Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ok, przyznam, się bez bicia, że przez WSZYSYTKIE strony tematu się nie przekopywałem, ale tyle co sobie poczytałem, to nie natknąłem się na dyskusję na temat, który zamierzam poruszyć.

 

Otóż przymierzając się do kupna nowej grafiki i rozważając różne możliwe oraz niemożliwe opcje natknąłem się na naprawdę ciekawy test. A dokłaniej chodzi mi o tą jedną stronę, którą zlinkowałem.

W sumie to najważniejsze jest zdjęcie kamerą termowizyjną.

klik

LOL!!! Toż to jeszcze lepsze niż GTX590 :lol: Nie ma to jak odpadający sam z siebie kondensator :lol2:

Wygląda na to, że 3 fazy zasilające referencyjny GTX460 nie są specjalnie przystosowane do mocniejszego podkręcania...

 

Dziwne, że z tego powodu też nie podniosła się taka wrzawa jak w przypadku dwugłowego GF-a.

 

Wrzawy nie było bo chyba nie wielu ludziom sie coś takiego przytrafiło, przynajmniej tym normalnie kręcącym.

 

Bardzo fajny art. Widać podstawową rzecz - na sekcji musi być nie tylko radiator, ale i nawiew. Np. gigusie dmuchają bezpośrednio na sekcję, która dodatkowo ma radiator, i z OC radzą sobie całkiem nieźle. Ogranicza je bardziej cooler a nie sekcja, w tym arcie widać temperaturę sekcji ok. 100 stopni. Ludzie tutaj po zmianie chłodzenia bez problemów ponad 900 MHz wyciskali.

 

Taki referent od EVGA nie dość że nie ma radiatorka, to jeszcze ma turbinę, która jakiś tam ruch powietrza nad sekcją robi, ale jest to zdecydowanie za mało. Ta karta PoV to już jakiś fail, choć z drugiej strony nikt nie będzie robił karty pod FurMarka.

Ten referent z normalnym wentylatorem też bezpośrednio nie wieje na sekcję, ale zapewne część powietrza jest tam kierowana rozchodząc sie z radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wertować całego tematu, Czy ktoś spotkał się z wersjami 768 Green od palita/gainwarda? W necie natknąłem się na taki oto screen:

Dołączona grafika

Do tej pory myślałem, że istnieją 3 wersje GTX460, 1GB 336sp, 768 336sp i wersja SE 288 1GB. Czyżby jednak istniała czwarta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wertować całego tematu, Czy ktoś spotkał się z wersjami 768 Green od palita/gainwarda? W necie natknąłem się na taki oto screen:

Dołączona grafika

Do tej pory myślałem, że istnieją 3 wersje GTX460, 1GB 336sp, 768 336sp i wersja SE 288 1GB. Czyżby jednak istniała czwarta?

 

 

Siemanko...

Jakas dziwna jest to wersja bo u mnie jest nastepujaco:

post-162998-0-33025100-1304010472_thumb.gif

 

widac pewne roznice z czego wnioskuje ze jakas to jest karta okrojona i moze sie w pewnych okolicznosciach przekladac na spadki w wydajnosci....

SLI wylaczone bo po instalacji nowych sterow wczoraj zapomnialem wlaczyc :)) czysty install robilem i zawsze po czasie sie kapne ze jest off...

Edytowane przez Brutus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zależy od gry. Otóż GTX 460 dosyć mocno obciąża procka. Nie wiem już sam czy to wina sterowników czy architektury samego GPU. Ale po przesiadce z E8400 na i5 2500K praktycznie znikły dropy (nagle jedno-sekundowe spadki FPS) w grach i wzrosło obciążenie GPU. Czyli procesor teraz się nudzi, a karta pracuje intensywniej. Także jednak lepiej mieć 4 rdzenie lub sięgnąć po kartę od AMD. Nie wiem czy to jest tak poważny problem, ale ostatnio nawet o tym pisali co sam uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, trochę siana nie mam na takie rarytasy jak 4 rdzenie. Coś takiego kupię, ale myślę, że po wakacjach.

Czy procek będzie, aż tak mocno hamował potencjał tej karty ?

Pozdrawiam

 

Tak, procek będzie bardzo hamował GPU + dostaniesz jeszcze denerwujące dropy w grach gratis. Miałem athlona 5000+ @ 3.3ghz i bardzo hamował hd4870, a co dopiero gtx460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Mniej więcej rok temu kupiłem Gigabyte 460 OC. Ostatnio zaczęły mi brzęczeć co jakiś czas wiatraki gdy karta jest pod obciążeniem. Nie jest to zawsze, ale dosyć często. Pytanie: to się nadaje na reklamację? W sumie nic innego się nie dzieje, czy też cisnąć temat? Przyznam, że dla mnie jest to lekko irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworz bude i uruchom cos co obciaza karte.

Jak zaczna "brzeczec" wentylatorki, to zatrzymywuj je pojedynczo.

W ten sposob zlokalizujesz, ktory i czy w ogole to one chalasuja.

Tylko uwazaj na palce, bo lopatki na koncach sa okropnie ostre.

