Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Karta jak każda. Co ja moge powiedzieć o tej firmie to że jej nigdy nie kupie już. Miałem od nich trzy karty, i z każdą coś nie tak, albo od nowości, albo po czasie. No ale to mało obiektywna ocena, bo inni mają i nie narzekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cyklona od MSI 460 1GB.

Jestem bardzo zadowolony. Karta w spoczynku nie słyszalna. Pod obciążeniem w zamkniętej obudowie słychać lekki szum.

Zasilacz 350W Chieftec bez problemu (E5500 2,8GHz 3 dyski i nagrywarka).

Pamięci podkręcałem na max rdzeń 900Mhz - bez problemu.

Grałem w wiedzmina. Jest jakiś problem z artefaktami w rozmowie z wielebnym (czasem) zasłaniają mi tematy rozmowy. Być może jakiś błąd w grze.

W FSX też pojawiają się błędy przy efektach świetlnych (przez chwile potem znikają)

 

W przyszłości wymienię 460 na coś nowszej generacji, niższy wymiar (hałas i ciepło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 350W to powiedzialbym,ze za malo ;)

Szalu na 12V ten chief raczej nie ma - stad te arty mozesz miec.

 

Nie, to błędy w grach, sterownikach. Są powtarzalne tylko na pewnych elementach.

Bez względu na ustawienia grafiki (nawet na 500MHz na rdzeniu)

350W w zupełności wystarczy.

Nie wierz w bajki o konieczności używania 800W zasilaczy.

 

Bawiłem się kilka godzin. Obudowa bez dodatkowych wentylatorów. Jedyne chłodzenie delikatny powiew powietrza z zasilacza - ledwie wyczuwalny ręką.

Obudowa Enlight, praktycznie bez dodatkowych otworów wentylacyjnych.

 

Zero problemu.

Edytowane przez Gray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w bajki i wcale nie twierdze, ze trzeba gigantycznego zasilacza do tego konfigu.Niemniej jednak Chief 350W nie ma mocnej "dwunastki" - jaki dokladnie model masz i ile Amper na 12V on ma?

 

GPS 350. Link

Nie ma się co rozwodzić nad tematem - działa. Moc jest wystarczająca.

Nawet dla podkręconej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co rozwodzić nad tematem - działa. Moc jest wystarczająca.

Nawet dla podkręconej karty graficznej.

 

A ja Ci powiem tak, kiedyś, bodajże na początku 2003 roku kupiłem kompa (AMD Ath2000+, 256MB ramu, GF mx440, 2 dyski, nagrywarka) i panowie ze sklepu, żeby przyoszczędzić na głupim kliencie, wyjęli z wybranej przeze mnie obudowy standardowy zasilacz 300W i wstawili 250W, po dwóch dniach zasilacz poszedł z dymem (nic nie podkręcałem, zdążyłem pograć kilka godzin w GTA3) i tyle było z ich oszczędności, że w ramach gwarancji wstawili z powrotem 300W.

 

Nie twierdzę, że masz zły zasilacz (ja wtedy miałem jakiś no-name) niemniej jednak lepiej mieć jakiś zapas mocy, tym bardziej że jak sam mówisz, coś się dzieje w grach. Miejmy nadzieję, że jest tak jak podejrzewasz i są to tylko sterowniki. Jednak dla świętego spokoju wstawiłbym na Twoim miejscu coś mocniejszego, bo taka pozorna oszczędność nikomu na dłuższą metę na dobre nie wyszła. A słyszałem różne historie, m.in. takie, że nie zawsze kończy się na spaleniu tylko i wyłącznie samego zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak, kiedyś, bodajże na początku 2003 roku kupiłem kompa (AMD Ath2000+, 256MB ramu, GF mx440, 2 dyski, nagrywarka) i panowie ze sklepu, żeby przyoszczędzić na głupim kliencie, wyjęli z wybranej przeze mnie obudowy standardowy zasilacz 300W i wstawili 250W, po dwóch dniach zasilacz poszedł z dymem (nic nie podkręcałem, zdążyłem pograć kilka godzin w GTA3) i tyle było z ich oszczędności, że w ramach gwarancji wstawili z powrotem 300W.

 

Nie twierdzę, że masz zły zasilacz (ja wtedy miałem jakiś no-name) niemniej jednak lepiej mieć jakiś zapas mocy, tym bardziej że jak sam mówisz, coś się dzieje w grach. Miejmy nadzieję, że jest tak jak podejrzewasz i są to tylko sterowniki. Jednak dla świętego spokoju wstawiłbym na Twoim miejscu coś mocniejszego, bo taka pozorna oszczędność nikomu na dłuższą metę na dobre nie wyszła. A słyszałem różne historie, m.in. takie, że nie zawsze kończy się na spaleniu tylko i wyłącznie samego zasilacza...

