Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem dobrej myśli ;) Do tego GTX'a 460 jeszcze będę musiał dokupić 2 śmigła do budy 120 mm, bo te w NZXT mi padły. Obudowa ładna, ale wiatraki niestety kiepskie i to bardzo, a przewiew musi jako taki być. Myślałem o Fander Selekta. Ten z boku (na szybie) powinien wyciągać powietrze czy wiać na kartę graficzną i Karakorum na CPU ? Sorry za małe OT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Otóż w moim Palicie GTX 460 768mb, rdzeń poszedł na 850mhz przy 1,037V. Katowałem go stone giantem przez godzine, szumiał strasznie, ale test przeszedł; załączyłem Heaven benchmark na max ustawieniech - przeszedł; 3d mark Vantage na ustawieniach domyślnych - bez problemu... Jednak po ustawieniu detali extreme w Vantage, co jakiś czas sypie artami... Czy mam obniżać taktowanie, czy olać 3d marka skoro resztę testów karta przeszła bez problemu?

 

Dodam jeszcze, że przed oc karta miała gpu score na poziomie 11.750, teraz ma 14.400, czyli nieźle :)

Dziwne jest jeszcze to, że jak podnosze taktowanie pamięci, to gpu score się nie zwiększa, pomimo że jest stabilnie i nie sypie śmieciami...

 

EDIT:

Jeśli chodzi o temperature to przy domyślnych ustawieniach wentylatora po oc dochodziła do 80C czyli sporo, natomiast po modyfikacji ustawien wentylatorka w After Burnerze, temp w stresie nie przekracza 73C (w 3d marku Vantage, w stone giant i w heaven jest około 67C)

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieci nie leca z gpu tylko z pamieci.

Ustaw gpu na 850 mhz a pamieci na 2000 mhz.

Jak smieci nie bedzie, to podnies mhz dla pamieci tak, zeby wymusic artefakty.

To bedzie granica OC pamieci.

Pozostaje zalozyc radiatorki na memki lub obnizyc mhz do wartosci, ktore nie generuja artefaktow.

Gpu za wysoko wywali sterownik ekranu.

Tak mam u siebie i chyba dotyczy to wszystkich gpu gtx 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam aktualnie ustawione na 2000Mhz...

A czy podnoszenie taktowania dla gpu wpływa w jakimś stopniu na memki? Bo wydaje mi się, że przy podniesieniu taktowania gpu na 870Mhz zaczęły mi się pojawiać arty, ale pewien nie jestem (nie pamiętam), a teraz nie mam jak sprawdzić z racji tego, że jestem w pracy. Lipa by była jakby memki już przy 2000Mhz nie dawały rady, ale w sumie to Palit (pluje sobie w brodę, że nie wziąłem Gigabyte'a). Jednak jak już pisałem, w vantage, po podniesieniu taktowania dla pamięci, nie miałem większej ilości pktów, ale fakt faktem, vantage to żadna wyrocznia... w grach może być zawsze lepiej

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że akurat za taką cenę lepiej wziąć 768mb, a z różnice na upartego dokupić chłodzenie Prolimatech mk-13 i kręcić. Wydaje mi się, że po solidnym podkręceniu, na które pozwoli te chłodzenie, karta będzie wydajniejsza niż wersja 1GB, ale mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że akurat za taką cenę lepiej wziąć 768mb, a z różnice na upartego dokupić chłodzenie Prolimatech mk-13 i kręcić. Wydaje mi się, że po solidnym podkręceniu, na które pozwoli te chłodzenie, karta będzie wydajniejsza niż wersja 1GB, ale mogę się mylić...

 

Nie mylisz sie.

Wersja z 768 mb po OC jest wydajniejsza od wersji z 1 gb pod warunkiem, ze wersja z 1gb bedzie pracowac na stockowych taktowaniach.

 

Pamięci mam aktualnie ustawione na 2000Mhz...

A czy podnoszenie taktowania dla gpu wpływa w jakimś stopniu na memki? Bo wydaje mi się, że przy podniesieniu taktowania gpu na 870Mhz zaczęły mi się pojawiać arty, ale pewien nie jestem (nie pamiętam), a teraz nie mam jak sprawdzić z racji tego, że jestem w pracy. Lipa by była jakby memki już przy 2000Mhz nie dawały rady, ale w sumie to Palit (pluje sobie w brodę, że nie wziąłem Gigabyte'a). Jednak jak już pisałem, w vantage, po podniesieniu taktowania dla pamięci, nie miałem większej ilości pktów, ale fakt faktem, vantage to żadna wyrocznia... w grach może być zawsze lepiej

 

Przyjdziesz do domku to sprawdzisz.

