Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Wy sie martwicie cenami 6850/460?

To popatrzcie na to: Gigabyte ATI Radeon HD4850 1024MB DDR3 256bit - Karta graficzna Gigabyte w RTV EURO AGD jakie cudo i prawie free <lol>

 

 

Swoja droga znow nv wydaje jakas 460SE obcieta, to mozna zapomniec ze bedzie spadek cen 768...

Kurde i Nvidii zaczelo sie od Vant, M64, na co komu taki shit?

 

Jedyna nadzieja, ze SE bedzie sie modowala na pelna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACP nie sugeruj się Mafią II, bo ta gra i tak ma dość niskie użycie GPU nawet z włączonym PhysX na High. Winny jest właśnie sam PhysX. 2k spartoliło fizykę odpowiedzialną za ubrania, szmatki, flagi itp , które są liczone przez CPU zamiast GPU. W temacie o Mafii II masz informacje napisaną przeze mnie k jak wyłączyć PhysX (Cloth).

 

Mafia 2 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 46

 

U mnie różnica jest dosyć wysoka względem 8800GT, którego miałem wcześniej W niektórych grach przyrost nawet o 80%. Np. w Lost Planet 2. Zrób test w Heaven i podaj wynik. Ale najpierw jak Orgiusz napisał zrób zrzut ekranu z włączonym MSI Afterburner. Zrób jakiś test np. w Heaven i zobaczymy jak to wygląda. Jaki masz zasilacz ? Procesor mógłbyś podkręcić mimo wszystko. Q8300 do najszybszych quadów nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, jako że uważam to forum za wiarygodne źródło, proszę o pomoc w dokonaniu zakupu- pytanie jest proste - czy warto skorzystać z tej oferty? -link

Dodam, iż mieszkam w Gdańsku (w okolicy Gral, ESC, Camino i Ramnet) , więc nie dochodzą koszta wysyłki.

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi!

 

Edit: nie działa link :( - chodzi konkretnie o http://www.gral.pl/MSI+GTX460+1024MB+PCI-E_176.html - MSI Cyclone N460GTX Cyclone 1GD5 za 602 zł.

 

Edit 2: Oferta sklepu gral okazała się być pomyłką :(. Pytanie nieaktualne.

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica jest dosyć wysoka względem 8800GT, którego miałem wcześniej W niektórych grach przyrost nawet o 80%. Np. w Lost Planet 2. Zrób test w Heaven i podaj wynik. Ale najpierw jak Orgiusz napisał zrób zrzut ekranu z włączonym MSI Afterburner. Zrób jakiś test np. w Heaven i zobaczymy jak to wygląda. Jaki masz zasilacz ? Procesor mógłbyś podkręcić mimo wszystko. Q8300 do najszybszych quadów nie należy.

 

MSI Afterburner do karty graficznej Gigabyte?

Odpowiednikiem jest Game HUD chyba, ale wywala on mi błąd (konflikt ID kart) - bo mam dwie ...

Ale dlaczego jest taki niski wynik w Aqua Marku 3, 6600GT miał wyższy ...?

 

No i co z konfiguracją dwóch kart graficznych, dlaczego mimo tego, że nic nie jest podłączone do 9600GT pulpit jest rozszerzony ... przecież ktoś już musiał walczyć z podobna konfiguracją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SikohR1

MSI Afterburner jak najbardziej działa w takiej konfiguracji na Gigabyte i z drugą kartą do physx też. Z pulpitem też nie powinno być żadnego problemu - jak masz ustawione w sterownikach? U mnie na Win 7 chodzi wszystko OK (i to pomimo że używam na zmianę telewizora i monitora podłączonych do HDMI i DVI - przełączam w sterach i wszystko śmiga). A co do Mafii II to faktycznie nie przejmuj się bo bench jest zrąbany. Co do Aquamqrku to nie wiem czemu spadły Ci wyniki - nie testowałem ale to bardzo stary bench więc też raczej się nie przejmuj :)

Edytowane przez SikohR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) U mnie na Win 7 chodzi wszystko OK (i to pomimo że używam na zmianę telewizora i monitora podłączonych do HDMI i DVI (...)

 

Może to kwestia Windowsa XP lub/i faktu, że system jest stary (tzn. 3 tygodnie, ale w sensie, że nie robiłem reinstalacji po dodaniu drugiej karty).

 

Przypominasz sobie co ustawiałeś w sterownikach, co zmieniałeś w stosunku do standardowych? Jak coś proszę o screen, na pewno nie tylko jaj mam podobne problemy.

 

W7 będę instalował, ale najpierw muszę dokończyć pewne sprawy na XP - tak więc na razie nie odpalę nic pod DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Daj sobie spokój z XP, bo to już przestarzały system. Postaw nowy system WIN 7 x64. Zainstaluj do tego najnowsze sterowniki i powinno być ok. Podkręć kartę do 850/1000 (GPU/MEM) przy napięciu 1.05v. Ustaw wentyle na auto. Jak chcesz to ktoś Ci może zrobić gotowego Biosa (np leven) .

