Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzac na ta cene i to, ze jeszcze czekam na wysylke od ram.netu (jutro mina 2 tygodnie ;) ), postsanowilem zrezygnowac z zakupu u nich i kupie tutaj. Ciekawe ile bede musial czekac na zwrot kasy.

 

/edit

 

po 10 minutach: Nowy status: Przekazano do wysyłki

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu st C moge dopuscic temperature karty?

Podczas grania mam na tej w pierwszym sloci 72-73 st C - chyab nie jest zle co?

 

masz Asus GTX480 czy gtx460 ?

jeśli gtx480 to temp są ok.

jeśli gtx460 to stanowczo wysokie, przy obciążeniu powinno być ok 60-65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

80 mozesz miec bez obaw na oryginalnym chłodzeniu :) oczywiscie karta nie krecona

Kolega wyzej ma gtx 480 wiec moze miec do 80 stopni spokojnie

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie zmienilem syga.

Mam evga superclocked gtx460 sli - gorna karta ma 72-73 C jak gram, dolna ma 62 C - takze dolna spoko.

 

to temperatury masz normalne na tym modelu, w evga nie masz szaleństwa w chłodzeniu

górna bardziej sei grzeje bo pewnie nie ma gdzie odprowadzać ciepłego powietrza bo dolna zastepuje jej droge

na twoim miejscu zadbałbym o to, bo 72 to sporo dla gtx460

zrób przewiew w budzie 120mm z przodu i 120mm z tyłu, lub jak sie da nawiew z boku na karty

ja myśle, że o to chodzi z tymi temp.

 

możesz fotke budy zapodać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klikniesz w linka z mojego syga to zobaczysz duzo fotek ;)

Nie akutalne na chwile obecna, ale poglad bedziesz mial- BTW przewiew w budzie jest nienajgorszy.

A karta raczej niema problemow z odprowadzaniem a z pobieraniem chlodnego powietrza, to referent, wiec gorace powietzre wywala na zawnatrz budy.Poza tym ma bardziej wydajne chlodzenie od np Asusa DirectCU - te w SLI lapia ponad 90C ;)

 

PS w Biosie jest temperatura zaporowa 95 st C - wiec zapas mam chyba duzy, od 75 nie powinna karta pasc ajk mniemam.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klikniesz w linka z mojego syga to zobaczysz duzo fotek ;)

Nie akutalne na chwile obecna, ale poglad bedziesz mial- BTW przewiew w budzie jest nienajgorszy.

 

PS w Biosie jest temperatura zaporowa 95 st C - wiec zapas mam chyba duzy, od 75 nie powinna karta pasc ajk mniemam.

 

Jak mozesz to daj bios z karty, to sie zobaczy jaka jest dokladnie temperatura, przy ktorej gpu zaniza taktowania.

Co producen , to inaczej, ale i tak granicznej nie osiagniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

górna bardziej sei grzeje bo pewnie nie ma gdzie odprowadzać ciepłego powietrza bo dolna zastepuje jej droge

 

Górna (główna) karta zawsze się więcej grzeje w SLi bo zwyczajnie ma więcej na głowie (do roboty) - miałem odstęp pomiędzy kartami, więc obie miały ten sam oddech, i właśnie miałem mniej więcej tyle co Blackwhite napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz przy pojedynczej karcie Twoje chlodznei jest lepsze jak na mojej (choc nie mam wyzszych temperatur jak ty ;) ), ale w SLi niestety gorna karta sie gotuje, jak mniemam przez to, ze nie wywala calego powietrza na zewnatrz obudowy.

 

BTW - skoro glowna karta wiecej sie grzeje to podlaczyc monitor do tej dolnej?

co wy nato?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - skoro glowna karta wiecej sie grzeje to podlaczyc monitor do tej dolnej?

co wy nato?

 

Nie wiem co na to NATO, ale możesz spróbować :P - sam osobiście nigdy nie sprawdzałem. Karta główna zauważ np. w Afterburnerze, że wykazuje jakieś użycie GPU nawet na pulpicie itp., natomiast dolna się nudzi - wydaje mi się, że to przez to tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie przekrqcza mi 75 st C w stresie, wentyl sie zalacza na wyzsze obroty, wiec chyba tak zostawie - jakby co jest gwarancja - choc wolabym ,z eby nie stalo sie to drugi raz, bo znow na jednej bede musial jechac jakis czas - a to porazka.

Treaz zauwazylem,z e fizyke tez pierwsza liczyla, i niewiedziec czemu na auto tak sie ustawilo.przelozylem na druga, takz emoze sie troche ochlodzi :P -

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz przy pojedynczej karcie Twoje chlodznei jest lepsze jak na mojej (choc nie mam wyzszych temperatur jak ty ;) ), ale w SLi niestety gorna karta sie gotuje, jak mniemam przez to, ze nie wywala calego powietrza na zewnatrz obudowy.

