Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem już dziś kupić 470 ale jednak kupie 460 768 bo:

 

1. za 2 miechy nowe ati i rożne rzeczy mogą się przydarzyć spadki cen itp.

2. monitor zmienię pod koniec roku więc do 1280x1024 460 wystarczy a sprzedałem 5770 więc niecałe 100zł dopłacam do 460.

3. Ktoś kupił tego palita lub SPARKLE za 500-pare zł? cos to się kręci chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze Ajdacho ma karte taka jaka chcesz kupic.

Wykrecil na niej ponad 900 mhz, ale zmienil chlodzenie na mk-13.

 

p.s te owady z awatarka juz sie nie ru..ja... braklo im benzyny czy cus ? :lol2: :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze Ajdacho ma karte taka jaka chcesz kupic.

Wykrecil na niej ponad 900 mhz, ale zmienil chlodzenie na mk-13.

 

p.s te owady z awatarka juz sie nie ru..ja... braklo im benzyny czy cus ? :lol2: :lol2:

 

w końcu i mucha musi odpocząć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

z tego co pamiętam procka masz na 4Ghz wiec proc 4Ghz

Grafa 700 62fps

Dołączona grafika

Grafa 850Nhz 78fps

Dołączona grafika

Ustawienia twojej rozdzielczości

Dołączona grafika

 

Przy zwalonym obiciązenieu nie było by wzrostu FPS przy zwiększonym FPS, kolega chyba się już przekonał co go blokuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven: no co ty. Widziałeś ile miałem na domyślnych high. 35fps w dx11. Maxforce czyli to wymuszenie w pliku settings w win7 nic nie daje ? Bo to jedyne wytłumaczenie dlaczego mam taki skok wydajności. Tylko czemu w mp mam czasami nawet 130 fpsów ?? To już jest drugie tyle niż pod win7, tam maks to jakies 70. Różnica koło 100%. Na razie gram pod xp bo inaczej to mała przyjemność z gry i słabe wyniki :) Nie wiem zwalone to wszystko jest jak dla mnie i nie do końca wytłumaczalne. Myślę, że wina może leżeć i po stronie gry i po stronie nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu i mucha musi odpocząć ;)

 

to chyba zgon z wyczerpania

 

Leven: no co ty. Widziałeś ile miałem na domyślnych high. 35fps w dx11. Maxforce czyli to wymuszenie w pliku settings w win7 nic nie daje ? Bo to jedyne wytłumaczenie dlaczego mam taki skok wydajności. Tylko czemu w mp mam czasami nawet 130 fpsów ?? To już jest drugie tyle niż pod win7, tam maks to jakies 70. Różnica koło 100%. Na razie gram pod xp bo inaczej to mała przyjemność z gry i słabe wyniki :) Nie wiem zwalone to wszystko jest jak dla mnie i nie do końca wytłumaczalne. Myślę, że wina może leżeć i po stronie gry i po stronie nvidii.

 

popatrz u siebie na dx10 vs DX11 nie masz żadnej różnicy w FPS co dowodzi że procesor u ciebie to wielka kula u nogi i sterownik tego ci nie naprawi jak by się starali, przy gtx480 i procku 3Ghz nie ma tego co ty masz u siebie, dx9 wymuszenie powoduje błąd pd W7 i to co jest zwalone w sterach, ale bądzmy szczerzy kto wymusza DX9 na karcie DX11 gdzie gtx460 zapewnia płynność w tej grze na normalnym prcku, e5200 do słabszych był już zasłaby czego się przekonałem u brata ja sobie kupił 5770. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A jak to się sprawuje w GTA IV w połączeniu z Phenomem II x4? Różnica w paru fps w okolicach 90 chyba istotna nie jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dx10 nie robiłem testów. Tylko dx9/dx10. Na forum bf zmiana z auto na dx9 w ustawieniach settings w grze ma działać. Nie widzę żadnych błędów ani nic innego tylko zerowy wzrost wydajności a na xp ten wzrost jest orgomny. Ja nie oczekuje wydajności takiej jak na waszych cztero rdzeniowcach. Jakoś metro obciążyło proca w 100% i grafikę też w 100% więc jak się chce to się da. Podejrzewam, że w metro różnica pomiędzy wynikami moimi a waszymi nie będzie już na poziomie 100% tylko koło 20%. Chcę być tylko ograniczony przez procesor a nie przez kartę która według mnie powinna chodzić na 100% nie zależnie od procesora. Więc kończąc tą wypowiedz, możliwe, że jednak nowe sterowniki lub patch do gry naprawią ten problem. To samo mafia 2 ona nie wykorzystuje chyba dx11 a jest podobny problem.

