Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Jestem tutaj troche 'nowy' i tak z ciekawością zaczytuję wątek o 460tce. Sam posiadam MSI GTX460 HAWK Talon Attack! Karta wymiata... ale chyba coś jest nie tak. Ze stockowych 811/1622/3900 i napięciu 0.937 wyciagnąłem bez problemu 900/1800/4200 nie dotykając żadnego z napięć i tak ma ustawione na codzień. Temperatura max 63 stopnie, przy obrotach wiatraka około 55%, czyli w zasadzie w ciszy zupełnej. Do kręcenia używam MSI Afterburnera. Karta napewno się podkręca bo widać to w jakimkolwiek teście czy grze... moje pytanie brzmi: Czy możliwe są takie taktowania bez podnoszenia zasilania GPU? Sprawdzałem napięcie i ani drgnie... nawet jeśli podnoszę je w Afterburnerze ciągle stoi na 0.937 Kartę kupiłem nówkę 2 miesięce temu za 789PLN. Wygląda na to że trafił mi sie super egzemplarz...

Edytowane przez Backfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backfire, obecnie nie mam zainstalowanego MSI AB, więc nie mogę tego na 100% sprawdzić, ale pamiętam, że... żeby móc zmieniać napięcie, trzeba najpierw odblokować tą możliwość w ustawieniach programu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backfire, obecnie nie mam zainstalowanego MSI AB, więc nie mogę tego na 100% sprawdzić, ale pamiętam, że... żeby móc zmieniać napięcie, trzeba najpierw odblokować tą możliwość w ustawieniach programu...

 

Metal zgadza się.

 

EnableUnofficialOverclocking = 1

 

Z tego co sie orientuję dotyczy to tylko kart ATI/AMD. W ustawieniach programu mam odblokowane wszelkie ustawienia. "Suwaki" od CoreVoltage / MemoryVoltage / AuxVoltage są funkcjonalne. Program zapamiętuje wszelkie ustawienia. Karta sie podkręca aż miło tylko do VGPU jakies takie zaniskie jak dla mnie, przy takich czestotliwościach rdzenia... własnie ustawiłem 910MHz... za każdym razem Stone Giant śmiga aż miło. GPU Shark uparcie wyświetla 0.937 :D Zobaczymy do ilu dojdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to nie wiem o co cho...

 

Spróbuj przez Nvidia Inspector zmienić napięcie, ew. spróbuj najnowszej bety MSI Ab - Afterburner 2.1.0 Beta 5

 

A może w bios'ie jest coś zablokowane? Chociaż normalnie powinno śmigać bez problemów do 1.087V

 

 

Może ktoś inny ma jakąś :idea: ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stone Giant według mnie średnio nadaje się do testów. Mój gigabyte też robi od strzała na def napięciu 900 na rdzeniu i nawet nie jęknie. Co innego 3dmark vantage tam już wychodzą minimalne rozbłyski przy 880. Tempy też dużo mniejsze pod stone giant 68-69 stopni. Także testuj czym innym żeby mieć pewność, że karta jest 100% stabilna.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie zauważyłem, albo faktycznie nikt nie napisał. Jakiś czas temu pojawił się nibitor 5.9. Umożliwia procentowe ustawienie minimalnych i maksymalnych obrotów wentyla. U mnie, w idle, przy 30% karta jest niesłyszalna (gigabyte 1GB OC, buda: antec solo), a tempy 36-37 stopni. Pozostałe opcje nibitora bez zmian.

 

ReMOSitory :: mvk.tech :: NVIDIA GeForce GTX 480 470 465 460 ATI Radeon HD 5970 5870 5850 5830 :: MVKTech :: On the Edge of Technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) czy 66 stopni to normalna temp ?? gtx460 gigabyte oc 1gb

i problem jest na tyle denerwujacy ze nie mam stalych fps :(

a gram w cod4 a czym wiecej fps tym lepiej co moge zrobic ?? lub czego to moze byc wina ? stery naj nowsze 260.99 pod win7 x64

czy moze wina lezy w starym procku 5200+ krecony 2,9 x2 pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jak najbardziej w normie. Ja mam 76'C i nie płaczę, a gry chodzą dobrze. Co do pytania o wydajność. To zależy od gier. A64 5200+ @2.9 powinien już na tyle starczyć.

 

 

Napisz co masz na myśli pisząc, że nie masz stałego FPS? Tzn. ile średnio w czasie gry uzyskujesz? I ile najmniej pokazuje. Jakie ustawienia? W jakiej rozdzielczości grasz? Jak chodzą inne gry? Jaka reszta konfiguracji? Szczególnie zasilacz, płyta główna, pamięć, dysk twardy? COD4 jest jedną z gier, która dostaje sporego kopa po podkręceniu procka. Dodatkowe rdzenie też sporo dają. No i A64 5200 mimo tych 2.9 ghz jednak troszkę odstaje od takiego (przykład) Phenoma X2 czy nie mówiąc już o E8400. Jednak z GTX 460 powinien chodzić na Full i to z AA.