 

no ja dokładnie to miałem na myśli, czasami niewygodnie se w słowa ubiera.

a masz możliwość zrobienia nawiewu z boku ? nawet tylko do testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karcioszki GTX 460 1GB Cyclone z Saturiona.... Karta zamowiona wczoraj i dzisiaj dostarczona. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecic ten sklep i tą karcioszke za taką kase.

 

Cos mi tu brzydko pachnie pierścieniem saturiona:P Na forum dwa posty...z których jeden nieprzychylny dla ramnet.Zamknijcie forum na miesiac to ceny spadną:)

 

Jak tylko MSI Hawk spadnie na 699zł to biore i zobaczymy co to to potrafi

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dokładnie to miałem na myśli, czasami niewygodnie se w słowa ubiera.

a masz możliwość zrobienia nawiewu z boku ? nawet tylko do testów :)

 

postawilem wentyl z boku kart, ciagnie troche powietrza z tyklnej perforacji, kolo slotow kart rozszerzen - nic to nie daje.

Jedna karta nie przekracza 60 st C (dolna), a gorna nie przekracza 75 - wentyl sie zalacza na szybsze obroty i wiecej nie podskoczy temperatura.

Dlatego sie pytalem,czy mozna podlaczyc monitor pod dolna karte, bo ta ma wiecej chlodnego powietrza.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....jak tylko wiecej ludków potwierdzi , że są u nich faktycznie dostępne.Dzieki za linka:)Przy okazji juz chorobliwego sprawdzania ce tego gtx trzeba powiedzieć ,ze odświeżanie cen na CENEO dośc mocno kuleje.

 

Weryfikował ktoś czy ceny Gainwardów i Palitów są adekwatne do użytych podzespołów?Moze warto kupic takiego Gainwarda i zamontować mu konkretne AC.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....jak tylko wiecej ludków potwierdzi , że są u nich faktycznie dostępne.Dzieki za linka:)Przy okazji juz chorobliwego sprawdzania ce tego gtx trzeba powiedzieć ,ze odświeżanie cen na CENEO dośc mocno kuleje.

 

Weryfikował ktoś czy ceny Gainwardów i Palitów są adekwatne do użytych podzespołów?Moze warto kupic takiego Gainwarda i zamontować mu konkretne AC.

 

zamowilem dzisiaj z rana tego msi, napisze tu, jak dostane jakies info na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawilem wentyl z boku kart, ciagnie troche powietrza z tyklnej perforacji, kolo slotow kart rozszerzen - nic to nie daje.

Jedna karta nie przekracza 60 st C (dolna), a gorna nie przekracza 75 - wentyl sie zalacza na szybsze obroty i wiecej nie podskoczy temperatura.

Dlatego sie pytalem,czy mozna podlaczyc monitor pod dolna karte, bo ta ma wiecej chlodnego powietrza.

 

i będziesz miał odwrotną sytuację jak by się dało ale się nie da,skąd taki wogóle pomysł się stworzył.Podstawy się kłaniają jeszcze z czasów 3dfx z łączenia kart. Zawsze był podział na master i slave.

Jak ci to tak przeszkadza to zmniejsz zasilanie pierwszej karty do stock potrzebuje o wiele mniej na 1.000v zrobisz 800Mhz a jest wyższe w twoich wersjach na starcie.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz gonisz 1030 na gpu ;)

 

Mam nadzieje, ze zadowolony z karty ;]

 

We will see. A co do zadowolenia - najpierw niech wyjdzie Dragon Age 2 i Mass Effect 3 żebym był zadowolony. Jest cicho, wydajnie i mam jeszcze zakres do zabawy. Więcej chyba nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karcioszki GTX 460 1GB Cyclone z Saturiona.... Karta zamowiona wczoraj i dzisiaj dostarczona. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecic ten sklep i tą karcioszke za taką kase.

 

Prawda, też ma być u mnie kurier w ciągu godziny.

Jednak z tego co widzę to tych kart już nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i będziesz miał odwrotną sytuację jak by się dało ale się nie da,skąd taki wogóle pomysł się stworzył.Podstawy się kłaniają jeszcze z czasów 3dfx z łączenia kart. Zawsze był podział na master i slave.

Jak ci to tak przeszkadza to zmniejsz zasilanie pierwszej karty do stock potrzebuje o wiele mniej na 1.000v zrobisz 800Mhz a jest wyższe w twoich wersjach na starcie.

 

Niestety podstaw nie mam, i nigdy nei mialem SLI, alw zawsze warto spytac ;)

Mnie to nie przszkadza, ale wiekszosc na tym forum trabi,z e ponad 70 C dla tych kart to za duzo itd itp.

Jedna mi padla kilka dnei temu, nie znam przyczyny, i o ile mnie to nie meczy to nie chce mi sie wysylac kolejnej na RMA.

To jak to jest z tymi tempami - ile bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...