Najlepiej zostawic taktowania pamieci na stcku czyli 900 mhz i podnosic tylko gpu az do zwiechy komputera.

To bedzie granica OC gpu.

Potem to samo zrobic z pamieciami karty.

Z tym, ze pamieci przetaktowane zaczynaja smiecic i to juz bedzie koniec OC dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdziesz do domku to sprawdzisz.

Najlepiej zostawic taktowania pamieci na stcku czyli 900 mhz i podnosic tylko gpu az do zwiechy komputera.

To bedzie granica OC gpu.

 

W tej chwili na gpu mam 850mhz, czy bezpiecznie jest kręcić wyżej na fabrycznym chłodzeniu? dodam, że w stresie mam max 73C, ale wiatraczek palitowski hałasuje wtedy naprawdę niemiłosiernie.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się do zakupu GTX460. Zastanawiam się nad trzema modelami:

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6700643

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C8700814

http://www.neo24.pl/karta-graficzna-gigabyte-gf-gtx-460-1024mb-(gv-n460oc-1gi).html?aff_id=101372

Interesuje mnie który system chłodzenia jest lepszy (głośność nie ma aż takiego znaczenia, ważne żeby było chłodno), która karta ma lepszy potencjał w oc i jaki model jest bardziej opłacalny 768mb czy 1gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej kolega mazoku pisał o GTX 460 w cenie 535zł :) może rozpatrz coś tańszego i dokup konkretne chłodzenie?

 

A z tych co podałeś, ja bym brał Gigabyte'a 1Gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na gpu mam 850mhz, czy bezpiecznie jest kręcić wyżej na fabrycznym chłodzeniu? dodam, że w stresie mam max 73C, ale wiatraczek palitowski hałasuje wtedy naprawdę niemiłosiernie.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

73 st C, to bardzo przyzwoita temperatura jak na OC 850 mhz.

Jazda zacznie sie, gdy podniesiesz napiecie na gpu i taktowanie dojdzie do 900 mhz gpu.

Masz tam w ogole radiatorki na sekcji zasilania karty ?

Bo jak nie to nie ryzykowalbym wiecej jak masz teraz czyli 850 mhz dla gpu i terazniejsze napiecie gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dobrałem się do mojej karty : ) Wcześniej, kilka dni temu wgrałem sobie bios z pełną regulacja wentylatorów i napięcia, a dzisiaj przesmarowałem sobie rdzeń AS5 i... i tak, po 6 i pół ; ) minuty w FurMarku [182] temperatury wyglądają u mnie następująco: gpu 850, 1.025v = 70'C; gpu 900, 1.125v = 83/84'C. Przy 900 jak widać temp. jest już dość wysoka / ; ale... właśnie gram sobie w Call of Duty 4 i... wiem, że nie jest graficzny killer, ale na razie nie zanosi się, żeby temp. przebiła 60'C, więc nie jest źle : ) Swoją drogą, szkoda, że chłodzenie Gigabyte'a nie jest tak zrobione, żeby prócz rdzenia obejmowało również pamięci... myślę, że dało by się to spokojnie zrobić, no i heat pipe'y, gdyby były 4, to... : ) heh, pomarzyć dobra rzecz, ale i tak trzeba przyznać, że karta Gigabyte'a to najbardziej opłacalny z GTX'ów 460 w wersji 1GB, ja za nią dałem 799, a teraz widzę, że jest już po 783, chociaż jej cena się waha do 830, ale i tak nie zmienia to faktu, że w cenie 800 raczej nie dostaniemy nic lepszego : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Terra.com komputery monitory laptopy oprogramowanie drukarki notebooki LCD ASUS TOSHIBA :D GTX 460 768MB za 535zł

A miałem kupić gigusia ale nie wiem czy warto dopłacać 250zł

 

Kuuu... dopiero z roboty wróciłem :/ Jak będzie więcej takich promocji to od razu dawajcie znać ;)

 

Jest ktoś kto posiada Phenoma II X4 i GTXa 460 i może wypowiedzieć się o tym jak taki zestaw sprawuje się w GTA IV?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

73 st C, to bardzo przyzwoita temperatura jak na OC 850 mhz.

Jazda zacznie sie, gdy podniesiesz napiecie na gpu i taktowanie dojdzie do 900 mhz gpu.

Masz tam w ogole radiatorki na sekcji zasilania karty ?

Bo jak nie to nie ryzykowalbym wiecej jak masz teraz czyli 850 mhz dla gpu i terazniejsze napiecie gpu.

