Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm dziwne, a nawet bardzo. Co do Twojego pytania, to nie mam pojecia. Czy nowy system w Twoim wypadku wchodzi w gre ? Jesli tak, to sprawdz to z sterami i procedura jak pisalem wyzej, poniewaz u mnie na problemy z nie dzialajacym sli pomogly wlasnie tylko te stery i totalnie wyczyszczony system.

 

Jeszcze jedno ... sprawdzales druga karte w ostatnim slocie pci-e ? Takze sie nie pokazuje mozliwosc wlaczenia sli ?

 

Wiem że bardzo dziwne, zwłaszcza że nie jest to pierwsze moje sli. U mnie reinstall to nie lada wyzwanie, robota na conajmniej dwa dni i jeszcze nie ma gwarancji ze będzie działać. Spróbuję jeszcze z ostatnim slotem, jak to nic nie da to w poniedziałek kompa do serwisu dam, niech się chłopaki pomęczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bardzo dziwne, zwłaszcza że nie jest to pierwsze moje sli. U mnie reinstall to nie lada wyzwanie, robota na conajmniej dwa dni i jeszcze nie ma gwarancji ze będzie działać. Spróbuję jeszcze z ostatnim slotem, jak to nic nie da to w poniedziałek kompa do serwisu dam, niech się chłopaki pomęczą.

 

Ostatni slot i bez mostka, powinienes dostac informacje, ze system moze obslugiwac sli, ale wydajnosc bedzie nizsza poniewaz nie ma mostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam, co rozumiesz przez:

 

Hehe :)

mam bardzo dużo oprogramowania którego używam do pracy, bo to komp nie tylko do zabawy :). Może przesadziłem że dwa dni, ale jak stawiałem wszystko na nowo na siódemce to trwało to gdzieś kole 10godz i to bez instalacji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, można tak zrobić. Tylko ja nie bardzo mam na to czas. Myślałem że uda się bez reinstalki. Dlatego w poniedziałek idzie komp do serwisu.

 

PS.

Odtwarzałeś kiedyś 300GB obraz systemu i oprogramowania??

Ja miałem tą wątpliwą przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj 460 tkę od Palita :) już się doczekać nie mogę, wziąłem natańszego możliwego, mam nadzieje że chłodzenie będzie jako takie :P i że problemów z awaryjnością nie będzie bo biore w ram.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

mam bardzo dużo oprogramowania którego używam do pracy, bo to komp nie tylko do zabawy :). Może przesadziłem że dwa dni, ale jak stawiałem wszystko na nowo na siódemce to trwało to gdzieś kole 10godz i to bez instalacji systemu.

 

 

Podłącz jakikolwiek dodatkowy dysk i na nim postaw system, testuj grzeb itp. Potem odłączasz i wracasz do starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla użytkowników GTXa 460 i kina domowego. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy GTX 460 może wysłać przez HDMI dźwięk HD audio (DTS HD MA, Dolby True HD i LPCM) w postaci bitstream do amplitunera. Wszystkie radeony serii 5000 potrafią to. GTX 470 i 480 nie potrafią, wypuszczają jedynie DTS i Dolby Digital. GTX 460 miał wypuszczać, ale jedynie Zotac informuje, że ich GTX potrafi to zrobić.

 

Jeżeli ma ktoś GTX 460 i amplituner z dekoderami DTS HD AM i Dolby True HD to prosiłbym sprawdzić czy GTX wyśle to przez HDMI.

Nie wiem czy wszystkie GTXy powiny to potrafić, czy może tylko Zotac. Nie byłoby problemu gdyby Zotac był dobry, ale to jedna z droższych, a najgłośniejszych GTX 460. Interesuje mnie konkretnie MSI Cyclone lub Gigabyte (nie referent) 1GB.

 

Mam zamiar w niedługim czasie wymienić kartę graficzną i bardzo mi zależy na tej możliwości, a nie chciałbym kupić karty, która tego nie potrafi.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W momencie premiery w NV podawali że jeszcze nie jest to wspierane, ale ma być w którejś aktualizacji sterów. PAP w tych kartach jest, tak wiec na pewno kiedyś wsparcie będzie.

