Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No to ładnie go przyśrubował przy tempie -120'C ;) Wczoraj wyłapałem pierwszego freeza gdy karta osiągnęła 85'C w COD MW2. Ustawienia te co zawsze. Przewiew w budzie zapewniony. Wentylatory jednak jakby pracuja ciszej nawet przy 90%. Sprawdzę czy tam kurzu się nie nazbierało, ale nie sądzę. Możliwe, że jednak wymienię chłodzenie jak tylko pojawi się coś praktycznego w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś u nas skusi się na pobicie tego wyniku :)

 

 

Devil, ja ostatnio 'bawiłem' się OCCT i... cieniutko wypada mój GB opierając się o OCCT i test GPU [czas testu 1h] / ; tzn. na stock'owym napięciu 1.000V, max. stabilne GPU to 800MHz [rzeczywiste 797Mhz, shader 1600 - rzeczywiste 1595], przy pamięciach 2000MHz. No, a 800+ to już wymaga podbijania napięcia, tym bardziej docelowe 850, nie wspominając już 900MHz, przez co oryginalne chłodzenie GB z dwiema pipkami zaczyna blednąć i to bardzo, przynajmniej u mnie, dlatego nie mogę się doczekać Shaman'a :D Chociaż rozsądek podpowiada tutaj, że to jednak nieopłacalne rozwiązanie, Shaman pewnie będzie kosztował ok. 3 stów, a te 3 stówy... rozsądniej, jak już, to można było by sprzedać kartę za 5 stów i dopłacić te 3 stówy i akurat będzie na SOC'a czy innego Hawk'a : ) tylko, że mi się tak podoba ten Shaman... :D Wiem, wiem... rozsądek rozsądkiem, ale to szaleństwo ma swój urok :D :cool: : )

 

 

Gorzej, jak na Shamanie będzie du... 'abcd' [ ; z oc :oops: :D

 

 

Podsumowując mój wywód, to wybierając tego GB z myślą o oc, trzeba przyznać, że jednak trochę wtopiliśmy, niestety.

 

 

Jeszcze co do ew. alternatywnego chłodzenia na 460'ątkę, Devil, zwróć uwagę na to.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się pojawi to ok. Na razie jest już kilka zapowiedzi, ale nic nie jest jeszcze dostępne. Shaman odpada ze względu na większe gabaryty, a więc pewnie i cenę. Co do tego chłodzenia Cooler ICY VISION VGA to wygląda ciekawiej. Po przeliczeniu cenowo nie powinien raczej przekraczać 200-230 zł. To by była ostatnia inwestycja zresztą. Komp musi mi starczyć na jakiś czas, bo są też inne ważne wydatki, a gram i tak co raz mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No jak się pojawi to ok. Na razie jest już kilka zapowiedzi, ale nic nie jest jeszcze dostępne. Shaman odpada ze względu na większe gabaryty, a więc pewnie i cenę. Co do tego chłodzenia Cooler ICY VISION VGA to wygląda ciekawiej. Po przeliczeniu cenowo nie powinien raczej przekraczać 200-230 zł. To by była ostatnia inwestycja zresztą. Komp musi mi starczyć na jakiś czas, bo są też inne ważne wydatki, a gram i tak co raz mniej ;)

 

Rozsądna inwestycja to to by chyba nie była. Do 800 na rdzeniu musi wystarczyć stockowy cooler, bo tyle robi na domyślnym napieciu na pewno. Jeśli dla 50 czy 100 MHz warto wydać 200 zł, to miłej zabawy. Nawet 100 zł było by nijak proporcjonalne do przyrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje się ktoś ile stopni podczas stresu ma pcb karty od gigabayta, po zwodowaniu karty na rdzeniu mam max 40C podczas testu vantage na ustawieniach 900MHz 1.150V na gpu natomiast temperatura pcb z nawiewem to 75C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna inwestycja to to by chyba nie była. Do 800 na rdzeniu musi wystarczyć stockowy cooler, bo tyle robi na domyślnym napieciu na pewno. Jeśli dla 50 czy 100 MHz warto wydać 200 zł, to miłej zabawy. Nawet 100 zł było by nijak proporcjonalne do przyrostu wydajności.

