Skocz do zawartości
arbas

Windows 8 + 3570K + MSI Z77A-G43 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Hmm a więc setup jak w temacie i ... jest dziwnie.

 

 

 

C1E Support - wyłączone

OverSpeed Protection - wyłączone

Spread Spectrum - wyłączone

EIST - wyłączone

Intel Turbo Boost - wyłączone

Intel C-State - wyłączone

Power Technology - tutaj muszę coś ustawić - albo custom, albo power efficiency inaczej jakikolwiek mnożnik ustawię to tak czy siak w Windzie CPU-Z raportuje standardowe 3,4GHz....

 

Teraz co ciekawe, jak odpalę real temp to automatycznie mi się zmienia częstotliwość taktowania z czegokolwiek co mam ustawione na defaultowe 3,4GHz ?????

 

Ktoś miał takie przeboje? Czy Power Technology musi być włączone aby Oc było możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiles mnoznik Turbo? np 42x na wszystkie 4 rdzenie daj.

Power current Limit daj ile tam fabryka pozwala. (to sa tylko limity nic sie nie stanie)

Ja bardzo duzo korzystalem z poradnika o asrocku, ale jest wszystko pieknie wyjasnione http://www.overclock...-asrock-edition

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, myślę, że tutaj moje pytanie będzie najlepiej umiejscowione.

 

Po pierwsze chcę od razu zaanonsować, że jestem kompletnie zielony w kwestiach OC i długie godziny wertowania google nic mi nie dały, zatem postanowiłem założyć i temat i dostać informacje prosto pod mój problem.

 

Otóż chciałbym BEZPIECZNIE podkręcić mój zestaw komputerowy, bezpiecznie, tzn. optymalnie na dobry początek, nie chcę od razu się rzucać na ekstremalny OC. Parametry PC:

 

MSI Z77A-G43

Intel Core i5-3570k + CoolerMaster Hyper 412S

MSI ATI Radeon HD7870 2GB DDR5/256bit

Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz

 

Zrobiłem testy w 3DMarku i otrzymałem wyniki:

 

3DMark Score

P5369

Graphics Score

5174

Physics Score

6895

Combined Score

5121

Graphics Test 1

22.85 FPS

Graphics Test 2

24.26 FPS

Graphics Test 3

29.67 FPS

Graphics Test 4

16.92 FPS

Physics Test

21.89 FPS

Combined Test

23.82 FPS

 

5369, czyli grubo poniżej średniej, co mnie zaniepokoiło, bo oczekiwałem spokojnie koło 7000.

 

Generalnie to zrobiłem chyba najgorszy interes w tym roku, bo wymieniłem GTX 560 Ti na HD 7870 i grając w Borderlands 2 zauważyłem wyraźny spadek FPS, co jest grane? Czy ta karta to taki szrot? Jeśli lekki OC nie pomoże to będę zmuszony ją odsprzedać na coś lepszego pokroju GTX 570 chociażby.

 

Zatem zasadnicza prośba, jak i czym podkręcić proca i grafikę - co najlepiej pierwsze kręcić, aby zauważyć jakieś wzrosty wydajności zarówno w grach jak i 3dmarku? Jeśli to możliwe to proszę o twarde parametry do Biosu, oczywiscie takie, żeby mi PC się nie spalił. Co do OC procka to myślę o 4ghz, ponoć chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaper

 

Rozumiem, że testowałeś na 3D Mark11, tak? Mam podobny zestaw do twojego, z tą różnicą, że moja płyta to G45. Proc (3570k) bez zmiany napięcia stabilnie leci na 4.4Ghz. Dalej nie kręciłem, bo nie widzę obecnie większej potrzeby. Równiez mam Radeona 7870 (wersja HAWK) od MSI i tutaj muszę powiedzieć, że jestem bardzo, bardzo zadowolony. Karta pięknie sie kręci ( bez zmiany napięcia stabilnie robi 1280 Mhz na rdzeniu i 1400 Mhz pamięci), jest chłodna ( max przy obciążeniu to 59C) i co najważniejsze jest bardzo wydajna ( 28000 pts. 3Dmark Vantage i 8000 pts. 3Dmark11). Zauważyłem, że duze znaczenie mają sterowniki. Obecnie jadę na Catalyst 12.4. Jak próbowałem z najnowszymi 12.8 miałem prawie 1500 pts. mniej. Dziwne trochę, ale tak bylo. Poza tym wszystkie opcje karty w CCC na default na czas testów, V-sync off. Powalcz. Powodzenia:) Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...