Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No to płacze :D w 3dmarku zdechło :(

 

Za niskie napiecie gpu.

Musialbys dac 1.089 lub 1.1 volta, ale z tym chlodzeniem moze byc juz za cieplo.

Nie katuj karty furmarkami ani kombustorem.

Gtx 460 sa delikatne i az dziw, ze tak wydajne jak na swoje gabaryty.

 

Palit gtx 460 768mb już do mnie jedzie jutro powinien być to obadam co te maleństwo potrafi względem 5770. Ale myślę że będzie ok jak ktoś pisał że przesiadł się z 285 na 460 i jest lepiej a stara 285 swego czasu to postrach dziewic wiec będzie dobrze.

Ile tak bez podbicia napięcia kręcą się 460?

 

Bys wiedzial, ze malenstwo :)

Ogolnie bez podnoszenia vgpu, karta powinna isc na 850 mhz.

Chyba, ze trafisz na crapa jak ja i bedziesz musial dovoltowac gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niskie napiecie gpu.

Musialbys dac 1.089 lub 1.1 volta, ale z tym chlodzeniem moze byc juz za cieplo.

Nie katuj karty furmarkami ani kombustorem.

Gtx 460 sa delikatne i az dziw, ze tak wydajne jak na swoje gabaryty.

 

 

 

Bys wiedzial, ze malenstwo :)

Ogolnie bez podnoszenia vgpu, karta powinna isc na 850 mhz.

Chyba, ze trafisz na crapa jak ja i bedziesz musial dovoltowac gpu.

 

Przy moim szczęściu będzie crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dobra, czas oficjalnie zwrócić wam honor, i przyznać, że nareszcie dwa rdzenie to przeszłość. Potestowałem większość moich gierek na i5-760 stock, i przyrost FPS jest "od duży do gigantyczny".

 

Far Cry 2 15-20 FPS wiecej, w GTA IV 10-15 FPS więcej (tu jeszcze zdecydowanie brakuje MHz), W Fallout 3 żadnej różnicy (co nie dziwi, tu musi być coś skopane z tą grą/sterami bo ona proca nie potrzebuje), w DiRT 2 praktycznie dwukrotny przyrost wydajności!!! Podczas wyścigu ani raz nie spadło poniżej 100 FPS (testowałem bez Vsynca), wcześniej bywały spadki ciut poniżej 60. Zacieram rączki na stałe 60 FPS w F1 2010. :)

 

Wieczorem pogram w Mafie II, na dwóch rdzeniach miałem praktycznie 100% użycie proca, więc może będę mógł włączyć PhysX z quadem, bo wcześniej nie miało to sensu.

 

 

 

Oficjalnie chyba można zakończyć dyskusję na temat niskiego obciążenia GPU we współczesnych grach. Przyszedł czas na cztery rdzenie. Miałem czekać na Sandy Bridge, ale pół roku to by była straszna męczarnia. Zresztą zawsze będzie można zmienić, zależnie od tego jak się podkręci obecny proc, i jak się będą kręcić odblokowane SB.

 

Quady FTW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas oficjalnie zwrócić wam honor, i przyznać, że nareszcie dwa rdzenie to przeszłość. Potestowałem większość moich gierek na i5-760 stock, i przyrost FPS jest "od duży do gigantyczny".

 

Far Cry 2 15-20 FPS wiecej, w GTA IV 10-15 FPS więcej (tu jeszcze zdecydowanie brakuje MHz), W Fallout 3 żadnej różnicy (co nie dziwi, tu musi być coś skopane z tą grą/sterami bo ona proca nie potrzebuje), w DiRT 2 praktycznie dwukrotny przyrost wydajności!!! Podczas wyścigu ani raz nie spadło poniżej 100 FPS (testowałem bez Vsynca), wcześniej bywały spadki ciut poniżej 60. Zacieram rączki na stałe 60 FPS w F1 2010. :)

 

Wieczorem pogram w Mafie II, na dwóch rdzeniach miałem praktycznie 100% użycie proca, więc może będę mógł włączyć PhysX z quadem, bo wcześniej nie miało to sensu.

