Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi czy wytrzymią pamieci na przetaktowaniu z 1900 na 2200 ??

 

pamieci na grafice to samsungi :/

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeślibym się zdecydował na zakup dwóch GeForce'ów GTX460 1GB to ta konfiguracja NVIDIA SLI działa tylko na płytach głównych pod procesory Intel ?

Bo ja wolałbym CPU od AMD, bo są bardziej opłacalne i płyty główne z podstawką AM3 też są opłacalne.

Edytowane przez FPPowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeślibym się zdecydował na zakup dwóch GeForce'ów GTX460 1GB to ta konfiguracja NVIDIA SLI działa tylko na płytach głównych pod procesory Intel ?

Bo ja wolałbym CPU od AMD, bo są bardziej opłacalne i płyty główne z podstawką AM3 też są opłacalne.

 

SLI dziala tylko na NB od nforce.

Mostki intela (ponizej p55) i amd maja wsparcie dla CF.

Istnieja opisy traktujace SLI na P35/45, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Prawde mowiac bylbym kontent, gdyby faktycznie SLI zadzialalo na P45.

Co do NB od amd, to nie widzialem mykow pozwalajacych na obsluge SLI, wiec platforma amd odpada dla tej konfiguracji.

Na plytach amd mozna sobie postawic CF z radziow.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy wytrzymią pamieci na przetaktowaniu z 1900 na 2200 ??

 

pamieci na grafice to samsungi :/

 

U mnie pomykaly wlasnie na 1100 mhz, ale mialy na grzbiecie radiatorki.

W zasadzie pamieci na gtx 460 uzyskuja bardzo niskie temperatury i wystarczy im zaledwie "kawalek" aluminium do schlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus M4N98TD EVO nForce980a lub MSI NF980-G65, niestety taniego sli na am3 nie znajdziesz. Chociaż zostaje jeszcze ewentualnie Asus M4N75TD nForce750a, ale to trochę starsza konstrukcja.

 

Ta płyta główna ASUS M4N75TD NVIDIA nForce 750a SLI Socket AM3 zainteresowała mnie.

Jest w niej wszystko, czego potrzebuję m.in.: 4 sloty dla DDR3, obsługa procesorów AMD Athlon II i Phenom II, tylko nie wiem czy te 2 złącza PCI-Express x16 na niej to są w wersji 1.0 czy 2.0, ale czy rzeczywiście wyższą przepustowość PCI-Express 2.0 daje różnicę w grach ? Bo ja chciałbym za maksymalnie 2500 zł zrobić modernizację 5 elementów: kartę graficzną, procesor, płytę główną, pamięci DDR3 i zasilacz (dysk twardy , obudowa i nagrywarka DVD pozostanie stara).

Tak więc:

-ASUS M4N75TD NVIDIA nForce 750a SLI Socket AM3 za 360 zł

- pamięci Goodram 2x2GB DDR3 1333mhz za około 230 zł

- karta graficzna 2x Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5 SLI około 1300 zł

- procesor AMD do 400zł

- markowy zasilacz za około 300zł

 

Co sądzicie o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to jest procesor 4 rdzeniowy, a mobo mozesz wybrac taka ?

 

Asus M4N98TD EVO /nForce 980a SLI/ [M4N98TD EVO] - 399zł : Esc.pl

 

Zasilacz wystarczy taki:

 

Zasilacz OCZ STEALTHXSTREAM 600W - porównanie cen w sklepach internetowych

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz pochwale sie wyniczkiem, zadnego extreme OC nie bylo i fizyka oczywiscie OFF

27.617 pkt. - NVIDIA GeForce SLI GTX460 768 GPU 850MHz @ Memory 974 MHz - Core i7 920 @ 4.3GHz Screen

Niejedna 580 tka sie musi napocic,zeby miec taki wynik.Podobno takie SLI lepiej sie sprawuje takze w 3D anizeli pojedyncza GTX580

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem sztuczne FPSy?

Wiadomo,z e jesli gra nie wspiera SLI cz CF to pojedyncza karta jest lepsza. - inaczej, sa gry gdzie pojedyncza karta spisuje sie lepiej.