 

No i co ze smarkami które działają bez zarzutu, wynik ograniczony jest tylko prockiem. Czy dla was jest wszystko tak oczywiste, że to procek ? Bo dla mnie nie przez te kilka rzeczy które nie zgadzają się z waszą teorią.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ze smarkami które działają bez zarzutu, wynik ograniczony jest tylko prockiem. Czy dla was jest wszystko tak oczywiste, że to procek ? Bo dla mnie nie przez te kilka rzeczy które nie zgadzają się z waszą teorią.

 

Dostałeś tyle przykładów na temat BC2 że szkoda więcej tłumaczyć, w tej grze ogranicza cię procesor w jednej możesz mieć ok w drugiej już nie , bc2 silnik kocha CPU i stery ci tego nie naprawią masz pokazane przykłady obciążenia na 2.66Ghz, 3Ghz, 3.2Ghz (4 rdzenie) nawet 2 rdzenie @2.66Ghz i widziałeś co się stało z FPS jak po tym nie doszłeś do wniosku co cię ogranicza to naprawdę nie ma co dalej tłumaczyć. Jak naprawią wymuszenie dx9 pod w7 to bedziesz grał pod dx9,ale na karcie dx11 grac w dx9, brawo.

PS. dobrze że nie grasz w Total War bo byś się pochlastał z wysokiego FPS

Jak nadal mało skusze i poskładam do kupy tego GTX460 i włoże do Pii i zablokuje rdzenie 2-3

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

z tego co pamiętam procka masz na 4Ghz wiec proc 4Ghz

Grafa 700 62fps

 

Grafa 850Nhz 78fps

 

 

Karta monster :D

Dwa razy wydajniejsza od gtx 460.

Wyjdzie gtx 485 i dostane zawalu normalnie :lol2:

Sprzedam rower, telewizor i mebloscianke i kupie gtx 485 :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxforce: ja mogę grać nawet pod dx7 jak się da:). W mp ważne są fpsy i nawet jak by to coś miało dać grał bym na low, ale to też nie daje wzrostu wydajności. Jakość nie ma tu znaczenia.

I dalej tego nie rozumie. Czekam na patch do gry lub sterowniki.

No i jak wytłumaczysz to metro i mafie 2 bo nikt mi nie odpowiedział.

A tak wogóle dzięki za poświęcony czas i testy.

Idę szukać jakiegoś 9800gtx będzie wyższa wydajność niż na tej karcie. 700zł wyrzucone w sumie w błoto bo różnica między 9600gt a gtx 460 jest marginalna. A w pasjansa to mi starczy integra. Pech, że akurat gram w te gry co najbardziej kuleją.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana liczby detali wpływa bardziej na obciążenie grafy a nie procka dlatego nie daje Ci to wzrostu fps. Nie wiem czego nie rozumiesz :)

 

To nie gry kuleją tylko Twoje CPU.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxforce: ja mogę grać nawet pod dx7 jak się da:). W mp ważne są fpsy i nawet jak by to coś miało dać grał bym na low, ale to też nie daje wzrostu wydajności. Jakość nie ma tu znaczenia.

I dalej tego nie rozumie. Czekam na patch do gry lub sterowniki.

