Skocz do zawartości
PaGo

Problem z chlodzeniem; AMD Phenom X2 555, MSI 770-C45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z chlodzeniem boxowym, mianowicie nie pracuje tak jak powinno przez to procesor czesto osiaga szczytowa temperature przy ktorej komputer sie wylacza. Wszelkie programy pokazuja mi obroty na boxie powyzej 4000 rpm, natomiast wentylator pracuje tak cicho, ze jestem w stanie uslyszec nawet psa drapiacego sie u sasiadow na podworku. Przez pewien moment bylo ok - skad wiem? Phenomowe boxy sa na prawde glosne, gdy wentylator chodzil na pelny obrotach zagluszal stuningowane golfy jezdzace po okolicy, a gdy komputer byl wlaczony w godzinach nocnych nikt z rodziny nie mogl spac. Nie wiem co zrobic, bawilem sie w biosie, bawilem sie w speedfanie i jakims programie od msi - zadnych skutkow.

 

Komputer:

Phenom X2 555 @ X4 955

MSI 770-C45

 

Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co bym zrobił to zresetował bios po przez wyjęcie na kilka minut baterii. Jeżeli nie pomoże to zmień pastę chłodzącą na procesorze, kup sobie pastę na bazie srebra. Jak będziesz miał zdjęte chłodzenie to je dobrze wyczyść. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz założone chłodzenie z phenoma x2 na unlocku do x4 ? jeśli tak to nie dziwota, że się przegrzewa bo x2 555 ma tdp 80w a unlock grzeje się znacznie bardziej, wiem bo kiedyś sam miałem. U mnie odblokowany x2 550 grzał się bardziej od x6 1055t.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzeki sprobuje zrobic to co napisaliscie i dam znac czy pomoglo.

 

Masz założone chłodzenie z phenoma x2 na unlocku do x4 ? jeśli tak to nie dziwota, że się przegrzewa bo x2 555 ma tdp 80w a unlock grzeje się znacznie bardziej, wiem bo kiedyś sam miałem. U mnie odblokowany x2 550 grzał się bardziej od x6 1055t.

 

Masz racje natomiast nie zmienia to faktu ze box powinien lepiej pracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...