Skocz do zawartości
destos

Budowa zestawu[do 1000zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc w wyborze zestawu a dokladniej;Proc,plyta glowna,grafika,ram i jakas obudowa ew.zasilacz

Na to posiadam 1000zl w ostatecznosci 1200

Oto co sam wymyslilem;

Intel Core 2 Quad Q6600

Asus P5B DELUXE

Radeon HD 4850 1GB DDR5

4GB Ramu DDR2 800 MHz

Obudowa Silentium PC Brutus 410

 

Podawajcie swoje alternatywne zestawy i wyrazajcie opinie o moim.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobrze jakbyś napisał jakie będą zastosowania tego komputera. q6600 będzie sporo wydajniejszy od G540 ale cieplejszy i prądożerniejszy. W grach q6600 sprawdzi się lepiej i tak swoją drogą zamiast q6600 lepiej kupić używke q8300 albo q8400 mniej prądożerne a wydajność ~ taka sama. Reszta zestawu dobra moim zdaniem aczkolwiek zamiast 4850 lepiej poszukać nową 5770 wydajność wyższa, chłodniejszy, energooszczędniejszy. Płytę też by się przydało zmienić na coś z ddr3 bo są tańsze. Drugi zestawi mógłby się opierać na phenomie x4 955 używke za 300zł może wyłapiesz i jest lepszy od q6600. A i dlaczego ewentualnie zasilacz? rozumiem że już jakiś posiadasz więc napisz jaki. I przede wszystkim zastosowanie jak lubisz pograć i nie przeszkadza Ci używany procek (procesory raczej nie padają) i nie interesuję Cie rozbudowa w przyszłości to lepiej brać coś z phenomem 955, natomiast w innym przypadku bierz g540. Takie moje zdanie Dołączona grafika Jeszcze mam inną teorie dużo lepszą/wydajniejszą od tego co wyżej pisałem: Intel Core i3-2120 - 468, Gigabyte B75-D3V - 278, 4gb ddr3 -70zł, brutus 410- 140zl, i wychodzi 956zł, czyli zostaje Ci 244zł na grafe więc mógłbyś kupić np 4850 lub używke 5770 a kiedyś wymienić w przyszłości na coś lepszego, no i zawsze można poszukać tańszej płyty głównej o te 70zł. Ważne żebyś napisał jak z tym zasilaczem jeśli jest dobry to możesz mieć bardzo dobry zestaw i zmieścisz się w 1200zł

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać Q6600 .

 

CPU - ~300 zł

 

Płyta - ~100 zł

 

RAM - ~140 zł

 

Czyli jakieś ~550 zł lub więcej .

 

Za tyle można mieć G620+płytka na H61 + 4GB DDR3 , patrząc po budżecie to spokojnie można brać I3 2120 .

 

I3 2120 - 447 zł

 

Asrock H61M/U3S3 - 217 zł

 

Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 72 zł

 

PowerColor HD4850 1GB DDR5 - 274 zł

 

Brutus 410 - 140 zł .

 

Razem : 1 150 zł . , ceny z techplanet.pl

 

Twój zasilacz jest dość kiepski , pasowało by go wymienić , proponuję zrezygnować na razie z HD4850 i jechać tymczasowo na integrze z I3 a w zamian kupić Fortrona HEXA 400W .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp ma mi służyc do gier przede wszystkim.A używki wypadają z gry ponieważ wszystko chcę wziać na raty.Zasilacz obecnie to Tracer 400W(służy już 9 lat)

 

Ten tracer ma szansę (ogromną!) spalić Ci kompa - powiedziałbym, że jest to wręcz pierwszy element do wymiany. Szczególnie jakbyś nieopatrznie poskładał to co masz w pierwszym poście.

 

Tak jak napisał @MikołajM najlepiej kup zestaw na wrzesień, tylko zamiast G540 weź Pentiuma G860. I nie próbuj zostawiać tego Tracera!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp ma mi służyc do gier przede wszystkim.A używki wypadają z gry ponieważ wszystko chcę wziać na raty.Zasilacz obecnie to Tracer 400W(służy już 9 lat)

 

Aha, nie wiem gdzie miałeś zamiar kupić taka płyte główną nową no ale może gdzieś znalazłeś. Więc moja propozycja:

pentium G860 -300zł

Gigabyte B75M-D3V -244zł

Gigabyte Radeon HD 7750 OC - 390zł

brutus - 140

Fortron HEXA 400W - 144zł

4 goodram ddr3 -70zł

1288zł troche przekracza budżet ale procesor porządniejszy, jak tyle nie masz to pozostaje Ci brać g540 za 170zł, albo tak jak kolega wyżej G620 przynajmniej i wyjdzie ponad 50zł taniej

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pójdę do Komputronika i zobaczę za który zestaw ile mi wyjdzie i wam napiszę;d

 

Nie polecam osobiście komputronika jest drogo w porównaniu do innych sklepów, I jak nie masz 1288 to zamiast g860 weź g620 wtedy będzie zestaw wynosił 1200zł i sobie ładnie pograsz Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużego wyboru nie mam bo u mnie w mieście są tylko dwa sklepy komputerowe i Komputronik jest najtańszy właśnie;d

A jeszcze jedno.Czy nagrywarka i dysk moga zostać ze starego(obecnego) kompa??

