Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

He !.... kpiny normalnie.

To jest polowa ceny karty :D

 

Wlasnie dostalem gtx 460 windforce gigabyte i juz zdazylem sie pobawic w OC.

Karta grzeje sie mocno i kurcze chyba bede musial zainwestowac w cos wydajnego na gpu.

Cosik mi sie zdaje, ze mk-13 zagosci za niedlugo.

 

Tego LC nie kupie chocby rzygac B-)

Za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta się grzeje mocno? Coś ty, u mnie max przy kręconych na 900 na rdzeniu i więcej V nie przekracza cieplejsza sztuka 78 stopni. To pikuś według mnie.

 

Cena bloku jak dla 480 :lol2: Jakbym miał do dwóch kart kupować to szkoda gadać. Zobaczymy co z gwarancją mojej 295 wymyślą, może wymienią mi na jedną porządną 470 lub coś podobnego to wtedy może bym te 460 sprzedał, i dał jedną pod wodę, taniej wyjdzie.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jakie jest bezpiecznie napięcie żeby jej nie zabiło i tempy. Podniosłem na razie o 0.030 i zrobił gigus vantaga na 870/2075. Aha tempy w okolicach 60 stopni, wentyl do testów na max.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie zależy od wersji biosu bo kontrola jest programowa (musisz mieć odpalony afterburner)

 

 

I schodzi ci wentyl do tych 20% na takich ustawieniach? Ja też nie mogę ustawić więcej niż 70%, ale podmieniałem BIOS i mogłem zmieniać do 100% (mam wersję 768MB).

 

@borsuczy_krol

Pisałem o temperaturach w normalnym użytkowaniu (np. 3DMark), w Furmarku nie sprawdzałem, oczywiście, że będzie blisko 90stopni.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na oryginalnym biosie też da się manualnie ustawić 100%, w przerobionym od Devilka już niet:/ Jakby ktoś miał biosika do GB460 1GB z odblokowanym V i FAN to niech wrzuci:) Z góry THX

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież żeby regulować V nie trzeba niczego odblokowywać. Ja nic nie ruszałem i mogę zmieniać napięcie. Wentyl mogę ustawić na 100%. Dzisiaj dam mu jeszcze więcej papu, mam nadzieje że dobije do 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał biosika do GB460 1GB z odblokowanym V i FAN to nie wrzuci:) Z góry THX

 

Zerknij na mój wcześniejszy post gdzie dawałem linka.

 

 

Przecież żeby regulować V nie trzeba niczego odblokowywać. Ja nic nie ruszałem i mogę zmieniać napięcie. Wentyl mogę ustawić na 100%. Dzisiaj dam mu jeszcze więcej papu, mam nadzieje że dobije do 900.

 

Da się regulować do max 1.087v, suwak oczywiście można do woli przesuwać ale i tak nie przekroczysz 1.087v. Swoją drogą to widać marny egzemplarz trafiłeś, jak jeszcze więcej V do tych 900 potrzebuje. Jak patrzyłem to u mnie te 900 robią nawet na mniej niż te 1.087v - może jednak referent jest lepszy od tej wersji Gigabyte'owej, a może po prostu wersja 768MB lepiej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to widać marny egzemplarz trafiłeś, jak jeszcze więcej V do tych 900 potrzebuje.

mój też nie daje rady zrobić więcej na 1,087V niż 845MHz. powyżej już się wywala... co ciekawe pamięci poszły bez artefaktów w smarkach nawet na 2300MHz ale już nie zauważam wzrostu wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę cieniutko, i to przy przeprojektowanym PCB i lepszym chłodzeniu. OC pamięci tyle nie daje co OC rdzenia, wychodzi na to, że to co gdzieś czytałem, że 768MB lepiej się kręcą na rdzeniu to prawda - 900 na 768MB i 850 na 1GB zapewni pewnie taką samą wydajność w normalnych zastosowaniach, czuli zrekompensuje różnicę w szynie i ROP-ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak podniosę jeszcze o 0.030 to pewnie zrobi. Zresztą wczoraj ustawiłem na szybko o 0.030 więcej i sprawdziłem na 870 może pójdzie więcej, nie wiem. Inna sprawa, że bez podkręcania np. przechodził vantage bez podnoszenia na 850, ale w teście pojawiały się u góry ekranu takie jak by gwiazdki, ciężko to określić. W 3dmark 2006 czysciutko w grach również tylko vantage. A z tą regulacją to mówicie, że nawet jak mogę ustawić koło 1,2 to i tak na tyle nie ruszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście default 1,0. Teraz mam na 1,030 lub 1,037. Pytałem wcześniej jakie jest bezpieczne napięcie dla tej karty. Mogę spokojnie ustawić ten max 1.087, odkręcić wentyl na max i sprawdzić marki na powiedzmy 900?? Stockowe chłodzenie starczy do testów a może nawet na co dzień ? Temperaturę ma chyba w porządku, buda chłodna w środku.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afterburner wraca z suwakiem na 1.087 nawet, gdy damy 1.2.