 

 

 

Oficjalnie chyba można zakończyć dyskusję na temat niskiego obciążenia GPU we współczesnych grach. Przyszedł czas na cztery rdzenie. Miałem czekać na Sandy Bridge, ale pół roku to by była straszna męczarnia. Zresztą zawsze będzie można zmienić, zależnie od tego jak się podkręci obecny proc, i jak się będą kręcić odblokowane SB.

 

Quady FTW!

 

Tak jak wyżej pisałem z core2duo na i5 ok 20 fps średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven juz probuje cos wykombinowac innego w sensie jakos przewietrzyc bude Moze cos pomoze ale to juz nie dzis Zajme sie tym kiedys indziej dzis narazie zostawie karte w standardzie Tak dla pewnosci i tak jest wydajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kendo999

te podkrecanie na h......... sie zdaje oszukanstwo a nie karta 3 albo 4 generacje od mojej starej karty 8800 gts 640 mb ta jak krecilem to marku podbijala 3 tys punktow a nie jak gtx 460 cyklone 900/4300 podbija 300 punktow smieszne dla mnie jest te krecenie w grach 3 albo 4 klatki wiecej zobaczcie sobie testy na piepszyli bzdur w procesoeze a pozadnej wydajnosci niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd: a co ty miałeś wcześniej ?? Mówisz, że mega skok ??

 

Ja dzisiaj zamówiłem i7 860, Asusa P7P55D-E i pamięci Kingstona hx. Na procka muszę poczekać bo nie ma go w tym momencie na hurtowni. Myślę, że dobry wybór chyba że jeszcze coś zmienić bo mam możliwość ??

 

Aha jakie do tego kupić chłodzenie ?? Myślałem nad jakimś Zalmanem albo Scythe (Ninja3).

 

Mam nadzieję, że dostanę odpowiedniego kopa w bc2 bo inaczej mocno się wkurzę :)

 

p.s Ta gra będzie mnie już kosztowała ponad 2tyś yh.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał o max temperature gtx 460.

na stronie nvidia w specyfikacji gtx 460 jest napisane:

Maksymalna temperatura GPU (w C) 104 C

 

 

 

No wkoncu Dzieki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Harry Lloyd: a co ty miałeś wcześniej ?? Mówisz, że mega skok ??

 

Pentium G6950 @ 4.2 GHz (S1156, 2 rdzenie, 3 MiB cache). Różnica niesamowita, zwłaszcza patrząc na taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał o max temperature gtx 460.

na stronie nvidia w specyfikacji gtx 460 jest napisane:

Maksymalna temperatura GPU (w C) 104 C

 

To nie jest maxymalna temperatura tylko krytyczna :D

Od tej temperatury bios zaniza taktowania gpu.

 

Tak bylo zawsze i mysle, ze w fermii tez tak jest.

Jak sie myle, to .... nie bic :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przesiadłem się ostatnio na i5 760 z e8200 i widać różnicę podczas grania.

Harry jak będziesz testował Mafia 2 mógłbyś zrobić test i wrzucić wynik w 1280x1240 z defaultowymi ustawieniami z wył. Vsync bo muszę wysłać swoją evga gtx 260 na gwarę i muszę zakupić jakąś kartę przejściową i zastanawiam się nad tym gtx 460.

 

pz

Edytowane przez Izm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym dzis zmnienial platforme wybral bym am3, przynajmniej za miesiac nie bedzie jakies nowej. Intel wypuszcza ostatnio sockety co 3 miechy :D. Chociaz spidek ja na twoim miejscu kupilbym quada 9xxx albo tansza alternatywe q6600.

