Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

detale hmm takie jak ustawi mi gra + aa na 8 a komp

 

CPU-Z Validator 3.1 Windows 7 64bit zaraz powiem jakie ustawienia dokładnie

 

 

Ustawienia

Jakosc Tekstur Wysoka

 

j. odbic B. wysoka

J. wody Bardzo Wysoka

J. Cieni bardzo wysoka

Głębia Cieni Bardzo wysoka

aa x16

 

zasieg Widzenia 25

ilosc detali 31

ilosc pojazdów 51

 

I sorki poprawa mam 31 FPS ale na tych ustawieniach

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zważ uwagę na to, że jak kupi się zwykłego referenta to nie znajdziemy tam wyższej jakości kondensatorów... grubszej płytki PCB itd.

I nie wiadomo czy z MK-13 da się ładnie wykręcić, bo co z tego, że będzie 50C w stresie jak gorszej jakości układ nie da rady z wyższymi taktowaniami. Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy jakością a ceną. :wink:

 

Na pc.lolu jest user Ajdacho_pl i on kupil najtansza wersje gtx 460 z 768 mb pamieci a do tego mk-13.

Karte wykrecil na 950 mhz gpu i pomyka ze hej.

Mysle, ze moglbys do niego kliknac na pw i pogadac co i jak.

Ogolnie karta wyszla go taniej niz 850zl a ma extremalne OC.

 

wporzo Mi tam chodziło o to jak bym zakupił chłodzonko to czy mogłbym liczyc na pomoc przy zakładaniu :) Ale jak tak to ok rozumiem :)

 

Zawsze Ci pomoge w zakladaniu chlodzenia czy w czym innym.

Wystarczy napisac na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

detale hmm takie jak ustawi mi gra + aa na 8 a komp

 

CPU-Z Validator 3.1 Windows 7 64bit zaraz powiem jakie ustawienia dokładnie

 

AA w tej grze nie działa ;)

 

Ciekaw jestem czy 768MB wystarcza na włączenie textur na high. I jak z minimalnym FPS?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

ja włączyłem i mam 60 fps po podkreceniu rozdzielczosc 168x1050

 

Chyba w benchmarku tyle masz (który nie mówi absolutnie nic).

 

U mnie przy stockowym procu jest przeważnie powyżej 30 FPS, zdarzają się spadki przy większej siece. Bardzo dużo jest 40-50 FPS, niestety strasznie niestabilny framerate czego nie cierpie. Nie da się w tej grze używać FPS limitera, a szkoda.

 

Gram w 1920x1080, wszystko max poza cieniami na High i View Distance/Vehicle Density na 50. Potestuje jeszcze jak będzie z teksturami na medium i cieniami na Very High (bardzo katują) i ew. większym View Distance. Max detale na tej karcie nie osiągalne, choćby ze względu na ilość pamięci (chyba jedyna gra potrzebująca ponad 1 GiB). GTX 480 z mocnym quadem pozwoli na pełne detale, tak wiec następna generacja kart powinna przynieść kartę poniżej 1000 zł, która zapewni wystarczającą moc.

 

 

@sopi - x16 to masz filtrowanie anizotropowe. I masz starego patcha ze starymi cieniami (odpowiednik ustawienia medium z nowszych patchy).

Na dwóch rdzeniach nie ma absolutnie możliwości ustawienia wysokich detali, ale można pograć.

 

 

A jak wam przeszkadzają wykrzykniki to po prostu zainstalujcie stery. Skoro nie korzystacie z HDMI to co wam to przeszkadza, możecie sobie wtedy nawet wyłączyć.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w benchmarku tyle masz (który nie mówi absolutnie nic).

 

U mnie przy stockowym procu jest przeważnie powyżej 30 FPS, zdarzają się spadki przy większej siece. Bardzo dużo jest 40-50 FPS, niestety strasznie niestabilny framerate czego nie cierpie. Nie da się w tej grze używać FPS limitera, a szkoda.

 

Gram w 1920x1080, wszystko max poza cieniami na High i View Distance/Vehicle Density na 50. Potestuje jeszcze jak będzie z teksturami na medium i cieniami na Very High (bardzo katują) i ew. większym View Distance. Max detale na tej karcie nie osiągalne, choćby ze względu na ilość pamięci (chyba jedyna gra potrzebująca ponad 1 GiB). GTX 480 z mocnym quadem pozwoli na pełne detale, tak wiec następna generacja kart powinna przynieść kartę poniżej 1000 zł, która zapewni wystarczającą moc.

 

 

A jak wam przeszkadzają wykrzykniki to po prostu zainstalujcie stery. Skoro nie korzystacie z HDMI to co wam to przeszkadza, możecie sobie wtedy nawet wyłączyć.

 

 

Juz poprawiłem wiec sork za zmyłke 55 fps miałem siedząc w budynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziś doszedł palit 460 768mb.

Wymiary karty są małe 5770 o około 2 cm jest dłuższa wykonanie dobre chociaż widać że cieli koszta nawet na opakowaniu nie mówiąc o zawartości (płyta lipna instrukcja i jedna przejściówka zasilania pin6.

Ale teraz o samej karcie:

Używam msi afterburner procent wentylatora 40% karta cicha nawet nie odczuwam różnicy po 5770 a była cicha.