Dopiero zmodowany bios od Devilka (gtx 460 1gb gigabyte) umozliwia regulacje do ponad 1.2 volta.

Juz ten biosik wgralem i dziala.

Niestety moja karta bardzo sie grzeje jak daje powyzej 1.1 volta a tyle musze dac, zeby 900 mhz na gpu byl stabilny.

Czeka mnie wymiana chlodzenia albo pozostaje na 850 mhz gpu.

 

Przydlaby sie programik do zmian w biosie fermii...

Tam bym pomieszal i moze cos wiecej wycisnal z karty a nie siedziec na tych wszystkich tweakerach i meczyc kart.

Zmiany w biosie sa lepsze,bezpieczniejsze i mniej koliduja w stabilnosc niz programy ingerujace w bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście default 1,0. Teraz mam na 1,030 lub 1,037. Pytałem wcześniej jakie jest bezpieczne napięcie dla tej karty. Mogę spokojnie ustawić ten max 1.087, odkręcić wentyl na max i sprawdzić marki na powiedzmy 900?? Stockowe chłodzenie starczy do testów a może nawet na co dzień ? Temperaturę ma chyba w porządku, buda chłodna w środku.

 

Ja mam default 1.012v na obu kartach - 1.087v możesz dawać spokojnie, nawet wentyla nie musisz dawać na 100%, auto regulacja daje radę (ale zauważ, że ja mam referenta, nie wiem na jakiej zasadzie działa chłodzenie twojego GB).

 

Zauważcie, że żeby dać wiecej MHz na rdzeniu trzeba dawać mniej na pamięci, dlatego ja na pamięciach nie przekraczałem 4200Mhz.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven jak możesz to podaj wyniki marków i na jakich ustawieniach.

 

3dmark06 jest slabiutko bo zaledwie 18.600 pkt na stockowym gtx 460 1 gb a po OC na 850/1150 jest zaledwie 19.800 pkt przy q9550@4.0 ghz.

Spodziewalem sie wiecej.

Za to vantage na stosku ma troche wiecej jak 16 K a po OC prawie 19 K.

Najlepszy jest jednak crysis warhead.

Tam wzrost wydajnosci wzgledem gtx 285 siega prawie 45-50% !

Oczywiscie obydwie karty wyocowane na maximum.

Ustawienia crajszisa na maxymalne w 1680/1050.

Z crysisa jestem zadowolony jak nic, biorac pod uwage fakt, ze do karty doplacilem 1.98 gr. :D

Ogolnie jestem zadowolony i caly czas szukam softu do zmian w biosie karty fermii gtx 460.

 

To jest identyczna sytuacja kiedy kupilem w styczniu 2009 roku karte gtx 285.

Za chiny nie moglem zdobyc nibitora, az w koncu wyszedl po chyba 2 miechach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak podniosę jeszcze o 0.030 to pewnie zrobi. Zresztą wczoraj ustawiłem na szybko o 0.030 więcej i sprawdziłem na 870 może pójdzie więcej, nie wiem. Inna sprawa, że bez podkręcania np. przechodził vantage bez podnoszenia na 850, ale w teście pojawiały się u góry ekranu takie jak by gwiazdki, ciężko to określić. W 3dmark 2006 czysciutko w grach również tylko vantage. A z tą regulacją to mówicie, że nawet jak mogę ustawić koło 1,2 to i tak na tyle nie ruszy ?

 

Co do tych gwiazdek to shadery za wysoko są taktowane i stąd ten syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...