 

No i co z tego skoro wydajność przekracza możliwości każdego CPU od AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Masakrycznie potrzebny proc w Mafii. U mnie 68.5 FPS na poproszonych ustawieniach (tyle że włączone AA, ale wyłączona okluzja, dźwięk na high). Z PhysX na medium jest 31.8.

 

Użycie proca 80-96%, na początku 100% przez kilka sekund.

 

 

W Full HD jest 49.6 bez PhysX, 30.4 z PhysX. Tak więc coś jest dziwnego z PhysX, taka sama wydajność niezależnie od rozdziałki. W obu rodziałkach są spadki do 20-paru z PhysX-em.

 

 

Ja osobiście gram z limiterem do 30 FPS (wersja gry steamless), zmienny framerate w tej grze to absolutna tragedia, nie da sie wytrzymać ciągłych skoków i spadków.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hary podkrec proca i karte, bo az zal, ze taki sprzecik sie "marnuje" :)

Zyskasz z 30% wydajnosci.

 

Aaa... karte masz ocnieta :D

 

Masakrycznie potrzebny proc w Mafii. U mnie 68.5 FPS na poproszonych ustawieniach (tyle że włączone AA, ale wyłączona okluzja, dźwięk na high). Z PhysX na medium jest 31.8.

Użycie proca 80-96%, na początku 100% przez kilka sekund.

Pod koniec testu zezarlo praktycznie 4 rdzenie wykrecone na 4.0 ghz :blink: :blink:

 

Dołączona grafika

 

Jakies kpiny normalnie.

 

Chyba, ze to juz bylo wychodzenie z testu :unsure:

 

Tak czy siak masakra.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Mafii 2 to standard, mi potrafi przycinać z dwiema kartami, ta gra nie potrafi na stałe maksymalnie obciążyć kart - miejscami spada do 30 kilku procent, gdzie indziej znowu jest jak należy 90 kilka. "Gra Nvidii" a spartaczona :lol2:

 

Sterowniki, na G92 wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu komputera (POST) monitor (LG W2453) nie wyswietla zadnego obrazu (jest w trybie czuwania - jakby nie bylo sygnalu). Komputer startuje i w momencie pojawienia sie ekranu "Zapraszamy" w Win 7 X64 nagle na monitorze pojawia sie obraz. Od tego momentu wszystko jest ok. Dzieje sie tak jezeli monitor z karta jest podlaczony przez DVI. W przypadku uzycia przejsciowki DVI->DSUB i podlaczeniu monitora przez DSUB obraz podczas uruchamiania komputera jest normalny. Wie ktos moze w czym jest rzecz ? Podlaczylem do GTX460 monitor Della (17 cali, 1280x1024) poprzez DVI i wszystko chodzi ok - w poscie jest obraz. Podlaczylem obecny monitor LG W2453 do startego komputera z leciwym FX5700 (rowniez za pomoca DVI) i w poscie rowniez jest obraz. To w czym moze byc problem w przypadku podlaczenia przez DVI GTX460 i LG ? Mi sie pomysly skonczyly ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez DVI obraz pojawia się dopiero po załadowaniu sterowników... hmm dziwne.

Spróbuj poszukać w monitorku opcji które źródło sygnałowe powinno być główne (DVI, D-SUB, auto itp.) i przestaw je na DVI.

 

Spróbuj zaktualizować BIOS na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na HD5770 też tak mam... raz się uruchomi grafa w poście a raz dopiero po załadowaniu Windowsa... nie wiem czemu tak jest, również podłączony przez DVI.

 

Byłem zainteresowany też grafą GTX 460 HAWK, ale jak zobaczyłem tą cenę to mi się odechciało...

MSI GEFORCE GTX 460 HAWK - 1 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.0 (N460GTX HAWK) kupić tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakrycznie potrzebny proc w Mafii. U mnie 68.5 FPS na poproszonych ustawieniach (tyle że włączone AA, ale wyłączona okluzja, dźwięk na high). Z PhysX na medium jest 31.8.

