Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem przez parę dni 460 1gb zamiast 8800gt 512mb i szczerze, to tylko w Crysisie odczułem dużą różnicę, a reszta jak chodziła komfortowo na maksa tak chodzi. Oczywiście różnica w fpsach napewno jest, ale ja nie wymagam od gry stałych 100klatek zamiast 50. Napewno odczujesz duży skok wydajności, jeżeli procek nie będzie Ci ograniczać grafiki -> miedzy A2x3 a P2x4 jest znacząca różnica na GTX460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Metro 2033 dostaje sporego kopa w DX 9 na Very High. Więc konkurs nie wiem co ty masz za proca, ale troszkę przesadzasz ;)

 

Testowałem tego GTX 460 i w niektórych grach nie dość, że zrobiło się płynniej. To jeszcze ilość FPS wzrasta nawet o 60-80% w zależności od gry. Także przesiadka z 88GT na GTX 460 to dobry wybór. Wiem, bo sam się przesiadałem z takiej karty na tym samym procku. I nie mogę napisać,że tylko w Crysis odczułem różnicę. Wersja 768 MB po mocnym OC i tak powinna mu dać kopa. Wszystko jednak zależy od jego procka.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

O jejQ ales pan mądry.... Po co to forum ?? Moze chce wiecej odpowiedzi sie dowiedziec czy warto instalowac co ?? Wiec dalej czekam na odpowiedzi I nie martw sie panie Orgiusz czytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i mam jeszcze pytanie czy wziąć 1GB czy 768MB.

Zastanawiam się nad Gigabyte: GV-N460OC-768I.

Less is More: Nvidia GeForce GTX 460 768 MB Graphics Card Review - X-bit labs

Zależy od tytułów, w jakie grasz i rozdziałki. Jak grasz na 19", 768MB starczy. Poza tym różnica w cenie - nie orientuje się, jaka jest teraz, ale więcej, niż 80zł bym za 1GB nie dopłacił. Aczkolwiek jak kupowałem swoją, to kupiłem ją jako zamiennik 5770 - akurat ceny były tak dziwne, że kupiłem go ~40zł drożej od radka. Jeżeli różnica w cenie między 768MB a 1GB nie jest dla Ciebie znacząca, bierz 1GB. Jeżeli jest, a grasz na 19", to bierz 768 - płakać nie będziesz.

 

Doczytałem, że jest możliwość odblokowania GTX 465 do GTX 470 :).

Czy gra jest warta świeczki?

 

465 a 460 to inne konstrukcje, a to temat o 460. Gra warta, ale 465 jest gorzej dostępne, poza tym odblokować da się tylko niektóre wersje - z 10 kośćmi pamięci, czyli referencyjne 470 z zablokowanymi SP i pamięciami. Wątpie, czy znajdziesz. Czytaj tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, doczytałem.

Bardzo ciężko wyhaczyć w ogóle GTX465 a co dopiero modowalnego.

Zostaje GTX460 1GB Gigabyte z całkiem fajnym chłodzeniem.

 

BTW, ile w końcu GTX460 1GB ma shaderów?

Tutaj podają 224:

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-460-roundup-gf104,2714-5.html

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Gwoli ciekawostki:

http://images.ht4u.net/reviews/2010/gigabyte_gtx460_1gb_n460oc//wbk_big.png

 

Pasuje coś z tyłu wrzucić żeby zbierało ciepło bo jest masakra na sekcji zasilania.

 

P.S.

Aby podbijać napięcia w MSI Afterburn należy coś w opcjach pozmieniać? Jakie napięcie uważa się za w miarę bezpieczne? 1.025V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja jest bardziej wytrzymała na temperatury niż Ci się wydaje także 91°C na rewersie nie jest niczym dziwnym. A jak coś będziesz kłaść to miej na uwadze fakt że po coś tam jest pusta przestrzeń ;]

Do tego za mało info - jakie napięcie, takty i temp otoczenia karty? :)

 

(...)

P.S.

Aby podbijać napięcia w MSI Afterburn należy coś w opcjach pozmieniać? Jakie napięcie uważa się za w miarę bezpieczne? 1.025V?

 

Nic. Ad bezpieczne - hmm, def? :twisted: Chociaż wszystko rozchodzi się w okół odprowadzania ciepła z karty bo wątpię żebyś potrzebował na co dzień czegoś więcej niż 820MHz ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuc a co tu się dziwić. Karta wydajnościowo jest dobra, ale w przypadku tego procka się troszkę marnuje. Do tak kosztownego procka dobierał bym GTX 580 HD 6970 a z GTX 400 to minimum GTX 460 w wersji 1GB. Oczywiście wynik jest całkiem przyzwoity, ale brakuje jednak mocy GPU, gdyż 3DMark 11 to głównie benchmark GPU. I test CPU tam niewiele daje punktów. Podaj wynik z Vantage. A najlepiej postaraj się o test w Bad Company 2 i zapodaj wyniki.

 

Bad company 2 chodzi w multi jak szalone z maks detalami w 1920x1080 bez AA. Jest tam jakis benchmark, zeby to przetestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nawet dość wydajne (czytałem testy, bo to jedno z niewielu chłodziw, które pasi na gainwarda/palita 53x53mm), ale 200zł bym za to nie dał.

 

Update: Czy robicie testy GPU w OCCT? Bo moja na ustawieniach 900/2000 robi kombustera, ale occt w około 90s doprowadza ją do prawie 100*C i wali błędami. Co ciekawe, po chwili gaśnie obraz a po resecie komp piszczy (karta nie chce się zgłosić), dopiero repower pozwala na jego uruchomienie. Co prawda nie gram w occt, ale w sumie zastanawia mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...