 

 

Po testuj inne gry. Zapuść 3D Mark Vantage. Zrób test w Stone Giant i Heaven. Podczas testów mniej odpalony jakiś program do monitorowania temperatury i użycia GPU (via MSI Afterburner) Sprawdź jakie temperatury i jakie użycie GPU występowało podczas testu w Stone Giant, Heaven. Podaj wyniki 3DMark Vantage z PhysX. Jak będą spore spadki użycia GPU i niski wynik w Vantage tzn. że coś zamula kartę lub co innego powoduje spadki wydajności. Nie wykluczałbym tu nawet takiej rzeczy jak kiepski zasilacz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla gtx 460 /może 560/ jest sens wymieniać q2d 8200 @ 3,2GHz na q2 quad 8400 ?? Cena procka to około 650zł więc to mimo wszystko sporo kasy.

 

Ewentualnie zbierać kasę na całą platformę (procek+płyta+pamięć+grafika), ale to zajmie pewnie kilka miesięcy .... ale w zasadzie byłaby wtedy nowa platforma cała, a jeśli zdecydowałbym się na AMD to nawet szybciej - chyba trochę taniej mozna coś sensownego złożyć.

 

Taki mój dylemat na koniec roku .... nie lubię czekać, ale wymiana całej platformy chyba ma większy sens, niż reanimacja lga775 na siłę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XxMARIOxX

Sprzedaj tego proca i kup przynajmniej używanego AII X2. Dużo nie dopłacisz, a będzie miał proca wydajniejszego, bardziej energooszczędnego i z lepszym oc.

http://www.anandtech.com/bench/Product/121?vs=27

 

@Conti

Jeśli już to Q9450/9550, a nie żadne kastraty typu Q8X00.

Jakbyś trochę dołożył to można kupić coś na 1156/AM3.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przy q9xxx to już lepiej całą platformę wymienić.

Gdyby można było znaleźć coś sensownego na AM3 z DDR2 to byłoby pieknie, a tak pamięć podraża mi strasznie sprawę ....

 

nic to, koniec OT, na razie więc dalej tylko biernie uczestniczę w temacie ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie opłaca się brać q9450/9550 zbytnio. No chyba, że trafisz na jakaś mega okazje i z dobrym O/C. Na Twoim miejscu poszedł bym za radą Andrew i wziął jakiś zestaw na Am3 lub Am2+. W wypadku drugiego będziesz mógł wykorzystać obecną pamięć DDR2. W przypadku Am3 wiadomo wymiana całej platformy. Seria Q8xxx jest cieniutka. Wdziałem niegdyś testy tego proca (q8400) i dość znacznie (zależnie od danego quada) odstawał od innych procków z seri Q9xxx, i5 czy Phenom II X4. Q9450 faktycznie oferuje już dość przyzwoitą wydajność, ale będziesz musiał się go troszkę naszukać w dobrej cenie. Z tego co widzę to jest nawet problem z jego dostępnością na Allegro, ale może trzeba wnikliwiej poszukać.

 

Moja rada

 

AII X2 250

ASRock M3A770DE

GoodRam 2GB 1333MHZ + ew w przyszłości druga kość.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jak najbardziej w normie. Ja mam 76'C i nie płaczę, a gry chodzą dobrze. Co do pytania o wydajność. To zależy od gier. A64 5200+ @2.9 powinien już na tyle starczyć.

 

 

Napisz co masz na myśli pisząc, że nie masz stałego FPS? Tzn. ile średnio w czasie gry uzyskujesz? I ile najmniej pokazuje. Jakie ustawienia? W jakiej rozdzielczości grasz? Jak chodzą inne gry? Jaka reszta konfiguracji? Szczególnie zasilacz, płyta główna, pamięć, dysk twardy? COD4 jest jedną z gier, która dostaje sporego kopa po podkręceniu procka. Dodatkowe rdzenie też sporo dają. No i A64 5200 mimo tych 2.9 ghz jednak troszkę odstaje od takiego (przykład) Phenoma X2 czy nie mówiąc już o E8400. Jednak z GTX 460 powinien chodzić na Full i to z AA.

 

 

Po testuj inne gry. Zapuść 3D Mark Vantage. Zrób test w Stone Giant i Heaven. Podczas testów mniej odpalony jakiś program do monitorowania temperatury i użycia GPU (via MSI Afterburner) Sprawdź jakie temperatury i jakie użycie GPU występowało podczas testu w Stone Giant, Heaven. Podaj wyniki 3DMark Vantage z PhysX. Jak będą spore spadki użycia GPU i niski wynik w Vantage tzn. że coś zamula kartę lub co innego powoduje spadki wydajności. Nie wykluczałbym tu nawet takiej rzeczy jak kiepski zasilacz.