 

Hej, karta bez radiatorów na sekcji zasilania, napięcie podniesione do 1.037V (chociaż przy 1.025V też jest ok, więc zmniejszę), pamięci również bez radiatorów. Zastanawiam się czy nie kupić tego Prolimatecha mk-13, ale trzeba poświęcić około 250zł więc nie wiem czy warto, gdyż raczej za wiele już z niej nie wycisnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, karta bez radiatorów na sekcji zasilania, napięcie podniesione do 1.037V (chociaż przy 1.025V też jest ok, więc zmniejszę), pamięci również bez radiatorów. Zastanawiam się czy nie kupić tego Prolimatecha mk-13, ale trzeba poświęcić około 250zł więc nie wiem czy warto, gdyż raczej za wiele już z niej nie wycisnę...

 

No wlasnie wiecej niz 900/920 mhz prawdopodobnie nie wyjdzie a 250 zl + wentylatorki to duzy wydatek.

Gdybys kupil hr-03 za 100 zl i zrobil kanapke, to co innego :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanapke widziałem w innym temacie :) szacunek :)

Generalnie u mnie coś takiego by nie weszło ze względu na dużych rozmiarów chłodzenie na cpu. W każdym razie gdyby nie to to na taki hr bym się pokusił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, nie powiem, udało Ci się z tym HR'em : ) Ale powiedz mi, jak Ty to skręciłeś? : >

 

W ogule kanapka powstala przypadkiem.

Mial byc sam hr-03 i wystarczylby w zupelnosci, ale nie umialem zrobic ladnej zapinki na stopke radiatora a juz chcialem ocowac karte i grac :lol2:

Po kilku godzinach sleczenia w koncu wzialem hr-a i po raz tysieczny przylozylem do gpu, wzialem oryginalne chlodzenie z karty i polozylem stopka na stopce hr-03.

Patrze a tu wszystko pasuje jak ulal.

Pozostala tylko kwestia dobrania srubek o dosc sporej dlugosci i odpowiednim rozmiarze i gwincie, zeby bez problemow wkrecic do chlodzenia od gigabyta.

O dziwo srubki pasowaly z chlodzenia hr-03.

Wzialem paste thermo, przesmarowalem gpu i stopke hr-03 z dwoch stron oraz stopke z chlodzenia gpu i poskrecalem to do kupy.

Wentylatorki z chlodzenia gigabyte jak i wentylator z hr-03 podlaczylem do pcb karty przy pomocy zrobionej przejsciowki (jestem technikiem rtv, wiec zaden problem).

 

Wczesniej zalozylem radiatorki na memki tez od hr-03.

Wszystko jak by bylo robione na tego gtx 460 :D

 

gtx 460 + hr-03 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Kanapke widziałem w innym temacie :) szacunek :)

Generalnie u mnie coś takiego by nie weszło ze względu na dużych rozmiarów chłodzenie na cpu. W każdym razie gdyby nie to to na taki hr bym się pokusił :)

 

To zalezy gdzie jest umieszczony slot pci-e.

U mnie jest on o jedno miejsce nizej, poniewaz jako pierwszy od strony cpu jest slot pci-e x1.

Potem dopiero glowny slot pci-e x16.

Poza tym hr-03 nie jest zas taki ruby, zeby przeszkadzal/zawadzal chlodzeniu od cpu.

 

Czy blok EK FC pasuej na karte z 768 MB oamieci?

 

Black o taki blok Ci chodzi ?

 

CoolingConfigurator.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oryginalne chłodzenie Gigabyte'a w ogóle wieje na pamięci ? Tam są przecież 2 wiatraki, więc coś tam musi chłodzić.Znając mnie i tak wymienię chłodzenie ;) Robiłem tak z każda kartą począwszy od Radeona 9800 PRO. Może nie od razu. Zobaczę jak karta będzie się spisywać na oryginalnym chłodzeniu. Furmarkiem nawet nie robię testów, bo on zawsze mocno wygrzewa kartę. 850 mi starczy.

 

Leven miałbyś pod ręką jakiś dobry bios do tego Gigabyte'a i czym go wgrywać ? Zależy mi na pełnej regulacji wentyli i żeby rdzeń od razu był ustawiony na 850 z lekko podniesionym napięciem. Wiem, że ktoś tu podawał, ale nie mam sił teraz przeglądać całego tematu. Jutro po pracy podjadę po kartę i od razu chciałbym robić testy na 850 i dobrać odpowiednią prędkość wiatraków.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie o taki - wygl;ada na to,z epodejdzie pod kazda GTX460 768 MB - wole jednak sie upewniec , moze ktos probowal.

