Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie zasilacz. To karta. Nawet już namierzyłem dźwiękowo że to z karty idzie. Ale co dziwne, tylko gry karta jest w 2d. Dajmy na to odpalam civ5, póki nie włączę gry piska sobie skrzypi, miauczy, czy jak to nazwać. Jak włączy się 3d to już przestaje. To samo mam w football manager 2010. Ale to wszystko tylko jeżeli w tle chodzi powiększony (nie zminimalizowany) skype lub firefox, innych powodów na razie nie zidentyfikowałem. Jak nie włączę FF ani S to problem milknie. Co więcej przed naprawą nie miałem tego!

 

Jakkolwiek głupio brzmi to co piszę, to tak właśnie jest. Zdaję sobie sprawę, że to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk pochodzi z głośników ;) Jak dam na fulla to jest jeszcze głośniej ;) Jestem pewien, że to przez kartę graficzną, bo na 8800GT tego nie miałem, a już wtedy miałem wymieniony zasilacz na ten z siga. No chyba, że pod większym obciążeniem zaczyna świrować. Tylko czemu dźwięk leci z głośników. Moja karta dźwiękowa też z pewnością nie powoduje tych dźwięków. Sam nie wiem co to jest. Ale sprawdziłem jeszcze raz z V-Sync i bez i faktycznie dźwieku juz tego nie ma podczas ładowania testów. Tylko czemu one wychodzą z głośników, a nie zasilacza ?

 

EDIT: Ok chyba już wiem co jest grane. Po wyłaczeniu głośników jest słyszalny podobny pisk z obudowy tyle, że dużo cichszy. Wydobywa się mniej więcej z okolic zasilacza. Tylko czemu jednocześnie z głośników się wydobywa. Oczywiście po włączeniu V-Sync piszczenia już nie ma. Zarówno w głośnikach jak i z zasilacza. Dla mnie dziwna sprawa.

 

EDIT2: No i jak podejrzewałem piszczenie w Crysis również zniknęło. Chociaż jestem pewien, że kiedyś włączałem wymuszenie V-Sync i piszczenie było nadal, ale to może mi się przyśniło. W każdym razie zostawiam wymuszanie V-Sync na stałe, gdyż i tak je włączam w czasie grania. Jedynie do benchmarków wyłączam, a te robie sporadycznie. Leven dzięki za radę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym piszczeniem tez mialem moze nie problem co udreke.

Nie lubie jak cos wydaje dzwieki, ktorych nie jestem w stanie zidentyfikowac :D

Po kombinacjach, wlasnie wymuszenie v-sync przynioslo ulgei tak jak pisales mozna a wlasciwie nalezy miec go wymuszonym.

Bez v-sync obraz w czasie gry zrywa, gdy przesuwac sie na boki lub obracac.

Przy benchmarkach mozna wylanczac v-sync a najlepiej utworzyc profile w sterowniku nvidii.

 

Ja to robilem tak:

 

W globalnych ustawieniach nvidii ustawialem AA oraz v-sync na default, natomiast dla kazdej gry tworzylem profil z wlaczonym wymuszeniem v-sync i AA wedlug wymagan gry.

Gdy wlanczalem benchmark, to test uruchamial sie bez v-sync tak jak to bylo ustawione w globalnym, natomiast wlanczajac jakąkolwiek gre, sterownik automatycznie przechodzil w profil wczesniej ustawiony dla niej i wszystko smigalo jak nalezy :)

 

Wszystko odbywa sie automatycznie.

Trzeba tylko sobie to poustawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk pochodzi z głośników ;) Jak dam na fulla to jest jeszcze głośniej ;) Jestem pewien, że to przez kartę graficzną, bo na 8800GT tego nie miałem,

Sprawdzę jeszcze przy wyłączonych głośnikach, aby mieć pewność. Ja tez na integrze takich jaj nie miałem.

 

Edit: faktycznie po wyłączeniu głośników piski znikły.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem można se czekać w nieskończoność, do usranej śmierci, na lepsze rewizje kart. Moja karta nie przysparza mi żadnych opisanych tu problemów , choć po prawdzie nie wyciskam z niej ostatnich soków.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem można se czekać w nieskończoność, do usranej śmierci, na lepsze rewizje kart. Moja karta nie przysparza mi żadnych opisanych tu problemów , choć po prawdzie nie wyciskam z niej ostatnich soków.

