Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w tym sęk inna grafa, inne timingi ustawisz i już może banglać ;) Zwłaszcza jak piszesz że po OC są jaja a na stock ok. Spróbuj na innym OSie np XP. Wprawdzie stracisz dx 10/11 ale możesz w dx9 zobaczyć jak się gry zachowują. Albo vistę daj może tam inaczej będzie ;)

 

Edit:

W przeciwnym przypadku możliwe że hardware sypie i będzie trza winowajcę poszukać.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem , ze na default jest ok, tez jest tak samo, tyle, ze nie mam BSODow i restartow.

Nie mam XP ani Visty wiec nei sprawdze.

Probowalem w Dual; chanell i zmienialem kosci, kazda wyjalem po koleji , i to samo.Moze byc wina pamieci, ie wiem.

Wymienie chyab plyte i zobacze, jak nie to pamieci - tyle,z e taki zabieg troche mnie bedzie kosztowal, a tego bym nie chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź podpiernicz synowi HD4870 na chwilkę i zobacz jak na nim będzie się komp zachowywał, czyli na sterach ATI i sevenie ;)

 

Edit:

Aha a jak jest z programami typu orthos i innymi testującymi stabilność? Czy tylko w grach się sypie?

 

Edit:

Albo może tak będzie łatwiej -> kiedy problem się pojawił? Czy po zmianie na GTXa od razu miałeś takie jaja czy na początku było ok? Czy może już na HD5850 były zalążki tego?

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku po wsadzeniu GTX 480 bylo super, po jakis 4 dniach sie zrabalo.Myslaem,z e karta i poszla do serwisu - heh,no comment.

dzieje sie to podczas grania, na stoku CPU nie ma zwiech, tylko tnie w grach.Teraz testuje na raz: prime95, occt cpu linpak i superpi 32, po godzinei czasu zero bledow - nic.

Mnie sie wydaje,z e padly PCIE na plycie - takei moje zdanie, ale to tylko moje.

Foch - niedawno wsadzilem 8800 GT i Crysis chodzil sopko - czyli IMO mocna grafa, czy tez dwie i PCIE nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD mialem raz tylko jak proc lecial na 4 GHz - wczesniej na gtx 280 bylo spoko.Na GTX480 tez mi wywalilo restart bez BSODa jak mialem ocnienty procesor.

Na defaulcie BSODow nie mam , ani resetow.

A BSOD to : 00000050 - czyli cos z pamiecia jak sie nie myle.

 

Czyli U Ciebie byl zasilacz tak?

kurde czyzby moj padal, ale napiecia trzyma , mierzone miernikiem.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz na jednej karcie jest deko lepiej, mniej tnie w Metro i moge ustawic aax4 i fsaax16, ale crysis porazka.

Ok zaraz odpale occt, Memtest dalem na 2x2 GB - dwa okna i prawie 45 minut zaliczyl.

 

Jestem teraz podpiety pod OCZ 600W na jednej karcie - dokladnie to samo, zasilacz odpada.Jedyna rzecz jaka uzylem z Enermaxa to przedluzka do 8 pin plyty.

wszystko reszta OCZ = zasilacz wiec jak pisalem odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery szybkie pytania:

1) Direct CU 1GB jest ciche w idle?

2) Regulacja obrotów działa na bazie temperatury czy obciążenia GPU?

3) Wymieniać standardowy glut na STG-1?

4) Sekcja zasilania - coś należy montować?

 

Tak

Zdaje mi sie, ze na bazie obciazenia GPU

Std az taki zly nie jest, dosc miekki i nie bardzo gumowaty

Nie trzeba, jest radiator z jednej strony i blaszka z drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac ostatnie opinie o ram.net to na Twoim miejscu dopytalbym sie w ktory piatek;p moze mial na mysli piatek przed wigilia:D;p

 

 

Jak będziesz miał szczęście to zadzwonią, że jednak do piątku się nie wyrobią. Możliwe też, że Cię oleją i nie poinformują o braku towaru.

 

To niezle. Spodziewalem sie zwloki, ale bez przesady.

Sprawa jest taka, ze juz zaplacilem. Jesli nie otrzymam przesylki w piatek do poludnia, po prostu zadzwonie i poprosze o zwrot pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wynikałoby z tego ze muszę trzymać wyższe zegary w stresie aby RPM był niższy [; Realny pobór bez oc to więcej niż 130 W, tak? Nie ukrywam że będę używać jej do GPUGRIDa

 

Aktualnie wsadzilem na nia blok, wiec nie sprawdze jak z tymi obrotami ... Ale masakrycznie glosne to nie jest nawet na 100%, glosniejszy byl referent i np. Palit Sonic.

 

O pobor pradu to juz pytaj kogos innego, bo ja sie tym nigdy nie interesowalem ile platforma ciagnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Ram.net są często problemy? Też przymierzam się do zakupu GTX 460 i czytam opinię na Ceneo i do każdego sklepu się ludzie przyczepią. Znacie jakiś sklep, w którym nie przepłacę i nie będzie problemów?

 

http://www.saturion.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1/searchString/Z3R4JTIwNDYw/view/3/showall/true

 

Polecam, ja tutaj bralem. Karte dostalem nastepnego dnia po wplacie kasy. (jesli im dojdzie przelew przed 16, to wysylaja tego samego dnia)

Nawet taniej niz w ram.necie :wink:

Zadnych problemow + blyskawiczny kontakt, zarowno mailowy jak tel.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG co za ceny :| :( Ciekawe jak Radeony będą się u nas teraz sprzedawać skoro ceny GTX'ów są takie niskie. Cena GTX'a 460 Gigabyte wersji 1 GB osiągnęła cenę 768 MB. Jeszcze nie tak dawno za mniej więcej tyle można było kupić 768 MB. Z kolei cena wersji Gigabyte GTX 460 1GB SOC osiągnęła cene zwykłej wersji , która jeszcze niedawno tyle wynosiła. Czyli ok 780 zł :) No ale tak często bywa. Zwłaszcza, że Nvidia zapowiadała obniżkę. Tylko czemu Radeony tak wysoką stoją. W innych krajach można je kupić dużo taniej. Byłem pewien, że będzie niezła woja cena, a tu nic.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z kolei cena wersji Gigabyte GTX 460 1GB SOC osiągnęła cene zwykłej wersji , która jeszcze nie dawno tyle wynosiła. Czyli ok 780 zł :)

Nawet nie wiedziałem o tej wersji, a z tego co widze na hexus to chłodzenie miażdży. Gigabyte miał na począku małe wpadki z tymi chłodzeniami WindForce, ale teraz wszystkie karty już robią świetne, a rodzina SOC na prawde wypada mocno przy bardzo rozsądnej cenie. Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna cenowa jest , ale nie w polsce :lol:

Jak zawsze jest spory podatek od nowości i ceny radkow sa az tak wysokie.

 

Czy taka wojna gdzie indziej to bym nie powiedzial, ale 6850 jest w cenie pomiedzy gtx460 768 i 1GB - nie jest zle.Natomiast 6870 w normalej cenie czyli takiej jak gtx470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...