Skocz do zawartości
Kaeres

Konwerter mkv - ale tylko zmiana dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z filmami mkv na moim odtwarzaczu wiwa hd50.

Otóż nie odtwarza dźwięku w niemal żadnym filmie .mkv (szczególnie x.264).

Musze przeprowadzać konwersję do mkv h.264.

Robię to programem Freestudio ale ludzie, to trwa kilka godzin bo on od razu konwertuje cały film do innej jakości (nie zauważalnej dla ludzkiego oka ale jednak).

Czy jest jakiś program, który jedynie zmieni dźwięk tak aby odtwarzał je odtwarzacz wiwa hd50 ?

 

Audio w formacie: MP3, WMA, WAV, ACC

Wideo w formacie: AVI, MKV, Xvid, MPEG-4, MPEG-2, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV.

Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM

Foto w formacie: JPEG, BMP, PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie napisać, że to co piszesz jest dziwne. Uzywam na co dzień tego sprzętu i chyba jeszcze nie spotkałem się z problemem nie odtwarzania dźwięku. A najczęściej odtwarzam mkv, avi (divx, xvid), mp4.

 

Sprobuj z aktulaizacją firmware albo oddaj sprzęŧ do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk w jakim formacie? Jaka wersja kontenera mkv? Bywa tak, że konkretna wersja kontenera mkv bedzie działać a inna nie.

Do sprawdzenia tego uzyj: Mediainfo.

Do ponownego "przepakowania" w mkv polecam: MKVtoolnix szczególnie wpróbowanie wersji najnowszej lub 4.0.0-4.1.0 (tych używa się do telewizorów Panasonica)

Ewentualnie "przepakowanie" do mp4: MyMP4Box.

Ostatecznie kontener TS/M2TS: tsMuxeR.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie w MP3, WMA, WAV, ACC to w jakim formacie masz dźwięk w tych mkv-kach? Również polecam MKVToolnix (mkvmerge GUI) możesz wymuxować dźwięk przekowertować go (jakimś oddzielnym programem) i wrzucić z powrotem, poza tym ma wiele innych przydatnych opcji. Dla mnie też jest dziwne co Ty robisz, oglądam całe masy filmów w matrosce, ale z odtwarzaczami dvd nie mam dużego doświadczenia, znacznie wygodniej jest mi oglądać na piecu + TV

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przeprowadzać konwersję do mkv h.264.

Robię to programem Freestudio ale ludzie, to trwa kilka godzin bo on od razu konwertuje cały film do innej jakości (nie zauważalnej dla ludzkiego oka ale jednak).

Czy jest jakiś program, który jedynie zmieni dźwięk tak aby odtwarzał je odtwarzacz wiwa hd50 ?

Ogólnie za najlepszy w sensie rozbudowania i jednocześnie prostoty uważam Any Video Converter - bardzo polecam

Jak w pozycji kodek ustawisz "original" to zdaje się że nie będzie video dotykał. Audio oczywiście dowolna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - mkv to tylko kontener, w nim są zawarte strumienie audio, wideo, napisów itd. "Przepakowanie" to zmiana kontenera (lub zawartości kontenera, np. dodanie audio czy usunięcie napisów) bez ingerowania wewnątrz strumieni w nim zawartych (prawidłowo: remultipleksacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zadam proste pytanie bo od teorii od 2 dni mnie łeb boli.

Jak odpalić te filmy ?

Jednym słowem jak zmienić ścieżkę dźwiękową dts na ac3 ?

Proszę nie podawać ogólnych linków bo jeszcze tylko na azjatyckich stronach nie byłem.

Proszę o konkretną instrukcję, ew. linki do programów za pomocą których raz na zawsze i w kilka minut sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKVExtractGUI-2 - rozkładasz film na części pierwsze. Oczywiście samo GUI to za mało ponieważ do jego działania jest potrzebny mkvtoolnix, tak więc zawartość archiwum rozpakowujesz do katalogu z mkvtoolnix.

 

Instalujesz foobara2000 i wtyczkę DTS do niego (wrzucasz ją do katalogu components) oraz rozpakowujesz program Aften.

 

Potem kierując się poniższym obrazkiem (FIle --> Preferences --> Converter --> Add new --> Custom) ustawiasz kodek AC-3.

