Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiesci sie tak wysokie chlodzenie ?

Nie mozesz tego przykrecic ?

Tasma w znacznym stopniu ograniczy odproadzanie ciepla z mosfetow, ktore az sie gotuja.

 

 

 

bezproblemowo

nie ograniczy przy takiej grubości

(0.375 mm) Filled Acrylic Polymer -Dual liner using silicone-treated polyester

Thermal Conductivity (W/m-K) 0.60

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforce, te twoje radiatorki nie wyglądają jakoś masywniej od tych oryginalnych z gigabyte.

 

Generlanie na tje karcie juz nie ma miejsca na nic wiecej i trzeba byc jakeis wc zakladac jak juz.

 

Z tego co widzę, to słąbo sie skaluje karta z podnoszeniem napiecia.

 

0,975V 840MHz

1,08V 900MHz

1,175V 950MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforce, te twoje radiatorki nie wyglądają jakoś masywniej od tych oryginalnych z gigabyte.

 

 

 

może to porównanie pokaże ci różnice.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigus nie ma chlodzonych pamieci bezposrednio radiatorem.

Pamieci sa tylko owiewane przez chlodzenie gpu, ale za to sa polozone na pcb zrobionej z dodatkowa warstwa miedzi.

To jest wlasnie chlodzenie pamieci.

Plytka karty robi sie goraca jak diabli pod obciazeniem co dobrze chlodzi kosci pamieci.

To sie nazywa "ultra durable".

 

 

 

Sypla Ci sie po OC czy bez OC ?

Jak po OC, to musisz troszke podniesc napiecie gpu.

Kwestia prob i bledow.

U siebie juz chyba ustalilem stabilne napieice dla 900 mhz i jest to az 1.125 volta.

Nizej tez moge grac, ale czasem zdarzy sie blad sterownika a takie myki nie moga sie dziac :)

Pozostaje Ci uzbroic sie w cierpliwosc i probowac dobrac napiecie gpu do wielkosci OC.

 

 

Nie przed oc ustawiłem na full i czarny ekran xD i koniec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na necie, że jakiś sklep powinien wprowadzić już wczoraj, ale jeszcze nigdzie jej nie widziałem. Również jestem chętny do kupna, lecz najpierw muszę obadać cenę. Jak będzie pod 1000 zł podchodziło to biorę Cyclone OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz co ?.... mysle, ze masz lepsza sekcje zsilania.

Wydaje mi sie, ze u Ciebie beda 3 mosfety na cewke, a u mnie 2 mosfety na cewke.

Z tad u ciebie wieksza przerwa pomiedzy cewkami.

 

To oznacza lepsze OC i mniejsze prawdopodobienstwo uszkodzenia sekcji zasilania.

 

Fajnie zrobiles chlodzonko, tylko caly czas jestem na nie za tsamą....

Zrob experyment i ...

 

1. zaloz radiatorek na pascie, tylko go dociskajac "czyms" i zrob probe z tasma dwustronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żeby ktoś pisał o tym a karty w architekturze fermi mają problem z wieloma grami a dokładniej z maksymalnym użyciem gpu. Polecam link Nvidia GTX 480 drivers,INCREDIBLE STUTTERING ON BFBC2 - NVIDIA Forums Jest kilka gier które potrafią obciążyć gpu w zaledwie 50%. W tym temacie wiele osób pisało, że po przesiadce z 9800/8800gt/gtx odczuło spadek fps w grach;/ Nvidia widzę próbuje coś działać w tym temacie. Kilkanaście stron wcześniej pisałem właśnie o tym, że po przesiadce z 9600gt na gtx 460 w grach typu mafia/bc2 nie odczułem wielkiej różnicy albo żadnej. Odpalcie gierki i w afterburnerze widać dokładnie, że coś jest nie tak a np. metro czy smarki potrafią wyciągnąć wszystko z grafy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czemu w tych najbardziej wymagających ?? Metro potrafi w 100% obciążyć gpu i różnica jest kolosalna pomiędzy 9600gt a gtx 460. Nie jest to wina procesora, sprawdzałem też na i7. Na razie jak dla mnie pieniądze w błoto. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będą sterowniki które to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo ja mam intela i na tamtym forum nie tylko użytkownicy amd mają ten problem.

 

Jakich sterowników używasz leven ?

 

Tutaj macie dokładniej opisany problem dokładnie taki jak mój i wielu innych http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=170238&view=findpost&p=1115275

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Gry które wykorzystują mocno GPU jak np. Metro 2033 czy stareńki Tomb Raider Legend chodzą u mnie znacznie lepiej w porównaniu do 8800GT. W Tomb Raider mam przyrost praktycznie 2 krotny FPS. Tam gdzie miałem spadki do 40 FPS mam teraz ok 90 klatek. W metro 2033 gdzie miałem spadki do 14 na DX9 mam teraz ok 24-26. Zawsze starałem się szukać największych spadków w danej grze i robiłem porównania. Crysis po O/C na 1680x1050 i Vhigh DX 10 chodzi dość płynnie. Srednio 32-35 i spadki do 24. Na 8800 GT miałem 18-20 FPS na tych samych ustawieniach ze spadkami do 11 czy nawet 8. Także nie uważam, że wydałem pieniądze w błoto. Karta dość ładnie się skaluje z tym prockiem co mam. Chociaż przydałby sie jakiś 4 rdzeniowy procek. Coś od Intela czy AMD. Ale na razie mi się nie spieszy ze zmianą platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo ja mam intela i na tamtym forum nie tylko użytkownicy amd mają ten problem.