Kartę na razie podkręciłem na 850/1700/2080 bez podbijania napięcia czyli myślę ze ok.

Po katowaniu 3d markow, haven 2.1, stone gigant i gier temperatura karty 72stopnie i wentylator na wykresie zwiększył z 40% do 42% wiec bomba jak dla mnie nie słychać chłodzenia sprawdzałem wentyl od 45% w górę zaczyna być słychać.

Ktoś pisał że palit jest głośny. Może przy wersji gigabyte z 2 wentylami ale przy zachowaniu takiej kultury po o/c to naprawdę super.

Idę dalej testować jak na razie wielki pozytyw dla karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę na razie podkręciłem na 850/1700/2080 bez podbijania napięcia czyli myślę ze ok.

Po katowaniu 3d markow, haven 2.1, stone gigant i gier temperatura karty 72stopnie i wentylator na wykresie zwiększył z 40% do 42% wiec bomba jak dla mnie nie słychać chłodzenia sprawdzałem wentyl od 45% w górę zaczyna być słychać.

Ktoś pisał że palit jest głośny. Może przy wersji gigabyte z 2 wentylami ale przy zachowaniu takiej kultury po o/c to naprawdę super.

 

U mnie bez podbijania napięcia Palit nie chciał współpracować już przy 800Mhz. Podniesienie napięcia = wyższa temperatura => większy hałas :)

Trafiłeś po prostu na lepszy model :) Gratuluje i czekam na dalsze efekty OC, zobaczymy ile uda Ci się jeszcze podkręcić :) Jeśli możesz to napisz jaki miałeś gpu score na stockowych ustawieniach karty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc.lolu jest user Ajdacho_pl i on kupil najtansza wersje gtx 460 z 768 mb pamieci a do tego mk-13.

Karte wykrecil na 950 mhz gpu i pomyka ze hej.

 

leven, mógłbyś dać namiary do tego topicu?

 

Btw, nie wiem czy gdzieś nie przeczytałem bzdur, ale podobno można dorzucić w wolne gniazdo pci-e x16 dodatkową kartę, do obliczania fizyki... i nie mówie tu o karcie PhysX, tylko o zwykłej karcie graficznej ze stajni nvidia. Próbował ktoś takiego rozwiązania? na ile jest ono opłacalne i jak by to działało przy gtx 460? Odpowiedzcie, o ile to co napisałem to nie bzdury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tego nie opisywal, tylko napomknal i ma to wyroznione w sigu.

Fizyka a physix, to to samo.

Druga karta w slocie pci-e przy gtx 460, musiala by byc pokroju gts 250 lub wyzej.

Sam jestem ciekawy jak taki uklad wyglada w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam pewien "problem" :P Po dzisiejszym telefonie z Komputronika z którego to dowiedziałem się, że 295 nie mogą naprawić i proponują wymianę na coś innego - brzmiało to mniej więcej tak "najwyższe co mogę panu zaproponować to (tu sobie pomyślałem, że powie GTX 470) GTX480 Asusa (!)" no i pytanie czy się zgadzam (Oczywiście, że tak!). Teraz mam ten "problem", że nie wiem czy zostac przy SLi z 460 czy sprzedać i zostawić 480 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam pewien "problem" :P Po dzisiejszym telefonie z Komputronika z którego to dowiedziałem się, że 295 nie mogą naprawić i proponują wymianę na coś innego - brzmiało to mniej więcej tak "najwyższe co mogę panu zaproponować to (tu sobie pomyślałem, że powie GTX 470) GTX480 Asusa (!)" no i pytanie czy się zgadzam (Oczywiście, że tak!). Teraz mam ten "problem", że nie wiem czy zostac przy SLi z 460 czy sprzedać i zostawić 480 :P

 

 

Szczesciaze mhmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sparawdzic wydajnosc i komfort rozgrywki w sli gtx 460 i gtx 480 a potem napisac jakie sa Twoje odczucia.

To bedzie przydatne do podjecia przez co niektorych decyzji czy wlasnie wybrac sli 460 czy pojedyncza 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli to Sli. W jednych grach ( jak Crysis) się lepiej sprawdzi. W innych już mniej. Ja tam zawsze uważałem, że lepiej mieć jedną mocną kartę. Ale jak kogoś stać to może i dokupić drugą. W samym Crysis będziesz miał niższy FPS na GTX 480 niż 2x GTX460. W Metro 2033 pewnie to samo. Zawsze możesz sprzedać GTX 480 i zostać na razie z tym co masz. Łatwiej sprzedać jedną kartę niż dwie. No i pamiętaj, że wartość takiego GTX 480 będzie maleć. A kasę za GTX 480 można wpłacić na konto i trzymać na czarną godzinę. Ja bym pewnie tak zrobił. Z drugiej strony im później to z kolei trudniej będzie sprzedać aż dwa GTX'y 460. Wniosek jest taki byś sam zdecydował co się lepiej sprawdzi. SLI z GTX 460 czy GTX 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm wywala mnie z gta na full detalach heh ciekawe xd

 

na alledrogo ktosik wystawił hr 03 ale drogo jak nie powiem co mhmm

 

dla zainteresowanych

 

THermalright HR-03 GT + Noiseblocker BlackSilent X (1233045334) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...