Skocz do zawartości
pierotez

Dobra płyta pod wydajny procesor - s. 1155.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Obrabiam dużo grafik 2D oraz bawię się czasami w PS-sie. Głównie RAW-y w CNX2 - to taki Lightroom ale od Nikona. Gier nie biorę absolutnie pod uwagę - do tego mam HTCP pod TV.

Mój zestaw teraz teraz to C2 e5300 / płyta budżetowa Asus P4G41T / 3 x Samek F3 500GB.

Z racji że chciałbym zwiększyć wydajność mojej domowej pracy myślę o wymianie gratów na coś z Sandy Bridge. Z tego co się zorientowałem to idealnym CPU do tego typu zadań byłby i5 2500K. i7 ze HT mógłby być już lekkim przerostem - nie obrabiam wideo, nie robie wielkich standów dla poligrafii Dołączona grafika

Z racji że budżet mocno ograniczony (cały czas zbierany) to chciałbym najpierw zainwestować w cpu i w mobo, grafika oczywiście zintegrowana - tego nie zmienię!

Poczytałem trochę i oprócz i5 (ewentualnie i3) zainteresowałem się płytami na Z68 oraz Z77 np. MSI Z77A-GD55 lub -GD65 ze względu na możliwości OC. Stawiam głównie na niezawodną pracę na długi okres - często gratów nie zmieniam, oraz na możliwości stabilnego OC. Prosiłbym o ciekawe propozycje płyt z wytłumaczeniem dlaczego dany czipset. Co do Z77A-GD65 to koszt 600.- troche dużo, jak można zejść z ceny ale nie kosztem wydajności to b. proszę.

Płyta nie musi być super wyposażona - usb3 w tej chwili nie używam, sloty pci puste - żadnych kart, tym bardziej w dualu!!

Co do procka i5 super, ale może i i3 po przetaktowaniu da radę. Przy grafice dotąd głównie 2 rdzenie chodziły?!

Dzięki wszystkim za zainteresowanie, Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 przetaktujesz minimalnie ( jak ruszysz BCLK ) - jakieś 200 mhz max.

 

Różnica wydajności miedzy I3 a I5 jest duża , szczególnie przy tym co ty robisz , choć po przesiadce z C2D to I3 już da niezłego kopa .

I5 2500K kręcisz mnożnikiem , nie wiem czy jest sens brać tak wypasione płyty , do OC i tego co robisz + UBS3 spokojnie wystarczą tańsze konstrukcje np. MSI Z77A-G43 lub Asrock Z77 Pro3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki reyder, to jest konkretna pomoc!

Ehh widzę że i3 pójdzie nie wiele wyżej jak 3,5Ghz. A ile realnie mogę wykorzystać w tym co robię 4 a może 4,5Ghz?

Płyty MSI -GD65 i -GD55 polecali na sąsiednim forum w ogólnych wątkach no ale jak mówisz przerost formy. A czym się różni -G43 od -G45 poza ceną może np. łatwością przetaktowania cpu?

Jak szybko uzbieram to biorę mobo i i5/k jak nie to z i3 z przyszłym abgrejdem (może IB), następnie potem chłodzonko na cpu i jakiś ssd, może ładniejsza buda po drodze się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...