Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... mam pytanie tak na szybko.

Moja 260 śpi w serwisie i się już nie obudzi. Mogę zdecydować się na gtx 465 bez dopłaty ewentualnie dołożyć w okolicach 100 i łyknąć gtx 470. W najbliższej przyszłości zmienię platformę pod 4 rdzenie.

 

Proszę o szybką podpowiedź bo chcę szybko zadecydować. Szukam właśnie jakiś porównań w sieci ale Wasza pomoc będzie decydowała o wyborze.

 

Pozdrawiam.

 

Jaka (ewentualnie) karta z niereferencyjnym chłodzeniem w najlepszej cenie?

 

Widzę, że 465 jest wolniejsze niż 460. Hmmm...

:?:

 

Powoli sam sobie odpowiadam na pytanie...

Ta 465 to padaka jakaś. Lepiej dobrą 460 widzę brać. Która ma dobre chłodzenie?

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 465 to padaka jakaś. Lepiej dobrą 460 widzę brać. Która ma dobre chłodzenie?

 

Jak się patrzy na "dobre" testy to 465 wypada do bani , w rzeczywistości wydajność jest minimalnie niższa jak 460gtx , w grach gdzie istotna geometria i tesselacja 460gtx nie ma szans.

 

W sumie mógłbym pożyczyć gtx460gtx od gainwarda i porównać do 465gtx , tylko zbytnio czasu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzy na "dobre" testy to 465 wypada do bani , w rzeczywistości wydajność jest minimalnie niższa jak 460gtx , w grach gdzie istotna geometria i tesselacja 460gtx nie ma szans.

 

 

Z ciekawości poszukałem testów z Tesselacją i np. w Heaven 2.1 słowo "nie ma szans" jest bardzo dużym nadużyciem. Wydajność jest praktycznie identyczna, różnica raptem 1-2fps, na korzysc GTX460 :| bez dotykania zegarów obu kart.

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... mam pytanie tak na szybko.

Moja 260 śpi w serwisie i się już nie obudzi. Mogę zdecydować się na gtx 465 bez dopłaty ewentualnie dołożyć w okolicach 100 i łyknąć gtx 470. W najbliższej przyszłości zmienię platformę pod 4 rdzenie.

 

Proszę o szybką podpowiedź bo chcę szybko zadecydować. Szukam właśnie jakiś porównań w sieci ale Wasza pomoc będzie decydowała o wyborze.

 

Pozdrawiam.

 

 

dołóż te 100zł i bierz gtx470 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna decyzja. 460 mniej prądu ciągnie i mój zasilacz da radę a tak to pewne by zasilacz zmieniać trzeba.

 

Na 460 stracę "parę" groszy względem wydanych na 260 a do 470 muszę dołożyć i jeszcze ten apetyt na prąd.

 

Mam jeszcze parę minut na podjęcie decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna decyzja. 460 mniej prądu ciągnie i mój zasilacz da radę a tak to pewne by zasilacz zmieniać trzeba.

 

Na 460 stracę "parę" groszy względem wydanych na 260 a do 470 muszę dołożyć i jeszcze ten apetyt na prąd.

 

Mam jeszcze parę minut na podjęcie decyzji.

 

myślę że powinien wystarczyć chociaż lekko w stresie nie będzie miał... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do X2 starczy bez problemu, do niekręconego PH II X4/i5 7xx też. Jeśli masz ambicje na mocniejsze OC po wymianie platformy, to wtedy wypadałoby zmienić.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości poszukałem testów z Tesselacją i np. w Heaven 2.1 słowo "nie ma szans" jest bardzo dużym nadużyciem. Wydajność jest praktycznie identyczna, różnica raptem 1-2fps, na korzysc GTX460 :| bez dotykania zegarów obu kart.

 

Włącz tryb extreme to pogadamy :wink:

 

http://www.geeks3d.com/20100819/gpu-tool-tessmark-0-2-2-new-opengl-4-tessellation-benchmark/

 

Polecam także ten programik , 460gtx wypada blado w tym teście.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przesiadłem z 260(192sp) na 470 i nie widzę drastycznego wzrostu poboru prądu.

