Skocz do zawartości
Fallout

Jaki prolink lepszy???

Rekomendowane odpowiedzi

genghiskhan popieram prolink jest kiepski, a nawet bardzo kiepski bawiłem się dwoma prolinkami od kumpli wiem że kicha. Lagier to chyba jakiś obrońca tandety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..zlookalem pobieznie 3 egzemplarze PixelView Ti4200 64MB z AGPx8 i powiem tak:

w zadnym z nich rdzen (A2) nie dawal rady na 300 (cos miedzy 270-285)

pamieci w kazdym stabilnie szly na 300

sprawdzilem wersje bez AGPx8 (A3) i rdzen kula na 300

moje pytanko: rdzen to rdzen wiec czy bedzie to podobnie wygladac w kartach innych producentow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan popieram prolink jest kiepski, a nawet bardzo kiepski bawiłem się dwoma prolinkami od kumpli wiem że kicha. Lagier to chyba jakiś obrońca tandety.

chlopie przeginasz :!: zastanow sie co piszesz :!: Przede wszystkim czytaj dokladnie watki bo narazie tego niestety nie robisz :x :!: Prolink a prolink to roznica owszem bronilem prolinka ale mowilem o pierwszych modelach z serii ti4200 agpx4 ze byly spoko i z rzadnym powtarzam z rzadnym nie mialem problemow jak podobnie wiekszosc uzytkownikow tychze kart (dlatego mam taka karte a nie inna) co innego jesli chodzi o terazniejsze modele agp x8 ktore nie sa do sa dobre (zreszta juz to wczesniej mowilem i gdybys czytal watek wiedzialbys o tym). Jesli tak oceniasz sprzet, po wadliwej serii kart (i pewnie w reku miales o ile miales tylko agpx8 - "bawilem sie dwoma prolinkami od kumpli i wiem ze kicha" ROTFL nie osmieszalbys sie) to czemu tego samego nie powiesz np.: o gainwardzie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam moje pytanko: rdzen to rdzen wiec czy bedzie to podobnie wygladac w kartach innych producentow? czy generalnie jest to kwestia AGPx8 i kart serii GF4 Ti ze z obsluga tego standardu sa mniej podatne na oc czy moze przyczyn nalezy szukac wsrod niedociagniec producenta kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam moje pytanko: rdzen to rdzen wiec czy bedzie to podobnie wygladac w kartach innych producentow? czy generalnie jest to kwestia AGPx8 i kart serii GF4 Ti ze z obsluga tego standardu sa mniej podatne na oc czy moze przyczyn nalezy szukac wsrod niedociagniec producenta kart?

dymy moim zdaniem to drugie no bo jak wytlumaczyc fakt swietnie krecacych sie kart np.: MSI ti4200 agpx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier prolink produkuje low-endowe, tanie karty, ich niższa cena niestety wynika z niskiej jakości wykonania, nie ma cudów. Uważam że nie warto zaoszczędzić kilkudziesięciu złotych, i niec kartek w której chłodzenie nadaje się na dzieńdobry do wymiany. Nie pisze tak o Gainwardzie bo Gainwardowi zdarzają się jak wszystkim wpadki, ale bardzo żadko i na wyśmienity servis, a prolinkowi zdarzają się dobre karty ,ale bardzo żadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam moje pytanko: rdzen to rdzen wiec czy bedzie to podobnie wygladac w kartach innych producentow? czy generalnie jest to kwestia AGPx8 i kart serii GF4 Ti ze z obsluga tego standardu sa mniej podatne na oc czy moze przyczyn nalezy szukac wsrod niedociagniec producenta kart?

dymy moim zdaniem to drugie no bo jak wytlumaczyc fakt swietnie krecacych sie kart np.: MSI ti4200 agpx8

