Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No moze i nie kazdy, ale ja nie pisze o tym co kto ma, a o tym , ze na SLI nie wszystko sie tnie.Wiec generalizowanie, ze tnie zawsze , wszedzie i caly jest dla mnie jest bzdura i tyle.Nikt nie wspominal na jakim procesorze czy sprzecie sie to dzieje ;)

BTW jade na 3.8 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro 2033 niezbyt ciśnie proca(wykorzystanie cpu , które sprawdzasz w programikach często ma niewiele wspólnego z rzeczywistością) , zarzyna gpu i wszystkie spadki to zasługa gpu , a nie cpu. Zapodaj 480gtx to się przekonasz :wink:. Sprawdź sobie crysis-a , który w niektórych miejscach zabija cpu ,a wykorzystanie cpu będzie ~75%.

 

Włączenie V-sync często powoduje spadek wydajności i zarazem wykorzystanie gpu dość mocno spada. Poza tym pisałem wielokrotnie te pomiary wykorzystania gpu można w d... wsadzić , skoro ten pomiar jest uzależniony jest m.in od ilości wyświetlanych klatek na ekranie. Także będziesz miał sytuacje kiedy gpu pracuje pełną parą , a programik pokaże ci 60% :lol: Poza tym skąd te procenty , na co składa się ogólny , wykorzystanie sp,rop/tmu? Włączysz starszą gierkę gdzie sp nudzą się , a tylko tmu/rop mocno pracują i wykorzystanie w programiku będzie 100%. Dlatego , jak pisałem wcześniej ten pomiar w większości sytuacji jest kompletnie nie przydatny.

 

To są jakieś konkretne programy, które powiedzą prawdę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś konkretne programy, które powiedzą prawdę? :)

 

Własna analiza na podstawie różnic fps w warunkach:

a) stałe taktowanie cpu, rózne taktowania gpu (i pamięci karty)

a) stałe taktowanie gpu, rózne taktowania cpu

 

Lub jeśli zmniejszenie rozdziałki daje przyrost fps, to limituje grafa, jak nie ma przyrostu, to zwykle limituje cpu.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni i czy warto zmienić Gigabyte na nowy model GV-N460OC2-1GI. Widzę różni się chłodzeniem i taktowaniem rdzenia a czymś jeszcze ?? Mogę go zamienić za moją wersję jeden do jeden. Moja sztuka robi stabilne 880 na 1,087.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni i czy warto zmienić Gigabyte na nowy model GV-N460OC2-1GI. Widzę różni się chłodzeniem i taktowaniem rdzenia a czymś jeszcze ?? Mogę go zamienić za moją wersję jeden do jeden. Moja sztuka robi stabilne 880 na 1,087.

 

 

Naklejką.

 

 

Jeśli nic nie tracisz, to zmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zgodzę się z użytkownikiem Blackwhite - miałem 2x GTX260, GTX295, 2x GTX460 - nie spotkałem w codziennym zastosowaniu niczego niepokojącego co by z góry skazywało SLi na porażkę, mówienie, że jest do D..y itp. itd.

 

Nie wiem, powiecie pewnie, że też jestem ślepy :lol: ale co tam...

 

Ale faktem również jest, że jak można mieć pojedynczą kartę, która dorównuje wydajnością SLi słabszych kart (jak GTX480, 580 do 2x GTX460), to lepiej jednak dołożyć do jednej lepszej karty - zawsze więcej miejsca w budzie, mniejsze koszty z wymianą chłodzenia np. na wodne, no i sama karta więcej warta bo z wyższej półki, więc potem łatwiej ją sprzedać (sam przeżyłem szok jak sprzedawałem 460 i ile na nich straciłem). Zdarza się jednak, że nie ma profilu SLi w sterownikach, albo nie działa on jak należy. Jednak w grach gdzie SLi się wydajnościowo przydaje, przeważnie działa ono bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ale to ja podobno jestem ten co ma zerowe pojecie o sprzecie ;)

Z reszta sa setki tysiecy jak nie miliony uzytkownikow co maja SLI, Tri SLI itp itd jakos nie narzekaja i skladaja kompy z kilkoma kartami w systemie - oni tez sa slepi?

Koniec OT bo do niczego to pewnie nie doprowadzi, jak tylko do sprzeczek, a nie do tego jest forum.

Edytowane przez Blackwhite
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nie jest nowe, różni się tylko naklejką. A jak wygląda reszta różnic, nie licząc oczywiście wyższego taktowania gpu, to nie mam pojęcia, nigdzie nie widziałem szczegółowej informacji, recenzji tej wersji 460'ątki, ale uważam, że jest to czysto marketingowa zagrywka ze strony Gigabyte'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za udzielenie pomocy w temacie SLI oraz przepraszam za wywołanie zadymy moim pytaniem.