 

Od tego sa filtry, od tego sa zabezpieczenia....dobra zasilka jak sie sfajczy to nie zabiera ze soba polowy kompa (nie powinna bo różne przypadki były) Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System pracuje od soboty. Nawet trochę pograłem w Wiedźmina.

Nie ma potrzeby zmieniać - nic się nic dzieje.

Swoją drogą mam też 400W Chiefteca. Był na próbę i nie do wytrzymania jest.

Bardzo głośny i bardzo wieje. 350 w zupełności wystarcza do tego zestawu.

 

A co do "coś się dzieje w grach"

- FSX źle oprogramowane lens flare Link w momencie pojawiania się na ekranie jakieś rąby po chwili już normalnie.

- Wiedźmin coś zasłania wybór w liście dialogowej (tylko jedna lokalizacja - nie zawsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój komp, Twoja sprawa, nikt Ci tutaj źle nie życzy. Ja mam nadzieję, że wszystko będzie ok, aczkolwiek pamiętaj, że strzeżonego Pan Bóg strzeże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tutaj źle nie życzy.

 

Jak się coś popsuje dam znać.

Raz pochowałem już Topower 450W, praktycznie nie obciążony chwile po gwarancji (drogi był). No i zasilacz 230W do obudowy AT z maską otwierana do góry. Ten to zabrał trochę sprzętu ze sobą :)

Chieftec (350) ma 2 zalety cichy i tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 8800GTS wysmarzylem w piekarniku, pozniej bede sprawdzal czy arty zeszły czy może wyzionela ducha :)

 

Ktora grafa bedzie lepsza z tych lepszych ? :) Znaczy MSI, Gainward, Asus ? Wole tym razem doplacic do 3lat gwary, zeby nie bylo ze sie po 2.5 roku posypie jak ten Zotac 8800gts.

 

http://www.saturion....CYCLONE_OC.html

 

Choc wolalbym Asusa tak wogole do kompletu w kompie. Grafika bedzie miala blok wodny wiec chlodzenie mnie nie interesuje wzasadzie. Troche smieszne to bedzie bo grafa 600zl a blok 100$ :) Za 900zl to mialbym niezly wypas grafe.

 

Acha, czy faktycznie tu sie podlacza 2 kable zasilajace dodatkowo ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawia mnie test ze strony Less is More: Nvidia GeForce GTX 460 768 MB Graphics Card Review - X-bit labs . Czy rzeczywiście jest taka różnica w głośności i temperaturach między 768MB a 1GB? Interesuje mnie model GV-N460OC-1GI, póki co na zwykłym 19" lcd, ale docelowo na fullhd i nie wiem czy warto dopłacać 80zł przy okazyjnym graniu w fullhd ,zwłaszcza, że karta wg tego testu jest dużo głośniejsza, a nie ukrywam, że zależy mi na ciszy. Chyba, że ta wersja 1GB wcale nie jest taka głośna? Same dB nic mi nie mówią, zastanawia mnie tylko ta różnica.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawia mnie test ze strony Less is More: Nvidia GeForce GTX 460 768 MB Graphics Card Review - X-bit labs . Czy rzeczywiście jest taka różnica w głośności i temperaturach między 768MB a 1GB? Interesuje mnie model GV-N460OC-1GI, póki co na zwykłym 19" lcd, ale docelowo na fullhd i nie wiem czy warto dopłacać 80zł przy okazyjnym graniu w fullhd ,zwłaszcza, że karta wg tego testu jest dużo głośniejsza, a nie ukrywam, że zależy mi na ciszy. Chyba, że ta wersja 1GB wcale nie jest taka głośna? Same dB nic mi nie mówią, zastanawia mnie tylko ta różnica.

Pzdr

 

 

Dokładnie tak samo zrobiłem, w sensie teraz na 19 a potem na fullhd , a z racji tego full hd, mysle ze warto dolozyc te 80zl do jednogigowej. Co do głosnosci nie ma prawa nic sie zmienic , została obcieta tylko szyna i czesc pamieci , nic, co wydziela ciepło. A takty te same. Bierz jeden giga. Zycze szczescia w otrzymanej sztuce , moja skonczyla sie na 850mhz niezaleznie od napiecia :<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głosnosci nie ma prawa nic sie zmienic , została obcieta tylko szyna i czesc pamieci , nic, co wydziela ciepło.

 

No nie bardzo, wersja 768MB ma 24 ROP, a 1GB 32 ROP, a to już przekłada się na ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie GTXa 460 1gb i w 3D sobie szumi lekko ale w zamknietej obudowie nie powinno to bys slyszalne. Jeszcze jak ktos sobie kupi np. Asusa z tym jego wielkim systemem chlodzenia to tym bardziej nie wiem nad czym sie tu zastanawiacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...