..a tak odbiegajac od konkretnych producentow i poprostu porownujac jedna marke: czy rdzenie bez AGPx8 sa bardziej podatne na oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina producentów co gpu jesst prawie identyczne, pozatym niepowiedział bym że by się źle kręciły najlepszy dowód 640MHz genhiskana (czy jakoś tak się to pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier prolink produkuje low-endowe, tanie karty, ich niższa cena niestety wynika z niskiej jakości wykonania, nie ma cudów. Uważam że nie warto zaoszczędzić kilkudziesięciu złotych, i niec kartek w której chłodzenie nadaje się na dzieńdobry do wymiany. Nie pisze tak o Gainwardzie bo Gainwardowi zdarzają się jak wszystkim wpadki, ale bardzo żadko i na wyśmienity servis, a prolinkowi zdarzają się dobre karty ,ale bardzo żadko.

no widzisz jak chcesz to potrafisz dokladnie przeczytac watek i wyciagnac wnioski i sprawy o ktorych caly czas mowie wlasnie o to chodzilo nigdy nie mowilem ze prolink to firma high end ba nigdy do tego nie dazylem chodzilo mi o to ze po prostu GF4 ti4200 agp x4 :!: to bdb karty praktycznie niczym nie ustepujace takim firmom jak Gainward czy MSI i to wlasnie w tej sprawie "bronilem" (jesli tak mozna powiedziec) prolinka. Myslisz ze uzywalbym takiej karty gdyby sie walila albo slabo krecila ??? Jesli tak to mowie ci ze jestes w bledzie :!: Wzielem tego prolinka na test do domu dokladnie rok temu wczesniej mialem gainwarde'a byl lipny (slaby o/c do tego liczne zwroty do serwisu z powodow jakie juz wczesniej opisywalem) wiec oddalem potem MSI hmmm.. drozej (wtedy jakies 50 pln drozej niz prolink :lol:) i do tego slabszy o/c jak i nawalajace chlodzenie a dokladniej wiatraki chociaz wyposazenie jedne z lepszych ba z najlepszych potem prolink i zaskoczenie :) spoczko sie krecil nie sprawial zadnych problemow (wersje 128mb troche sie grzaly ale nie na tyle by sprawiac jakies krzaczki) wiec go zostawilem i jest sobie do dzis no bo po co wywalac kase na innego ti4200 jak chodzi OK :? Mam nadzieje ze w koncu zrozumiales o co mi chodzilo ??

peace

Lagier

 

powtarzam moje pytanko: rdzen to rdzen wiec czy bedzie to podobnie wygladac w kartach innych producentow? czy generalnie jest to kwestia AGPx8 i kart serii GF4 Ti ze z obsluga tego standardu sa mniej podatne na oc czy moze przyczyn nalezy szukac wsrod niedociagniec producenta kart?

dymy moim zdaniem to drugie no bo jak wytlumaczyc fakt swietnie krecacych sie kart np.: MSI ti4200 agpx8

..a tak odbiegajac od konkretnych producentow i poprostu porownujac jedna marke: czy rdzenie bez AGPx8 sa bardziej podatne na oc?

moim zdaniem nie podatnosc na o/c nie zalezy od tego czy karta obsluguje agpx8 czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..jeszcze taka drobna sprawa. ktos ma pomysl :arrow: czym rozni sie model MVGA-NVG28A od MVGA-NVG28AL? tzn. powiem tyle ze mialem przez chwile obie karty w reku i generalnie MVGA-NVG28A wyglada tak:

