Skocz do zawartości
airborne82

Wybór Dysku 2TB ewentualne problemy ... XP SP3 + ASUS P5Q Pro Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosta sprawa , nie będzie mnie kilka miesięcy a w tym czasie troszku kaski odłożę i mam w planach kupno dysku .

Wybór padł na 2TB ze względu na opłacalność względem pojemności .

 

Tylko teraz pytanie :

Dysk 2 TB bez problemu pójdzie pod XP SP3 ??

Bo doszły mnie słuchy że nieraz może wykryć połowe i nie wiadomo czy to przez kontroler na płytach głównych czy system .

 

Jeśli tak faktycznie jest to czy lepiej dla bezpieczeństwa brać jednak 1 TB ( te pójdą bez problemu bo już jeden mam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS nie może bootować systemu z dysku WIĘKSZEGO niż 2TB. Jeżeli nie zamierzasz trzymać systemu na jakimś ogromnym dysku to system powinien ogarnąć bez problemu (aczkolwiek Win XP też ma jakieś problemy z dyskami WIĘKSZYMI niż 2TB - ale to sam doszukaj, Windows World mnie bardzo mało interesuje).

 

Długofalowe rozwiązanie to UEFI i GPT, ale WinXP i twoja mobo się na nie nie łapią.

 

Możesz brać 2TB. Nie powinno być problemów.

 

Ps. Nie zrozumiałem pierwszej części - zamierzasz ten dysk kupić za kilka miesięcy i już teraz pytasz? o_O

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już teraz pytam bo 2-3 miesiące mnie nie będzie i pewnie tez nie zajrze do neta/tematu

Dysk ma być akurat jako magazyn bo pod system mam już dobry szybki HD

 

czytałem że są problemy z dyskami 2TB + XP ale nie wiadomo czy to przez sam system czy jednak kontroler na płycie .

XP ma problemy dopiero z dyskami powyżej 2 tb czyli np taki 3 tb już nie zatrybi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana systemu będzie około wakacji , wtedy też zmieniam platforme to i tak czeka mnie zmiana OS .

Teraz nie mam przymusu a więcej problemów z ew reinstalacja gier i programów .

Poprzechodze kilkanaście gier do końca to wtedy je skasuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki panowie wiem mniej więcej na czym stoję :)

 

Omijać WD bo na XP będą problemy .

 

Zastanawiam się też czy nie brać używanego 1TB lub 750 gb bo czesto stoją w dobrych cenach na allegro .

 

Tylko jakich modeli unikać ??

 

Wiem że z SEAGATE 7200.11

A jak z wersją 7200.12 ??

 

Nieraz tez można znaleźć SAMSUNG F1 - czy też są udane jak ich nowszy brat F3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jeszcze wiedzieć na jakiej podstawie uznałeś, żeby unikać WD? Tak się składa, że mam 200 GB (chyba 6 lat) + 500 GB (~4 lata) + 2 TB (2 lata, ale to dwa różne dyski po ok. rok, bo jeden nie przeżył upadku z 1,5m w czasie pracy), no i nigdy nie miałem problemu, a do niedawna siedziałem z tym właśnie na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...