Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Shamtu, nie kusi Cie podnieienie gpu do 900 mhz ?

Moze napiecie chcesz podniesc ?

Tu jest bios do Twojej karty czyli

 

Karte odczytasz tu:

 

Dołączona grafika

 

Bios do karty jest tu:

 

Bios.rom - download - Darmowy hosting plików

 

U mnie biosik pracuje jak na fotce, ale chcialbym uzyskac stabilne 900 mhz dla gpu.

Da sie, tylko, ze chlodzenie nie wyrabia jak podniose napiecie powyzej 1.1 volta a musze dla 900 mhz gpu.

Jakas slaba karta mi sie trafila do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kendo9999

ja kupilem msi cyclone 1 gb i niema lepszej karty na rynku zimniutka a kreci sie na niesamowicie rdzen 950 pamiatki 2360 bez podnoszenia napiecia i zmiany biosu SUPER KARTA

Edytowane przez kendo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi do jakiego poziomu mozna obnizyc wentylator w idle dla karty Gigabyte 1GB z dwoma wentylami.

nvidia od problemu z praca wentyla w serii 190.xx zrobila blokade minimalnych obrotow, ciekaw jestem ile ona wynosi na tej karcie.

W nowym msi afterburner v2 widac ta granice w opcjach fana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, świetne te karty MSI. ja jeszcze dziś próbowałem powalczyć z moim Gigabyte'm ale jak robi 845MHz na standardowym napięciu to więcej nie daje rady nawet po dorzuceniu voltów do 1,087. jakiś dziwny egzemplarz ;)

 

@Pinky

w wersji 1GB jest to 40% (1560rpm)

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 1GB też się w miarę dobrze kręci i na 1.087v spokojnie leci 900/2150. Zobaczę jak się zachowa przy 1.2v i coolerach odkręconych na 100%... ale najpierw muszę dorwać bios który na to pozwoli.

 

P.S.

Do katowania kart polecam świeży benchmark "Lost Planet 2" - http://www.nvidia.pl/object/games-lostplanet2-pl.html

 

900/2150

post-9139-014570500 1282076657_thumb.jpg

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja sztuka bez rewelacji, choć zwróćcie uwagę na temperatury. Ewidentnie brakuje V. Choć na 900 gry chodzą ale marki już nie :(

 

Aha proc pogoniony na 3,6.

post-150586-016487100 1282079992_thumb.jpg

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shamtu, nie kusi Cie podnieienie gpu do 900 mhz ?

 

Je rajt. 900MHz to bym chciał, już nie jeden bios testowałem i problem jest w tym że potrzebuje takiego który ma i fana i V odblokowane. 900 na Gigashit-cie ciężko jest zrobić. Z doświadczenia wiem iż karta im chłodniejsza tym lepiej idzie. Dla mojego sampla potrzeba całego odblokowanego biosa z Fanem na 100% bo przy 88temp robi buraka przy wyższym OC, wiatrak jest wtedy max 70%, a na 900 potrzeba papu.

 

Jak MSI jest lepsze to nie polecam GB znów coś spier... z sekcją zasilania tyle że chłodzenie niezłe dali (ciche). BTW ciekawe jak wersja GB SOC w ich wydaniu wygląda z opisu w necie będzie nieziemska.

 

Bios z www overclock chyba nie ma odblokowanego Fana, chyba że ktoś testował. Mo dotychczasowy rekord to 875/1750/2050 lekko ponad 24k w 3dsmarku06 i ponad 16k w 3dsmarku10 Jednym słowem Giga-shit

 

 

@Spidek

 

Nie masz kolorowych gwiazdek w Vantage przy takich ustawieniach(rozbłyski)?

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je rajt. 900MHz to bym chciał, już nie jeden bios testowałem i problem jest w tym że potrzebuje takiego który ma i fana i V odblokowane. 900 na Gigashit-cie ciężko jest zrobić. Z doświadczenia wiem iż karta im chłodniejsza tym lepiej idzie. Dla mojego sampla potrzeba całego odblokowanego biosa z Fanem na 100% bo przy 88temp robi buraka przy wyższym OC, wiatrak jest wtedy max 70%, a na 900 potrzeba papu.

Dalem bios z odblokowanym v.

Niestety ventylator tylko na 70%.

 

GeForce GTX 460 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 19

 

post 541.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shamtu: W pierwszym teście Gpu ciężko cokolwiek zauważyć w drugim coś tam wyskoczy, ale nie wiele. Bez podnoszenia napięcia na 850 to było tego masa. Tak jak pisałem katowałem na tych ustawieniach gry i nie zauważyłem żadnego arta zresztą na 900 w grach też nic nie widać.