U mnie GTX460 768 chodza po £112 takze taniocha i kupil bym dwie pod SLI

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oryginalne chłodzenie Gigabyte'a w ogóle wieje na pamięci ? Tam są przecież 2 wiatraki, więc coś tam musi chłodzić.Znając mnie i tak wymienię chłodzenie ;) Robiłem tak z każda kartą począwszy od Radeona 9800 PRO. Może nie od razu. Zobaczę jak karta będzie się spisywać na oryginalnym chłodzeniu. Furmarkiem nawet nie robię testów, bo on zawsze mocno wygrzewa kartę. 850 mi starczy.

 

Leven miałbyś pod ręką jakiś dobry bios do tego Gigabyte'a i czym go wgrywać ? Zależy mi na pełnej regulacji wentyli i żeby rdzeń od razu był ustawiony na 850 z lekko podniesionym napięciem. Wiem, że ktoś tu podawał, ale nie mam sił teraz przeglądać całego tematu. Jutro po pracy podjadę po kartę i od razu chciałbym robić testy na 850 i dobrać odpowiednią prędkość wiatraków.

 

 

Oryginalne chłodzenie wieje tylko na 4 kości pamięci:

 

Dołączona grafika

 

 

Pozostałe 4, te górne, są zasłonięte częścią podstawy chłodzenia z której wychodzą heat pipe'y.

 

 

A wracając do temp. po oc na oryginalnym chłodzeniu, to przy 900* na gpu, napięcie 1.125v po ponad godzinie gry w Call of Duty 4 temp dobiła do 69'C i to był max, z kolei teraz pograłem trochę w demo Mafii 2 i też po ok. godzine temp dobiły max do 80'C, więc zbliżony wynik jak w FurMark'u, w którym temp. po 6 i pół ; ) minuty doszła do 84/84'C. Dodam tylko, że wentylator ustawiłem sobie ręcznie, tzn. 40% do 40'C, a od 40'C do 70'C wentyl idzie do 100%, z tego co widziałem, to leven u siebie ma niemal identycznie, z tą różnicą, że jego zaczyna od 35% : )

 

A co do bios'u, to ja wgrywałem nvflash 5.95.0.1. Ciekawe, kiedy pojawi się nowe wydanie Nibitor'a obsługujące m.in. 460'ątki...

 

 

Aha, jeszcze jedna sprawa, którą zauważyłem... radiator na mosfetach nie pokrywa ich w 100% [ ; heh, ale to raczej szczegół ; )

 

 

Devil, tutaj masz ten bios, o którym wspomniałeś - N460OCGI.F2

 

Ja niestety nie bawię się bios'ami, więc ktoś inny musi Ci go 'ustawić' tak jak sobie życzysz.

 

___

* - 950 :lol: :D

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oryginalne chłodzenie Gigabyte'a w ogóle wieje na pamięci ? Tam są przecież 2 wiatraki, więc coś tam musi chłodzić.Znając mnie i tak wymienię chłodzenie ;) Robiłem tak z każda kartą począwszy od Radeona 9800 PRO. Może nie od razu. Zobaczę jak karta będzie się spisywać na oryginalnym chłodzeniu. Furmarkiem nawet nie robię testów, bo on zawsze mocno wygrzewa kartę. 850 mi starczy.

 

Leven miałbyś pod ręką jakiś dobry bios do tego Gigabyte'a i czym go wgrywać ? Zależy mi na pełnej regulacji wentyli i żeby rdzeń od razu był ustawiony na 850 z lekko podniesionym napięciem. Wiem, że ktoś tu podawał, ale nie mam sił teraz przeglądać całego tematu. Jutro po pracy podjadę po kartę i od razu chciałbym robić testy na 850 i dobrać odpowiednią prędkość wiatraków.

 

Voila :)

 

Bios do gigabyte gtx 460 OC 1 gb 70.04.13.00.01 z ustawieniami:

 

gpu - 850 mhz,

shader - 1700 mhz,

memki - 2100 mhz,

fan 35-100%,

vgpu - 1.1 volt.

 

Jak napiecie bedzie za male, to karta wysypie sterownik ekranu i wtedy podniesiemy vgpu lub zmniejszymy taktowania gpu.

 

gigabyte gtx 460 1 gb 850/1700/2100 - 70.04.13.00.01

 

Oryginalne chlodzenie daje rade z takimi ustawieniami, chociaz mozna sobie ladnie ustawic dynamiczna regulacje wentylatorkow w evga precision lub msi afterburner.

W nibitorze nie da sie zmieniac fanIC.

 

Nie bede sie rozpisywac, dla tegu tu masz link do opisu flashu biosu.