 

no fakt! tylko zawsze pozniej jest NEED MORE POWER ;) i sie czlowiek wkurza! ja juz sie zastanawiam coby swoja sprzedac kumplowi i dorzucic do HAWK'a ;) ale jak sie nie uda to bede czekal na jakies dedykowane chlodzonko lepsze i sie troche pobawie z nim ;) a narazie staram sie nie wysilac jej zbyt mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte w wersji SOS wygląda identycznie jak ich 465'ątka, tracąc tym samym jedną z zalet, jaką są gabaryty karty.

 

 

A tutaj... zima idzie :wink: - Galaxy Designs GeForce GTX 460 with High-Grade Components Nie powiem, wygląda ciekawie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MEtal A tutaj... zima idzie :wink:

----------------------------------------------------------

 

Nie podoba mi sie taka biala pcb :wacko:

Zasilanie wyglada OK, ale to wszystko co jest "fajne".

 

@stolara

----------------------------------------------------------

 

Jak znam zycie, u mnie ten hawk poszedl by na 1100 mhz B-)

Jeszcze troche a hawk przegoni gtx 480 :lol2: :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia najnowszej wersji SOC 460'ątki od Gigabyte'a - Gigabyte GeForce GTX 460 SOC Poses for the Camera

 

Szkoda, że takie chłodzenie nie znalazło się na 'zwykłej' wersji, oczywiście w wymiarach odpowiadających wielkości pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... teraz wychodza ulepszone wersje a ja moge sobie tylko pogdybac :angry:

Karta dluga jak miesiac a cienka jak wyplata :lol2:

Zasilanie potezne. Wyglada na 6 faz dla gpu i jedna dla pamieci.

Wszystkie po 3 mosfety !!

To by gtx 480 uciagnelo.

Chlodzenie z czterema pipkami... no, no to sie moze podobac.

Wyglada jak odpowiedz na karte msi hawk :rolleyes:

 

Rzecz jasna dlugosc karty mnie nie boli, bo obudowa miesci nawet accelero extreme :wacko:

 

Ciekawe jak w tym gigusiu OC wyglada i cena.

Jak karta kosztuje tyle co gtx 470, to podziekowal.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1000 mhz na gpu :unsure:

myslisz, ze ten gigus da rady wejsc tak wysoko jak msi hawk ?

 

nie wiem może i da, ciekawe jaką ma sekcje zasialnia.

 

z tym 1000mhz chodziło mi o tego nowego hawka, w tym teście redakcja podkreciła go na tyle wiec nie jest cieżko.

niedokładnie sie wyraziłem poniżej.

 

1000mhz grubo :) ciekawe jak to w testach wypada wzg gtx470 i gtx480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ale dzisiaj poszła obniżka w hurtowniach na gtx 460 masakra. Tego nowego gigusia super oc mam za 618netto. Moja wersja za 530zł. Wczoraj odpowiednio 679/591 netto. Tylko patrzec jak 460 będzie za 400-500zł brutto.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swojej hurtowni gigabyte oc ten na 715mhz widze dziś po 674zł brutto

czyli normalna cena. ale pamietam jeszcze jakieś 1.5 - 2 miesiace temu był po 850zł

 

jakbyście teraz brali karte w okolicach 1tyś zł co byście wybrali?

gtx 460 hawk (ten pierwszy bo drugiego jeszcze nie ma) czy gtx 470 (gigabyte oc te z 3 wentlatorami)?

wydajność obu kart jest chyba bardzo podobna co ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest odpowiedź na 6850 i 6870. Może i będą szybsze od GTX 460, ale cena Geforce'a będzie zaporowa i AMD będzie musiało coś z tym zrobić. Jednym słowem jest konkurencje i tak powinno być. Ale w temacie HD 6000 series jest kilku fanbojów AMD (wielu na tym forum zresztą) co uparcie twierdzą, że 6850 zmiażdży GTX 460. Ja bym byl rozważny i poczekał co najmniej ze 2 miechy i zobazymy jak ceny się unormują. Do tego czasu wyjdzie parę innych modeli GTX 460 i 6850. Oj będzie się działo. Aż troszkę żałuję, że nie wstrzymałem się z miesiąc lub dwa. Ale jak ktoś napisał tak można czekać w nieskończoność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swojej hurtowni gigabyte oc ten na 715mhz widze dziś po 674zł brutto

czyli normalna cena. ale pamietam jeszcze jakieś 1.5 - 2 miesiace temu był po 850zł

 

masz stary cennik , ja Gigusie OC 1GB widzę w sklepach już poniżej 650zł.