No i jak wytłumaczysz to metro i mafie 2 bo nikt mi nie odpowiedział.

A tak wogóle dzięki za poświęcony czas i testy.

 

metro nie siedzi w dużym stopniu na procku w mafi robisz bez fizyka jak być go wlączył to masz wyniki 30% słabsze conajmiej.

Wcale się nie dziw że przy GTX460 po takim OC jest ta karta blokowana i nie może rozwinać skrzydeł. najlepiej przekonał się fire gdy włożył inny procek do tej gry zamiast swojego e8200 fps skoczył o całe 20-30FPS nie robiąc wysokiego OC. BC2 został napisany na mocne zobrazowanie różnic w cpu i tego sterownik ci nie zmieni. To że na Dx9 pod XP masz wyższy FPS niż na Dx10/11 to oczywiste .

Identyczną sytuacje bedziesz miał w total war z czasem coraz wiecej bedzie wychodziło, Lost polanet.

SPrawdz nawet Far Cry2 też nie powinieneś mieć dużego FPS przy swoim procesorze i tu też winowajca powiesz sa stery..

 

Zmiana liczby detali wpływa bardziej na obciążenie grafy a nie procka dlatego nie daje Ci to wzrostu fps. Nie wiem czego nie rozumiesz :)

 

To nie gry kuleją tylko Twoje CPU.

 

3 strony już to tłumaczone. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPiDeK, pozycz od kumpla z bloku jakiegos q9450/9550/9650/9750 (wazne, zeby mial 12 mb L2) i zrob tescik.

Jak framerate wzrosnie to bedziesz w domku B-)

Mobo masz na p45 wiec nie bedzie problemu.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny test Battlefield: Bad Company 2 - test wydajności str. 1 - Tomasz (focus) Niechaj - Artykuł GRY-OnLine i tu potwierdza się to co piszecie, choć na końcu wspomnieli, że sterowniki są źle zoptymalizowane i jest duże obciążenie procesora czego nie ma na kartach ati. Nie widzę problemu żeby zmienić platformę tylko, że czekam na nową podstawkę intela. Nie chcę wydać 1500zł za coś co będzie zaraz przestarzałe a ładować 800zł w p45 też odpada, już wolę wydać więcej i mieć coś nowego.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już mówiłem... chcę kupić tego MSI Cyclone OC (chociaż zastanawiam się też nad Gigabyte Windforce OC <_< ) i powiedzcie mi czy radiatorek na HSI-chip z zestawu SCYTHE VGA CHIP HEATSINK będzie pasował w te dziurki na GTX 460... chodzi mi o schłodzenie sekcji...?

 

link: Scythe VGA Chip Heatsink - Chłodzenie pasywne pamięci

fotka karty: http://www.msi.com/uploads/5_pictures/five_pictures4_20100712103820.jpg

Edytowane przez r4d30n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym ze twój procesor może niedomagać.

Miałem poprzednio core2duo na 3ghz i karte tą samą (5770) i szału nie było co do poprzednika 4850.

Zmieniłem proca płytę w sumie całe bebechy poza grafiką. Na starej konfiguracji porobiłem sobie testy gier i po zmianie na platformę i5core 2.66 (nawet nie o/c) byłem w szoku że w każdej grze przybyło średnio ok. 20fps a nawet i lepiej. Nie spodziewałem się tego a co max 2 lata zmieniam kompa ze taki był skok.

Myślę że do grafiki 4850 jeszcze się nadawał ale już 5770 ograniczał właśnie proc a prawda jest taka że gry zwłaszcza nowe wymagają już procesorów 4 rdzeniowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny test Battlefield: Bad Company 2 - test wydajności str. 1 - Tomasz (focus) Niechaj - Artykuł GRY-OnLine i tu potwierdza się to co piszecie, choć na końcu wspomnieli, że sterowniki są źle zoptymalizowane i jest duże obciążenie procesora czego nie ma na kartach ati. Nie widzę problemu żeby zmienić platformę tylko, że czekam na nową podstawkę intela. Nie chcę wydać 1500zł za coś co będzie zaraz przestarzałe a ładować 800zł w p45 też odpada, już wolę wydać więcej i mieć coś nowego.

