Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się trochę pocieszyć:

Podobnie jak na filmie mam czasem w NFS PS - artykule Granie z użyciem układu zintegrowanego? :: PCLab.pl zwalają winę na kartę / sterowniki --> skoro u mnie pozostałe gry i testy karta graficzna przechodzi to to też może być kwestia sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się najtańszym Palitem 768MB.

Na 0,987V (stock) robi ponad 870Mhz, w Crysisie sprawdzałem, a natomiast na 1,087V 930Mhz. W takim wypadku nie opłaca się na stałe podnosić napięcia, temperatura automatycznie +10 stopni.

 

Na wentylatorze palit za bardzo zaoszczędził. Karta chłodna i wentyl nawet pod obciążeniem starcza na 40%, ale co z tego, jak nawet na minimalnym 40% w 2D wentyl wydaje jakieś sublelne piski.

Całe szczęście, że można odkręcić tą osłonkę razem z wentylatorem (bez dotykania plomby) i na to miejsce przyczepić normalny 80mm (92mm idealnie pokryłby powierzchnię radiatora). Jest cisza i takie same temperatury.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się najtańszym Palitem 768MB.

Na 0,987V (stock) robi ponad 870Mhz, w Crysisie sprawdzałem, a natomiast na 1,087V 930Mhz. W takim wypadku nie opłaca się na stałe podnosić napięcia, temperatura automatycznie +10 stopni.

 

Na wentylatorze palit za bardzo zaoszczędził. Karta chłodna i wentyl nawet pod obciążeniem starcza na 40%, ale co z tego, jak nawet na minimalnym 40% w 2D wentyl wydaje jakieś sublelne piski.

Całe szczęście, że można odkręcić tą osłonkę razem z wentylatorem (bez dotykania plomby) i na to miejsce przyczepić normalny 80mm (92mm idealnie pokryłby powierzchnię radiatora). Jest cisza i takie same temperatury.

 

Mamy tą samą kartę. Ja swoją kupiłem skuszony starym rozstawem otworów 53x53 i dostępnością dużej ilości coolerów z takim mocowaniem. Co z tego, jak przez to, że karta jest krótsza, nic z normalnych chłodziw w normalnych cenach się nie mieści? Najtańsze rozwiązanie, jakie znalazłem, a które nie wymaga cięcia śledzia karty ani coolera, to deepcool v4000 - niedostępny w polsce. Właśnie czekam na info, czy znajomy znajomego ściągnie mi to z reichu, czy nie. Naklejka po paru dniach w większej temperaturze schodzi bez problemu, a po paru tygodniach ponoć sama się może odkleić. Moja leży już bezpiecznie w pudełku. Jak dostane deepcoola, zabieram się za biosa w celu zdjęcia ograniczenia napięcia. Jak nie, zastanowię się nad gelid icy albo mk-13.

 

Co do gośności stockowego coolera, palit wypuścił biosa, który poprawia rpm wiatraka przy małym obciążeniu. Winny jest brak chłodzenia mosfetów w retailowych wersjach - podgrzewają PCB i zafałszowują odczyty temperatury. Ale nie wiem, czy poniżej 40% wogóle schodzi.

 

Przy wiatraku 80mm puszczonym na full i max napięciu jakie masz temperatury? I jakie miałeś na stockowym chłodzeniu? U mnie bodajże 78*C przy 900MHz, ale obok karty jest prostopadły wiatrak 120mm, który wyrzuca powietrze znad i spod karty poza obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../

 

Jak dostane deepcoola, zabieram się za biosa w celu zdjęcia ograniczenia napięcia. Jak nie, zastanowię się nad gelid icy albo mk-13.

 

Co do gośności stockowego coolera, palit wypuścił biosa, który poprawia rpm wiatraka przy małym obciążeniu.

 

Nudzi mi sie, to moge zmodyfikowac biosik :)

Napiecie odblokuje, wentylatorek na 20/30% wrzuce i jak chcesz ustawie OC :rolleyes:

 

Tylko biosa daj, bo tak najbezpieczniej bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1,087 dziś zobaczyłem aż 90 stopni, gdzie na 0.987 maks 78 stopni (na palitowym wentylatorze 73, ale bez AA w grach). Różnica jest taka, że przy włączonym AA karta bardziej się grzeje i ostatecznie oc rdzenia schodzi do 860Mhz @0.987V i 910Mhz@ 1.087V.