 

Potwierdzam :-P Miałem wczesniej GTX260-192sp 65nm @ 700/1400/2200 coz to byla za grzalka !!!!

Teraz mam podobnie :-P ( watomierz zamontowany w zasilaczu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Znajomy, który moją kartą się zajmuje poszuka jeszcze u innych dystrybutorów propozycji. Rozsądek mówi by to była 460 ale moja ciemna strona wskazuje na 470. Tu dołożę to będę miał mniej na resztę podzespołów więc wiszę w niewiedzy do jutra.

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :-P Miałem wczesniej GTX260-192sp 65nm @ 700/1400/2200 coz to byla za grzalka !!!!

Teraz mam podobnie :-P ( watomierz zamontowany w zasilaczu )

 

Grzałka? W porównaniu do 470gtx to jest mały pikuś. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój gtx460 chyba wyzionął ducha... wywala sterownik nawet w 2D (windows), w grach to samo + artefakty (rozjeżdżające się tekstury).

 

ps. coś niedobrego się z nią dzieje. po paru resetach zaskoczyła i chwilowo działa normalnie. ale np. w heaven mam takie przebłyski kolorowe (słoneczka ;) ) - co to jest?

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Wpadłem na gainwarda 460 gs. Chyba poproszę o coś takiego.

 

A czy 2GB na karcie jest do wykorzystania? Myślę o gtx460.

 

też sie zastanawiałem tydzien temu nad ta karta, ale wyczytałem że jest znikoma roznica 1-2fps pomiedzy 1gb i 2gb.

takze nie ma co myslec przyszlosicowo o 2gb na tej karcie :)

ja wzielem gtx460 1gb gigabyte

POTEZNY GIGABYTE GTX 460 OC! 1GB GDDR5 DX11 FERMI (1200931336) - Aukcje internetowe Allegro

 

świetne chłodzenie !

 

 

 

DuG1 - przekreciłeś karte, ostrzegałem 2 strony temu.

sproboj wgrać może oryginalny bios z fabrycznymi zegarami i voltami.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk zaraz zaraz to jak mam to rozumieć. Skoro przekręcił karte to skutki są nie odwracalne czy po zmniejszeniu taktów wraca wszystko do normy. Z tym ostrzeganiem troszkę powiało grozą ;) Nie to, że chcę katować kartę. Myślę, że nie więcej niż 820/2100 nie będę kręcił, ale chciałbym wiedzieć jaka jest ta bezpieczna granica. Ludzie ją kręcili powyżej 850/2200. Ja sam swojego 8800GT kręciłem ponad 740/2200 i do dziś zero problemów. Oczywiście tylko dla testów. Na co dzień karta idzie na 720/2000. W 2D obniżam do default'owych, czyli przez większość czasu. Fakt karta mało była katowana, bo mało grałem na PC przez ostatni rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... zaraz zaraz to jak mam to rozumieć. Skoro przekręcił karte to skutki są nie odwracalne czy po zmniejszeniu taktów wraca wszystko do normy. Z tym ostrzeganiem troszkę powiało grozą ;) Nie to, że chcę katować kartę. Myślę, że nie więcej niż 820/2100 nie będę kręcił, ale chciałbym wiedzieć jaka jest ta bezpieczna granica. Ludzie ją kręcili powyżej 850/2200.

 

Bo to jest tak....

Ludzie biora karte i wykrecaja ile sie da na chlodzeniu obliczonym do normalnych taktowan.

Taki gigabyt gtx 460 ma calkiem przyzwoite chlodzenie, ale do ustawien fabrycznych, a nie wysokiego OC z dovoltowaniem.

Niektorzy pisza, ze karte kreca na 900 mhz dla gpu i 1100 dla memek, ale nie zakladaja lepszego chlodzenia.

To jest pierwszy krok do smierci karty.

Co innego polepszyc chlodzenie gpu i zalozyc na memki radiatorki.

