Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sterowniki sprawdzales ? Jaka wczesniej miales karte ? Mostek nie uszkodzony ?

 

Wcześniej miałem GTX285, przed włożeniem nowych kart najpierw odinstalowałem stery i dopiero wtedy włożyłem 460-tki. Sterowniki testowane były 258.56, 258.96 i 259.31. Mostki testowałem dwa więc chyba oba nie są walnięte. Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem GTX285, przed włożeniem nowych kart najpierw odinstalowałem stery i dopiero wtedy włożyłem 460-tki. Sterowniki testowane były 258.56, 258.96 i 259.31. Mostki testowałem dwa więc chyba oba nie są walnięte.

 

Sprawdz na 258.80, bo ja mialem tak samo, ze nie chcialy dzialac razem, a na tych sterach zadzialalo od kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDC@3,0 nie wyrabia juz przy grafie pokroju 4850 (mialem sporego kopa na niej przy przejsciu na Q6600) , minimalny cache tez nie pomaga.

 

Zreszta kiedys testowalem e2160@stock + radka 2900 pro i w pewnym momencie wynik w 3dmarku przestawal rosnac mimo podszenia taktowania na rdzeniu.

 

Ja bym szukal q6600 na podmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na 258.80, bo ja mialem tak samo, ze nie chcialy dzialac razem, a na tych sterach zadzialalo od kopa.

 

Nic z tego, na tych też nie działa :(

 

--Edit--

na Twoich screenach w gpu-z widziałem że masz wyłączoną fizykę i DirectCompute, ma to jakieś znaczenie? U mnie jest to włączone.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli czy podpięty prawidłowo?

 

Noo... czy nie odwrotnie... :lol2:

Mialem SLI z 8800 gts 320/320, ale za chiny nie pamietam czy mozna sie pomylic, dla tego pytam :oops:

 

Nie masz tam czasem na mobasku jakis przelacznikow czy zworek dla sli ?

W biosie niczego nie trzeba przelanczac/ustawiac ?

Moze trzeba najnowszy bios do plyty wgrac ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo... czy nie odwrotnie... :lol2:

Mialem SLI z 8800 gts 320/320, ale za chiny nie pamietam czy mozna sie pomylic, dla tego pytam :oops:

 

Nie masz tam czasem na mobasku jakis przelacznikow czy zworek dla sli ?

W biosie niczego nie trzeba przelanczac/ustawiac ?

Moze trzeba najnowszy bios do plyty wgrac ?

 

przełączników nie ma, w biosie też nic do sli nie ma, bios najnowszy. A mostek z tego co wiem to nie ma znaczenia jak jest podpięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego, na tych też nie działa :(

 

--Edit--

na Twoich screenach w gpu-z widziałem że masz wyłączoną fizykę i DirectCompute, ma to jakieś znaczenie? U mnie jest to włączone.

 

Nie ma to znaczenia ;) Uruchom system w awaryjnym, wywal wszystko driver sweeper, recznie wywal wszystkie katalogi nv, odinstaluj wszystko z panelu sterowania, co jest od nv. Uruchom normalnie, ale z jedna grafa, zainstaluj stery z nowej instalki, nie pozwol aby system zaczal cos sam instalowac, po zakonczeniu restart i uruchom z jedna grafa ; wylacz, wsadz druga gpu z mostkiem juz podpietym, niech sobie ja zainstaluje, restart i powinno zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak oglądam tą stronkę i przewijają się różne sprzęty Futuremark Benchmark Ticker i kilka razy widziałem zestaw z dual core plus 460gtx i wynik 3dmarka 2006 koło 11-12 tyś to tak jak by się zgadzało. Jeżeli tak jest to całkowicie odradzam kupna tej karty do sprzętu podobnego do mojego bez wcześniejszej zmiany procka.