W budzie jedyny wyciągowy wentylator (oprócz zasilacza) jest 120mm na wysokości procesora.

 

Wentylator na grafice to Arctic i ma automatyczną regulację obrotów, więc w idle jest chichy. Spróbuję opcję "wyciąganie powietrza", zamiast "dmuchanie" i napiszę, czy to coś dało.

edycja: nic dobrego nie dało

 

Fabryczny wentylator natomiast ustawiałem na sztywno w msi Afterburner i mniej niz 40% już się nie dało. Jakby w idle schodził do tych 30% zamiast 40%, zostawiłbym go.

 

Z nowych kart w podobnej cenie, a lepsze są referenty PNY. Palita kupiłem, bo trafiła się tańsza używana lekko.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny wentylator natomiast ustawiałem na sztywno w msi Afterburner i mniej niz 40% już się nie dało. Jakby w idle schodził do tych 30% zamiast 40%, zostawiłbym go.

Dla czego nie zmniejszysz minimalnych obrotow wentylatorka w biosie karty ?

Mozna dac nawet 20 % :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart w podobnej cenie, a lepsze są referenty PNY. Palita kupiłem, bo trafiła się tańsza używana lekko.

 

Ja kupowałem swojego miesiąc temu (dokładnie 9 grudnia) za 529zł i wtedy był absolutnie najtańszy - i tylko dzięki temu go kupiłem, bo zastanawiałem się nad 5770, a do tego dokładałem raptem 40zł. Co prawda miał być gainward, ale sprzedawca zadzwonił, że dostali pality, ale to jedno i to samo, a nawet lepiej, bo ludzie pisali, że obudowa gainwarda daje jeszcze wyższe temperatury, niż palita. Nota bene widzę, że ceny nieźle podskoczyły, teraz 50zł więcej za palita 768MB...

 

 

Palit/gainward ma jedną przewagę względem referenta - 4 fazowe zasilanie (referenty 3). A ponieważ już mam info, że deepcool v4000 opuścił naszych sąsiadów, w których języku wszystko brzmi jak nazwa broni i na początku przyszłego tygodnia mam nadzieję dostać go w swoje łapki, to mam zamiar ten fakt wykorzystać ściągając blokadę napięcia z biosa - dzięki niebiosom, że przynajmniej układu regulacji napięcia palit nie zmienił...

 

@leven - tylko pytanie, czy ten wiatrak ruszy poniżej 40%, być może nie bez powodu ustawili mu 40% jako minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../

@leven - tylko pytanie, czy ten wiatrak ruszy poniżej 40%, być może nie bez powodu ustawili mu 40% jako minimum...

 

Daj biosik, to sie przekonamy :)

Zreszta jak ustawie 30%, to musi krecic, skoro przy 40% jest "slyszalny".

Napisz co chcesz, zebym w nim pozmienial (napiecie, taktowania, obroty), to sie zrobi w miare mozliwosci.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko pod Windows 7 Enterprise (który wreszcie zechciało mi się zainstalować) jakie 3D smarki pójdą?

Chce po prostu porównać w maksymalnie dużej ilości testów, na dwóch systemach grafiki - pod Widnows XP pościłem wszystkie 3D Marki (począwszy na 2001SE) i inne testy jakie tylko można było pościć.

 

GeForce GTX 460 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 72 --> FluidMark 460 + 9600T fizyka

GeForce GTX 460 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 72 --> 3D smarki

GeForce GTX 460 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 75 --> FluidMark 460 wszystko

 

Przy instalowaniu najnowszych sterowników na W7 miałem bluscreena :( było to zaraz po tym jak kilka razy przygasza się ekran, za drugim razem normalnie się zainstalowało ... gdzieś zapisuje się to co tam było napisane? Jest szansa rozszyfrowania co było przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość prolimatech

Panowie, czy ktoś z was ma/miał taki problem?

 

The Nvidia 400/500 series lockup club! - NVIDIA Forums

 

w skrócie chodzi o to że ni stąd ni z owąd obraz gaśnie - żadnego bluescreena ani nic.. po prostu - gaśnie, czarny ekran.. po restarcie ok. Czasem kilka dni jest ok a czasem w ciągu dnia wysypie się kilka razy. Z konkurencyjnego forum wyczytałem że nie jest to jednorazowy przypadek tylko w miare częsty. Nie wiadomo od czego to. Prawdopodobnie wina kompatybilności z płytami głównymi.