 

 

Nie tłumacz mi takich rzeczy, bo to ja dobrze wiem. Chodzi mi o to, by karta była chłodna i troszkę cichsza, a tu już przy 800 mhz i nieco niższym napięciu karta osiąga 75'C przy 85%. Przy 850 mhz (1.05v) bywa i 87'C jak karta dłużej pochodzi z 100% GPU Dla mnie to za dużo dlatego planuje zmianę. HR-03 raczej odpada ze względu na tą zapinkę. Nie mam gdzie i jak nawet takiej zrobić obecnie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil zapinka jest prawdopodobnie w proline za 39 zł a co do hr-03 To ja bede sprzedawac to Bo mi to ogołem nie potrzebne. do tego tez dodaje VRM-R3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie tłumacz mi takich rzeczy, bo to ja dobrze wiem. Chodzi mi o to, by karta była chłodna i troszkę cichsza, a tu już przy 800 mhz i nieco niższym napięciu karta osiąga 75'C przy 85%. Przy 850 mhz (1.05v) bywa i 87'C jak karta dłużej pochodzi z 100% GPU Dla mnie to za dużo dlatego planuje zmianę. HR-03 raczej odpada ze względu na tą zapinkę. Nie mam gdzie i jak nawet takiej zrobić obecnie.

 

Chyba masz w budzie ciasnawo. U mnie bez żadnej wentylacji tyle stopni nie było Na 800 i 1.025 V było ciut ponad 70 stopni przy wentylatorach na 60-kilka %. Przy 850 i 1.05 V już był spory skok. Oczywiście mówie o grach i TessMarku, w FurMarku nawet nie testowałem, bo po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dopiero teraz zauwazylem ,z e kazda z moich kart ma inne napiecie na wyjsciu.

Jedna 0.987v a druga 1025v - zastanawiam sie, czy czasem tej z wiekszym nie zmniejszyc do poziomu tej z nizszym - co myslicie, czy zostawic i nie poprawiac fabryki?

I jak teraz ladnei temperaturki mi spadly jak wsadzielm ta z mniejszym na gore - roznica spora bo okolo 10C w stresie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to OC mi nie potrzebne bo wydajnosc mam taka jak na nie kreconej 580tce ;)

A na drugiej musialbym podniesc napiecie, a to znow podniedsie mi na niej teperatury - teraz mam 65 C w stresie na gornej karcie - lepiej nie potrzebuje :)

 

I jeszcze jedno - nie raz mi tak zrrobilo - zrzucilo taktowanie rdzeniow do 405 podczas grania, doslownie na 3-5 sekundy - chyba to nie jest normalne?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad zmiana kompa z ktorego chce wykozystac tylko zasilacz 1kw i karte gtx 285 dokupujac druga do sli. Mam staruszka athlona San Diego na s939. Mysle o dokupieniu drugiego wlasnie gtx 285 badz sprzedazy wszystkiego. Mysle ze te sli by bylo lepsze cenowo od 480 gtx n oi wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zwodowałem kompa i nie powiem przy ustawieniach 900Mhz Gpu 1.150V temperatura w vantage max 40C wcześniej na powietrzu dochodziła do 82C w tych samych warunkach w pokoju 24C.Nareszcie zapanowała cisza B-) jednak chłodzenie wodne jest niezastąpione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pamięciach jakieś niebieskie zalmana a na sekcji fabryczny gigabayta, myślałem na czymś większym ale jes tam mało miejsca.Musze poszperać może coś się da większego wcisnąć bo radiatorek nagrzewa się do 68C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wreszcie zaczalem sie bawic z moja evga, i chyba nie jest zle, na def napieciu 850/1700/2000 poki co bez artow, tempy podczas stresu max 60 st ale jeszcze nie gralem dluzej >30min wiec zobaczymy jak to bedzie.

Wentylator mam min na 40% , da sie to zmniejszyc jakos bez kombinowania z biosem? Dziwna sprawa, bo czy idle czy load, to wentyl 40% ma i jakby to mu wystarczylo, po co zatem jest 40% min sie zastanawiam a nie 25% jak w gtx275 mialem

Ventage 15260pkt sama grafa bez proca, nienajgorzej chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mwentyl na 30 w standardzie, ale w miare obciazenia i temperatury sie podnosi.

Ty masz zwykle EVGA - bez OC?Jakie masz na nich napiecie w standardzie?

Kupilem Blok EK universal - chyba zaloze na karte, posadze jakies radiatorki na sekcje zasilania , maly wentylek 40 mm i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne ... mam SC wersje ta co ty dokladnie 763MHz default i 0.978v napiecie def.

Poki co jestem superhappy - wymiana z 275 kosztowala mnie 15zl, a mimo przejscia z FTW! na SC , po OC mam parametry jak wersja FTW 460 :] bajera :D Mam nadzieje ze radosc nie jest przedwczesna i to OC nie okaze sie wygorowane :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...