Skocz do zawartości
otherside

ECS Q45T-AM nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem komputer na bazie tej płyty głównej i po włączeniu zasilacza (350-watowy Fortron) się nie włącza - dioda na płycie pulsuje na czerwono (ale nie wyłączając się, coś jak kierunkowskaz w starym Maluchu) i słychać ciche piszczenie, coś jakby cewka. Jako że ciężko znaleźć jakiś opis złącz na tej płycie, próbowałem też łączyć piny śrubokrętem - bez rezultatu.

Dodam jeszcze, że mam 4 GB ramu Goodram, a zasilacz kupiłem jako używany po odnowieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim odnowieniu? Odłącz wszystko od zasilacza, zostaw tylko DVD dla obciążenia i zewrzyj we wtyczce 24-pin czarny i zielony. W ten sposób sprawdzisz, czy zasilacz jest sprawny i czy rusza na sucho. Przydałoby się gdybyś powiedział jaki procek i grafika, by mieć pewność, że nic nie przeciążyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki brak, procek E5500 z radiatorem Arctic Cooling (wiem, że nie najlepsze, ale takie było dołączone).

Z tym zasilaczem zaraz spróbuję, że też nie wpadłem na to od razu :/

Co do odnowienia — też głupio napisałem, zapewne polegało na sprawdzeniu, czy działa i wstawieniu nowego wentylatora. Dobre i to.

Sprawdziłem - zasilacz się włącza.

 

Dowiedziałem się teraz, że ta płyta działa tylko z pamięciami 1066 Mhz, jeśli procesor ma FSB wyższe niż 800 Mhz, a ja mam 1333 Mhz :/ Czy to może być powodem?

Edytowane przez otherside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem - bez zmian. Próbowałem nawet odpalić go bez pamięci, żeby ewentualnie popiszczał BIOSem.

Złącza udało mi się rozszyfrować z pomocą różnych opisów płyt głównych do komputerów Acer, poza tym łączyłem śrubokrętem wszystko co się dało i nic to nie dało. Złącze zaś wygląda tak - 2 poziome rzędy po 7 pinów, w górnym rzędzie brakuje piątego od lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...