 

Jakich sterowników używasz leven ?

 

258.96.

Zmienialerm na 259.31, 259.47 i 260.cos tam i zawsze mialem max wykorzystanie, wiec kwestia sterownika odpada.

Bardziej jestem sklonny szukac winy w platformie, czyli cos typu: za waska przepustowosc pci-e, slaby procesor, zle sterowniki chipsetu, zle ustawienie biosu itp.

Prawde mowiac ciezko bedzie cos konkretnego wybrac, ale gdzies ten szkopul siedzi nie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobiles chlodzonko, tylko caly czas jestem na nie za tsamą....

Zrob experyment i ...

 

1. zaloz radiatorek na pascie, tylko go dociskajac "czyms" i zrob probe z tasma dwustronna.

 

ta taśmę producenci używają do klejenia VRM i mem i jest sprawdzona, na gtx480 jest ta sama u mnie VRM i mem i na tym też będzie

Dołączona grafika

zegary zaczynają się o 850Mhz co nie obejdzie się bez zwiększenia V na stock.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven: jestem skłonny się zgodzić z tym jeżeli żadna gra czy smarki nie wykorzystają w 100% grafy. Albo jest problem z konkretną platformą i jednak sterowniki tu pomogą albo będę musiał zmienić na coś z konkurencji bo tam taki problem nie występuje. Choć jestem antyfanem amd/radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie dokładniej opisany problem dokładnie taki jak mój i wielu innych Nvidia GTX 480 drivers,INCREDIBLE STUTTERING ON BFBC2 - NVIDIA Forums

 

tym osobom to bym radził nie mieszać z LOD i pre-rendered jak i ini z gry. Ja coś się robi to niech się robi z głową.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforce: chciałbym zobaczyć taki screen u siebie. Poddaje się nie rozumie już tego. Kupując kartę mam do niej kupić konkretną platformę ? Niech w specyfikacji napiszą co jest wymagane żeby poprawnie działało, masakra.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty u siebie nie zobaczysz ze względu tego E5200 i to nie chodzi o sterownik tylko jak gra jest zoptymalizowana

 

A słyszał dobór grafiki do CPU.E5200 to mocny procek ale nie aż tak mocny.

 

Tak jak ta osoba z forum NV

Game settings @ Dx 10 medium settings, 1280 x 1024 na procku 2.4@q6600 i się dziwi że nie ma wykorzystania wysokiego przy 460.

Jak ma mieś jak go procek z takimi ustawieniami ogranicza ocnoł by do 3.4 to by miał wykorzystanie i nadal gdzie niegdzie z takimi ustawieniami w grze w tej rozdzielczości trafił by na ograniczenie.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według ciebie żaden dwu rdzeniowiec nie osiągnie tego ?? Według mnie to jest istotna informacja przy zakupie takiej karty i chyba powinni informować o czymś takim ? To nie jest lekki spadek to jest ponad 50% mniejsza wydajność. Jeszcze mi wyjaśnijcie czemu na 9600gt jest oki.

 

Ja też gram w rozdzielczości 1280x1024, ale zaraz odpalę na tv w full hd i ciekawe jakie będzie obciążenie.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według ciebie żaden dwu rdzeniowiec nie osiągnie tego ?? Według mnie to jest istotna informacja przy zakupie takiej karty i chyba powinni informować o czymś takim ? To nie jest lekki spadek to jest ponad 50% mniejsza wydajność. Jeszcze mi wyjaśnijcie czemu na 9600gt jest oki.

 

Zadajesz pytanie retoryczne na które ci odpowiedziałem wyżej. E5200 jest już jakim tam ograniczeniem do tej grafy, to że na 9600GT miałeś ok to się nie dziw. W dużym stopniu kasza w procku w tej grze cię blokuje.Przykładowo na E8400 miał byś lepiej, ale z drugiej strony ta gra kocha wiele rdzeni. Jak CPU nie wyrabia to nie zobaczysz 100% wykorzystania GPU w tej grze. Inna jest bajka w grach gdzie jest cap założony jak assassin2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven: jestem skłonny się zgodzić z tym jeżeli żadna gra czy smarki nie wykorzystają w 100% grafy. Albo jest problem z konkretną platformą i jednak sterowniki tu pomogą albo będę musiał zmienić na coś z konkurencji bo tam taki problem nie występuje. Choć jestem antyfanem amd/radeon.

 

No to pokaz monitoring z np. crysisa, bk2 i mafii.

Ja tez cykne i pokaze.

Zrob tez monitoring z menadzera zadan wydajnosc.

Zobaczymy jak jest wykorzystywany procesor i memki.

 

1. crysis

 

Dołączona grafika

 

2. bad campany 2

 

Dołączona grafika

 

3. mafia 2

 

Dołączona grafika

 

Widac jak bad company i mafia 2 lubia wielordzeniowosc.

W pale sie nie miesci :blink: ... proc 4 rdzeniowy wykrecony na 4.0 ghz i wlasciwie juz go brakuje ! :mur:

Za to crysis poprostu masakruje grafike.

Wykorzystanie praktycznie caly czas na 99% oprocz wczytywania gry.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sPiDeK

popatrz co się dzieje jak zostawie dwa rdzenie 1280x1024 średnie

 

 

taktowanie 2.66Mhz

teraz widzisz co cię blokuje i czego nie zobaczysz 100%@gpu

Dołączona grafika

porównaj FPS z tym co wyżej :mur: a tam 1920x1200

zapomina się że grafa to nie wszystko, był taki jeden na pcl co do x2 4200+ chciał ładować 5850

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...