Skocz do zawartości
silverman

windows xp pod nowy sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Po przerobieniu kilku laptopów z vistą i 7 postanowiłęm złożyć mały komputerek stacjonarny

do standardowych zastosowań biurowych i grania. Mam zamiar zainstalować XP ze względu na to

,że gram głównie w starsze gry i nie potrzebuję dodatkowych efektów wizualnych pożerających zasoby sprzętowe a poza tym mam go oryginalnego. Zresztą będzie to stosunkowo słaba konfiguracja oparta na APU (A6-35500) lub G540. Tu pojawia się moje pytanie - czy instalowanie tak starego systemu na nowych podzespołach ma sens? Podejrzewam ,że nowe technologie (takie jak apu) optymalizowane są bardziej pod kątem nowych systemów operacyjnych. Czy XP nie będzie ograniczał wydajności cpu, karty graficznej? Pomijam fakt ograniczonego wykorzystania pamięci przez system 32 bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty wizualne można wyłączyć a lepsza funkcjonalność 7 jest raczej tylko na +

Instalowałem na starych laptopach z 1GB ramu i działały nieźle więc nie przesadzajmy z wymaganiami. Viste przemilczmy...

 

Co do pytania o XP - nie, nie będzie ograniczał poza wykorzystaniem najnowszego DirectX. Do zastosowań biurowych nie ma to znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...