Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Wymiana grafy da dużo więcej niż wymiana czegokolwiek innego. To jest najistotniejszy komponent do gier, nawet najlepszy quad tu nie pomoże 9600 GT (która mimo wszystko ciągle daje rade w niskich rozdziałkach).

 

Tylko zasiłke obowiązkowo trzeba zmienić, bo moc tu nie ma znaczenia. Ta konstrukcja ma raczej słabą linię 12 V, bo w końcu jest bardzo stara.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy e2180 zdecydowanie da kopa zmiana platformy, ja osobiście bym nie kupował gtx460 do e2180 bo karta będzie sie przy tym procu nudzić.

 

 

Ten temat był poruszany już wiele razy. Oczywiście, że się opłaca. W grach w których bardziej się liczy proc faktycznie będzie się karta nudzić. Ale IMO GTX 460 da mu jednak dość sporego kopa w większości gier. Możliwa wyższa rozdzielczość, lepsze tekstury itd.. Proc może troszkę ograniczać przy grach na silniku Source (przykład na własnym doświadczeniach z wymianą zarówno procka i grafiki). Pewnie i też na innych. Oczywiście zmiana na 4 rdzeniowca w tym przypadku byłaby wskazana. Ale pakowanie np jakiegoś nowszego 2 rdzeniowca od AMD/Intel nie wiele mu tu da. Ale może niech się wypowie ktoś, kto robił więcej testów jak np. Focus . Tylko on chyba już tu nie zagląda.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się najpierw zastanów czy ta karta Ci starczy na ten 1-2 lata. Wg mnie starczy patrząc na obecny rynek gier PC. Ja tam mam zamiar najpierw kupić grafę, a potem ew. dokupić q9400 lub wymienić platformę na AM3. Oprócz Crysisa i Metro 2033 na razie nie mam problemów z wydajnością w większości gier. Po przesiadce na GTX 460 myślę, że na kolejne 2 lata starczy. Jak nie to będę się martwił później albo zrezygnuje z jakiejś gry. To nie te czasy, gdzie z roku na rok wychodziły kolejne dopieszczone gierki wykorzystujące DX 9 z coraz to większymi wymaganiami. IMO wszystko to troszkę zwolniło.

 

Teraz tylko czekać do 10 i zamawiam tego Gigusia 1 GB. Mam nadzieję, że do tego czasu nie będzie problemów z dostępnością i cena nie pójdzie za bardzo w górę. 900 PLN mogę wyłożyć jakby co .

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest też wersja OC, więc ma to cłodzenie niereferencyjne itd. Dziwnie tanio w tym PC media mają, kupował tam ktoś już kiedyś? W sumie nieważne, jutro powinienem mieć 2x Gigabyte 768MB, zamówiłem u siebie na mieście za 775zł sztuka. Generalnie to 768 czy 1024, i tak dwie swoje zrobią w SLI :)

 

 

zaryzykowalem i dzisiaj zamowilem dwie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli wierzyć testom to chłodzenie sekcji zasilanie jednak by się przydało, tak przynajmniej wnioskuję po kartach , którym tego pożałowano ( referent i np. posiadane chwilowo karty palit sonic platinum):

 

Dołączona grafika

 

REFERENT 1gb

 

 

Dołączona grafika

 

GAINWARD GS 1gb

 

Dołączona grafika

 

MSI Cyclone 768mb

 

Wszystkie karty pod obciązeniem.

 

Co dziwne, po zamontowaniu kilku niewielkich radiatorów z tego zestawu, temperatura dosyć spadła w przypadku pojedynczej karty i dobrze wentylowanej obudowy.

 

Dołączona grafika

 

Nie mam niestety pełnego monitoringu jak w 5850, ale nawet temp gpu poszła w dól jakies 5-7 stopni. Postaram sie wypożyczyć sprzęt, się zobaczy na zdjęciu w podczerwieni, ile dają radiatorki za 29zł:) 

 

Co ciekawe oc pamieci skoczyło z 4400 na 4560.  Gpu dalej 912/1820/1,075v. 