Widzę że ciasno z cenami się robi- gts450 ok 410 min, gtx460 768 ok 500min, a po obniżkach wersji 1GB zejdą one poniżej 600zł najtańsze- w sumie jedynie tą wersję mogli jeszcze ciachnąć z ceny, obniżki wersji 768 znacznie obniżyłyby sprzedaż gts450, zaś między wersjami768 i 1gb było jeszcze miejsce- różnica w cenie była ok 20-30% a wydajności 10%... teraz się wyrówna

 

Z kolei AMD z ich 6850 ostro zaczęło i przypuszczalnie niedługo najtańsze będą za niewiele więcej niż 600zł czyli cena i wydajność podobna do gtx460 1 gb...

 

lubię takie sytuacje:) walka ceną:)

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby sie to to sprawowalo pod warunkiem, ze byloby kompatybilne z 460'ka. Bo w sumie to chyba wiekszy radiator jest niz w gigusiu OC i na dodatek ma 5 miedzianych rurek jesli sie nie myle.

 

::: Zalman, leading the world of Quiet Computing Solutions :::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Po zmianie kompa (z e5200) bc2 i inne gry wykorzystują w 100% gpu grafiki. Czyli jednak była to wina za wolnego procka. Yh. Za to pojawił się inny problem...już nie chce mi grafa dobrze działać na ustawieniach z poprzedniego kompa, ale to chyba normalnie jak w takim bc2 skoczyło użycie gpu do 99% z 40-50%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA DRIVERS 260.99 WHQL

 

Nowości w wersji 260.99

 

Zwiększa, w porównaniu do sterowników w wersji 260.89, wydajność w następujących grach PC: Civilization V (SLI), Fallout 3, Final Fantasy XIV oraz F1 2010 (DX11).

Dodaje profile SLI dla następujących gier PC:

Need for Speed: Hot Pursuit

Star Wars: The Force Unleashed II

Fallout: New Vegas

Poprawia kompatybilność z grą Fallout 3: New Vega przy włączonym antyaliasingu.

Poprawia kompatybilność w zakresie obsługi kombinacji Alt-Tab dla szeregu gier PC.

Dodano następujące profile 3D Vision dla gier: Call of Duty: Black Ops and Tom Clancy's HawX 2.

Poczynając od sterowników z serii 260 proces instalacji dla 3D Vision uległ zmianie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wprowadzonych zmian, prosimy o zapoznanie się z tym artykułem w bazie wiedzy.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak pisałem kilka postów wcześniej zmieniłem kompa z e5200 itp na to co w configu i pojawił się spory problem. Gry już nie chcą mi chodzić nawet na ustawieniach 860/2200/1,050 gdzie wcześniej bez problemu działały po parę godzin grania. Teraz po 10-15 min wywala mnie do windowsa bez komunikatu, czasami walnie komunikat, że aplikacja została zamknięta ble ble ble albo wywali sterownik. Vantage, demo stone gaiant idą bez najmniejszych artów czy czegokolwiek. Sprawdziłem jak narazie ustawienia 800/2200/stock i gry chodzą jak tralala. Nie wiem o co kaman wszystko po zmianie kompa. Rozumie jak by marki też wywalało a tu tylko gry. Co prawda teraz mam w nich 99% obciążenia gpu gdzie przed zmianą było 40-50% no ale w markach też miałem te 99% na starym sprzęcie. W sumie po zmianie proca dostałem takiego mega kopa, że nie muszę jej wogóle podkręcać, ale męczy mnie co się stało że się zesrało....

 

Aha stery 260.89 jeżeli ma to jakieś znaczenie. Przed zmianą kompa jechałem na jakiś betach nie pamiętam oznaczenia.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...