Skocz do zawartości
x21

Dźwięki przy włączeniu pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam problem z pc mianowicie jak próbowałem go wczoraj włączyć nic nie pojawiła się na ekranie jedynie było słychać dźwięki (2 potem krótka przerwa 8 następnie przerwa z 3 sekundy i jeszcze jeden sygnał ) Za każdym włączeniem było to samo zostawiłem więc go lecz wieczorem postanowiłem, że jeszcze raz spróbuje ku mojemu zdziwieniu pc znów normalnie odpalił . Najdziwniejsze jest to, że przed tym nie robiłem z komputerem nic(nie instalowałem żadnyc oprogramowań ani nie zaglądałem do obudowy) Disiaj chciałem podłączyć drugi dyska(ATA) z starewgo pc siostry jednak po wykonaniu tej czynnośći przy włączeniu pojawiło się to samo co wczoraj(takie same sygnały) Odłączyłem więc dysk i zostawiłem go na 2 h po 2h normalnie się odpalił. Tu pytanie co może być tego powodem ? Jeszcze dodatkowe pytania o podłączenie drugiego dysku w internecie czytałem, że przy ata trzeba przestawić jakąś zworke master-slave jednak ja nigdzie takowej się nie dopatrzyłem.Dysk to : barracuda 7200.10 250 gb. Konfiguracja pc: Płyta glówna Asus m2a-mx, karta graficzna GeForce 8600 Gt 512 mb, pamięć ram GoodRAM GR667D264L5/1G x2, procesor AMD Athlon x2 Dual Core 4400+ 2.29 Ghz . Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam .

Edytowane przez x21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sygnały to błąd parzystości pamięci. Wyjmij pamięci, przemyj styki spirytusem, wsadź do slotów kilka razy, znów przemyj, wsadź do slotu i włącz komputer.

 

8 sygnałów to błąd grafiki. Zrób to samo z kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...