 

Dołączona grafika

 

Jak widać Aften w tym przypadku został rozpakowany w katalogu foobara.

 

Żeby przekonwertować DTS do AC-3 zaznaczasz plik(i) w playliście, ppm na nich i wybierasz Convert --> Convert to (wybierasz Aften). Na koniec mkvmergeGUI i łączysz audio i video (plik ac3 i h264) do mkv.

 

Zaletą tej metody jest prostota i kontrola tego co się robi. Foobara konfigurujesz tylko raz a używasz cały pozostały czas Dołączona grafika

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem polecić any video conventer ale nie obsługuje dts, W sumie to nie wiem bo na stronie producenta są tylko podane wyjściowe formaty audio, zawsze można spróbować

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zadam proste pytanie bo od teorii od 2 dni mnie łeb boli.

Jak odpalić te filmy ?

Jednym słowem jak zmienić ścieżkę dźwiękową dts na ac3 ?

 

Niech ci ziemia lekką będzie:

DTS do AC-3.

Pod linkiem jest archiwum które zawiera skrypt konwertujacy ścieżki audio na AC-3@448kbps.

Działa na zasadzie drag&drop, można przeciągać wiele plików. Plik ffmpeg.exe musi znajdować się tam gdzie jest flim lub na odwrót.

Wady: Skrypt nie jest "ynteligentny" - konwertuje wszystkie ścieżki audio do AC-3. No ale od czego jest użytkownik. Dołączona grafika

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje dosowe okno informujące mnie, że nazwa ffmpeg.exe nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne i aby kontynuować naciśnij dowolny klawisz.

Po którego naciśnięciu oczywiście nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

Zrobiłem dropa na plik FFmpeg dts-ac3.bat to jest ten błąd o którym wspominałem a gdy do wrzucam na ffmpeg.exe to jest również okno dosowe ale z komunikatem, że plik xxxxxxx.mkv już istnieje i czy go podmienić.

Zaznaczam Y jako yes i po enterze okno zamyka się w 0.1s tak jakby nic się nie stało.

Plik z filmem 7.4GB nagle robi się 0KB

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypt z automatu dopisuje przyrostek "_ac3", zatem nie ma mowy o nadpisywaniu oryginalnych plików.

Dodaje nagranie jak to odbywa się normalnie - plik screen2exe.

Ps. Zatrzymywanie skryptu ctrl+c.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie się tak nie dzieje.

Taka akcja kończy się komunikatem w czarnym dosowym oknie następującej treści.

 

Nazwa 'ffmpeg.exe' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz...

 

 

Jedyne wytłumaczenie to plik się zrąbał przy pakowaniu/rozpakowaniu.

Możesz podać jakiś link do tego programu gdzieś w necie ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik jest dobry. Póki co uprośćmy co nieco sprawę Dołączona grafika Nowy plik bat

 

@echo offffmpeg.exe -i "nazwa_pliku_wejściowego.mkv" -vcodec copy -c:s copy -copyts -acodec ac3 -ab 448k -f matroska "nazwa_filmu_ac3.mkv"

Wystarczy, że wstawisz odpowiednią nazwę pliku na wejściu. Potem odpalasz bat (bez żadnego drag'n'drop).

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten sposób zadziałał.

 

Ale to co zrobił mi z filmem to woła o politowanie. Dźwięk cichy (da się przeboleć), nagle się wyłącza aby wrócić przesunięty o kilka / kilkanaście sekund.

Muszę kombinować z innym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już było mówione, mkv nie jest tu problemem. Wziąłbyś film w AVI ze ścieżką DTS i miałbyś takie same jazdy.

Twoim problemem jest DTS, licencja na ten kodek jest dodatkowo płatna i wiele firm z tego rezygnuje (szczególnie w budżetowym sprzęcie), tym bardziej, że nie jest zbyt popularny w porównaniu z AC3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wiwa.info...index.php?id=34

Audio w formacie: MP3, WMA, WAV, ACC, M4A, OGG, AC3, EAC3,

DTS - przez zewnętrzny dekoder

 

To co trzeba zrobić to użyć mkvextractgui (przyjazna nakładka graficzna jest w mkvtoolnix), wyciągnąć scieżkę audio w dts i ją przekonwertować na inny kodek (aac, ac3) np. w lame xp, potem nową ścieżkę złączyć z wideo w mkvmerge gui.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...