Raz miałem kiedyś styczność z SLI kilka lat temu dosłownie w 2 tytułach i fakt nie działało to jak bym chciał tu migotanie ekranu w innej brak zwiększenia wydajności. Lecz przeglądając strony z testami SLI każdy zachwala i że to nie jest to badziewie co było kiedyś było.

Problem tkwi w tym że posiadam już jedną kartę 460 i miło układa się współpraca odpowiada mi kultura pracy tejże karty.

Nie posiadam natomiast płyty na SLI i w sumie tu tkwi problem bo rosną już koszta lecz i tak wyjdzie taniej niż jeżeli miał bym sprzedać kartę i dołożyć do gtx580.

gtx 460 -ok 600zł + mobo sli 400zł =1 tyś (do tego sprzedaż starej mobo coś tam zawsze wpadnie)

sprzedać gtx460 -może 500zł (myślę max za 768mb) czyli muszę jeszcze ponad 1400zł dołożyć

wydajnościowo dużo mniej nie odbiega od gtx 480/580

Zakup karty gtx470 co niektórzy proponowali niestety odpada gdyż moc nie jest wystarczająca natomiast kupno gtx 480 raczej nie wchodzi z powodu kiepskiej kultury pracy oczywiście chodzi o kartę standardowym chłodzeniem gdyż 200zł dołożyć z lepszym mija się z celem.

Oczywiście zgadzam się ze lepiej mieć jedną wydajną do tego z małym zapotrzebowaniem na prąd jak dwie słabe

lecz gdyby było by to takie proste nie pytał bym ;)

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za udzielenie pomocy w temacie SLI oraz przepraszam za wywołanie zadymy moim pytaniem.

Raz miałem kiedyś styczność z SLI kilka lat temu dosłownie w 2 tytułach i fakt nie działało to jak bym chciał tu migotanie ekranu w innej brak zwiększenia wydajności. Lecz przeglądając strony z testami SLI każdy zachwala i że to nie jest to badziewie co było kiedyś było.

Problem tkwi w tym że posiadam już jedną kartę 460 i miło układa się współpraca odpowiada mi kultura pracy tejże karty.

Nie posiadam natomiast płyty na SLI i w sumie tu tkwi problem bo rosną już koszta lecz i tak wyjdzie taniej niż jeżeli miał bym sprzedać kartę i dołożyć do gtx580.

gtx 460 -ok 600zł + mobo sli 400zł =1 tyś (do tego sprzedaż starej mobo coś tam zawsze wpadnie)

sprzedać gtx460 -może 500zł (myślę max za 768mb) czyli muszę jeszcze ponad 1400zł dołożyć

wydajnościowo dużo mniej nie odbiega od gtx 480/580

Zakup karty gtx470 co niektórzy proponowali niestety odpada gdyż moc nie jest wystarczająca natomiast kupno gtx 480 raczej nie wchodzi z powodu kiepskiej kultury pracy oczywiście chodzi o kartę standardowym chłodzeniem gdyż 200zł dołożyć z lepszym mija się z celem.

Oczywiście zgadzam się ze lepiej mieć jedną wydajną do tego z małym zapotrzebowaniem na prąd jak dwie słabe

lecz gdyby było by to takie proste nie pytał bym ;)

 

Hmm moglbys poczekac troszke i kupic 570tke - wyniki mniej wiecej jak 480tka przy poprawionej kulturze pracy. Cena mozemy sie spodziewa kolo 1400-1500 zeta , wiec wyjdzie ci tyle co przy wymianie mobo i drugiej grafie do sli.

 

http://www.anandtech.com/show/4051/nvidias-geforce-gtx-570-filling-in-the-gaps/15

 

No i czas wymiany 5 minut , zmiana mobo - co najmniej 1h chyba , ze masz zestaw na pajaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moglbys poczekac troszke i kupic 570tke - wyniki mniej wiecej jak 480tka przy poprawionej kulturze pracy. Cena mozemy sie spodziewa kolo 1400-1500 zeta , wiec wyjdzie ci tyle co przy wymianie mobo i drugiej grafie do sli.

 

http://www.anandtech.com/show/4051/nvidias-geforce-gtx-570-filling-in-the-gaps/15

 

No i czas wymiany 5 minut , zmiana mobo - co najmniej 1h chyba , ze masz zestaw na pajaka.