 

Dla mnie to obecnie też jedna z podstawowych kwestii przy zakupie karty, jak i odtwarzanie filmów w 23/24 Hz, z czym na NV miałem zawsze dużo problemów na sterach nowszych niż 182.50. Niestety na forum chyba nikt nie ma telewizora HDTV żeby to sprawdzić, nie mówiąc już o Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Odtwarzanie filmów MKV/BD w 1920x1080 @ 23 Hz. Czy nie ma co jakiś czas przycięć/przeskoków, mniej lub bardziej widocznych. Trzeba się wpatrzeć w ruchome sceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę niczego takiego, wszystko ok. Nie widzę też szczerze mówiąc różnicy puszczając w 23Hz i w 60Hz (jak mam na stałe ustawione) poza tym, że w 23 działa tryb 24p, który powoduje, że film wygląda jak gra komputerowa.

Dlaczego te 23/24Hz takie ważne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo w 60 Hz jest judder. Wystarczy sobie zobrazować jak film jest odtwarzany, kolejne klatki są powtarzane w systemie 3:2, czyli co druga klatka widoczna jest o 50% dłużej. Bardzo mnie dziwi jak ktoś tego nie widzi, no ale różnie z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po testach stwierdzam, że jest szybciej w zależności od gier. Przy grach korzystających bardziej z grafy jest kolosalna różnica a przy grach które bardziej cisną proca jest większa, ale to nie to. Postanowiłem zmienić proca, płytę i pamięć. Żeby nie zaśmiecać tutaj proszę o pomoc w tym temacie http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Mocny-procesor-plyta-pamiec-gier-t327314.html#entry3532873

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w moim Panasonicu 432G10 jadę na 60Hz. Przy 24Hz puszczanych z kompa jest gorzej. A judder, to już widzę wszędzie, nawet w kinie.

 

24Hz z kompa to jest nie lada robótka żeby to wszystko ogarnąć odpowiednio. Mało który odtwarzacz sobie poprawnie z tym radzi. Ja sobie poradziłem, bo mnie kolega Harry Lloyd poinstruował. :)

 

No więc po testach stwierdzam, że jest szybciej w zależności od gier. Przy grach korzystających bardziej z grafy jest kolosalna różnica a przy grach które bardziej cisną proca jest większa, ale to nie to. Postanowiłem zmienić proca, płytę i pamięć. Żeby nie zaśmiecać tutaj proszę o pomoc w tym temacie Mocny procesor, płyta i pamięć do gier. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Pozdrawiam.

 

Ale od razu całość zmieniać? Ja na Twoim miejscu ( i w sumie na swoim też, bo właśnie tak zrobiłem ) zmieniłbym proca na jakiegoś dobrego Quada, te 3.6/3.8 powinieneś zrobić. Teraz pakować się w nową platformę na Intelu to trochę średnio, zwłaszcza że znowu będzie zmieniał podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 muszę się przespać z tematem bo tylko to że intel znowu chce zmieniać podstawkę mnie zniechęca. Na razie podkręciłem proca na 3,6 i jest duzzzza różnica, zamieszczę testy. Pojawił się od tego kolejny problem, po podkręceniu grafika nie chce się już tak kręcić jak wcześniej w vantage mam arty albo zwis orientuje się ktoś dlaczego ? 3dmark6 przechodzi cały bez artów, gry też chodzą. Druga sprawa na ile mogę podnieść zasilanie pamięci mam już 1,98v, kolejny raz muszę podnieść żeby było stabilne 3,75. Może ktoś zerknąć na screeny i powiedzieć co jest nie teges i gdzie mam jeszcze zapas? Będę wdzięczny.

 

Zdjęcia poprawione. Wrzuciłem omyłkowo wersję oryginalną.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie ma możliwości zainstalowania Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro na gtx 460? Może dałoby się jakoś zmodyfikować podstawke?

 

gigabyte ma najlepsze chłodzenie. ale skoro blok wchodzi w grę to polecam gainwarda czy palita. one mają to samo rozstawienie otworów co karty z g92.

 

Ktoś sprawdzał?, to 100% prawda?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni slot i bez mostka, powinienes dostac informacje, ze system moze obslugiwac sli, ale wydajnosc bedzie nizsza poniewaz nie ma mostka.

 

W trzecim slocie tez nie chodzi, z mostkiem czy bez. na róznych sterach, nawet na najnowszych 259.32.

Komp w serwisie, niech oni teraz pokombinują może coś wymodzą :). A jak nie to może jedną zostawię na fizyke a drugą zmienię na 480-ke, zobaczymy.

 

Z Acronis'em poszło by całkiem sprawnie.

 

Dzięki za info całkiem ciekawa aplikacja.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...