Skocz do zawartości
xflatron

Komputer do Gier z prockiem AMD do 5 tysięcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Polecam lekturę

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

 

 

Z procesorem AMD nikt ci nic nie poleci, procesory te są nieopłacalne.

Proszę doprecyzować tytuł tematu, powinien wskazywać budżet, przeznaczenie komputera.

Proszę uzupełnić pierwszy post o niezbędne informacje o których mowa w regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam z tobą zrobić?

 

Olewasz prośmy regulaminowe, porządkowe.

Chcesz aby ktoś polecił ci sprzęt, którego sam nie ma absolutnie ochoty kupić. Toż to logicznie sprzeczne aby polecać coś, do czego nie ma się przekonania, wręcz wiedząc, że można wybrać znacznie lepiej.

Może udasz się na inne fora, gdzie znajdziesz "życzliwych"?

Ewentualnie udaj się na allegro, wybierz zestaw na AMD do 5k zeta.

 

A może kompromis? Mogę polecić zestaw z procesorem AMD, dokładnie z procesorem graficznym AMD. Pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz to: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2012_poradnik_zakupowy?page=0,11

To tylko zamiast podanych mobo i proca weź:

AMD FX-8150 i np. Gigabyte GA-990FXA-D3 AMD 990FX

Osobiście polecam też Goodramy jako pamięci (ramy na nowych platformach nie różnią się wydajnością, a imho warto wspierać polskiego producenta ;)).

Resztę kasy zainwestuj np. w większy monitor.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak na siłę brać procesor, który ma ogromne problemy w niektórych grach i jest po prostu wolniejszy od i5.. ale ok.

 

Klaus go poinformował, że AMD w procach to średni wybór. Jak chce niech ma. Może zamierza też postawić Gentoo? Po optymalizacji wszystkiego pod architekturę Bulldozera to nawet nie ma źle z wydajnością ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech kupi to co jest najdroższe pod AM3+ i będzie miał zestaw za 5k skoro jest głuchy na dobre rady..

Z drugiej strony.. Nie z mojej kieszeni wydaje kasę, więc droga wolna.. Chyba, że to do biura w jakimś urzędzie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardw...hmark,3120.html

 

Może ten artykuł coś da, wyniki FX'ów w grach pozostawię bez komentarza, w stosunku do i3, bo kompromitacji 8120@4,2GHz w porównianiu z G860 w niektórych wypadkach wolę już nie roztrząsać. Lubi nie lubi, wolę walnąć kilka postów, żeby później ta osoba nie żałowała. Procesor to nie piesek, widzieć go będzie przy wsadzeniu w mobo. Zważywszy, że za FX 8120 trzeba dać koło 570zł, a core i3 to wydatek około 450zł. Do i3 wystarczy mobo za 200zł, a FX przydałoby się podkręcić, żeby mieć chociaż trochę wyższą wydajność. Czyli dochodzie lepsze mobo i chłodzenie. Przy takim budżecie to już w ogóle. Nagadałem się, jak ma być AMD to niech będzie AMD(nie mam nic do Phenoma, jak już to właśnie jego bym wziął zamiast problematycznego FX). Ale niech później ta osoba nie mówi, że jej taki procesor na purepc polecili.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...