Dołączona grafika

a wersja z L na koncu to tak o ktorej czasem sie wspomina na forum. mniejsza plytka, te same pamieci, mniejsze chlodzenie (wiatrako-ratiator niczym na mostku Abita NF7-S tyle ze jajowaty, wiekszy i w miedziano-srebrnej kolorystyce a z drugiej strony blaszka ale skromniejsza nish w NVG28A bo nie zakrywajaca pamieci - czyli dokladnie karta ktora widac na fotce kilka postow nizej), i calkiem inaczej wygladajacy rozrzut ukladu (przy czym rozni sie kilkoma czesciami). tak na dzien dobry po wrzuceniu do kompa (bez reinstalki sterow) wersja "bez L" zaliczyla o jakies 600 punktow mniej w 3DM2001SE (niestety sprawdzilem tylko dwa razy) ale po wlaczeniu FSAAx4 30 pktowa roznica na korzysc tego modelu (granica bledu). mielem tesh wrazenie ze lepiej sie kreci bo przy zarzuceniu rdzenia na 300 poprawnie przeszla pierwszy test (samochodzik) ale dalej jush padla wiec roznica wydaje sie byc marginalna (choc mialem w reku tylko jeden egzemplarz A). przypomne ze w przypadku AL nie udalo mi sie odpalic nawet pierwszego testu (probowalem trzy karty). aha AL nie posiada DVI przy czym wersja A roznie (tak mozna wylookac na prolink.com.tw). na stronach prolinka brak info o roznicach. czyzby jakis ciety OEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a taka (niewiele mowiaca) odpowiedz otrzymalem od producenta:

 

28A and 28AL both are made from Prolink.

The only different is the appearance. Due to the market competition, we modify the 28A which is made under nVIDIA reference design, then make 28AL under our own design.

Kindly be informed there is no different in perofrmance between 28A and 28AL.

 

..zaczynam sie bać :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..takie pytanko: te wyniki krecenia ktore podajecie (oczywiscie przy zalozeniu ze ktos korzysta z RivaTunera) to low level hardware overclocking czy driver level hardware overclocking ? jest to o tyle istotne ze informacje ktore podalem wyzej uzyskalem korzystajac z tej pierwszej opcji a z doswiadczenia wiem ze ta druga pozwala osiagnac troszke wyzsze wyniki wiec moglo tu dojsc do malego nieporozumienia. btw. ktos umie wyjasnic dlaczego obie drogi daja tak rozne efekty oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..to jeszcze kilka refleksji na temat ti4200 marki Prolink. otoz mialem ostatnio w rekach wersje x8 Ultra VIVO z 128 MB na pokladzie. pamiatki 3.6 (chyba hynixy ale jush nie pamietam wiec reki sobie uciac nie dam). oslawione kiepskie chlodzenie w postaci ogromnego zlotego radiatora wcale nie okazalo sie takie badziewne. wystarczylo przesmarowac kostki pamieci pasta i wydaje mi sie ze spelnialo swoje funkcje nalezycie. zawsze tesh mozna dorzucic jakas recepturke coby pewnosc miec ze dobrze lezy. z drugiej strony karty nie bylo jush blaszki ktora zdaniem niektorych miast odprowadzac cieplo tworzyla warstwe izolacyjna przez co efekt byl odwrotny lecz dwa radiatorki zgrabnie przyklejone do kostek pamieci. ogolnie calosc wykonana calkiem przyzwoicie a i pasty po pierwszym zdjeciu radiatora bylo dosyc a moze nawet odrobine zbyt duzo. generalnie jednak karta nie spelnila moich oczekiwan. spodziewalem sie po niej przynajmniej stabilnego 300/600 ktorego nie moglem dociagnac w poprzednich wersjach tej marki. pamieci owszem wyciagaly stabilne 600 a nawet 610, niestety rdzen stabilnie wychodzil nieco ponad 280 przy czym na 285 moglem jush dojrzec bardzo drobne zmiany w obrazie i byla to gorna granica przetaktowania. pozniej standardowo przejazd samochodzikiem przypominal probe odpalenia rusalki na kartach ti czyli srednio 0.5 klatki na sekunde porozdzierane czarnymi pauzami, przy mocnych niedociagnieciach bryl i tekstur. rdzen tej karty to rev A2. i tu rzecz ciekawa bo udalo mi sie dorwac Ti4200x8 64MB na rdzeniu A1 (karta z chlodzeniem przypominajacym gwiazde lub slonce z epoki Ludwika XIV, bez dodatkowych blaszek na pamieciach czy na odwrocie karty). ta wersje bez problemu udalo mi sie odrazu puscic na 297/610. czyzby wiec rewizja A2 byla winna slabym wynikom oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..tym razem w lapy wpadl mi NVG25GA z 64 MB TV czyli Ti4200 bez AGPx8 ..oczywiscie marki Prolink. rev GPU - A3. rdzen do 315 max na standardowym chlodeniu :!: pamieci niby te same Samsungi TC40 ale kreca sie wyzej. z artefaktami co prawda ale poszly nawet na 640 ..wiecej nie probowalem bo nie chce im zaszkodzic tak bez radiatorkow. widac teza sie potwierdza :idea: u Prolinka najwazniejszy rev rdzenia :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dokonalem zakupu... kupilem prolinka odziwo z agp x8 hehe bo innych nie bylo ale to nie jest ten z niebieskim czyms na radiatorze.... to jest z okrągłym... albo razczej owalnym radiatorem i u góry jeszcze na rdzeniu taka blaszka odbierająca ciepło... chyba karta będzie dobra nie??? jak myslicie???