 

Podkręć tego proca przynajmniej do tych 3.2 ghz i napisz jaki masz zasilacz w obudowie. Bo to dość istotne. Może nie wyrabia na lini 12v i stąd takie spadki. MSI Afterburner można kręcić każdą kartę. Nie ma znaczenia czy to MSI, Gigabyte czy Palit. To po prostu zwykły soft wydany przez MSI.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojej nawet podkrecic nei zdazylem i padla, wali artami az milo - echhhh, same problemy.

Czyzby EVGA tez juz buble robic zaczela?

 

Black... w przeciagu dwoch tygodni miales problemy z gtx 480, plyta glowna i teraz z gtx 460.

Albo masz pecha i wszystko siada, albo cos w komputerze robi problemy (pamiec, procesor, zasilanie itp).

U mnie gtx 460 dostal jakichs blyskow po wgraniu sterownika grafiki (nie pamietam numeru) i po chwili same zielone paski.

Moze to przypadek a moze sama z siebie umarla lub moje grzebanie zalatwilo karte.

W kazdym razie ja ingerowalem w karte, ale Ty nie.

 

Nie mogles zbudowac domku w Katowicach, tylko w Szkocji ? :lol2:

Juz bysmy siedzieli u mnie i sprawdzali calą platforme.

Przy okazji bym sobie popykal w jakiegos Obcego :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FluidMark na szybko, tam też podaje z jakimi częstotliwościami chodzi GPU

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Procesor chodzi na 2,73 GHz (FSB 1455MHz; RAM 860MHz) i przeszedł 4,5h test w Prime95

Przy wyższym podkręceniu sypały się po kolei rdzenie w tym samym momencie testu Prime95, chociaż w 3D Markach nie było problemu, no i chłodzenie już nie wyrabiało - temp. powyżej 60st.C

 

Szukałem w ustawianich, ale nie umiem znaleźć opcji jeden monitor ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edit:

Zasilacz Enermax PRO 82+ EPR525AWT (450W na 12V)

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Zrobione przed chwilą. Wynik prawie dwa razy większy niż u Ciebie i to przy wyższej rozdzielczości. Wniosek ? Coś masz albo nawalone w systemie, albo uwalona karta. Albo zasilacz, którego marki nie chcesz podać mimo, że prosiłem o to dwa razy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FluidMark - NVIDIA PhysX and OpenGL benchmark, Multi-core CPU support, SPH fluid simulation - Scores | oZone3D.Net

 

Cos kiepawy ten benchmark, mam wyzszy wynik niz wy na 1GB?

 

Edit: MSAA bylo 16x wtf :<

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FluidMark - NVIDIA PhysX and OpenGL benchmark, Multi-core CPU support, SPH fluid simulation - Scores | oZone3D.Net

 

Bez AA ;) Wynik prawie taki sam jak zrobione wcześiej z AA x16 i nieco wyższy od Twojego w obu przypadkach. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black... w przeciagu dwoch tygodni miales problemy z gtx 480, plyta glowna i teraz z gtx 460.

Albo masz pecha i wszystko siada, albo cos w komputerze robi problemy (pamiec, procesor, zasilanie itp).

 

 

Proc, czy RAM raczej nei, jao iz na drugim kompie tez artami wali.

Zasilanie - hmm, myslalem o tym, ale dlaczego zabija karty a nie proca czy pamieci, albo tez dysk?

Raczej odpada, mam pecha i tyle ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na konfigurację sprzętową SikohR'a w jego sygnaturce to ma też 500W zasilacz i daje radę

 

płyta główna taka sama i u niego działa, bo też zastanawiałem się, czy czasem płyta nie daje rady

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czemu masz o 7 klatek więcej ode mnie ;) Grrr ;) Ja musiałem zjechać z FSB jakiś czas temu, bo proc zaczął sypać błędami nie wiedząc czemu. Przez ponad rok chodził stabilnie na 8x500 ehh.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może sterowniki?

 

377 pkt na 500x8,5 - PhysX FluidMark Score

 

Na 500x9 nie bootuje, choćbym nie wiem co / ; Ale, moja sztuka E8400 to raczej kiepska sztuka, no ale 4GHz robi ; ) kij z tym, że przy max zalecanym napięciu, ale robi :D : )

 

 

A teraz jak masz ustawiony CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x446. Z testów w Orthosie wynika, że to proc stracił stabilność przy 8x500. Jak testowałem same pamięci na 1000 mhz to wszystko było ok. Dla mnie co najmniej dziwne. Gdyby miał FSB Walla na 450 to od początku by sypał błędami. No nic i tak zmieniam platformę niedługo to się tym nie przejmuję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ moja sytuacja mnie dobija (wyadłem 660zł i mam gorzej), postanowiłem popaść w alkoholizm - jak pomyślałem tak też zrobiłem i poszedłem do sklepu po Jhonny Wolker'a (przy okazji w Kaufland jest promocja, 0,7l z dwiema szklaneczkami za 49,9zł), ale wracając do tematu - po drodze wpadłem na pomysł by sprawdzić ile punktów będę miał jak dam fizykę na 460:

Dołączona grafika

 

szału nie ma, ale jest mniej tragicznie ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...