 

Tak czytałem testy 570 interesująca karta oby tylko w PRLU ceny normalne były a nie jak zawsze podatek od nowości.

Czekam jeszcze na ati co wymyśli 15 grudnia choć seria nowych gtx 460/570/580 jest naprawde super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał tą nowszą wersję Gigabyte 1GB GV-N460OC2-1GI także jak jest zainteresowanie to mogę sprawdzić jak się max podkręci czy dać jakieś foty.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ktoś się zainteresuje, więc wrzucał śmiało. Podaj tempy, poziom hałasu. Chociaż to to samo chłodzenie, więc wiadomo, że przy 80% już jest mocno słyszalne. No i oczywiście możliwości OC. Szukaj najniższego możliwego napięcia! Nie katuj karty. Ja ustawiłem 1.05 i prawdopodobnie dałoby się jeszcze niżej, ale już ustawiłem tak jak jest. Tempy jak na razie są akceptowalne. No i zalecam jakiś nawiew na sekcje zasilania i ogólnie płytke PCB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil: moja dotychczasowa sztuka robi 860/1100 na 1,05, ale już do 880 potrzebuje 1,087. Testowane w grach nie w markach w markach pewnie wyżej jeszcze. Mam okazję zmienić 1do1 na wersję 2.0 no i ciekawość mnie zjada czy czasem nie pójdzie wyżej niż wersja 1.0. Mam nadzieję, że tylko nie gorzej bo już nie mam opcji powrotu :P

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, może ktoś się z tym spotkał. Zmieniłem kartę z 8800GT na GTX460 (Gigabyte OC). Pojawił się problem: jak włączam kompa to za pierwszym razem czarny ekran, system się ładuje normalnie. Muszę go wyłączyć i włączyć spowrotem aby karta dała sygnał na monitor. Reset nie pomaga.

 

Karta podpięta prawidłowo - oba wtyki 6pin do zasilacza. Zasiłka jest 550 BeQuiet i powinna bez problemy pociągnąć, nie miałem z nią wcześniej problemów.

Jak już system wstanie, to wszystko działa, jest stabilnie, itd. Problem tylko przy starcie, albo przy wybudzaniu z uśpienia/hibernacji.

 

Karta sama w sobie raczej OK - testowałem u kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeyoo: po podkręceniu grafy na tym sprzęcie co mam detale na high mam właśnie minimum około 60 klatek. Proc na 3,05. Rozdziałka 1280x1024. Gra się naprawdę przyjemnie na multi (statystyki w grze sporo mi skoczyły do góry po zmianie sprzętu na nowy:P).

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tej gry zalecane są 4 rdzenie. U mnie minimum mam ok 40 FPS, a średnio idzie 50-55. DX11 i wszystko na max przy 1680x1050 bez AA.

 

Chociaż jak łupne z czołgu i coś wysadzę to potrafi chrupnąć do 25 FPS ;) W każdym razie grać się da na GTX 460 nawet z x2 na pokładzie. A do MP polecam zjechać z detalami, bo przeważnie tak się gra na serwerach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam o tym napisałem, że są zalecane 4... rdzenie i to nie raz, nawet w temacie o grze. Andrew mi naświetlił sprawę jak wygląda sprawa z tą grą. O q9550 mogę zapomnieć, bo za drogie. Jak już to nowa platforma. Może ten Buldożer. ;)

 

Niestety mój GTX 460 ostatnio raczy mnie wyższymi temperaturami. To znaczy poszły w górę o jakieś 5-7'C przy tych samych ustawieniach. Oczywiście nawiew dalej ten sam. Buda i sama karta odkurzana systematycznie. Pasty nie wymieniałem. Możliwe, że straciła swoje właściwości termo przewodzące o ile w ogóle jakieś posiada ;) Dalej nie wiem co z tym chłodzeniem. Coś wyszło w pełnie kompatybilnego z GTX 460 ostatnio. Zapowiadali kilka radiatorów, ale coś ich nie widzę. Nawet tego Shamana całego, który zajmuje pół obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z Gainwardem 768MB na A780GXH. Kartę miałem prawie 2 tygodni więc duży problem dla mnie to nie był.

Bios płyty głównej najnowszy?

 

Tak, najnowszy. Od pół roku nic do AOD790GX/128M nie wypuścili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ogrzewanie podkręcili? :P

 

 

Które mogę sobie wyłączyć :) ? W pokoju temperatura 20'C czyli tyle ile zawsze miałem. Ale mniejsza z tym. Chłodzenie idzie do wymiany. Ale to już raczej w przyszłym roku, a na razie wymienię jedynie pastę na jakiś AC Silver czy cuś.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...