Skocz do zawartości
4rch0n

Linksys X2000, niestabilna praca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Linksysa X2000 (Firmware Version: v2.0.03)

Od czasu do czasu jestem świadkiem dziwnych wydarzeń, mianowicie sytuacja wygląda tak:

Router nagle traci połączenie z internetem(Neostrada 10Mbit ADSL2+)

Nie da się wtedy zalogować na 192.168.1.1 - Adres nieodpowiada

Po wyłączeniu i włączeniu nadal to samo

Po wyłączeniu, wyjęciu kabla telefonicznego z routera włączeniu

da się zalogować na 192.168.1.1, komputery widzą się w lanie,

następnie gdy podłącze kabelek telefoniczny to w zupełności nie wiem od czego to zależy ale czasami router znowu przestaje odpowiadać, a czasami zaczyna działać(najczęściej po dwóch trzech resetach z wyjętym kablem telefonicznym)

 

Jeżeli to coś zmienia używam wbudowanej w router opcji dyndns'a aby linkować swój IP z aliasem

 

Ma ktoś jakikolwiek pomysł co może być nie tak o.O ? TP-LINK którego posiadam rusza z kopyta na tym samym kablu, czasami się podobnie zawieszał natomiast nie cały a jedynie jego moduł wifi.

Będę naprawdę wdzięczny za jakiekolwiek opinie Dołączona grafika

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, posiada taką samą funkcję, podejrzewałem na początku, że problemy z ustanowieniem połączeniem plus próba rejestracji adresu mogą się kończyć dla linksysa zwiechą, ale ciężko mi jest wykluczyć taką opcję bez tygodniowej, a może i miesięcznej rezygnacji z automatycznego ustawiania dyndns, dlatego też pytam się tutaj czy ktoś miał z tym routerem podobne problemy? Dzisiaj zauważyłem, że kabel telefoniczny mógł być źle traktowany w drzwiach, ale koszulka jest nierozdarta tylko wygięta, tak czy inaczej ułożyłem go już poprawnie. Nie wiem może po prostu mam uszkodzony model, a może to w nim normalne? Rozumiem możliwość problemów z ustanowieniem połączenia, ale tak czy inaczej router nie powinien przestawać odpowiadać na swoim adresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...