Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnosnie tej karty - Gigabyte GV-N460OC-768I Less is More: Nvidia GeForce GTX 460 768 MB Graphics Card Review. Page 3 - X-bit labs

chlodzenie gpu wyglada solidnie, zastanawia mnie jednak fakt braku radiatorow na pamieciach, czy da rade wcisnac tam jakies radiatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harry Lloyd

Mam WindForce - on jest slyszalny. Albo ja mam bardzo wrażliwe ucho na takie rzeczy.

 

Obudowa zamknięta, na lewo na dole biurka a i tak słyszałem. Dopiero na 30% obrotów na słychać.

(teraz hałasują Enermaxy TB Silence 12)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ile fizycznie obrotów macie na 40%? Może sie coś zmieniło z czasem, bo ja mam karte praktycznie z premiery.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 40% - 1650 RPM - i tu już zaczyna być słyszalna.

Na 35% - 1400 RPM - ciszej, ale to jeszcze nie to.

Na 33% - 1300 RPM - cisza

Na 30% - czujnik troszkę szaleje i pokazuje obroty rzędu 2000 RPM (mimo, że nie słychać, więc ma poniżej 1300 na pewno)

 

BIOS sam modyfikowałem. Zgrałem z karty obecny i wgrałem zmodyfikowany. Zmieniłem tylko prędkości obrotowe (minimum na 30%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę.

 

Czym się różnią wersje Asusa:

 

ENGTX460 DirectCU/G/2DI/1GD5

od

ENGTX460 DirectCU/2DI/1GD5

 

?

 

EDIT:

ENGTX460 DirectCU/G/2DI/1GD5 - dodają kupon na Starcrafta II ;).

 

Ale oprócz tego mam dylemat, którą kartę wybrać. W grę wchodzą niereferenty (chyba lepsze od referentów, chłodniejsze) Asusa i Gigabyte'a.

 

Bardzo bym prosił o sugestie i wypowiedzi.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Cyclone > Gigabyte WindForce > Asus DirectCU

 

Jak lubisz ciszę to modyfikujesz BIOS Gigabyte, żeby obroty zaczynały się od 30% i jest cisza jak makiem zasiał.

(tylko temperatura od razu leci z 24 do 30 stopni w idle, ale ogólnie 70 nie widziałem, żeby moja karta przekroczyła, po modyfikacji BIOSu)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wykaz wszystkich rewizji jakie Gigabyte wypuścił. Ja mam wersję OC2 czyli niby tą nowszą, nie mam porównania do zwykłej OC ale chłodzenie jest raczej identyczne. Moja posiada dwa heatpipe'y.

 

btw. Z chłodzenia jestem zadowolony, podkręcona na 850 max. stress 61* w idle nie słyszalna.

 

Chyba że chodzi o wersję SOC?

Dołączona grafika

Edytowane przez rbtck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta Gigabyte GV-N460OC-768I ma czujnik temp pamieci oraz sekcji zasilania, w gpuz i msi after burner jest tylko temp gpu, predkosc wiatrakow itd, nie pokazuje tez ile ciagie amperow, na radku 4870 bylo wiecej parametrow pomiarowych

 

 

dodane :

 

pogralem chwile w bad company 2 na tej karcie, system xp, swiezy, jakies jaja sie dzieja po jakims czasie (kilka minut) strasznie zwalnia giera, haczy dzwiek, i freez (pomaga tylko reset kompa), mam e7500@3,6 ghz na radeonie 4870 takich numerow nie mialem, do tego zauwazylem ze karta sie nudzi - najwyzsze uzycie gpu to 68%, przewaznie ponizej 50%, a procek dwa rdzenie od 70 do 100%,

czyzbym byl ofiara fatalnej optymalizacji sterownikow przez nvidie dla dwurdzeniowcow ? http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-karta-graficzna-NVIDIA-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html

 

czysta paranoja, jak tak dalej pojdzie trzeba bedzie opchnac ta karte z powodu zrytych sterownikow

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie temperatury? Procka i karty graficznej?? Włącz monitoring z logowaniem i włącz jeszcze raz BF BC2.. Bo wygląda to na przegrzewanie się czegoś...