 

a porównałeś chciaż wykresy do końca

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To była na pierwszych sterach pod ta grę.

 

Jak by dalej stery siedziały ja siedziały w dużym stopniu na CPU to ja nie maił bym wzrostu czy kolega wyżej

A tu w nowszej wersji na radku

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

popatrz na różnice pomiędzy dx11 a dx10 na e8200 twój e5200#3.4Ghz przez kaszę w procku ma taką wydajność.

W sterach NV poprawiają optymilizacje na wielordzeniowość po co powoduje błąd po dx9 i cię zmartwie ale nie doczekasz się łaty czy wspaniałych sterowników.

 

Czeka cię zmiana CPU i tego nie unikniesz jak chcesz kartę wykożystać, na dzień dzisiejszy Far Cry2, tatal war,dirt2,gta,lost planet,wic i tak można dalej wymieniać.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały ten test maxforce. Masakra pierwszy raz się spotykam, aż z taką różnicą. Chyba nie uwierzę jak nie zobaczę (kupię nowy sprzęt). Czyli total bezsens ładować tą grafę do dc i c2d, chyba że do jakiś wysokich c2d ale tu też nie ma rewelacji. Ciekawe jaka jest różnica pomiędzy i5 4 rdzeniowym a i7. Dobrze pisałem, że to porażka teraz pakować się w 1156 czy może macie inne zdanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeden z nielicznych tytułów gdzie jest taka różnica i za to podziękować dice. Tak czy siak swoja karte krecisz dla sporu w duzej czesci gier nie bedzie duzej roznicy.

E5200 po OC już był blokada dla 5770 a co dopiero dla GTX460 po OC

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT GeForce GTX 460 768MB DDR5/192bit +GW +FV

?? Tylko nigdzie nie jest napisane, że nowa. Ale cena mnie zszokowała szczerze. Bym brał z miejsca gdyby nie inne wydatki... A może to te wersje bez radiatora na sekcji zasilania?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym dzis zmnienial platforme wybral bym am3, przynajmniej za miesiac nie bedzie jakies nowej

 

to byś się zdziwisz jak włożysz nowszy procek do tej platformy niż to co jest dzisiaj. Popatrz na tych co mieli q6600 i kto wyszedł przyszłościowo na tym. Ci co siedzieli na AM2 tracili na wydajności i jak wyszło PII wkońcu się zrównali a ile czasu byli w plecy. Ja tego nie nazywam przyszłościową platformą tylko przeczekaniem.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie chodzi, aż tak o kasę i na dzień dzisiejszy nie robi mi różnicy 800zł a 1600zł, bardziej chodzi mi o to, że nie chcę kupić czegoś co zaraz będzie stare albo już dawno jest stare (q9xxx) i wydać za pół roku kolejne półtorej tysia bo już jest coś nowszego, szybszego. Wtedy kasa będzie miała znaczenie, ale jak już coś będę miał koło 2 lat to tak nie boli kolejna wydana kasa.

 

Leven a czemu i7 a nie i5 ? Przydadzą się dodatkowe wątki w grach ?? Jeżeli są jakieś argumenty za i7 to napiszcie nie chce potem słuchać "trzeba było brać i7" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się robić screenów, bo już troszkę późno i zaraz idę spać. Kolejny tydzień i do pracy trzeba wstać.

