Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Oszczędzanie na radiatorach to w istocie idiotyzm, ale na zasilaniu można samemu coś przykleić. Na pamięciach za to po co? 0.5 ns na wiele powyżej 4 GHz i tak się nie wykręci.

 

Nie idiotyzm tylko nie są potrzebne przy takich konstrukcjach chłodzenia.

Dla przykładu popatrz na karcie która więcej wymaga od sekcji zasilającej.

hd4890 które słyneło z bardzo wysokich temperatur VRM

Dołączona grafika

 

A teraz mi odpowiedz po ci radiator jak sekcja waha się od 60-80C. Wytrzymuje spokojnie sporo ponad 100C.

Jak by była potrzeba to by była co nie,producenci jak EVGA, ASUS, Giguś i inni by nie ryzykowali zwrotów masowych.

 

A to przykład wyrwany ale dobry, GTX480 z małymi radiatorami nie powinno to w ogóle chodzić

Dołączona grafika

chodzi i nawet jest zapas na OC

Temperatura w pokoju 35.5C VRM Crysis-74C furmark 93.3

Temperatura w pokoju 26.1C VRM Crysis+64C furmark 81

 

PS.to marudzenie dla marudzenia

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos czy jaki serwis otrzymal na testy od producenta grafike gdzie byly radiatory i juz afera. Ale jak to? tych w sprzedazy nie ma?

ja mysle by powołac komisje sledczą.

 

Rozmawialem z dystrybutorwami i z ludzmi odpowiedzialnymi za marke Palita czy gainwarda na naszym rynku i wszystko jest wporzadku, tak jak mialo byc.

 

foty gainwarda http://img249.imageshack.us/gal.php?g=16141818.jpg

 

w asusie w wersji 786mb rowniez nie ma i nie bedzie chlodzenia na sekcji.

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kartach Sparkle? W hurtowni są w tej chwili najtaniej (692zł za 768MB), ale coś nie mam przekonania do tej firmy, jak jest z jakością? Tzn. chodzi mi ogólnie o jakość z tej firmy, wiem, że kiedyś to był lowend, nie wiem jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Którą kartę mi polecicie wersje 1gb ? liczę na dobre oc i programową zmianę napięcia. Najlepiej żeby karta była w miarę cicha i miała wentylatory lub dwa PWM. mam ponad 1000zł

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kartach Sparkle? W hurtowni są w tej chwili najtaniej (692zł za 768MB), ale coś nie mam przekonania do tej firmy, jak jest z jakością? Tzn. chodzi mi ogólnie o jakość z tej firmy, wiem, że kiedyś to był lowend, nie wiem jak teraz.

 

w ktorej hurtowni ? ja nie widze tych kart

widze np. leadteka, zotaca, msi, gigusia z dwoma wentylami, asusa, palita, gainwarda

 

 

edit: GTX 460 786/192 @850/1700/2000 + core i3 @4,3hz 3dmark06 (VGpu - 1,025V)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już w którymś ze sklepów kupić tego Gigabyte 1GB?

Ok już widzę że się pojawiły rano patrzyłem to jeszcze nigdzie nie było na stanie.

pz

Edytowane przez Izm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą kartę mi polecicie wersje 1gb ? liczę na dobre oc i programową zmianę napięcia. Najlepiej żeby karta była w miarę cicha i miała wentylatory lub dwa PWM. mam ponad 1000zł

 

Palit GTX 460 1GB Sonic Platinum Review � Page 2 - Closer Look (The Video Card) - Overclockers Club

 

 

 

 

 

Pierwszy lepszy Palit sonic paltinum  kręci sie u mnie tak samo - dokładnie te same wartości,  nie wiem jak goście z tej  recenzji zrobili 4200 na memkach 0,5ns. Może mieli jakiegoś selekta do testów. 

 

Jednak chyba nie mieli - z jakiegoś dziwnego powodu afterburner 1.6.1. przy ustawianiu wartości na parzystą (2100) wywala u mnie artefakty  i w konsekwencji następuje reset sterownika. Co ciekawe po ustawieniu np.2101 lub nawet 2151 problemów niema. Dziwna sprawa. Może 4400 jest jednak realne.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozeznany w temacie może mi potwierdzić, że TEN Gigabyte ma referencyjną konstrukcję PCB (ważne w przyszłości, żeby blok pasował). Mam nadzieję, że Gigabyte (albo Zotac) nie daje stickera na śruby od chłodzenia. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś z testów widziałem porównanie karty z GTX 275 i wyszło, że przy 100% dla Fermi mój "staruszek" ma 95%. Domyślam się, że wymiana warta świeczki. Czy mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wozq

Z tym referencyjnym chłodzeniem to nie jestem taki pewien. Zobacz TU , niby ten sam symbol, a na zdjęciu "cooler" inny... ale muszę przyznać, że właśnie na ten rodzaj chłodzenia liczę w tym modelu.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem po niektórych komentarzach w sklepach dotyczących tego gigusia, to jest to właśnie referencyjne chłodzenie. Na przykład w Proline na zdjęciu GTX 460 Gigabyte masz to chłodzenie z 2 wiatrakami, a jeden z klientów opisał sytuacje, gdzie dostał w pudełku wersję z referencyjnym chłodzeniem. Sam mam dylemat co za wersję wybrać. W sumie ten jeden miesiąc mogę poczekać i wziąć ostatecznie we wrześniu, a w sierpniu zainwestować w zasilacz i wymianę wentylatorów w budzie NZXT .

