Skocz do zawartości
Dijkstra

PSU do HTPC, wiatrak 80mm z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuje zasilacza do HTPC

 

- E7300 niekręcony, 70% czasu spędza na najniższym mnożniku i napięciu

- HD 5450 512MB

- 2x2GB kingston value, możliwe, że lekko przewoltowane i podciagnięte timingi - nawet nie pamiętam

- 4x HD + DVD

- płytka na G31, możliwe, że dojdzie dodatkowy NIC i WLAN na PCI.

 

Czyli dobre 200W wystarczy. Problem polega na tym, że zasilacz raczej musi mieć wiatrak 80mm na tylniej ściance ponieważ leży na nim jeden z dysków, który zasłoniłby większość wentylatora 120mm. Chyba, że ktoś zna zasilacz z tak wolnymi obrotami wentylatora, że takie przysłonięcie nie spowoduje szumu, ale wolałbym jednak 80mm z tyłu - albo passive, jeżeli jest coś w dobrej cenie. Bo zasilacz musi być naturalnie możliwie cichy.

 

Na razie mam tracera 4life 400W, ale siedzi tam od ponad roku i najwyższa pora się zacząć bać. Cena powiedzmy do 200zł - chyba, że istnieje dobry passive w rozsądnej cenie, to szarpnę się na więcej.

 

Po prawdzie, to nie widzę nic sensownego, jak nie pomożecie, to pewnie skończy się tak, że albo zostanie tracer, albo kupię feela 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o taganie tg 380 u 01 sam jeszcze niedawno taki miałem i idealnie spełnia wymagania, do tego jest bardzo cichy. Jest to dość stary sprzęt ale naprawdę wart uwagi, jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię FSP400-60THA(1PF) - leżaka magazynowego z allegro za 69zł. Patrzę łakomie na Anteca EA 430D Green 80+ bronze, ale cena trochę odstręcza - zwłaszcza, że po prostu by się marnował.

 

Update:

Znalazłem nowego FSP 300-60EP 80+ bronze (sprawność 85%) za...47zł. 2 lata gwarancji.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2621708679

Nie mogę tylko znaleźć nigdzie info o poziomie głośności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do przełknięcia, ale przy takiej konstrukcji amacrox by się u mnie usmażył, a przy okacji usmażyłby dysk, który obecnie leży na zasilaczu i nie ma go gdzie dać (tzn jeszcze jest, ale za chwile dojdzie czwarty dysk i już nie będzie).

Były kiedyś takie psv z radiatorem wystającym poza obudowe, nie pamiętam kto to robił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie, chodziło mi o takie konstrukcje:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Coś takiego, jak na pierwszym zdjęciu by mnie urządzało, a na myśli miałem tego TermalTake z drugiego zdjęcia - one były w Polsce, tylko zapomniałem, że z przodu też miały radiator, co u mnie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...