 

Wyniki z Lost Planet DX10 1680x1050. Z ustawieniami na max. GPU 99%, CPU 25%. FPS ok 55-65 klatek. Jak sporo się dzieje to potrafi chrupnąć na moment do 28, ale to tylko na chwile.W innych misjach przy podobnych warunkach często nie spada poniżej 40. Także chrupnięcia są bardzo rzadkie. Na 8800GT przy podobnych ustawieniach to były jaja ;) Spadki miałem do 16-18, a średni FPS na poziomie 35 klatek na sekundę. Chociaż dość często spadało do 26-28 To kolejna gra która dowodzi, że przyrost jest prawie że dwukrotny. Przy 4 rdzeniowym procesorze jak Q9550 przy dobrym taktowaniu nie powinno w ogóle być spadków. W każdym razie jestem zadowolony z zakupu. Spodziewałem się, że będzie gorzej, ale po grach, które przechodziłem i śledziłem FPS już widzę, że jest o wiele wydajniej. Aha temperatura podczas grania w Lost Planet nie przekraczała 64'C. W Metro 2033 CPU mam na ok 60%, a GPU oczywiście na 99%. DX 11 i Vhigh niestety nie tak grywalne. Spadki są i to do 17 klatek. W miarę płynnie (25-40) jest na DX11 high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś tyle przykładów na temat BC2 że szkoda więcej tłumaczyć, w tej grze ogranicza cię procesor w jednej możesz mieć ok w drugiej już nie , bc2 silnik kocha CPU i stery ci tego nie naprawią masz pokazane przykłady obciążenia na 2.66Ghz, 3Ghz, 3.2Ghz (4 rdzenie) nawet 2 rdzenie @2.66Ghz i widziałeś co się stało z FPS jak po tym nie doszłeś do wniosku co cię ogranicza to naprawdę nie ma co dalej tłumaczyć. Jak naprawią wymuszenie dx9 pod w7 to bedziesz grał pod dx9,ale na karcie dx11 grac w dx9, brawo.

PS. dobrze że nie grasz w Total War bo byś się pochlastał z wysokiego FPS

Jak nadal mało skusze i poskładam do kupy tego GTX460 i włoże do Pii i zablokuje rdzenie 2-3

 

Za wszelka cenę bronisz nv lub czegoś nie rozumiesz , jak włączenie dx11 powoduje wyższe obciążenie cpu to czego to wina? Oczywiście sterownika , a nie procesora. Bc2 mocno ciśnie cpu , także działa marnie na viscie/win7 , nie jesteś w stanie zrozumieć , że to wina sterów. Wkładając kartę od ati mam znacznie więcej fps na viscie/win7 w praktycznie każdej grze lub miejscu testowym mocno zależnym od cpu. Także tutaj e8400 czy q9xxx nic zmienią , jedynie wtedy będzie miał więcej i jakoś pograsz na win7 , tylko co z tego skoro na xp będziesz miał furmankę klatek. Przykładowo pod xp far cry 2 ma spartaczone stery pod względem obciążenia cpu , problem jest od zawsze , obciążenie cpu na win7 jest znacznie niższe i gra zasuwa elegancko. Także to partacze od nv muszą poprawić stery , a nie klient zmieniać procesor , bo oni nie radzą sobie ze sterami. Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil

 

Tak bardzo sympatyczne sa te gtx 460 szczegolnie po OC.

Tez mam LP i pykam od czasu do czasu.

Ja sie przesiadlem z gtx 285 a to w cale nie crapowata karta.

Roznica w np. takim crysisie jest znaczna na korzysc gtx 460 OC 900 mhz.

Nie zaluje ani grosza tym bardziej, ze trafilem okazje za 730 zl :)

Bardzo fajne, malutkie i chlodne karty.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT GeForce GTX 460 768MB DDR5/192bit +GW +FV

?? Tylko nigdzie nie jest napisane, że nowa. Ale cena mnie zszokowała szczerze. Bym brał z miejsca gdyby nie inne wydatki... A może to te wersje bez radiatora na sekcji zasilania?

 

Nowe tak chodzą i taniej, jakoś na początku tygodnia był wysyp gtxów z niższą ceną. Zresztą można go kupić jeszcze taniej. Jednak lepszy wyborem raczej jest Gigabyte, bo ma lepsze chłodzenie, jeżeli ktoś woli mieć cisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...