To co chcesz mi powiedziec, ze FPSy jakie ja uzykuje w grach sa fakiem?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Tak, brawo.

 

Na XS jest coś programik do mierzenia tego. Tj. tych fps pokazywanych przez frapsa i realnych. Relacje są typu: 50 fps fraps pokazuje, ale realnie masz 40 na sli. I tego typu rzeczy - polecam przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 1 gigowych gtx 460 jest kuszace i wydajniejsze niz maxymalnie podkrecony gtx 580 nie mowiac o zaoszczedzonych okolo 500 zl.

Pytanie tylko czy dwie karty w SLI beda mialy zawsze takie same osiagi w kazdym tytule :rolleyes:

 

 

Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850. Co dwie głowy to nie jedna. Benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytalem dzisiaj :lol2:

Wyglada zachwycajaco wydajnosciowo i bardzo pozytywnie cenowo.

Dwie karcioszki gtx 460 1gb ocnac na 850 mhz i spiac je w sli.

Dla monitora 1680/1050 byla by to idealna para B-)

 

---

 

Może trochę głupie pytanie, ale połączenie GTX460 z 8800GT jako physx ma sens? Czy 8800GT jest za słaba na te "uber-efekty" - czyt. czy lepiej sprzedać za grosze?

 

8800 gt zostawic na czarna godzine.

Wiem co pisze, bo sam jestem w takiej sytuacji.

A jak Ci sie nudzi, to poeksperymentuj z fizyka na 8800 gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytalem dzisiaj :lol2:

Wyglada zachwycajaco wydajnosciowo i bardzo pozytywnie cenowo.

Dwie karcioszki gtx 460 1gb ocnac na 850 mhz i spiac je w sli.

Dla monitora 1680/1050 byla by to idealna para B-)

 

No raczej do tego monitora to 1x460 i to 768 wystarcza:) Wczoraj fallouta sprawdzalem - full ustawienia fpsy 55-60 z vsync

Two words - 60 z vsync

I to na def zegarach (763MHz) przy 0.95v napieciu (undervolting testuje, bo sie okazuje ze karciocha jeszcze bardziej oszczedna niz by to wynikalo:)

 

Sli tylko do Metra by sie przydalo, na dx10 na full mam 30+fpsow, ale dx11 juz karte dobija, w sumie to jedyna gra poki co ktora mialem i ktora musialem ustawienia zmieniac na mniejsze. Do tej rozdzialki naprawde nie trzeba wydawac wiecej niz 600zl na karte:)

 

@Pekin

Ja mam 250-300W grajac, troszke wiecej przy benchach i wygrzewaczach proca, a wiadomo ze i7 troche pradu zre (co prawda mowie o 3.4 i 1.12v na vcore ale to i tak watozerca)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka niewiem czy opłaca mi się kupić kartę GTX 460 768MB(z Asusa), jesli będę miec zasilacz 430W, poniewaz niewiem czy mi karta będzie chodzić bo przy tej 1 GB to pisze ze wymagany jest zasilacz przynajmniej 450W.

 

Wystarczy, mój zestaw "zjada" 350W podczas grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej do tego monitora to 1x460 i to 768 wystarcza:) Wczoraj fallouta sprawdzalem - full ustawienia fpsy 55-60 z vsync

Two words - 60 z vsync

I to na def zegarach (763MHz) przy 0.95v napieciu (undervolting testuje, bo sie okazuje ze karciocha jeszcze bardziej oszczedna niz by to wynikalo:)

 

Sli tylko do Metra by sie przydalo, na dx10 na full mam 30+fpsow, ale dx11 juz karte dobija, w sumie to jedyna gra poki co ktora mialem i ktora musialem ustawienia zmieniac na mniejsze. Do tej rozdzialki naprawde nie trzeba wydawac wiecej niz 600zl na karte:)

He, he... mialem gtx 460 1 gb pogoniona na 900 mhz i pykalem we wszystko na monitorku 1680/1050, ale taki crysis w niektorych miejscach potrafil przycisnac karte do 25 fps.