Jak bedziesz zatrzymywac wentylatorki, to palec przykladaj na srodek, a nie na obrzeza lopatek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam

Asusa 460 gtx 1gb CU

Poleciał z 675/3600 na 900/3800 na napięciu 1V

Temperatury do 70st

Zastanawiam się nad 950/3800 i 1.025V bezpieczne napięcie?

Ile wyciągacie z takowych modeli?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze to wentylatory a nie cewki?

 

 

Otworz bude i uruchom cos co obciaza karte.

Jak zaczna "brzeczec" wentylatorki, to zatrzymywuj je pojedynczo.

W ten sposob zlokalizujesz, ktory i czy w ogole to one chalasuja.

Tylko uwazaj na palce, bo lopatki na koncach sa okropnie ostre.

Jak bedziesz zatrzymywac wentylatorki, to palec przykladaj na srodek, a nie na obrzeza lopatek.

 

Dzięki, tak właśnie zrobię :) Może faktycznie to cewki. Z tego co zdążyłem poczytać to rzeczywiście często są one problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.025V nie jest wysokim napięciem.

Gdybyś chciał dać 1.2V to byłby sens pytać się czy napięcie nie jest za wysokie.

 

Z tego co czytałem sama Nvidia nie zaleca przekraczać 1.065...

Te 1.2 to pewnie nie na AC i do benchów, mnie interesują ustawienia na codzien...wiadomo mocy nigdy dość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna przyjac, ze nvidia dopuszcza gorna bezpieczna, nieszkodzaca granice vgpu jako wartosc 1.087V.

Tyle przewaznie pokazuje suwaczek w programach tweakujacych.

Natomiast sam bios oferuje gorna granice vgpu o wartosci 1.21V.

Mozna sobie odblokowac taki zakres w nibitorze, ale jak nie chcesz uzywac wyzszych napiec vgpu niz daje taka mozliwosc np. msiafterburner, to pozostan przy takich napieciach jakie oferuje oryginalny bios, czyli najwyzej 1.087V.

 

Wlasciwie, nvidia gwaramtuje poprawna prace karty na napieciach, jakie sa ustalone przy zakupie karty.

Zmiany tych wartosci, sa przeprowadzane na wlasne ryzyko i na pewno nie beda honorowane przez gwaranta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z moim GTX 460 GLH mianowicie w Crysis 2 sypie czasem artefaktami i zwiesza monitor lub grę i wyłącza kompa.W wieśka 2 ,shifta 2,fifkę 11,dirta 3-tu akurat wymuszenie dx9 nie wyłącza gry i śmiga jak trza.Zapuściłem furmarka i test nic nie wykazał,temperatura unormowała się na 76 stopniach i tyle,zmieniałem stery i też nic,pojawił się Red Faction Armageddon i tu dalej to samo.Nie miałem już pomysłu czy karta uszkodzona czy coś innego...nic na to nie wskazuje (furmark,temperatury w porządku) więc chwyciłem się EXPERTool i tu ku mojemu zaskoczeniu obniżenie memory clock setting z 2000 na 1900 powoduje że problemy znikają..crysis i Red Faction Armageddon działają i tu moje pytanie...może jednak siada karta,może ją reklamować...ale dla dwóch gier? a może się problem rozwinie i będzie się sypać przy wszystkich za niedługo.Co o ty sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci gole, bez radiatorkow, to sie przegrzewaja i sypia smieciami.

W furmarku jest odczyt temperatury gpu, pamieci nie ma.

 

Jak chcesz, oddaj na gwarancje i opisz problem.

Mozesz tez sam zdjac glowne chlodzenie (jezeli nie ma plomb i nie boisz sie o utrate gwarancji) i zalozyc na pamieci odpowiednio przycieta blaszke aluminiowa na tasme dwustronnie przylepna thermoprzewodzaca.

Ja tak zrobilem w gigaszrocie gtx 460 windforce.

Tez mialem w crysisie smieci, gdy zrobilem OC pamieci.

Po zalozeniu blaszki/radiatorka, OC pamieci wzroslo do 4600 mhz. bez smieci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu aby się tym zająć dopiero wczoraj wyciągnąłem kartę i po oględzinach stwierdziłem że nie tylko nie ma radiatorów na pamięciach a również w sekcji zasilania.Na niemieckim forum znalazłem opis jak gość zmieniał radiator z sekcji zasilania (u mnie nie ma :blink: ) na dwa mniejsze bo było za głośno (o ile dobrze się doczytałem przez translator).Nie ma innego wyjścia,reklamowanie jak się doczytałem na forach może się nie udać bo gainward zakłada jakieś (znów brak języka) wachania czy coś podobnego w pracy karty na podkręconych wartościach (w sumie polecają użyć expert tools i obniżyć taktowanie pamięci jak to robiłem).Dlatego zakupiłem radiatorki conrada jak to widziałem na owym forum (odpowiednio je przytnę i przykleję na taśmie) a także miedziane na kostki pamięci,jest mało miejsca a na śrubce od radiatora jest plomba ale może jakoś wcisnę te na pamięci (wysokość 5 mm ale jak coś to spiłuję i wejdą) bez jej ruszania.Czekam na przesyłkę,jak zrobię to wrzucę może jakieś fotki i dam znać czy coś to dało,co prawda crysisa 2 już nie mam ale na Red Faction Armageddon mogę sprawdzić.