Zapewne masz taka grafe:

Dołączona grafika

 

Tez mi taka dali wczesniejszego PALITA spalilem. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze tamten PALIT byl zdecydowanie leprzy. Ta grafa przy przetaktowaniu Core o 20MHz czyli do 270mhz juz daje zwieche. Moze pomoze jej przesmarowanie srebrna pasta titana. nie wiem nei probowalem jeszcze tego ale musze sprobowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafa przy przetaktowaniu Core o 20MHz czyli do 270mhz juz daje zwieche. Moze pomoze jej przesmarowanie srebrna pasta titana. nie wiem nei probowalem jeszcze tego ale musze sprobowac...

..zapewne to rev A2 i obawiam sie ze za wiele jush na niej nie zdzialasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafa przy przetaktowaniu Core o 20MHz czyli do 270mhz juz daje zwieche. Moze pomoze jej przesmarowanie srebrna pasta titana. nie wiem nei probowalem jeszcze tego ale musze sprobowac...

..zapewne to rev A2 i obawiam sie ze za wiele jush na niej nie zdzialasz.

A po czym to poznac ? :( Aha i czy to tylko ma sie do Core? Chodzi mi oto ze np. core nie podkrece ale pamiec powiedzmy do 600.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym to poznac ? :( Aha i czy to tylko ma sie do Core? Chodzi mi oto ze np. core nie podkrece ale pamiec powiedzmy do 600.... ?

rev rdzenia mozna odczytac np. RivaTunerem a pamieci we wszystkich kartach ktore mialem wyciagaly 600 aczkolwiek nie moge powiedziec ze krecily sie jednakowo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dorzuce swoje 3 grosze do watku. Mialem prolinka ti 4200-4x 64mb i bylem z niego bardzo zadowolony, ale zabilem wentylator podczas smarowania (zaczal buczec) i chip sie spalił... potem mialem ti 4200-8x agp prolinka z duuuzym badziewnym dwustronnym chlodzeniem, które nie przylegalo i bylo w sumie ok, troche jednak wolniejsze od poprzedniego. Nastepnie upgradeowalem do wersji 4200-8x 128mb z VIVO i powiem tyle LIPA jakosc obrazu do du-py. I teraz mam xfx'a - tanszy od prolinka i dlugo go nie zmienie. Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko

 

Leadtek WinFast

Leadtek WinFast

Leadtek WinFast

 

Mój wynik O/C 303/628 bez żądnych mdyfikacji chłodzenia , po załozeniu wentyla na górny radiator wyciagam ~ 307/643 genghiskhan doradzał mi wymienić oryginalny wentyl winfasta na większy bo podobno sporo to daje ,ale narazie niechce mi sie bawić ale podejrzewam że jakies 615/650 moógłbym wydusić. (jak wejdzie HL2 i zabraknie kilka fps :wink: to sie zmieni tego wentyla)