Co prawda ustawienia max, ale ja nie umiem grac inaczej.

Teraz chcial bym SLI z gtx 460 1 gb, chociarzby dla sprawdzenia jak to sie u mnie zachowuje.

Niestety nie widze szans na zakup tych kart, chyba ze stanie sie jakis cud :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu zamontowałem GTX-a u siebie. Karta od GB wersja OC 768MB . Mam pytanie o temp. Karte ustawiłem na 750MHz tak na początek i puściłem furmarka stability test i temp doszła do 81C ale zwisu ani artów nie było. . Czy to normalne?? Przy takich temp więcej nie kręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu zamontowałem GTX-a u siebie. Karta od GB wersja OC 768MB . Mam pytanie o temp. Karte ustawiłem na 750MHz tak na początek i puściłem furmarka stability test i temp doszła do 81C ale zwisu ani artów nie było. . Czy to normalne?? Przy takich temp więcej nie kręciłem.

 

Wiesz co ?... nie katuj karty futrzakiem, tylko ocnij ja na 800 mhz i zapusc "stone giant" na 20 minut.

Jak karta nie przekroczy 80 st C, to bedzie wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią bym to zrobił niestety mam Xp a SG jest na DX11. Tak wiem że karta na Xp się marnuje ale nie mam narazie kasy na 7. Może jest coś do sprawdzania stabilności oprócz Furmarka co działa z Xp??

 

Zainstaluj 3DMarka06, on działa pod Windows XP, tam prawie wszystkie testy są czułe na artefakty, szczególnie test o nazwie Deep Freeze.

Ciekawy jest też ten test:

http://download.quest3d.com/Demos/Quest3D_Demo_AzureTemple.exe

albo ściągnij Resident Evil 5 Benchmark.

Edytowane przez FPPowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem dziś w pewnym sklepie gdzie GTX 460 z Gainwarda 1GB kosztuje 620zł. Myśle ze to dobra cena i nie wiem teraz czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zasilacz ktory mi doradzono w innym sklepie 430V (Pure Power 430W ATX.2.3 85+) czy w tej samej cenie (ok.190-200zł) zasilacz 500-550W juz nie pamietam z firmy XSilence. Proszę o poradę :) i dzieki z gory za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem dziś w pewnym sklepie gdzie GTX 460 z Gainwarda 1GB kosztuje 620zł. Myśle ze to dobra cena i nie wiem teraz czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zasilacz ktory mi doradzono w innym sklepie 430V (Pure Power 430W ATX.2.3 85+) czy w tej samej cenie (ok.190-200zł) zasilacz 500-550W juz nie pamietam z firmy XSilence. Proszę o poradę :) i dzieki z gory za odpowiedzi

 

Zasilacz 430 wat bedzie na granicy wytrzymalosci, dla tego lepiej juz taki kupic

OCZ ZASILACZ PC STEALTHXSTREAM II 500 W (OCZ500SXS2) kupić tanio

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zawsze lepiej mieć jeden GPU niż "sztuczne" FPS'y z 2 GPU ;)

 

Siejesz przeterminowane informacje. Tak było, teraz jest na odwrót. Dwie słabsze karty są tańsze, chłodniejsze, cichsze, jak i wydajniejsze, o ile mają dobre chłodzenia. High-end to obecnie straszne potwory, opłacalne raczej tylko jak ktoś z nich chce zrobić multi-GPU, albo ma WC.

 

Microstuttering to raczej przeszłość, sporo sie natestowałem SLI nie tak dawno, i przy zmiennym framerate nie było więcej przycinek niż na pojedynczej karcie. Przy stałych 50/60 FPS z Vsynciem było idealnie.

 

 

Oczywiscie problemy ze SLI/CF są. Nie każda gra ma wsparcie, niektóre gry mają słabiutkie wsparcie (choćby GTA IV). Ktoś tu tez miał problemy z przestającym działac SLI.

 

Ja na chwile obecną zdecydowanie wybrałbym SLI z 460-tek albo CF z 6850. Na początku roku pewnie będą 560-tki, to już zupełnie będą wymiatać.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...