 

Poradnik do flashu biosu kart nvidii...

 

.....A wracając do temp. po oc na oryginalnym chłodzeniu, to przy 950 na gpu, napięcie 1.125v po ponad godzinie gry w Call of Duty 4 temp dobiła do 69'C i to był max, z kolei teraz pograłem trochę w demo Mafii 2 i też po ok. godzine temp dobiły max do 80'C, więc zbliżony wynik jak w FurMark'u, w którym temp. po 6 i pół ; ) minuty doszła do 84/84'C. Dodam tylko, że wentylator ustawiłem sobie ręcznie, tzn. 40% do 40'C, a od 40'C do 70'C wentyl idzie do 100%, z tego co widziałem, to leven u siebie ma niemal identycznie, z tą różnicą, że jego zaczyna od 35% : )

950 mhz na gpu z oryginalnym chlodzeniem i tylko 1.125 volt :blink:

Masz cudowny egzemplarz karty :-P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, cyferówka :oops: :D No oczywiście, że nie, 900, 900 miało być : )

 

I tak karta doslownie selekt :)

U mnie przy 900 mhz gpu nawet z 100% wentylatorkami wywalalo sterownik, bo karta przekraczala 75 st C.

Dopiero po modyfikacji chlodzenia mam calkowicie stabilna karte z 900 mhz gpu i temperaturki nie przekraczaja 58-60 st C w czasie testu "stone giant" 30 minut.

W tescie "tessmark" po kilkunastu minutach temperatura gpu dochodzi do 62 st C.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika

 

Wentylatorek ustawiony jak na fotce z evgi precision.

 

[GPU Tool] TessMark 0.2.2: New OpenGL 4 Tessellation Benchmark - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekt, ta :wink: przy takim napięciu ; ) Przy tym co tutaj Chaos prezentował z Msi Cyclone, to...

 

Właśnie jestem po ok. 3 godzinach gry w Call of Duty 5 i temp. na ustawieniach 900[1.125v]/1800/2100 dobiła max do 78'C [wentyl oczywiście po 70'C leci pełną mocą]. Myślę, że taka temperatura jest mimo wszystko znośna, czy się mylę? Jak patrzę na testy 470/480, to tam na standardowych chłodzeniach temperatury grubo przebijają 80'C. Wiem, że najlepiej jest jak najchłodniej, ale obecnie... zresztą, nawet nie miałem w planach, żeby jeszcze inwestować w tą kartę jeśli chodzi o chłodzenie, co najwyżej coś na pamięci wykombinować, chociaż miejsca to tam nie ma w ogóle, jedynie tak jak mówiłeś leven, żeby jakąś blaszkę z alu przywalić na te pamięci, żeby się jeszcze przez termopad stykała z oryginalnych chłodzeniem i powinno być ok.

 

A co do tego napięcia na rdzeń, to szczerze, nie próbowałem z niższym... tzn. próbowałem z max. na oryginalnym bios'ie, tj. 1.087v, ale przy tym napięciu i 900MHz na rdzeniu nie dawał rady, wieszał/resetował się komp / ; ale w sumie, to jak siedziałem na Win 7 i zapuściłem FurMark'a, oczywiście przy ustawieniach na 900, to raz mi się komp zresetował... tylko, że ja wtedy sobie go w tle odpaliłem i coś tam robiłem w win, więc... ale kurde nie powinno się tak w ogóle mimo tego stać... pod XP jeszcze mi nic nie wywaliło na tych ustawieniach. Ale muszę przyznać, że jest różnica między oryg. taktami a po oc : ) oj jest, kurde, jak wpadnie mi trochę grosza, to może pokuszę się o jakiś up chłodzenia gpu, bo aż szkoda tak grzać gpu : ) Czy te 80'C to nie problem dla rdzenia? Bo pamięci to raczej zostawię spokojnie na tych 2100 i już, ich nie będę męczył : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 st C na gpu, to nie jakas tragedia, ale jednak juz cieplo.

Zawsze wyznawalem, ze im chlodniej tym lepiej.

Dluzsza zywotnosc przy nizszych temperaturach.

Dobrze, ze dales mocny nawiew przy wysokim obciazeniu, bo cala pcb jest lepiej chlodzona a jest wykonana w ultra durable (dodatkowa warstwa miedzi w pcb).

To dobrze wplywa na pamieci, bo lepiej z nich odprowadza cieplo.

 

Jak chcesz, to zrob tescik jak ja wyzej i sobie porownaj temperatury.

Ciekawy jestem ile bedziesz miec wiecej st C na gpu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...