 

Do genghiskhan

Przeglądałem ostatnio biosa mojej grafy i wszędzie jest Rev A2 i wszystkie programy podaja A2 a jedynie wcpuid twierdzi ze jest t o A1, także myślke ze jest to A2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dokonalem zakupu... kupilem prolinka odziwo z agp x8 hehe bo innych nie bylo ale to nie jest ten z niebieskim czyms na radiatorze.... to jest z okrągłym... albo razczej owalnym radiatorem i u góry jeszcze na rdzeniu taka blaszka odbierająca ciepło... chyba karta będzie dobra nie??? jak myslicie???

Zapewne masz taka grafe:

Dołączona grafika

 

Tez mi taka dali wczesniejszego PALITA spalilem. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze tamten PALIT byl zdecydowanie leprzy. Ta grafa przy przetaktowaniu Core o 20MHz czyli do 270mhz juz daje zwieche. Moze pomoze jej przesmarowanie srebrna pasta titana. nie wiem nei probowalem jeszcze tego ale musze sprobowac...

Ta karta to beznadzieja, zaluje ze radka nie kupilem 9100 no ale trudno, przepadlo. Karta nie dosc ze nie wstaje na 275/530 (zwis przy drugim tescie w 3d marku) to jeszcze te 10000 pkt przy moim konfigu, nie polecam tego smiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja mecze MSi gf4ti4200 agpx8 :P Co do chlodzenia - jest ono podobne do tego prolinka agpx8 (wersja niebieska) a wlascie prawie takie samo :D jednak pamiatki i gpu posmarowane przyzwoicie :> Jedyny maly bug to to ze 1,5 kostki pamieci(tak jeden caly i polowe drugiego :D) nie do konca dotykaly blache , ta ztylu na gorze, ale wystarczylo blache docisnac (spinaczem) i przylege tera na wszystkie frony. Frontowna czesc grafy zostala wykonana przyzwoicie (wzorowo) ;)

Najlepiej jakby zalety Winfasta polaczyc z MSI, czyli taki radiator jak w winfascie wykonany tak jak w MSI z miedzi + duzy wiatraczek z MSI (ten w Winfascie jest mniejszy :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko

 

Leadtek WinFast

Leadtek WinFast

Leadtek WinFast

 

Mój wynik O/C 303/628 bez żądnych mdyfikacji chłodzenia , po załozeniu wentyla na górny radiator  wyciagam ~ 307/643 genghiskhan doradzał mi wymienić oryginalny wentyl winfasta na większy bo podobno sporo to daje ,ale narazie niechce mi sie bawić ale podejrzewam że jakies 615/650 moógłbym wydusić. (jak wejdzie HL2  i zabraknie kilka fps :wink:  to sie zmieni tego wentyla) 

 

Do genghiskhan

Przeglądałem ostatnio biosa mojej grafy i wszędzie jest Rev A2 i wszystkie programy podaja A2 a jedynie wcpuid twierdzi ze jest t o A1, także myślke ze jest to A2  :D

..najlepiej zdejmij wiatrak i sprawdz co jest na chipie a nie bedziesz mial watpliwosci. a co do tego OC to na moj gust wcale niewiele jak na Leadteka. jak wczesniej pisalem przy dobrych wiatrach mozna miec Prolinka ze stabilnym 297/610. wiem ze to mniej ale ciekawi mnie czy roznica w OC jest adekwatna do tej w cenie ..bo wyglada na to ze LIPA. Prolink na A3 spokojnie wyciaga 315 na rdzeniu a pamiecie Samsunga (uwaga byly wersje A3 na Samsungach i hynixach) kreca sie wysmienicie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...