Karta już po przeróbkach...koszt ok 50 zł,trochę roboty przy piłowaniu,czyszczeniu i lekkiej polerce radiatorków...bez odkręcania chłodzenia.Efekty...temperatury nie podskoczyły a tego się obawiałem po włożeniu 8 radiatorków pod chłodzenie i 2 na sekcję zasilania myśląc że to może zakłócić obieg powietrza ale nic się takiego nie stało.Nie wiem czy jest głośniej bo mnie to nigdy nie interesowało ale chyba nie.Teraz muszę przeprowadzić tylko testy na tych feralnych grach co mi wyłączało,jeśli będzie dobrze to przeróbka spełniła swoje zadanie...jeśli nie to niestety...dam znać.A wygląda to tak:

Przed:

post-172231-0-98154600-1309607606_thumb.jpgpost-172231-0-74612700-1309607684_thumb.jpgpost-172231-0-96498700-1309607668_thumb.jpgpost-172231-0-54468100-1309607672_thumb.jpgpost-172231-0-99996400-1309607675_thumb.jpg

Po:

post-172231-0-41675600-1309607704_thumb.jpgpost-172231-0-73597600-1309607713_thumb.jpgpost-172231-0-23997300-1309607694_thumb.jpg

Niestety nic to jednak nie dało a już myślałem (po pół godzinie grania) że będzie ok.Problem dotyczy jednak samej karty,ewentualnie jej podkręcenia lub jak dziś dorwałem pewne forum trybu przełączania się między 2D a 3D co powoduje skoki napięć i crashe.Zainstalowałem afterburner i w opcjach zaznaczyłem coś z napięciem (najprawdopodobniej jest to funkcja która wymusza stałe napięcie).Pograłem z pół godzinki i nic się nie stało a więc może w tym problem.Na Red Faction Armageddon to działa,niestety na crysisie 2 nie...tylko lekkie obniżenie taktowania pamięci grafiki,więc to koniec testów.

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

2x20 A to on nie ma, co najwyżej pojedynczą linie można maksymalnie obciążyć 20 A, a skoro moc zasiłki to 400 W, to łączne obciążenie 12 V nie może być 40 A, tylko z 30-32 A max, powinno pisać na tabliczce. Mimo wszystko bez OC powinno styknąć, bo w końcu to firmówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Enermax Liberty ELT400AWT

+12V1 -20A

+12V2 -20A

Łącznie 12V 360W (30A)

 

W takim razie to dobry zakup.

Wszystko chodzi jak trzeba i nawet zasialcz sie nie grzeje tylko zamiast c2q mam c2d 7400 i ponad 14 tyś w vantage performance ( w high ponad 10000 ale nie moge extreme bo tv FHD). Crysis 2 w FHD idzie jak masełko ale podkręcić muszę dla samej ciekawości ile się da :)

Czekam na bf3 i jak nie będzie dobrze to kupię c2q

 

@master4life

jest jeszcze moja 460 2GB

 

@3,33 GHz i jest P15403 a na gpu 750 jest P16353

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

zastanawial sie juz ktos nad zamontowaniem lepszych wentylatorkow na chlodzeniu do Gigabyte GTX460OC-1GI ? takich np. 2x120mm?bo przy wzglednej ciszy czyli 70%na fabrycznych tempy sa juz dosyc wysokie ok.75st.C.

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że to chłodzenie ma tylko dwie 'pipki' ; ) wymiana wentylatorów na niewiele się tutaj zda - tak przynajmniej uważam.

 

Ja ostatnio wymieniłem chłodzenie na karcie, przy pełnej świadomości kompletnej bezsensowności/nieopłacalności tego zakupu, no ale co ja pocznę na to, że mi się ten Shaman tak podobał, podoba :twisted: a i przyjemnie jest coś przy kompie porobić od czasu do czasu, więc rozsądek tutaj nie dyrygował : ) Oczywiście ten Gigabyte [GV-N460OC-1GI] demonem oc nie jest z racji słabej sekcji zasilania, ale po obłożeniu pcb dodatkowymi radiatorkami + jeden wentylator ze standardowego chłodzenia na odwrocie karty, przy maxymalnym napięciu 1.087 V [postanowiłem go nie przekraczać, bo nie chciałbym uwalić karty] udało mi się osiągnąć w pełni stabilne 870 MHz na rdzeniu [shader 1640, pamięci 2100] i przy takich ustawieniach, po godzinnym teście GPU w OCCT [3.1.0] w rodzielczości 1920x1080, shader complexity 8 - temperatura na rdzeniu nie przekroczyła 66'C : ) - a w grach max ile widziałem to 56 : )

 

 

edit:

 

Żeby nie było tylko pustych słów, to wrzucam wykres z OCCT, po moim ostatnim teście - nawet jest lepiej niż pisałem, bo temp. nie przekroczyła 64'C : ) ale w cieplejsze dni było 66 : )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...