycie

4GB Kingston HyperX 1600MHz ~10zł więcej od 1333Mhz

Gigabyte HD7770 OC 1GB

WD 500GB AAKX 3.5" S-ATA3

ASUS DRW-24B5ST SATA czarny OEM

SilentiumPC Brutus 410

OCZ CoreXStream 500W

 

~1900zł;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ StealthXStream 2 500W w większości sklepów jest do kupienia w cenie powyżej 200 zł, przez co jest nieopłacalny. Rozejrzyj się za Corsair CX600V2, często można go kupić za mniej, niż 220-230 zł, to najlepsza opcja w tej cenie. Fortron Hexa 500W jest z kolei najbardziej opłacalnym zasilaczem do ~180 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego ani drugiego nie było na stanie. Był jedynie CX500V2. Ostatecznie więc wyszło coś takiego:

 

 

Procesor: Intel Core i3 3220 3.3GHz LGA1155 BOX

Płyta główna: ASROCK B75M-GL Intel B75 LGA1155

Pamięć RAM: Kingston HyperX 4GB DDR3-1600 Non-ECC CL9 KHX1600C9D3/4G

Karta graficzna: Gigabyte HD7770 1GB DDR5 128bit PCI-e OC

Dysk twardy: WD Caviar Blue WD5000AAKX 500GB sATA III 16MB

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Zasilacz: Corsair Builder Series CX500 V2 CMPSU-500CXV2EU 500W

Napęd: ASUS DVD Recorder DRW-24B5ST/BLK/B/AS Sata Black Oem

 

Jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile możesz mieć tego CX500V2? Jeśli do 200-210 zł, to możesz go zostawić. Rozejrzyj się jeszcze za takimi zasilaczami, jak OCZ ZS 550W i Thermaltake Smart 530W, są jednymi z bardziej opłacalnych w cenie do ~230 zł (OCZ jest trochę lepszy od Thermaltake).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu kupować te zasiłki, skoro w podobnej cenie jest: http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-silencer-mk-iii-500w-221-642002.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=642002

Który podobno jest konstrukcji Seasonica, do tego modularny...

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...