 

Spojrz na karte od MSI z 900 mhz gpu.

Radiator wiekszy niz na gtx 480 :D

U mnie tez jest sporo blachy na gpu.

 

Ja tez mam 900 mhz na gpu i 1100 mhz na memkach, ale zalozylem odpowiednie chlodzenie i mam nie wiecej niz 61-62 st C w czasie pykania w crysisa czy slicznym tescie "stone giant".

post-181505-067304400 1283294008_thumb.jpg

post-181505-007804200 1283294220_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło co mógłby spróbować zrobić by "naprawić" karte.

 

leven

 

a mógłbyś podać fotki swojej karty z chłodzeniem?

dużo napiecie podniosłeś na karcie?

jaka różnica w grach z takim oc, masz może jakieś porównanie z fpsem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven a mógłbyś podać fotki swojej karty z chłodzeniem?

dużo napiecie podniosłeś na karcie?

jaka różnica w grach z takim oc, masz może jakieś porównanie z fpsem ?

 

gtx 460 + hr-03 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Napiecie musialem ustawic do wartosci 1.125 volta dla 900 mhz gpu.

Zrobilem fotki z Borderlandsa w dx 9 dla stockowych zegarow i dla OC:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Crysis dx 10:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Bad Campany 2 dx 11:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Nie ma tam jakis wielkich roznic, ale zawsze te pare fps sie przyda :)

Ostatecznie na co dzien mam ustawione 900/1800/1100 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach pomyśleć do jakiego OC grafy jesteś przyzwyczajony skoro wzrost wydajności ~25% to "nie ma jakis wielkich roznic" ;)

Swoją drogą, bezpośrednie przełożenie przyrostu fps z zegarów, brak wąskiego gardła. Jak na moje oko to te karty kręcą się elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak....

Ludzie biora karte i wykrecaja ile sie da na chlodzeniu obliczonym do normalnych taktowan.

Taki gigabyt gtx 460 ma calkiem przyzwoite chlodzenie, ale do ustawien fabrycznych, a nie wysokiego OC z dovoltowaniem.

Niektorzy pisza, ze karte kreca na 900 mhz dla gpu i 1100 dla memek, ale nie zakladaja lepszego chlodzenia.

To jest pierwszy krok do smierci karty.

Co innego polepszyc chlodzenie gpu i zalozyc na memki radiatorki.

 

cóż, faktycznie wychodzi na to, że przesadziłem z taktowaniem pamięci. temperatury rdzenia pilnowałem żeby nie przekraczała 70 stopni... zobaczę, czy na default będzie wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven nawet 10fps wiecej very najs ! :)

pamiętam takie przyrosty ostatnio jak w gf 6800 odblokowywałem potoki i gpu troche kreciłem :lol2:

 

 

biore sie za składanie do kupy kompa

phenom x2 550 może rdzenie sie uda odblokować i gigabyte gtx460

zobacze ile fps u siebie bede miał w tych grach co podałeś

jakie tam rozdziałki, 1680x1050 ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven szczerze to w Crysis na DX10 to słabiutki wynik. Gra na 1680x1050 ledwie wyciąga 30 FPS po OC. Strach pomyśleć co będzie u mnie. Jak widać na płynna grę w Crysis (DX10) nie mam co liczyć. Chyba. że zejdę z 1680x1050 niżej. Ale to już bezsensu. Widać proc jak i grafa są wciąż za slabe do tej gry, która ma już prawie 3 lata... Co do OC u Ciebie to przyrost jest i to znaczny. Jak dla Ciebie to żadna różnica to możesz mi odprzedać tą kartę wraz z chłodzeniem ;)

 

A tak na poważnie to gdzie kupiłeś to chłodzenie? Szukałem ostatnio, ale jest problem z dostępnością w paru sklepach..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven nawet 10fps wiecej very najs ! :)

pamiętam takie przyrosty ostatnio jak w gf 6800 odblokowywałem potoki i gpu troche kreciłem :lol2:

 

biore sie za składanie do kupy kompa

phenom x2 550 może rdzenie sie uda odblokować i gigabyte gtx460

zobacze ile fps u siebie bede miał w tych grach co podałeś

jakie tam rozdziałki, 1680x1050 ?

