Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: zmienilem stery na 258.96 i wynik juz jest wiekszy :gitarzysta:

 

Czy u Was w AvP w dx11 tez niebo robi sie takie dziwne jak sie chopkiem obracacie ?

 

 

 

na PW poszedł link z poprawką.

Bad boy :D

to nie stery czy grafa przekręcona :wink:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

różnica kolosalna :damage_wall:

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie wina przekręconej karty. Leven łobuzie :lol: ;) Co do mojej grafy to robiłem wczoraj testy w Crysisie tylko i przy 1680x1050, noAA, AFx16, DX10 (v.high) FPS wahał się od 25 do 55. Średnio ok 32. Rzadko spada poniżej 26-27 nawet jak dość spor się dzieje, więc nie jest tragicznie. Ale do płynności to jednak troszkę sporo. Na 8800 GT miałem 18 FPS z porywami do 11 :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam od wczoraj tą grafe gigusia wersji 1 giba i powiem wam w dirt 2 sie sypła na full xD ale to tez moze byc wina sterów :D jak narazie mi w ucho wpadła Cichutka i wydajna wkreciłem ją na 810 bo dalej sie boje jakos taki nie przekonany jestem a tym bardziej ze nie wiem jaka jest max temp proca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego masz wiecej odemnie chociarz masz wieksza rozdzialke ?

Cusik mi tu nie gra  Dołączona grafika

 

Wynik nie kombinowany, tyle że dla zrobiony dla picu na tych 260. coś tam. Na codzien to mogę uzywać 906 na rdzeniu do gier i nic wiecej, przy 900 zamist 927 wynik byłby zblizony do twojego. Róznica miadzy q9550@4,0 i i5 750@4,0 jest przecież marginalna. Dobry bench to jest w metro 2033 moim zdaniem, tam 460 moze pokazać co potrafi czyli niewiele. 

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak ma wyglądac chłodzenie pamieci na gigusiu 1 giga bo chciałem go troche wkrecic na pamiątkach ale obawiam sie przepalenia xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigus nie ma chlodzonych pamieci bezposrednio radiatorem.

Pamieci sa tylko owiewane przez chlodzenie gpu, ale za to sa polozone na pcb zrobionej z dodatkowa warstwa miedzi.

To jest wlasnie chlodzenie pamieci.

Plytka karty robi sie goraca jak diabli pod obciazeniem co dobrze chlodzi kosci pamieci.

To sie nazywa "ultra durable".

 

Ja własnie mam od wczoraj tą grafe gigusia wersji 1 giba i powiem wam w dirt 2 sie sypła na full xD ale to tez moze byc wina sterów :D jak narazie mi w ucho wpadła Cichutka i wydajna wkreciłem ją na 810 bo dalej sie boje jakos taki nie przekonany jestem a tym bardziej ze nie wiem jaka jest max temp proca :D

 

Sypla Ci sie po OC czy bez OC ?

Jak po OC, to musisz troszke podniesc napiecie gpu.

Kwestia prob i bledow.

U siebie juz chyba ustalilem stabilne napieice dla 900 mhz i jest to az 1.125 volta.

Nizej tez moge grac, ale czasem zdarzy sie blad sterownika a takie myki nie moga sie dziac :)

Pozostaje Ci uzbroic sie w cierpliwosc i probowac dobrac napiecie gpu do wielkosci OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,175V z lekkim zapasem, 950MHz na rdzeniu i 1950MHz na pamięciach, procesor 3,85GHz Q9550 i wynik 20227. :)

 

Dołączona grafika[/url

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na sekcje? W tej karcie fizycznie nie było nic ruszane.. jest tam sekcja za słabo chłodzona?

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

3DMark06 - proc 2800 MHz

 

Dołączona grafika

 

3DMark06 - proc 4200 MHz

 

Dołączona grafika

 

Jakim cudem wyniki SM 2.0 i HDR/SM 3.0 są inne? Przecież podczas testów graficznych użycie proca nawet nie zbliża się do 100%.

 

Dołączona grafika

 

To chyba tylko dowód ile warte są te smarki. Vantage to jedyny 3DMark który cokolwiek pokazuje, oby 3DMark11 był równie udany.

 

 

 

Podkręciłem też kartę do 850/1700/1000 i 1.05 V, ale po 11 minutach wywalił się TessMark i zresetował sterownik. Temp max 80 stopni przy 80%, co już nie specjalnie ma sens. Bude mam obecnie bez żadnej wentylacji, więc może jak ją zmienię to się pobawię dalej, obecnie szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, ja mam Gigabyte'a 1GB i on ma radiatorek na sekcji z tyłu karty.

 

Takie pytanie, czy cooler jest przyklejony jakims glutem do GPU? Odkręciłam 4 śrubki i wciąż się mocno trzymało.

 

 

Harry, w 3d marku vantage u mnie wynik jest wyższy niż w 3d marku 2006... to mówi samo za ciebie. :P

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy cooler jest przyklejony jakims glutem do GPU? Odkręciłam 4 śrubki i wciąż się mocno trzymało.

 

 

Chłodzenie 'siedzi' na jakiejś zwykłej srebrnej ; ) paście, rzeczywiście się to dość mocno trzyma, ale wystarczy trochę pokręcić, ale ostrożnie! żeby nie zawadzić o nic tymi 'nóżkami' w które wkręca się śrubki mocujące chłodzenie, no i później mocniej, lecz z wyczuciem pociągnąć do siebie i już : )

 

 

A co do oc, to ja mojej karty już nie męczę, zostawiam 850[1.025V]/1700/2100 i tyle, jest full stabilnie, no i temperatury są przede wszystkim znośne przy oryginalnym chłodzeniu : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy cooler jest przyklejony jakims glutem do GPU? Odkręciłam 4 śrubki i wciąż się mocno trzymało.