 

p.s rozumiem , że mój obecny Chieftec 450W to za mało ze wszystkim co mam w budzie ? Oczywiście chciałbym kręcić tego GTX 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, przecież ta grafa ciągnie tyle co 5850 a 2 rdzeniowy procek nie wsysa dużo. Co innego jak będziesz chciał quada włożyć.

Z drugiej strony to Chieftec.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wozq

Z tym referencyjnym chłodzeniem to nie jestem taki pewien. Zobacz TU , niby ten sam symbol, a na zdjęciu "cooler" inny... ale muszę przyznać, że właśnie na ten rodzaj chłodzenia liczę w tym modelu.

 

Nie, model z OC ma to lepsze chłodzenie:

 

GV-N460OC-768

 

Natomiast model bez OC ma najprawdopodobniej stockowe chłodzenie:

 

GV-N460D5-768I-B

 

Mi jakieś tam lepsze niepotrzebne. Zresztą przy temperaturach jakie te karty osiągają i głośności (wnioskuję z recenzji) jakiekolwiek wymyślne chłodzenie mija się według mnie z celem. To, że "łaskawie" podbili rdzeń o te 65MHz i nazwali dumnie OC, to też bzdura, bo jak wiadomo zwykła spokojnie też to zrobi.

 

Jedyne co to zastanawiam się czy nie lepiej kupić jednej 470 i mieć więcej miejsca w budzie, mniej komplikacji, czy jednak robić SLI z 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wozaq

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to może zastanów się nad wersją 1GB od Gigabyte, w Proline jest w b. dobrej cenie - GigaByte GTX460 1GB

 

@devil

Chcesz mieć zapas mocy i stab. V to kup lepiej tańszego Coolermaster-a Ultimate UCP 700W, dodatkowo zyskasz na bardzo ciekawym designie. Na Allegro można dostać go już za ~260 zł.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, przecież ta grafa ciągnie tyle co 5850 a 2 rdzeniowy procek nie wsysa dużo. Co innego jak będziesz chciał quada włożyć.

Z drugiej strony to Chieftec.

 

No fakt. Dlatego zamierzam jednak zmienic. Ten zapas mocy się przyda. Wiem, że to nie temat o zasilaczach, ale zamierzam jednak wziąć już w sierpniu zasilacz do 400 zł, a we wrześniu ostatecznie GTX 460 1 GB zamiast planowanego 5850. Liczę, że do tego czasu uda mi się kupić go za cenę zbliżoną do tego Gigabyte'a w Proline. Albo jeszcze jakaś niereferencyjna wersja z lepszym chłodzeniem, by się trafiła. Wracając do zasilacza to ten antec da radę pociągnąć mój zestaw (potem q9400 ew.) + GTX 460 1 GB:

 

Antec TP-550 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Jak z ciszą, wydajnością no i awaryjnością?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Twój konfig w porywach bedzie z GTX460 brał 280W masz sporo zapasu zmiana zasilacza trochę bezsensu jak nie zmieniasz procka 60-50W zapasu aż nadto.

Jak miałem E8400 (4.2Ghz @1.4V) i 4890 to łapało 320W a GTX bierze mniej i masz niżej V na procku.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie zmieniaj narazie zasilacza, jesli juz zobaczysz zle oznaki na ekranie ( bsod itp ), wtedy zacznij o tym myslec. Karta ciagnie malo, dodatkowo reszta Twojego kompa powinna poleciec spokojnie na 450-500W jak nic, z sporym zapasem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wozaq

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to może zastanów się nad wersją 1GB od Gigabyte, w Proline jest w b. dobrej cenie - GigaByte GTX460 1GB

 

Fajnie, fajnie, tylko że ta karta na 99% nie ma referencyjnego PCB, co mnie na przyszłość nie urządza. Bynajmniej dzięki za cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najpierw kupię kartę, a potem się będę martwił. Chodzi mi głównie o to, że mam klienta na ten zasilacz i kartę graficzną (8800GT). Problem w tym, że on nie chcę kupować samej karty tylko właśnie z zasilaczem od razu. Jak da dobrą cenę to potem ew. wymienie zasilacz jak mu sprzedam obecny z 88GT. Wole jednak coś cichszego i z większym zapasem. Ten BQ E7-600W wydaje się być odpowiedni. Ale najpierw kupie kartę. Po testuję na tym zasilaczu, a potem ew. się będę martwił.

 

 

p.s 88GT zawsze mogę sprzedać potem komu innemu. Zwłaszcza, że karta pozwala jeszcze na jako takie granie w nowsze gry. Zwłaszcza dla niedobitków z monitorami CRT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w pc media jeszcze, maja tam 1gb od gigusia za 800 zl, nie ma zdjecia a w oznaczeniach ciezko sie polapac, jednak ceny sa coraz ciekawsze

 

To jest też wersja OC, więc ma to cłodzenie niereferencyjne itd. Dziwnie tanio w tym PC media mają, kupował tam ktoś już kiedyś? W sumie nieważne, jutro powinienem mieć 2x Gigabyte 768MB, zamówiłem u siebie na mieście za 775zł sztuka. Generalnie to 768 czy 1024, i tak dwie swoje zrobią w SLI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy wymiana mojego 9600gt na GTX460 przy obecnym konfigu bedzie oplacalna czy moze przy tym procu za bardzo nie bedzie oplacalnej roznicy ? - i jeszcze teraz mam zasilke 360W chiefteca - przydaloby sie zmienic ? - jezeli tak to jaka polecacie - wiem moze zly temat ale szybka rada nie zaszkodzi :D

 

Moj obecny konfig to: E2180@2.8GHZ, 2gb ram, GF 9600gt,

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...