Skocz do zawartości
Modd

USB zawiesza komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Po podpięciu bardziej skomplikowanych urządzeń pod USB, komputer mojej siostry zawiesza się. Pendrive i prosty modem ADSL działają bez problemu, ale jak tylko podłączam drukarkę albo kamerkę internetową, to od razu następuje zwis. Jestem pewien, że to wina płyty głównej, ale może jednak podsuniecie mi jakiś pomysł. Postawiłem system od nowa, próbowałem różnych ustawień w BIOS, ale na każdym porcie, za każdym razem kończyło się tak samo. Myślałem, że dokupienie karty PCI USB załatwi sprawę, ale nic się nie zmieniło. Zmieniałem też kość RAM na inną, ale nie pomogło.

PC to AMD Sempron 3000+, Kingston 512 MB DDR, AsRock K8NF3-VSTA (z integrą GeForce 6150SE). Zasilacz to jakiś ColorsIt, czy coś takiego - w każdym razie no name, chociaż chodzi od 6 lat. Mógłbym jeszcze podłączyć swój, ale nie sądzę, żeby to coś dało.

 

Pozostaje coś poza serwisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki chipsetu za każdym razem instalowane i instalowane te same?

Jeśli nie to zainstaluj sterowniki chipsetu, jeśli tak to spróbuj starszych sterowników.

 

Zmiana zasilacza nie zaszkodzi, wyeliminujesz jeden podzespół, który w sumie może mieć na to wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak już pisałem, karta PCI USB nie działa w ten sam sposób (czyli pendrive ok, drukarka nie).

 

Kilka dni temu monitor przestał reagować na włączenie kompa, więc komp został przywieziony do mnie. Potwierdziłem problem i zmieniłem zasilacz na swój, po czym podpiąłem swój monitor - śmiga, więc zamieniłem PSU (nie sprawdzałem USB) z powrotem i o dziwo też zaczął działać. Potem podłączyłem swoją kamerkę - działa (!). Drukarka - też. Myślę sobie WTF? Skoro tak, to ok. Pojechałem więc do siostry, żeby zainstalować jej drukarkę, a tu znowu lipa.

Dzisiaj pojechałem do niej i podłączyłem swój zasilacz i problem był ten sam, ale po kilku resetach nagle USB zaczęło działać normalnie - zarówno kamerka jak i drukarka (a raczej 3w1). Podpiąłem więc z powrotem jej zasilacz i też działa. Nie mam pojęcia o co tu chodzi, ale obawiam się, że problem i tak powróci.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...