Cooler jest na pascie typu glut.

Musisz odkrecic 4 srubki i je wyciagnac a potem delikatnie obracac cale chlodzenie wzgledem pcb.

Najlepiej rozgrzej karte suszarka.

Tylko nie stop sobie plastikowych owiewek czy smigielek wentylatorkow.

Grzej zeberka radiatora a nie plastiki :D

Uwazaj tez na wtyczke/przewod do wentylatorkow.

Przy puszczeniu gluta, radiator moze odskoczyc i urwiesz przewodziki wentylatorkow.

Wtyczka z went. bardzo trudno wychodzi i bedziesz musial odchaczyc takie malutkie zaczepy w gniazdku fan.

 

Widze, ze juz wszyscy posciagali chlodzenia z kart :lol2: :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozgrzej karte suszarka.

 

Prościej jest rozgrzać kartę np. Furmark'iem, po czym szybko wyłączyć kompa i brać się do roboty puki karta gorąca : )

 

 

A co do tej wtyczki od zasilania wentylatorów, to u mnie wyciągnąłem ją z całym gniazdem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej wtyczki od zasilania wentylatorów, to u mnie wyciągnąłem ją z całym gniazdem :D

 

Wlasnie przed tym chce ostrzec :)

Co prawda da sie zalozyc nazot gniazdko, bo one nie wyrywa sie z pcb tylko wychodzi z pinow jak dobrze kojarze.

Tak czy siak lepiej tego unikac.

 

Max mowi, ze lepiej schlodzic sekcje zasilania...

Moze faktycznie jest jej za cieplo i to zaniza OC ?

Musze wymyslic jakis wiekszy radiatorek na mosfety i zrobic test.

Fakt, ze radiatorek grzeje sie jak diabli po OC a tym bardziej kondensatorki obok radiatorka.

One maja prawie 100 st C, bo jak przyloze pokry palec, to az syczy :D

 

Jakim programem najlepiej sprawdzić kartę na stabilność i max temperatury wystarczy zapuścić FurMark ?

 

Furmark jest troche niebezpieczny, jesli stosowac go do grzania karty po sporym OC.

Co innego katowac karte nie krecona.

Do tego dochodzi filigranowa budowa gtx 460.

Az normalnie strach odpalac ten test przy tej grafice.

 

Na gtx 285 moglem jechac godzine furmarkiem i9 nie balem sie, za to przy gtx 460 jestem wystrachany.

Poza tym furmark przegrzewa u mnie sekcje zasilania i karta sie wylancza po paru minutach testu.

 

Lepiej juz uzyc tego testu:

 

Dołączona grafika

 

Tez jest spore obciazenie grafiki, ale mniejsze niz w furmarku czy kombustorze.

 

Mozna jeszcze uzyc testu "stonie giant".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, przykładasz mokre palce do karty? :D Nie no, jesteś hardcorem :D :cool: Ja ostatnio z ciekawości dotknąłem delikatnie pcb od strony mosfetów podczas obciążenia karty i nawet dobrze palca nie przyłożyłem a się poparzyłem :shock: :???:

 

 

Swoją drogą, ciekawe, kiedy producenci chłodzeń zaczną wypuszczać swoje produkty dedykowane pod 460'ątkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metal, nie dotykam karty mokrymi rekami, bo bym juz karty nie mial :ph34r:

To byl jednorazowy test organoleptyczny z poslinionym palcem :lol2:

Kondenstaroy przy krawedzi pcb karty za radiatorkiem sekcji sa poprostu parzace.

Musze cos z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy obrazków!!!

 

ojjj, % polecą w końcu... :D :lol: :wink:

 

 

A co do Furmarka, to u mnie, na moich ostatecznych ustawieniach tj. 850 1.025V/1700/2100, puściłem go na ponad 45 min. :oops: :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven

 

Ten twój program geeks3d gpu caps viewer rozgrzał mi kartę po 10 minutach do 75C i zwiecha karta obniżyła takty o połowę :sad:

 

Jakim cudem ?

 

Moze dla tego, ze w furmarku miales wlaczone AAx32 ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogule ten program jakiś dziwny teraz to mnie wywala po paru sekundach nawet na nie kręconej karcie

Może to przez to ze to wersja 32-bit a ja mam system 64-bit

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam 900 mhz na gpu i zaledwie 1.087 volta.

Nic dziwnego, ze wystepuje blad.

Do 900 mhz musialbys dovoltowac gpu na 1.112-1.125 volta, ale wtedy bedzie sie karta mocno grzac i mozliwe, ze tez sie zawiesi.

Wtedy zmiana chlodzenia rozwiaze problem.

 

Furmark jest niezdrowy przy takim OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widze że karta przy 1V robi 830Mhz a na 1.083 już 870 a ustawiajac 1.05 mam 870 to coś się grzeje.

Umnie będzie tak to wyglądało

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tylko taśmy dopiero we wtorek

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiesci sie tak wysokie chlodzenie ?

Nie mozesz tego przykrecic ?

Tasma w znacznym stopniu ograniczy odproadzanie ciepla z mosfetow, ktore az sie gotuja.

 

leven

 

max stabilne 880MHz przy max napięciu niestety

 

Daj bios, to Ci go ustawie jak chcesz.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...