 

Aa, nie napisalem rozdzialki...

1680/1050 z AAx16 w crysisie.

W borderland 1680/1050 z aax4.

W bfbc2 1680/1050 z aax4.

 

Leven szczerze to w Crysis na DX10 to słabiutki wynik. Gra na 1680x1050 ledwie wyciąga 30 FPS po OC. Strach pomyśleć co będzie u mnie. Jak widać na płynna grę w Crysis (DX10) nie mam co liczyć. Chyba. że zejdę z 1680x1050 niżej. Ale to już bezsensu. Widać proc jak i grafa są wciąż za slabe do tej gry, która ma już prawie 3 lata... Co do OC u Ciebie to przyrost jest i to znaczny. Jak dla Ciebie to żadna różnica to możesz mi odprzedać tą kartę wraz z chłodzeniem ;)

 

A tak na poważnie to gdzie kupiłeś to chłodzenie? Szukałem ostatnio, ale jest problem z dostępnością w paru sklepach..

 

Tak, ale w crysisie jestem w mocno obciazajacej alokacji z aax16 1680/1050.

Ta gra zawsze wykanczala karty i do dzis dnia tak jest.

Nie ma gry, ktora bardziej obciaza karte, dla tego jest ona najlepszym testem dla podkreconej karty.

Jak karta po OC przejdzie crysisa, to mozna smialo pykac we wszystkie inne.

Nawet metro 2033 nie obciaza tak karty, chociarz tam w dx11 jest zaledwie 30-35 fps z porywami do 18 fps ! ... tragedia.

 

A hr-03 kupilem okazyjnie na allegro za 112.50 zl :D

Wlasciwie szukalem mk-13 a trafilem na hr-03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz tryb extreme to pogadamy :wink:

 

[GPU Tool] TessMark 0.2.2: New OpenGL 4 Tessellation Benchmark - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

 

Polecam także ten programik , 460gtx wypada blado w tym teście.

 

Side... zrob test gtx 465 z takimi ustawieniami jak na fotce, to bedzie widac roznice w kartach.

Jezeli o wyniku decyduja teselatory, to musi wygrac gtx 465.

 

moderate -> normal -> extreme -> insane.

post-181505-075383500 1283344626_thumb.jpg

post-181505-024412500 1283344649_thumb.jpg

post-181505-082890200 1283344679_thumb.jpg

post-181505-085837400 1283344690_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój gtx460 chyba wyzionął ducha... wywala sterownik nawet w 2D (windows), w grach to samo + artefakty (rozjeżdżające się tekstury).

 

ps. coś niedobrego się z nią dzieje. po paru resetach zaskoczyła i chwilowo działa normalnie. ale np. w heaven mam takie przebłyski kolorowe (słoneczka ;) ) - co to jest?

 

"Sloneczka" to pamieci a tekstury to GPU :-P

 

PS. Mialem GTX460 i nie bylo nic takiego u mnie tj. "syfu" :D

 

Grzałka? W porównaniu do 470gtx to jest mały pikuś.

 

Oczywiscie ze GTX460 jest "troszke" cieplejszy ale bez jakis szalenstw.

GTX260-192sp w 65nm naprawde jest ciepla karta :-P

Co do poboru pradu to 260 max OC miala zuzycie pradu tyle co GTX470 OC na 700 GPU bez Vcore podnoszenia ( miernik )

 

PS. I tak jak gram na GTX470 mam "banana" na twarzy po przesiadce z GTX260 :-P

 

Side... zrob test gtx 465 z takimi ustawieniami jak na fotce, to bedzie widac roznice w kartach.

Jezeli o wyniku decyduja teselatory, to musi wygrac gtx 465.

 

moderate -> normal -> extreme -> insane.

 

Jak mozesz to zrob testy w domyslnych ustawieniach tj 1024x768 i w oknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...