 

Ja już wysiadam.. przy graniu kilka h w GTA IV nic się nie dzieje a przy przeglądaniu neta nagle czarny ekran.. dziś już straciłem profil przeglądarki w Chrome i ustawienia Gadu-Gadu w AQQ ;/ strach coś ważniejszego przy PC robić - nie wiadomo kiedy karcie się coś odwidzi..

 

Najgorsze jest to, że nie ma jak tego zareklamować - nie da się tego ręcznie wywołać..

 

Karta to Gainward GTX 460 768MB..

Edytowane przez prolimatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was ma/miał taki problem?

 

The Nvidia 400/500 series lockup club! - NVIDIA Forums

(...)

 

 

Najgorsze jest to, że nie ma jak tego zareklamować - nie da się tego ręcznie wywołać..

 

Karta to Gainward GTX 460 768MB..

 

Mam tą samą kartę co Ty i nigdy czegoś takiego nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - po przesiadce na czysty Win7 dopiero okaże się czy wszystko jest OK. Nie spostrzegłem że masz WinXP i dlatego się dziwiłem że przy bardzo podobnym configu masz problemy... Zasilacz nie powinien być u Ciebie problemem (w końcu jak sam zauważyłeś mój jest przecież słabszy przy bardziej prądożernym procu i karcie do physxa no i trzem HDD...) tym bardziej że karta pod physx praktycznie nigdy nie jest w 100% obciążona. Ew. spróbuj jeszcze (o ile tego nie robiłeś) odinstalować stery grafiki, wyczyścić Driver Cleanerem i zainstalować wszystko na nowo - ale nie wydaje mi się (co innego gdybyś się z jakiegoś radeona przesiadał...). Powodzenia :) I smacznego Jasia Wędrowniczka życzę ;)

 

miało być pięknie, a jest:

Dołączona grafika

 

9600GT fizyka - 460 grafika

Dołączona grafika

 

460 wszystko

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

OpenGL

 

Dołączona grafika

DirectX 9

 

Dołączona grafika

DirectX 10

 

Dołączona grafika

DirectX 11

 

Orientujecie się jak wygląda serwis kart graficznych?

Bo karta graficzna przechodzi wszystkie 3D Marki i inne testy bez artefaktów, oddam na gwarancji - przez miesiąc jej nie będę miał, oddadzą i powiedzą, że wszystko działa ...

 

Edit:

Sterowniki najnowsze 266.58

Rozdzielczość w programie FluidMark nie ma znaczenia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na W7 można odpalić wszystkie 3D smarki, nie odpalił mi się tylko PC mark (próbowałem w rożnych trybach zgodności) - czego można się spodziewać

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale taktowania masz takie jak ja w tym teście a proca puszczonego o 1,5GHz więcej. Powinien dużo nadrobić do wyniku w testach samego procka.

 

No nie wplywa on tak bardzo na koncowy wnik, a taktowania na pamieciach mam nizsze niz u ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat taktowania pamięci masz wyższe o 50MHz. Jedyne co mi przychodzi do głowy to przez wersję 768mb. Tak czy inaczej spodziewałem się większego wyniku.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat taktowania pamięci masz wyższe o 50MHz. Jedyne co mi przychodzi do głowy to przez wersję 768mb. Tak czy inaczej spodziewałem się większego wyniku.

 

768MB ma 192 bit szynę, a 1GB 256 bit szynę i to chyba od tego różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilbym 4k ale juz nie chcialo mi sie walczyc, proc puszczony na 4.8

a co by to zmieniło? ja testy robię tylko po to żeby sprawdzić czy wszystko działa lub zobaczyć czy jakaś zmiana coś dała, nigdy nie grzebie w ustawieniach tak by więcej punktów dostać, często pracuje coś w tle (oczywiście drobne programy)

 

gadacie o pierd-ołach - zamiast pomóc :mur:

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuc a co tu się dziwić. Karta wydajnościowo jest dobra, ale w przypadku tego procka się troszkę marnuje. Do tak kosztownego procka dobierał bym GTX 580 HD 6970 a z GTX 400 to minimum GTX 460 w wersji 1GB. Oczywiście wynik jest całkiem przyzwoity, ale brakuje jednak mocy GPU, gdyż 3DMark 11 to głównie benchmark GPU. I test CPU tam niewiele daje punktów. Podaj wynik z Vantage. A najlepiej postaraj się o test w Bad Company 2 i zapodaj wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...