Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak jak pisałem kilka postów wcześniej zmieniłem kompa z e5200 itp na to co w configu i pojawił się spory problem. Gry już nie chcą mi chodzić nawet na ustawieniach 860/2200/1,050 gdzie wcześniej bez problemu działały po parę godzin grania. Teraz po 10-15 min wywala mnie do windowsa bez komunikatu, czasami walnie komunikat, że aplikacja została zamknięta ble ble ble albo wywali sterownik. Vantage, demo stone gaiant idą bez najmniejszych artów czy czegokolwiek. Sprawdziłem jak narazie ustawienia 800/2200/stock i gry chodzą jak tralala. Nie wiem o co kaman wszystko po zmianie kompa. Rozumie jak by marki też wywalało a tu tylko gry. Co prawda teraz mam w nich 99% obciążenia gpu gdzie przed zmianą było 40-50% no ale w markach też miałem te 99% na starym sprzęcie. W sumie po zmianie proca dostałem takiego mega kopa, że nie muszę jej wogóle podkręcać, ale męczy mnie co się stało że się zesrało....

Albo znizysz shadery na 1600 mhz albo podniesiesz napiecie gpu.

Co sie dziwisz... wtedy karta byla ledwo w polowie wykorzystana a teraz ma spore obciazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuje już jutro z tymi napięciami i taktowaniami.

 

logimen: na e5200 też miałem w 50% obciążenia max na gpu w bc2, ale na tym co mam w konfigu bite 99% cały czas. Ciężko uwierzyć, ale to prawda.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo tego Zotac'a 2xGPU, to ja ostatnio zastanawiałem się nad tym, dlaczego np. procesory graficzne nie pójdą podobną drogą do CPU? Zamiast tych całych SLI i CF, jakby tak układ gpu składał się z dwóch, czterech rdzeni, tak jak CPU, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Ja własnie zrobiłem mały tescik na max aa i do tego na taką malutką ponad godzinke Przy taktowaniu napiecia gpu czyli standard oraz zmienionym taktowaniu 800/1600/2000 kartunia smiga az miło i temperatura nawet znosna Chłodzenie to hr-03 A teraz bede czekac na kolejnego hr-03 i cos po kombinuje z kanapeczką to akurat dla testów bedzie tylko i dam znac wam jak sie to sprawowac bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanapke chcesz zrobic z 2x hr-03 ?

Da sie, ale to juz bedzie strasznie wielkie.

Lepiej zalozyc mk-13 + 3 wentylatorki 100 mm z czego dwa sa na gorze chlodzenia a jeden jest pod spodem jako push-pull.

Na clp takie chlodzenie utrzyma karte na 60 st C w furmarku przy 900 mhz rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej założyć uniwersalną wodę? blok na cpu i uniwersalny na gpu? chłodnica złączki pompa to jednorazowy wydatek. a przez takie bloki cała woda wyjdzie jak jednorazowa inwestycja.

 

swoją drogą to gf104 jak gf100 im niższa temperatura pracy tym mniej papu wsysa? i ktoś wie jak się to kręci pod wodą?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej założyć uniwersalną wodę? blok na cpu i uniwersalny na gpu? chłodnica złączki pompa to jednorazowy wydatek. a przez takie bloki cała woda wyjdzie jak jednorazowa inwestycja.

 

swoją drogą to gf104 jak gf100 im niższa temperatura pracy tym mniej papu wsysa? i ktoś wie jak się to kręci pod wodą?

 

oj pod wada mało kto kreci ;) ale poważnie masz duzo racji ale to tez spory wydatek bloczki nie sa takie tanie do 2 kart 2 a jak już masz się ich później pozbyć bo nie będą pasować to już więcej tracisz na tym niż sprzedaż dobrego chłodzeniwa z wentylatorem :P ale wiadomo cicho i wydajnie ale jak juz ktoś ma jakieś w miare dobre chlodzenie na karcie ,procku to inna bajka niz taki co startuje i tez myśli o max wyciskaniu z kompa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi podeśle ktoś GTX460 to i byly by testy na wodzie ;p A by potestować od klientów nie da rady , za mało czasu ;/

Wydaje mi sie że ktoś miał fullcovera , albo kupował..

No nie ma czego , woda jest super ;D Wcześniej na mojej grafie (HD2900PRO) przy chłodzeniu referencyjnym i zegarach 740/900 MHz było 80 stopni podczas grania , natomiast na wodzie temperatura osiąga 55 stopni przy zwiekszonym napięciu i taktowaniu do 830/1100MHz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi podeśle ktoś GTX460 to i byly by testy na wodzie ;p A by potestować od klientów nie da rady , za mało czasu ;/

Wydaje mi sie że ktoś miał fullcovera , albo kupował..

No nie ma czego , woda jest super ;D Wcześniej na mojej grafie (HD2900PRO) przy chłodzeniu referencyjnym i zegarach 740/900 MHz było 80 stopni podczas grania , natomiast na wodzie temperatura osiąga 55 stopni przy zwiekszonym napięciu i taktowaniu do 830/1100MHz :rolleyes:

 

Mi obecnie 60 nie przekracza.

W bc2 obciążenie grafy na 100%.

Woda jest z pewnością wydajna i cicha lecz mój zestaw po modyfikacjach wcale nie nie zbyt głośny a temp. są eleganckie.

 

Bardzo dużo dało zamontowanie silver arrowa . Temp. na procku spadła baaardzo (20 stp.), ale o dziwo i cyrkulacja powietrza w całej budzie się poprawiła do tego stopnia, że nawet grafa ma niższą tepm. o 3 stopnie [oczywiście nie montowałem go dla grafy] i jest nadal cicho.

Edytowane przez HiHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie moze byc bo karty AMD Radeon HD 6850 i 6870 troche namieszały jak sie pokażą w dużej ilościach w sklepach i w normalnej cenie to ceny 460 powinny spadać ale wiadomo koniec roku najgorszy okres święta itp i duży wpływ ma $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camino.pl- GeForce GTX 460 1GB HDMI&DualDVI Gigabyte

 

I pomyslec ze 2 tyg. temu kupilem 460'tke 768MB za 600zł. :cry:

Nie zebym byl niezadowolony, no ale fakt faktem ze dolozylbym te 3 dyszki do wersji 1GB ;-) Chociaz z 2 strony nie usiedzialbym na integrze 2tyg. :lol:

 

Natomiast jesli chodzi o AMD to ceny troche z kosmosu poki co, najtanszy HD6850 jaki znalazlem kosztowal bodajze 749zł.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...