 

Użycie proca 80-96%, na początku 100% przez kilka sekund.

 

 

W Full HD jest 49.6 bez PhysX, 30.4 z PhysX. Tak więc coś jest dziwnego z PhysX, taka sama wydajność niezależnie od rozdziałki. W obu rodziałkach są spadki do 20-paru z PhysX-em.

 

 

Ja osobiście gram z limiterem do 30 FPS (wersja gry steamless), zmienny framerate w tej grze to absolutna tragedia, nie da sie wytrzymać ciągłych skoków i spadków.

 

Zacznijmy od tego , ze wszystkie gry z physx dzialaja biednie na win7 - jakie stery , taka wydajnosc. Po drugie w mafii cloth dziala na cpu i go masakruje , zamiast dzialac na gpu. Wystarczy wyl. cloth i cieszyc dobra wydajnoscia nawet na kiepskim cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kart Palit GTX 460 768MB, to ogólnie jeśli nie będzie się ich za mocno kręciło to będzie ok, w przeciwnym wypadku należy się liczyć z tym, że wiatraczek będzie słyszalny i to bardzo, gdyż chłodzenie w tych kartach do najcichszych nie należy. Samo chłodzenie też mogło by być trochę wydajniejsze. Jeśli chodzi o brak radiatora na sekcji zasilania, to nie ma co się za bardzo rozpisywać gdyż wiele GTXów 460 takowego nie posiada. Chcesz kręcić - kup, dopasuj i dla świętego spokoju załóż. Karta u mnie poszła na gpu 870/1.037V co dało około 2,7k punktów więcej w 3d marku Vantage (mowa oczywiście o gpu score a nie ogólnym wyniku). Po modyfikacji ustawień wentylatorka karta nie przekracza w powyższym teście 73C oczywiście na oryginalnym chłodzeniu, jednak jak już wcześniej wspomniałem - jest słyszalna. W Furmarku temp przekracza 80C. Grając w Bioshock'a miałem max 64C. Memek narazie nie kręciłem za bardzo (1900Mhz) gdyż ze względu na kiepskie chłodzenie i brak radiatora na sekcji zasilania nie chcę mieć biedy.

 

Jeśli komuś zależy na cichym chłodzeniu to polecam firmę Gigabyte. Moim zdaniem warto jeszcze zwrócić uwagę na firmę Sparkle gdyż cenowo wypada nawet lepiej niż Palit a i chłodzenie przynajmniej wizualnie wygląda trochę solidniej.

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aki co do OC memek, to mozesz sobie podniesc smialo do 2100 mhz.

Memki posiadaja oddzielną sekcje zasilania, wiec ich OC nie ma wplywu na sekcje zasilania gpu.

Bardziej bym sie martwil o gole mosfety sekcji dla gpu przy OC 870 mhz.

 

Zacznijmy od tego , ze wszystkie gry z physx dzialaja biednie na win7 - jakie stery , taka wydajnosc. Po drugie w mafii cloth dziala na cpu i go masakruje , zamiast dzialac na gpu. Wystarczy wyl. cloth i cieszyc dobra wydajnoscia nawet na kiepskim cpu.

 

Co to jest ten caly cloth ?

Gdzie go sie wylancza i co przez to trace ?

 

Ja na HD5770 też tak mam... raz się uruchomi grafa w poście a raz dopiero po załadowaniu Windowsa... nie wiem czemu tak jest, również podłączony przez DVI.

 

Byłem zainteresowany też grafą GTX 460 HAWK, ale jak zobaczyłem tą cenę to mi się odechciało...

MSI GEFORCE GTX 460 HAWK - 1 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.0 (N460GTX HAWK) kupić tanio

 

To jest porazka.

Za takie pieniadze mozna kupic gtx 480.

W 5 minut mozna samemu zrobic OC w biosie i to wyzsze niz ten hawk ma oryginalnie.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...