 

Podaj model dysku i nagrywarki to odpowiemy;) ważne żeby były na wejście sata Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebym ja to wiedział.Ale mają one podobnie jak zasilacz 9 lat

 

Nie polecam osobiście komputronika jest drogo w porównaniu do innych sklepów, I jak nie masz 1288 to zamiast g860 weź g620 wtedy będzie zestaw wynosił 1200zł i sobie ładnie pograsz

 

Z kasą to raczej spoko bo chcę to wziąć na raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij program everest home edition i tam odczytasz model, ewentualnie otwórz obudowe i na dysku jest napisane;). Jak dojdzie do tego kupic dysk i nagrywarke to już nie będzie taki fajny ten komputer ale najpierw podaj te parametry. W sumie racja jak coś to można się przejściówkami ratować ale obiło mi sie o uszy, że niektórzy mają problemy z takim połączeniem aczkolwiek raczej tj mniejszość

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk fizyczny WDC WD1600JB-00REA0 (149 GB, IDE)

 

TSSTcorp CD/DVDW SH-S162A

 

 

I jeszcze jedno??Co z systemem??

 

Dysk masz na ide, nagrywarke też więc pozostaje Ci kupić przejściówki z ide na sata. Groszowe sprawy w sumie. System będziesz musiał przeinstalować. A jeśli chodzi o zakup to w internecie też można kupować na raty Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wróciłem z Komputronika.Jak panowie w sklepie zobaczyli jakie chcę podzespoły to zrobili oczy i powiedzieli że nie wiedzą gdzie takie dostanę bo u nich w sklepie napewno nie...I co teraz robic??Proszę o kolejne wskazówki;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wróciłem z Komputronika.Jak panowie w sklepie zobaczyli jakie chcę podzespoły to zrobili oczy i powiedzieli że nie wiedzą gdzie takie dostanę bo u nich w sklepie napewno nie...I co teraz robic??Proszę o kolejne wskazówki;d

 

kup np na morele przez internet, na raty też weźmiesz, komputer przyślą Ci już złożony. Dziwna sprawa że nie mają tego w komputroniku no ale jak nie to nie;). składać zestaw z części które są dostępne tylko w komputroniku to bez sensu Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś dostępność na ich stronie. Może maja w innym oddziale. Zamów przez Internet na ich stronie z możliwością odobioru w sklepie u siebie. NO i czy to taki problem zamóić komputer z możliwością złożenia w innym sklepie jak Morele ? Wysyłają Ci całą złożoną skrzynkę. O ile pamiętam złożenie zestawu wynosi 1 zł + koszta przesyłki, a ceny i wybór zdecydowanie lepszy niż Komputroniku.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś dostępność na ich stronie.

 

Z ciekawości sprawdziłem i na przykład g860 nie mają. Mają g620 ale kosztuje 230zł, a na morelach g860 260zł. Więc dużo lepiej dołożyć 30zł i kupić g860 co sprowadza sie na zakupy w morelach Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamowie na morele. Ale który zestaw brac??Z g860 czy z z Intelem I3??

 

Na morele nie ma grafiki i ramu z zestawu z G860

 

 

A na tym net-s wyszło mi 1139,20zl ale bez zasilacza bo nie mają takiego

Edytowane przez destos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamowie na morele. Ale który zestaw brac??Z g860 czy z z Intelem I3??

 

Na morele nie ma grafiki i ramu z zestawu z G860

 

 

A na tym net-s wyszło mi 1139,20zl ale bez zasilacza bo nie mają takiego

 

Jak to nie ma? wczoraj był aktualizowany stan http://www.morele.ne...5oc-1gi-454742/ , http://www.morele.ne...64l9-4g-294462/ . Wiadomo, że i3-2120 będzie lepszym wyborem i bardziej przyszłościowy potem jeszcze mógłbyś lepszą grafe dołożyć. Tylko że różnica w cenie pomiędzy g860 a tym i3 to 200zł. Jakbyś jeszcze chciał dokładać to mógłbyś wziąć lepszą grafę i płyte głównąDołączona grafika. Ogólnie to teraz zamieszanie zrobiłeś, zdecyduj się ostatecznie ile na tego kompa możesz przeznaczyć napisałeś 1000-1200maks wyszło nam 1200 i Ty jeszcze chcesz dokładać na to wychodzi. Na tym za 1200 pograsz we wszystkie gry na wysokich zależnie od monitora. Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore tego g860.Jakbyscie mogli to podeslijcie mi link do jakiesgos dobrego zasilacza z tej strony http://net-s.pl/ bo nie mają Fortona.

A monitor to mam AGM 19cali.Kupowany 9lat temu

 

a dlaczego nie morele? w morele zestaw cały wyszedł 1257, Tobie bez zasilacza wyszło 1139. Zasilacza za 118zł nie kupisz więc wyjdzie Cie drożej. A tak przy okazji to popatrz czy mają adaptery ide - sata żebyś mógł nagrywarke i dysk podłączyć. A jeśli chodzi o zasilacz z tego sklepu: http://www.net-s.pl/...W-FUN-120mm-PFC . Wyjdzie cie 40zł drożej niż w morele za tą kase miałbyś adaptery no ale jak chcesz;) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko już z adapterami i przesyłką wyszło mi 1366.47 zł

I jak zrobiłem symulację rat to wyszło mi 12 rat po 124.56 zł ale bez ubezpieczenia i nie wiem czy beda doliczac to ubezpieczenie czy nie

 

 

I co mam im napisać żeby mi to złożyli czy oni sami od razu składają??A jak mi przyjdzie to ze starego przepnę nagrywarkę i dysk

Edytowane przez destos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...