 

Założe to na drugą sztukę i zobaczę czy ma to sens w sli gdzie przepływ powietrza między kartami jest utrudniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy e2180 zdecydowanie da kopa zmiana platformy, ja osobiście bym nie kupował gtx460 do e2180 bo karta będzie sie przy tym procu nudzić.

 

Co juz dwukrotnie powiedziano opowiadasz bzdury ;) warto wymieniać i to nawet bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam takie o to pytanie, o to mój sprzęt

 

Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz (podkręcony do 2,84Ghz)

MSI P35 Neo 2 FIR

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

Asus Xonar DX

Tagan 430W - U15 Easycon Series

 

i o to pytanie: Czy mój Tagan poradzi sobie z GTX 460 w wersji 768MB bez OC (karta bez OC oczywiście)?

I jeszcze 2 pytanie którą wersje wybrać:

GeForce with CUDA GTX 460 Gainward 768MB czy GeForce with CUDA GTX 460 Palit 768MB

pierwszy w cenie 730zł a drugi za 740zł. Prosił bym o rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Karty są praktycznie identyczne, bo to ten sam producent.

 

A co do zasiłki to podaj amperaż linii 12 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Odpowiedź masz na poprzedniej stronie... zestaw nie ciągnie zbyt dużo, więc 430 W powinno starczyć.

ad2. Gainward może być. A co do Palita to nie wiem. Gainwarda jakiś czas temu przejął Palit, także to te same produkty. Zresztą wszystkie te karty to praktycznie jedno i to samo. To samo PCB i oczywiście chipset. Chłodzenie podobne. Jedynie naklejką producenta się różni.

 

Gigabyte miał jakieś inne chłodzenie do zaoferowania ( z 2 wentylami). Ale ciężko tą wersję teraz dostać.

 

No i inna sprawa, że daruj sobie kupno GTX 460 jak nie zamierzasz dokupować ramu. 2GB to stanowczo za mało na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zasiłki to podaj amperaż linii 12 V.

 

jedna linia 12V z 26 amperami

 

No i inna sprawa, że daruj sobie kupno GTX 460 jak nie zamierzasz dokupować ramu. 2GB to stanowczo za mało na dzień dzisiejszy.

Wiem, mam zamiar dokupić jeszcze 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam na chacie już dwa GTX-y 460 768MB od Gigabyte'a. Trzeba przyznać, że fajne karty z wyglądu Nvidii wyszły, wreszcie jakieś małe, lekkie i poręczne :D

 

Pozniżej parę fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jutro może zmontuję, to potestuję itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady przez pare tygodni jechalem X6 z 2 GB ramu i spokojnie dawal rade.

 

Wiesz chodzi o to, że takie argumenty mało kogo przekonują. Nie opieram się tu tylko na Crysisie, ale przy Win7 niektóre gry mogą się już dławić, albo być na granicy przy 2 GB. Do tego jak ktoś jeszcze używa sporo programów w tle to jest jeszcze gorzej. Ja też długo siedziałem na 2 GB i do czasu aż stwierdziłem, że to za mało. Kupując kartę typu GTX 460 raczej ustawia się wyższe rozdzielczości i max detale.. Fakt w tym przypadku gra rolę też pamięć na karcie, ale i ram swoje bierze. Mimo wszystko 2 GB to dziś mało. Można jako tako pracować. Ale głównie jak się ma mocno odchudzony system i nie używa się praktycznie żadnych programów w tle. W moim przypadku jest tego dość sporo i żre prawie 300 MB łącznie oprócz procesów systemowych i innych programów. Także po podliczeniu zostaje może z 3.2 GB dla danej gry... Wszystko zależy też od użytkownika no i systemu. Akurat XP 32 bitowy średnio się opłaca instalować mając 4 GB, bo część jest nie wykorzystywana.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam na chacie już dwa GTX-y 460 768MB od Gigabyte'a. Trzeba przyznać, że fajne karty z wyglądu Nvidii wyszły, wreszcie jakieś małe, lekkie i poręczne :D

 

Łączenie 768mb w sli to bezsens.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Sidowi o to, ze pamiec vga w ukladach SLI nie sumuje sie co nie znaczy, ze taki uklad ma zle pracowac.