 

do pracy jade , wieczorem sprawdze, teraz na szybko atitool dalem, zuzycie gpu od 90 do 94%, grafika ma dobre chlodzenie, wentylacja budy tez porzadna, procek nie nagrzewa sie wiecej jak do 44 stopni, grafika max po 10 minutach 60 stopni, temp zasilacza i chipsetu w normie, ogolnie wszystko fajnie, te same tempy co na poprzednim radku 4870 tylko wystepuje problem opisany powyzej, sciagne jakies porzadne wygrzewacze i obciaze system zobacze wieczorem co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle zmieniał chłodzenie w Gigabyte poza Leven'em i .... Sopi123 ? Ktoś poleci coś w kwocie do 150 zł. Nie chcę mi się sprzedawać i kupować innej i potem (może) dokupię drugiego takiego Gigbyte'e OC i dodatkowe te same chłodzenie. Ew. kupie GTX 460X2 jak będzie dostępne i to w rozsądnej cenie 1200-1300 zł. W co wątpię :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.. no cena troszkę niespecjalnie taka ;) Ale pomyślę. Gigabyte w stresie w cale nie jest cichy i nie wiem skąd te doniesienia niegdysiejsze . W IDLE za to jest cichy. Ale nawet lekkie podbicie napięcia i OC powoduje wzrost temperatury i to nie mały. Na def. taktowaniu miałem niegdyś 55-60 'C i wiatraki ustawione na 40%. Teraz muszę ustawiać na 60-65%, by temperatura była znośna. Chłodzenie jest słyszalne. Ale przy OC już do 800 trzeba ustawić 75 i wtedy robi się głośno. Przy 850 i 1.025v muszę teraz ustawiać aż 85-90% i temperatura i tak wzrasta nawet do 82'C. Niegdyś było 71-72'C. A karta i komp regularnie odkurzany i ten sam IMO dość dobry przewiew w budzie z 4 wentyli 120 mm. Pewnie lepsza pasta by pomogła. Ale to już raczej przy nowym chłodzeniu. Gigabyte to jest zdaje się niereferencyjna konstrukcja ? Ma inne otwory niż Pality. Na pewno będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na weekend zdejmę chłodzenie i zrobię pomiary. Pastę wezmę MX-4 od AC Troszkę będzie mnie to wszystko kosztować jednak. S1 wygląda też ciekawie, ale ten Gelid ICY VISION rev.2 wygląda bardzo solidnie i może być dość cichy. Ma więcej pipek ;) niż S1 (mówimy o Accelero S1 Rev 2. ? ). Inne sprawa, że to chłodzenie co poleciłeś też nie jest specjalnie wielki, więc pod SLI się nada i przy tym pewnie lepiej będzie chłodził. Ale to najpierw poczytam opinie i poszukam jakiś recenzji zanim się zdecyduję. Duoorb też niby miał być taki super, a okazał się średni na 8800GT. Tak więc nie zawsze dowierzam recenzjom i testom.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid nie jest cichy i nie ma wentyli pwm , także potrzebny jest regulator lub podpiąć pod mobasa i regulować mobasem. Plusy gelida to wysoka uniwersalność i małe gabaryty.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery na gtx 460 polecacie ? mam 266.58 i nie da sie grac w bc2, do tego wyswietla jakas trawe tam gdzie nie powinna byc, posmigalem na roznych forach i ludzie maja te same problemy, a nvidia nic z tym nie robi, sterwniki jakis bug maja czy nie wiem juz co,

komfort gry duzo gorszy niz na wysluzonym hd4870,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznam, się bez bicia, że przez WSZYSYTKIE strony tematu się nie przekopywałem, ale tyle co sobie poczytałem, to nie natknąłem się na dyskusję na temat, który zamierzam poruszyć.

 

Otóż przymierzając się do kupna nowej grafiki i rozważając różne możliwe oraz niemożliwe opcje natknąłem się na naprawdę ciekawy test. A dokłaniej chodzi mi o tą jedną stronę, którą zlinkowałem.

W sumie to najważniejsze jest zdjęcie kamerą termowizyjną.

klik

LOL!!! Toż to jeszcze lepsze niż GTX590 :lol: Nie ma to jak odpadający sam z siebie kondensator :lol2:

Wygląda na to, że 3 fazy zasilające referencyjny GTX460 nie są specjalnie przystosowane do mocniejszego podkręcania...

 

Dziwne, że z tego powodu też nie podniosła się taka wrzawa jak w przypadku dwugłowego GF-a.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczylem w opcjach zakladke :

cuda - procesory graficzne i przy okazji physx, nie dosc ze jest wzrost szybkosci dzialania aplikacji, to nie ma tych freezow i innych niespodzianek,

 

wynika z tego ze "technlogia cuda " sprawila u mnie cuda na kompie = zbedny badziew :D

 

niemalym rozczarowaniem jest jakosc obrazu, ktora nie umywa sie do tej prezentowanej na hd4870 (obraz zyleta),

tryb anizo x16 na gtx460 w bad company 2 wyglada gorzej niz anizo x2 na karcie ati,

 

jedynie wydajnosc jest wyzsza co zrozumiale

 

 

edit.

 

po przeanalizowaniu roznych ustawien itd. winowajca byl zabojczy mix programow w tle, speedfan + gpuz + fraps (ten mocno przeterminowany)

 

co do ustawien grafiki i jej wygladu w bc2, to fixa znalazlem na forum ea

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...