 

 

no wlasnie nie ma czegos takiego jak sredni fps..:( bo fps skacze mi caly czas... wogole sie nie utrzymuje :( czasami spada mi nawet do 40fps . ustawienia gry wszystko na full rozdzielczosc 1920/1080 a innego gry wydaje mi sie ze chodza dobrze :) tylko ten cod:( w cod2 jest to samo... koledzy ze słabszymi grafikami maja wiecej fps niz ja :( co do sprzetu. to zasilacz fakt badzew ale dziala seex 650w bleck noise (bedzie wymieniony za jakis czas),ram patriot ddr2 pc2-6400 2x2gb 829MHZ plyta glowna Gigabyte MA770-US3 am3 hdd nie pamietam jaki dokladnie.. samsung (chyba HD321KJ) 320gb

widze ze jest bardzo kiepsko..:( :( Dołączona grafika

Edytowane przez XxMARIOxX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już mniejsza z tym. Spadków do 40 w COD4 ja nie uświadczyłem. Tyle, że on jednak gra w FHD i ma leciwego procka. Widać to chociażby po wyniku Vantage. Chociaż dobrze jakbyś zrobił bench w Stone Giant. Tam głównie GPU oblicza, a procek odpoczywa.

 

Jak wynik nie będzie dużo mniejszy od mojego to raczej sprawa jest jasna. Gdyby coś z karta było nie tak, lub coś ją faktycznie zamulało to SG by to wykazał niskim wynikiem. SG powinien u Ciebie chodzić przy średnio 45-55 klatkach. Tak na oko oczywiście. Wiem, bo robiłem porównania na def taktowaniu E8400@3.0 ghz i framerate w Stone Giant był zbliżony. Ja tam obstawiam ogólnie słaby sprzet, ale warto sie upewnić.

 

Wynik w Vantage masz prawie o 50% niższy od mojego. Jakbyś miał możliwość to pożycz od kogoś jakiegoś AIIX2, a najlepiej to Phonoma II X2 i zrób porównanie.

 

Pokaż jeszcze ten zrzut z MSI Afterburner o który prosiłem. To znaczy włącz program i odpal Stone Giant (do pobrania za darmo na click. Zrób zrzut pulpitu z wykresami w MSI Afterburner po zakończeniu testu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam co jest fajnego w limitowanych edycjach middle endowych kart. Doplacac za jakas walizke i "wyselekcjonowane komponenty", jak pewnie w tej cenie mozna zassac 570 ;)

Jak dla mnie limitowane edycje to tylko High End GTX 580 etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakich sterownikach jedziecie?

ja mam 260.99

 

na stronie są:

263.09

"Obsługiwane produkty

GeForce 400 series:

GTX 460 SE"

 

czyli bez zmieniania czegoś w sterowniku nie zobaczy mojej grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie gdy instalator sprawdza komponenty, instalacja zwraca, że nie może być kontynuowana, więc bez kombinacji nie da się zainstalować tych sterowników. Wydaja mi się, że było już podane wcześniej jak to obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, było... Bierzemy plik ze sterowników kompatybilnych z naszą kartą - NV_DISP.INF, szukamy w nim wpisów odnoszących się do GTX 460, czyli:

 

%NVIDIA_DEV.0E22.01% = Section004, PCI\VEN_10DE&DEV_0E22

%NVIDIA_DEV.0E22.01% = Section005, PCI\VEN_10DE&DEV_0E22

NVIDIA_DEV.0E22.01 = "NVIDIA GeForce GTX 460"

 

Teraz bierzemy pliczek NV_DISP.inf ze sterowników, które chcemy u siebie zainstalować i wklejamy do niego powyższe wpisy dokładnie w tych miejscach, w których były one w NV_DISP.inf z kompatybilnych sterowników i tyle, można instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam co jest fajnego w limitowanych edycjach middle endowych kart. Doplacac za jakas walizke i "wyselekcjonowane komponenty", jak pewnie w tej cenie mozna zassac 570 ;)

Jak dla mnie limitowane edycje to tylko High End GTX 580 etc.

 

Niektórzy kręcą na tych sprzętach WR. Jak się ma trochę zbędnego LN2 lub suchego lodu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, a czy było już wyjaśniane dlaczego nVidia nie dodaje tego w tym pliku?

i czy cokolwiek zyskujemy z tymi sterownikami?

 

Edit:

Są już 266.35 to nie będę nic kombinował

http://www.nvidia.pl/object/winxp-266.35-beta-driver-pl.html

 

Ale z tego co piszą to mi kompletnie nic to nie da ... jak podchodzić do zmian? Gram teraz w Mafie 2, NFS Pro Street, TDU ...

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem blok wodny do swojej GTX 460 i zrobiłem mały OC. Karta poszła na 900/1800, a pamiątki 2000 MHz, Core Voltage to 1060mV (używam MSI Afterburner). O ile 3D Smark 11, gry, Furmark działają bez problemów tak niepokoi mnie dźwięk wydawany z... no właśnie czego. Wiem, że to karta, dźwięk podobny jest do buczenia-rzężenia. Na 100% pochodzi on z gpu, słychać go tylko podczas intensywnego wyświetlania grafiki (3D Mark). Co to jest (wydaje mi się, że sekcja zasilania)? Jest to bezpieczne? Mogę dalej męczyć kartę i sprawdzić ile jeszcze MHz jej zostało?

 

Mój sprzet to:

Antec 650W TruePower

Asus P6T SE

Core i7 920 (niekręcony)

3GB DDR3 Geil 1600MHz

EVGA GTX 460 1GB

Edytowane przez adam1415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...