Poprostu ciezko bedzie w rozdzialkach powyzej 1900/1200.

Tak czy siak masz sliczny ukladzik SLI i ja z mojej strony zazdroszcze oraz zycze milego pykania w gierki :)

Piekne sa te karty :)

 

No i gdzie masz chlodzenie na NB i jak z temperaturami na SB ? bo widze, ze cos sie radiatorkowi odchudzilo :D

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja przedsatwie.

2x460 768MB= 1370 najtańsze

GTX480 najtańszy 1514

różnica w cenie 144zł.

Do SLI wymagany procesor jak najwyżej taktowany by skalowanie było dobre( mały problem w dzisiejszych procesorach), poziom rozgrywki będzie lepszy na GTX480 w części tytułów.SLI nie skaluje się w każdym miejscu jednakowao w jednym możesz mieć 40% w drugim już 80%.

Trzeba było dopłacić te 114zł.

Proponuje zagrać w ARMA2 (wolniej niż na jadnej karcie),Battleforge (min fps), blur,World in Conflict: Soviet Assault ( różne skalowanie), Settlers 7: Droga do Królestwa (brak skalowania), zdaj relacje jak SLI się tam sprawuje. Mogę jeszcze wymienić jak mało.

I na koniec

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

takich rodzynków będzie więcej.Test z wersji 768MB.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba dowodów , tam gdzie sli miałoby pokazać co potrafi to wcześniej braknie pamięci(nie we wszystkich tytułach). Sli jest bardzo czułe na braki pamięci , wydajność spada masakrycznie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie 480 sa takie tanie? Procesor nie stanowi u mnie zadnego problemu. Zreszta nigdy nie mialem zlych doswiadczen ze sli, a mialem juz 2x 260, 295. Nie gram w rozdzialce wyzszej niz 1920x1080.

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze jesli cos juz sie pisze to nalezy to uzasadnic. Jesli nie to moglem sobie tak napisac.

 

Mnie się wydywało , że to jest na tyle zrozumiałe i nie trzeba tłumaczyć, w dodatku w tym temacie już to było wałkowane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie 480 sa takie tanie? Procesor nie stanowi u mnie zadnego problemu. Zreszta nigdy nie mialem zlych doswiadczen ze sli, a mialem juz 2x 260, 295. Nie gram w rozdzialce wyzszej niz 1920x1080.

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

 

no faktycznie skąpiec zle pokazałe cenę minimalną

InnoVision GeForce GTX480 1536MB DDR5/384bit DVI/mHDMI PCI-Express - Zeto Opole

1662zł

iCOMP.pl: PCI-E INNOVISION GeForce CUDA GTX 480 1536MB DDR5 384BIT 2xDVI+miniHDMI BOX (N480-1DDN-K5HW) - Twoj bezpieczny sklep internetowy. Komputery RTV AGD

1678zł

GTX460 768 680złx2=1360zł

SPARKLE GeForce GTX 460 768MB DDR5/192bit DVI/HDMI PCI-E

różnica 302zł

NIby dużo niby mało, nadal nie wart było SLI robić mimo że w części tytułów bedziesz miał lepiej niż na GTX480, w części będziesz miał gorzej lub wydajność jednej karty.

Ja bym dopłacił dla świętego spokoju skalowanie nie jest stałe w SLI w grze.

Masz tu ciekawy przykład skalowania

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ciekawie co?

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie co do wszelkich Multi-GPU, ale kolega już kupił, więc nie ma co odstawiać Rejtana :wink: . Dodam jedynie od siebie, że jeśli już koniecznie SLI, to wolałbym 2x GTX 460 1GB.

 

BTW w przyszłym tygodniu dołączę (po raz pierwszy od... 2 lat, po 3 kartach ATi z rzędu) do posiadaczy kart Zielonych, w ramach gwarancji za HD5850 dostaję GTXa 470 (dopłata ~100 zł). Sorry za OT :wink: .

 

@Chaos

Czekamy na wyniki :) .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...