 

Przetestowałem ten benchmark Lost Planet 2 oto wyniki:

Test A na Directx 9.0 na ustawieniach takich jak mój post wyżej 68,7 średnia, ustawienia domyślne(wszystko max oprócz synchronizacji i antyanalizingu).

Test B na Directx 9.0 na ustawieniach takich jak mój post wyżej 36,9 średnia, ustawienia domyślne(wszystko max oprócz synchronizacji i antyanalizingu).

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ten benchmark Lost Planet 2 oto wyniki:

Test A na Directx 9.0 na ustawieniach takich jak mój post wyżej 68,7 średnia, ustawienia domyślne(wszystko max oprócz synchronizacji i antyanalizingu).

Test B na Directx 9.0 na ustawieniach takich jak mój post wyżej 36,9 średnia, ustawienia domyślne(wszystko max oprócz synchronizacji i antyanalizingu).

 

Dla czego na dx 9 testowales jak masz karte na dx 11 ?

Tam jest test na dx 11 prawda ?

 

U mnnie tak to wyglada:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje, że przeciętne OC mojego egzemplarza spowodowane jest przez wysoką temperaturę pracy układu. przy ok 90 stopniach się wysypuje nieważne przy jakim napięciu. no cóż, heatpipe'y parzą przy 100% obrotów więc raczej osiągnąłem max bez zmiany chłodzenia. chociaż trochę mnie dziwi, że te 845MHz jest stabilne przy 1,0V a przy 850MHz i 1.087V resetuje się już sterownik.

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego na dx 9 testowales jak masz karte na dx 11 ?

Tam jest test na dx 11 prawda ?

 

Kliknąłem na 9 przy uruchamianiu i tak już poszło. Zrobię dzisiaj dla porównania na moim dziadku e5200 w 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Gigabyte GTX 460 1GB i na napięciu 1.087 czyli to co można dać max z afterburnera robi 900 rdzeń pamięci ustawione na 2000MHz przechodzi 3dmarki.Temperatura to max 73C więc pewnie to kwestia sztuki jak się która kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DuG1

Dowiemy się w końcu jaki masz bios w swojej sztuce? Jeśli masz inny niż 70.04.0F.00.01 to zgraj i zalinkuj, chętnie go przetestuję.

 

@RAF82

Jak możesz to j/w podaj wersję biosu i zobacz, czy jak ustawisz cooler w AF na 100% to czy pod obciążeniem wykres przekracza 70%.

 

@leven

Grałem z zegarami 900/2150 w Crysis-a oraz ArmeII i wszystko jest cacy - zero przycinek/artów.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DuG1

Dowiemy się w końcu jaki masz bios w swojej sztuce? Jeśli masz inny niż 70.04.0F.00.01 to zgraj i zalinkuj, chętnie go przetestuję.

 

@RAF82

Jak możesz to j/w podaj wersję biosu i zobacz, czy jak ustawisz cooler w AF na 100% to czy pod obciążeniem wykres przekracza 70%.

 

@leven

Grałem z zegarami 900/2150 w Crysis-a oraz ArmeII i wszystko jest cacy - zero przycinek/artów.

 

 

wersja biosu to70.04.0F.00.01 niestety wentyl można ustawić tylko na 70%. demo mafii 2 na ustawieniach jak powyżej katowane z dwie godziny żadnych problemów tak samo metro 2033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DuG1

Dowiemy się w końcu jaki masz bios w swojej sztuce? Jeśli masz inny niż 70.04.0F.00.01 to zgraj i zalinkuj, chętnie go przetestuję.

 

na szybko - aplikacja windowsowa do flashowania od gigabyte wyświetla, że bios w wersji F2.

 

 

ps. na overclock.net można znaleźć link do F2 - http://www.ziddu.com/download/11069118/N460OCGI.F2.rar.html

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie zaraz trafi....

Jak nie bios z podniesionym napieciem i referencyjnym rpm 70%, to bios z odblokowanym rpm do 100% za to bez odblokowanego napiecia.

Tak zle i tak nie dobrze.

 

Czy zna ktos dojscie do programu fermii bios editor ?

Moge zaplacic jak trzeba.

 

Jezeli nie ma mozliwosci podzielenia sie z innymi programem do edycji i modyfikacji biosow kart gtx 460, to prosze chociarz o zmodyfikowanie biosu u siebie.

Cudownie byb bylo, gdyby bios przedstawial sie tak:

 

GPU - 910 mhz,

VGA RAM - 1200 mhz (2400 mhz),

VGPU - 1.175 - 1.200 volta,

Rozpoczecie przyspieszania wentylatorkow - od 45 st C,

Odblokowane rpm wentylatorkow - do 100% rpm.

 

Bios do gigabyte gtx 460 1gb:

 

http://www.sendspace.pl/file/b0243fee0cdcb2bb7b8a05c

 

Dzieki :oops:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...