 

Na załączonym zdjęciu jest e8200 2,6.

post-150586-072971500 1281706793_thumb.jpg

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Panowie problem a może nie ?? Kupiłem gigusia 1gb oc. Rozczarowały mnie wyniki 3dmarka 2006 zaledwie 12664pkt :(( Powiedzcie czy proc może aż w takim stopniu chamować tą kartę czy to jakaś inna przyczyna ?? Proc chodzi na 3GHz.

Ewentualnie czy da dużo zmiana proca na Q8300 i podkrecenie go do 3GHz.

 

Pozdrawiam.

 

Mi sie wydaje ze ewidentnie CPU - sam mam teraz przejsciowo E2180@2.8 Ghz z wspomnianym GTX460 i mialem... 11239 3DMarks :] - na tym samym konfigu z 9600GT mialem wysokie 9k pkt.

 

A trym pracy PCI-E gdzie sie ustawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie.

Nie ma takiej opcji.

Czasem pomaga obnizenie/podniesienie mhz dla pci-e w biosie plyty.

Najpierw pokaz gpu-z karty gtx 460 na swojej platformie.

 

przełączników nie ma, w biosie też nic do sli nie ma, bios najnowszy. A mostek z tego co wiem to nie ma znaczenia jak jest podpięty.

 

Wiem, ze p7p55d nie ma mozliwosci SLI, ale z dopiskiem pro, evo, delux i premium juz tak.

Na pewno masz mobasa delux :unsure:

 

Szukam wyjscia z problemu jak by co :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc za słaby to fakt, ale do czego zmierzam... Wymiana karty jak kolega zrobił powinna dać ogromnego kopa w normalnych grach. Wymiana z zamulonej 9600GT na dosyć szybką 460GTX? U siebie jak wymieniłem 8800GTS 512MB na to co w podpisie to kop był sporawy i to przy procku ustawionym na 3,2GHz. Zdaję sobie sprawę, że obie karty były ograniczane w pewnym stopniu, ale nie demonizujmy. Reasumując wymiana platformy powinna być następnym krokiem, ale przyspieszenie w grach na starej powinno być widoczne :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali... swego czasu mialem gtx 260 + amd 6000.

Smark 06 wyciagal okolo 11 K.

Zmienilem platforme na 775 + e8400, wyocowalem go na 4.0 ghz i dobilem do 19 K a po OC cpu na 4.7 ghz przekroczylem 20 K.

Mam to zapisane na pewnym forum jak bys chcial poparcie :)

 

Tak czy siak albo zmiana cpu na q6600 lub wyzej albo zmiana calej platformy na I5/I7.

 

Niech jeszcze pokaze tego nieszczesnego gpu-z czy czasem pci-e nie zwolnil jak to wczesniej zaznaczyl Harry Lloyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc porobiłem kilka testów. Zaraz biorę się za jakieś gry bo na razie tak jak pisałem sprawdziłem bf bad company 2 i szału nie ma. A kupiłem grafikę myśląc, że będzie jakiś kosmos a jest tylko trochę szybciej, zmiana mało warta. Dlatego po tym zabrałem się za 3dmarka i wyszedł mi ten marny wynik. Ewentualnie jak znacie jakąś grę która ma wbudowany test to bym go zrobił i porównał z kimś. Inna sprawa, żeby nie zaśmiecać może mi ktoś na prv doradzić co poprzestawiać w biosie żeby proca podusić więcej ?? Mam zdjęcia mojego biosa więc jak ktoś ma chwilę i chęci to będę wdzięczny.

post-150586-039119900 1281722450_thumb.jpg

post-150586-094736000 1281722459_thumb.jpg

post-150586-078387800 1281722463_thumb.gif

post-150586-061846000 1281722467_thumb.gif

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wypociny ze smarków, co do Gigusia to już powyżej 850-->860 zdycha podczas smarka, a papu więcej nie ma jak dać no chyba że ktoś ma odblokowanego Biosa. Pamięci jeszcze większa bida 2050MHz powyżej coś koło 2075MHz zaczynają się arty na "latającym sianku" atitools. Poniżej zasmarkane screeny:

 

Na razie marnie 850/1700/2050 szału nie ma, cisza jest

post-9223-018606600 1281722853_thumb.png

post-9223-020585200 1281722973_thumb.png

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia ;) Uruchom system w awaryjnym, wywal wszystko driver sweeper, recznie wywal wszystkie katalogi nv, odinstaluj wszystko z panelu sterowania, co jest od nv. Uruchom normalnie, ale z jedna grafa, zainstaluj stery z nowej instalki, nie pozwol aby system zaczal cos sam instalowac, po zakonczeniu restart i uruchom z jedna grafa ; wylacz, wsadz druga gpu z mostkiem juz podpietym, niech sobie ja zainstaluje, restart i powinno zadzialac.

 

Niestety ten zabieg też nie pomógł. Drugą karte system wykrył. ale wszystko działa jako multi gpu a nie SLI :(. Nie mam pojęcia co z tym dalej robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten zabieg też nie pomógł. Drugą karte system wykrył. ale wszystko działa jako multi gpu a nie SLI :(. Nie mam pojęcia co z tym dalej robić

 

Psyhx masz wlaczony ? Jesli wlaczysz psyhx i dedykowana karta do niego bedzie gpu nr.2 to sli nie wlaczysz. Pomysly mi sie koncza w sumie. Dla sprawdzenia moglbys z ciekawosci wgrac do jednej karty inny bios od wersji 1GB, bo takie chyba posiadasz i zobaczyc, czy zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca mam na 3GHz bez ruszania napięć. Próbowałem wyżej (3,2), ale żeby więcej trzeba mu dać chyba papu. Ostatni raz podkręcałem go prawie 2 lata temu i pamiętam, że coś się ustawiało z napięciami na mostku. Jeżeli jest ktoś chętny mi pomóc to tak jak mówiłem wyślę zdjęcia biosa, jestem kumaty także luz. Wyniki po podkręceniu na 835/2050 poniżej.

post-150586-092770100 1281725876_thumb.jpg

post-150586-043598400 1281725980_thumb.jpg

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psyhx masz wlaczony ? Jesli wlaczysz psyhx i dedykowana karta do niego bedzie gpu nr.2 to sli nie wlaczysz. Pomysly mi sie koncza w sumie. Dla sprawdzenia moglbys z ciekawosci wgrac do jednej karty inny bios od wersji 1GB, bo takie chyba posiadasz i zobaczyc, czy zadziala.

 

Psyhx miałem włączony, ale jak przestawię na procesor to też nic nie daje. Da się zainstalować stery bez włączania Psyhx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To niestety spidek ale coś jest nie tak, bo GPU Score na taktach 800/1600/1000 to ponad 16k, a na ten wynik proc nie wpływa.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wrzucona, ustawienia stock: 715/900.

Dla porównania na pierwszym zrzucie wynik z wykręconego 9800GT, który siedział 30 min. wcześniej. Przepaść to mało!

 

Shit nie widać miniatur. Link do postu http://forum.purepc.pl/findpost-t325992-p3527499.html

 

Hmm patrzac na te wyniki to vantage wyszedl calkiem niezle. W grze metro2033 już widać większego kopa max i zasuwa wcześniej cieło. Ok testuje dalej...

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psyhx miałem włączony, ale jak przestawię na procesor to też nic nie daje. Da się zainstalować stery bez włączania Psyhx?

 

Hmm dziwne, a nawet bardzo. Co do Twojego pytania, to nie mam pojecia. Czy nowy system w Twoim wypadku wchodzi w gre ? Jesli tak, to sprawdz to z sterami i procedura jak pisalem wyzej, poniewaz u mnie na problemy z nie dzialajacym sli pomogly wlasnie tylko te stery i totalnie wyczyszczony system.

 

Jeszcze jedno ... sprawdzales druga karte w ostatnim slocie pci-e ? Takze sie nie pokazuje mozliwosc wlaczenia sli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...